Článek

KOMBI ZÓNA usnadní cestování v integrovaném dopravním systému

 
Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje od 1. července zavede nový typ jízdního dokladu nazvaný KOMBI ZÓNA. Ten cestujícím umožní využívat různé druhy dopravních prostředků bez ohledu na zóny, jimiž jejich trasy vedou.
09.06.2015 11:51 |

podobné články

Podobné články

Cestování s dětmi nemusí být noční můra

 
S nadcházejícím se létem se ruku v ruce blíží i pro rodiče děsivé cestování s dětmi. Možná i vy máte před sebou minimálně jeden rodinný výlet či dovolenou, na kterou se sice již nemůžete dočkat, ale zároveň vás ubíhající dny ke dni D naplňují obavami. Cestování s dětmi – zvláště pak na dlouhé trasy – je pro většinu rodičů noční můrou. Dítka se nudí a jakmile vás na cestě potká dopravní zácpa, zaseknete se v několika kilometrové kalamitě, je udržení jejich pozornosti doslova nadlidským úkolem. Chcete-li cestování s dětmi přežít bez úhony, přečtěte si dnešní článek.  Zabalte s sebou nějakou dobrůtku Znuděné dítě je jedna věc, znuděné a hladové dítě je věc druhá – často mnohonásobně horší. Snažte se podobné kombinaci předcházet a před jakoukoli cestou – ať už bude dlouhá nebo krátká – s sebou zabalte něco na zub. Cestujete-li s dětmi, není dobré spoléhat se na benzínku či nějaký fasto food, který byste mohli potkat – nejenže je to nezdravé, ale zároveň to leze do peněz. Mnohem lepší je vsadit na kousky ovoce, zeleniny, obložené chleby… Dítka se nesmí nudit – zabavte je Má vše dítě oblíbenou hračku, u které nějaký čas vydrží? Pak není nic jednoduššího, než mu ji zabalit s sebou. Ať už je to tablet, lego panáček, panenka či omalovánky – než vyrazíte, ujistěte se, že jste dítěti něco podobného přibalili. Alespoň na čas se tím zabaví. Film do auta? Jen pro otrlé žaludky Mnoho dnešních aut má tu možnost promítat dětem film či pohádku. Zpravidla je k tomu využíváno zadních částí sedaček řidiče a spolujezdce. Máte-li během cestování s dětmi tuto možnost, neváhejte jí využít. Děti zabavíte i na několik hodin. Ovšem pozor – ne všechny děti zvládají jízdu autem bez žaludečních potíží, proto stává-li se vaší ratolesti, že během jízdy zvrací, nenuťte ji soustředit se na obrazovku.... Čtěte více Příspěvek Cestování s dětmi nemusí být noční můra pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Škoda začne vyrábět Octavii RS kombi. Máme fota!

 
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne v nejbližších týdnech vyrábět novou verzi sportovně laděné Octavie RS, a to i v provedení kombi. Faceliftu se dočká tako Octavie kombi Scout.
21.04.2009 15:12 |

podobné články

Konkurence pro novou i30 kombi

 
Druhá generace Hyundai i30 kombi má velké předpoklady stát se jedním z nejprodávanějších kombi na českém trhu. Pořádně jí jistě zatopí bestseller českých rodin Škoda Octavia Combi. Co ale ti ostatní, co mohou nabídnout oni?
29.06.2012 19:10 |

podobné články

Konkurent Octavie kombi se začíná vyrábět

 
Tento týden se naplno rozběhla výroba nového modelu Kia Cee'd SW, který bude útočit na zákazníky české Škody Octavia Kombi. Výroba tohoto modelu probíhá poblíž slovenské Žiliny, kde má korejská automobilka výrobní závod. Po pětidveřovém hatchbacku tak bude v brzké době uveden na trh oblíbený bestseller také ve verzi kombi.
24.08.2012 10:05 |

podobné články

Vyšší bezpečnost chodců a nové chodníky i cyklostezky: V Integrovaném regionálním operačním systému vybrány projekty za miliardu

 
Nové chodníky podél silnic I. a II. tříd, bezbariérové přístupy k zastávkám veřejné dopravy, investice do podchodů a lávek, ale také modernizace cyklostezek a společných stezek pro chodce a cyklisty. Na to vše se mohou těšit občané v našich regionech. V Integrovaném regionálním operačním systému (IROP) bylo vybráno 130 projektů za 1,05 miliardy korun.
14.04.2017 17:20 |

podobné články

Elektronické odbavení cestujících v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje a brněnské veřejné dopravě

 
Brno a Jihomoravský kraj zjednoduší lidem cestování. K SMS jízdenkám a aplikaci POSEIDON přibude možnost nákupu předplatních jízdenek přes e-shop a platby za jednorázové jízdné bezkontaktní kartou.
22.04.2016 09:30 |

podobné články

Iniciativa JESSICA v Integrovaném operačním programu podpořila 6 000 bytů

 
Pilotní ověření finančního nástroje JESSICA bylo úspěšné a od konce ledna 2014 jeho prostřednictvím Komerční banka poskytla žadatelům 149 zvýhodněných úvěrů ve výši bezmála 587 mil. Kč. Regenerace bytových domů, na které jsou prostředky JESSICA v Integrovaném operačním programu určeny, se dotýkají bezmála šesti tisíc bytů. Většina projektů má za cíl snížení celkové spotřeby energie a dosažená míra energetické úspory dosahuje v průměru 40 %. Obyvatelům bytových domů tak zbyde v peněženkách více peněz.
24.11.2015 09:31 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Podpoříme aktivity, které usnadní práci zaměstnancům územní samosprávy, ale také životy občanům a uspoří jejich drahocenný čas

