Článek

Komunisté budou pokračovat v jednání. Stanoví si priority

 
Diskusí o programových prioritách komunistů pro příští čtyři roky bude dnes v pražském Top hotelu pokračovat sjezd nejsilnější opoziční strany. Delegáti sjezdu, na kterém v sobotu obhájil předsednickou funkci Vojtěch Filip, v závěru jednání přijmou závěrečná usnesení. Zprávu přináší ČTK.
15.05.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (824 článků)
Podobné články

Vláda stanoví termíny pro zimní a letní čas do roku 2016

 
Ve středu bude mít vláda na programu jednání o oficiálních termínech, které stanoví přechod ze zimního času na letní a zpět. Stejná data budou mít o ostatní státy EU. Opatření budou platná do roku 2016. Evropská unie zatím neuvažuje o zrušení zimního a letního času.
25.06.2011 13:40 |

podobné články

Předsednictvo stanoví termíny letošního jednání tripartity

 
Předsednictvo tripartity dnes stanoví, kdy spolu letos budou jednat zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů. Rozhodne také o tom, co budou ministři s předáky a podnikateli probírat nejdřív. Bude také jasné, jestli se do vyjednávání zapojí ještě členové Rusnokova kabinetu v demisi, nebo až noví ministři. Prezident Miloš Zeman v pátek řekl, že by chtěl novou vládu jmenovat do konce ledna.
13.01.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16405 článků)

Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní

 
Komunisté zaměří svůj program na prosazování lidských práv. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zaznívalo toto téma na dnešní neveřejné ideologické konferenci strany v Praze opakovaně. Komunisté se připravují na rok 2014, kdy lidé budou volit obecní zastupitele a české i evropské poslance. Dnes si ale straníci hlavně "vyměňovali názory", řekl ČTK Dolejš. Konkrétní volební programy budou komunisté schvalovat na podzim.
25.05.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (416 článků)

Vládní krize: Bude hlasování o důvěře!

 
Rozhádanou koalici otřesenou skandály kolem Věcí veřejných čekal ve čtvrtek perný den. Po schůzce s prezidentem Klausem, který se na Hradě informoval o stavu jednání mezi koaličními stranami, jednaly špičky stran  v Kramářově vile. Po dvou hodinách jednání opustili zástupci VV, s tím, že jednání budou pokračovat v pondělí. Premiér nečas následně oznámil, že jednání budou pokračovat v pondělí. "Vláda bude muset projít nějakou formou hlasování o důvěře," prohlásil Nečas.
14.04.2011 12:05 |

podobné články

Heger stanoví, kolik mají rodiče platit za dítě v ústavu

 
Rodiče mají podle reformního zákona o zdravotních službách platit za pobyt dítěte v dětském domově. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) připravil vyhlášku, ve které stanoví platbu za den podle věku dítěte.
02.10.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1254 článků)

Topolánek: Společné priority máme, jednat o nich budeme samostatně

 
Občanští demokraté, TOP 09 a KDU-ČSL mají společné priority pro jednání o mandátu úřednické vlády Jana Fischera. Předseda ODS Mirek Topolánek po pondělní zhruba hodinové schůzce zástupců těchto stran novinářům řekl, že jednat o nich budou nicméně samostatně. Společnými prioritami pro ně jsou přijetí občanského zákoníku a boj proti korupci.
05.10.2009 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1782 článků) , Ondřej Liška (365 článků) , Jan Fischer (1730 článků)

Vláda bude pokračovat, lídři koalice se shodli

 
Vláda bude pokračovat. Kabinet Petra Nečase přestojí úterní jednání koaličních špiček. Právo o tom informoval nejmenovaný účastník jednání špiček koalice: „Vláda bude pokračovat. Dohodli jsme se.“ Hrozba předčasných voleb je tak zřejmě zažehnána.
10.04.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9189 článků)

Levnější jízdné v MHD i nové metro, koalice ladí priority pro Prahu

 
Rodící se pražská koalice hnutí ANO, Trojkoalice a ČSSD se na pondělním jednání shodla na prioritách svého programu. Je mezi nimi výstavba trasy D metra a zlevnění jízdného v MHD. Jednání budou v dalších dnech pokračovat.
20.10.2014 13:45 |

podobné články

Jednání sněmovny přerušeno, KSČM chtěla pauzu na jídlo

 
Vleklé jednání sněmovny přerušili dnes večer komunisté, kteří si vzali hodinovou přestávku na jednání poslaneckého klubu. Předseda frakce Pavel Kováčik zdůvodnil žádost tím, aby se mohli poslanci občerstvit a nabrat nové síly před noční schůzí, někteří si případně zacvičit. "Jsme ve vyšší formě společnosti, než je otrokářská," podotkl. Poslanci budou pokračovat v debatě před 20:30.
01.11.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (200 článků)

Jihomoravský kraj stanoví priority v sociálních službách

 
Akční plán rozvoje sociálních služeb v kraji projednala 27. srpna Rada Jihomoravského kraje.
27.08.2015 14:11 |

podobné články

Komunisté skrečovali sněmovnu. Kvůli zákonu o svých zločinech

 
Poslanci odpoledne jednali jen půl hodiny. Těsně před třetí hodinou odpolední si totiž vzali přestávku na jednání klubu komunisté, čímž fakticky ukončili schůzi. Zákonodárci přitom měli jednat do 16:00. Na programu byl ale zákon o protikomunistickém odboji a toho se komunisté asi zalekli.
09.02.2011 15:50 |

podobné články

Paroubek prolomil tabu. Komunisté: Ano, ve vládě jsme po celé Evropě

 
Zatímco se ještě před několika týdny vážně jednalo a zřejmě stále pokračuje v jednání o tom, zda zrušit KSČM, Jiří Paroubek vyzval sociální demokraty, aby si připustili, že bude nutné s komunisty počítat. A také, bude-li to nutné, spolupracovat. Komunisté reagují věcně - v řadě evropských zemí je normální že jsou komunisté ve vládě a nikdo se spolupráce s nimi nebojí. Jen v Česku je to jiné.
18.03.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3167 článků)

Bendl: Ministerstvo zemědělství naplňuje své priority

 
Ministerstvo zemědělství průběžně plní své priority podle Programového prohlášení vlády ze 4. srpna 2010 a nebude je měnit. Aktualizovaný plán plnění priorit jednotlivých resortů k 30. červnu 2012 byl jedním z bodů dnešního jednání vlády.
16.08.2012 05:50 |

podobné články

Poslední schůze Sněmovny: jednání o mateřské i předvolební mítink

 
Bude to předvolební kampaň ČSSD. To tvrdí o poslední řádné schůzi Sněmovny, která se sejde v úterý, ODS i komunisté. Paroubkova strana ve čtvrtek při jednání organizačního výboru prosadila na program schůze své priority. Je to vládní protikorupční balíček, zákon o lobbingu a přímá volba prezidenta. Všechny tři návrhy jsou v závěrečné fázi a půjde už jen o jejich schválení či zamítnutí.
14.05.2010 07:25 |

podobné články

K12 nic na večeři nedohodla, jednání budou pokračovat ve čtvrtek

 
Zástupci koaličních stran ve formátu K12 projednali ve středu večer v Kramářově vile různé řešení politické situace, pokračovat budou ve čtvrtek po jednání předsedů stran s prezidentem Václavem Klausem. Uvedl to mluvčí vlády Jan Osúch.
14.04.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8473 článků)

Zatím bez úspěchu: Jednání řeckých politiků budou pokračovat v pondělí

 
AKTUALIZOVÁNO. Jednání představitelů předních politických stran Řecka o reformách nutných k získání druhého záchranného úvěru 130 miliard eur (3,2 bilionu Kč) od Mezinárodního měnového fondu a Evropské unie budou pokračovat v pondělí. Oznámil to šéf ultrapravicové strany LAOS Jorgos Karadzaferis. Řecku bez úvěru hrozí již v březnu bankrot, a potřebuje tak dokončit dohodu o získání úvěru co nejdříve.
05.02.2012 09:15 |

podobné články

Dnes budou pokračovat jednání expertních týmů ČSSD a ANO

 
Dnes budou pokračovat jednání expertních týmů ČSSD a hnutí ANO, které mají nalézt hlavní programové shody a neshody mezi oběma stranami. Problematické body pak experti předají vyjednávacím týmům, které by se opět mohly sejít příští týden.
15.11.2013 06:56 |

podobné články

Poslanci přerušili schůzi k novele služebního zákona na týden

 
A je to tady! Parlamentní strany se v pátek dohodly na tom, že na týden přeruší jednání dolní parlamentní komory. Nebyly se totiž ani dnes schopny dohodnout na tom, jak budou pokračovat kolem schvalování služebního zákona, který v podobě, jež předložila koalice, opozice odmítá. Poslanci budou v jednání pokračovat až příští pátek 8. srpna.
01.08.2014 14:01 |

podobné články

Komunisté nebudou hlasovat pro státní rozpočet na příští rok

 
Komunisté ve středu nepodpoří státní rozpočet na příští rok. Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik to zdůvodnil tím, že z jejich hlediska je rozpočet protirůstový, neřeší dopady krize a šetří na sociálně citlivých skupinách. Komunisté nepodpoří rozpočet ani v případě, když budou schváleny pozměňovací návrhy přesunující peníze na sociální služby nebo pro zemědělce.
09.12.2009 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (200 článků)