 
Podpořit rozvoj, modernizaci a zvýšit dostupnost komunikačních a informačních systémů a infrastruktury v krajích a obcích v České republice. Tento cíl si klade další výzva v Integrovaném regionálním operačním programu, kterou dnes vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Na projekty v oblasti elektronizace veřejné správy je připravena více než 1 miliarda korun. Od začátku května mohou zájemci žádat o podporu.
23.04.2016 19:35 |

podobné články

Jak zabavit malé dítě při cestování

 
Zdlouhavé cestování bývá mnohdy otrava i pro dospělého natož, pro malého caparta. Proto je vhodné se předem na takovou cestu připravit. Velmi také záleží na tom, jak malé či velké dítě máme. Jestliže je dítě schopno komunikace a hrát s vámi různé hry, jako je slovní fotbal, kolik červených aut uvidíš, máte to snadnější. Mnohem horší je to s úplně malými dětmi. O tom jak zabavit naše nejmenší bude dnešní článek. Naplánujte si předem trasu Při delším cestování je vhodné naplánovat cestu tak, abychom mohli dělat přestávky. Naštěstí kolem cesty existují větší čerpací stanice, kde mají přebalovací pulty, můžete se projít, osvěžit a chvíli oddychnout. Malá změna rozptýlí nejen vás, ale i vaše dítě. Prvním krokem tedy je pořádně naplánovat trasu a přestávky. V případě, že pojedete autobusem, vlakem nebo dokonce poletíte, tento krok samozřejmě přeskočíte. Zjistěte si přepravní podmínky Jestliže budete cestovat jiným způsobem, je vhodné znát své možnosti. Jak a kde přebalit dítě. Kolik prostoru budu mít k dispozici, zda je možné využít vlastní autosedačku a jiné podrobnosti. Na cestu sebou vezměte hračky, které dítě zabaví. Pomoci může i uklidňující hudba, kterou má rádo, pokud již dokáže sledovat pohádky – nezapomeňte na ně. Malé děti zabaví i lízátko Malým dětem přibalte deku, aby byl jejich spánek příjemný, polštářek a oblíbené plyšové zvířátko, budou tak klidnější. Zabavit malé dítko může i obyčejné lízátko, lahvička s pitím a žužlání nějakého jídla (křupky, rohlík). Na tyto věci jsou mrňouskové nenároční a jeho pozornost přitáhnou i obyčejné klíče, zkrátka to, co máte zrovna po ruce. S přepravou jídla až tak velký problém není, ale tekutiny do letadla pouze v uzavíratelných nádobách. Je vhodné mít sebou vlhčené utěrky na utření pusinky a ručiček. Přiberte i barevné knížečky s říkankami, omyvatelné hračky, náhradní dudlíky. Příspěvek Jak zabavit malé dítě při cestování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Nový Superb kombi na PRVNÍCH FOTKÁCH. Vůz nafotili na D1

 
Mladoboleslavská škodovka testuje na silnicích nový Superb kombi. Ale ve velké tajnosti.
20.06.2009 10:45 |

podobné články

Velké kombi od Seatu – sázka na jistotu

 
Co chtějí zákazníci? Velká auta. Co ještě? Kombi. A co technika? Jedině spolehlivou. To všechno má nový Seat Exeo ST.
03.09.2009 14:05 |

podobné články

Ibiza kombi od Seatu je levnější než fabia

 
Španělský Seat uvedl na český trh kombi odvozené od modelu Ibiza. Příbuzný Škody Fabia Combi je však levnější.
14.06.2010 12:30 |

podobné články

Kombi od Volva už nebude hranatý gigant

 
Švédská automobilka uvolnila první fotografie a informace o novém kombi Volvo V60. A dost překvapily.
13.07.2010 00:40 |

podobné články

Škoda Rapid dostane kombi!

 
Již příští rok začne výroba úplně nové škodovky. Rapid se velikostí zařadí mezi fabii a octavii, má být prostorný a prodávat se za rozumné peníze. Jak v aktuálním vydání uvádí časopis Auto Tip, má už Škoda připravenou i verzi kombi, která se má jmenovat Rapid Spaceback.
24.10.2011 05:15 |

podobné články

Škoda Superb Combi Outdoor – český Allroad

 
Tak a Superb si brzy budete moci pořídit v dalším provedení, kromě sedanu a kombi přibude také kombi s atraktivním outdoorovým vzhledem. Auto se zařadí po bok všech Scoutů, Allroadů a Alltracků...
05.06.2012 16:20 |

podobné články

Za Hyundai i30 kombi necelých 300 tisíc Kč

 
Pětidvéřovému hatchbacku Hyundai i30 představenému loni na podzim se na našem trhu vede velmi dobře. Octavii sice v prodejích jen tak netrumfne, ostatní konkurenci ale nechává za svým zadním nárazníkem. Ještě větší odstup si zajistí čerstvou karosářskou variantou kombi.
20.06.2012 18:55 |

podobné články

Hyundai i30 – cw versus kombi aneb stará proti nové

 
Karosářská varianta kombi prodejně úspěšného a v Čechách vyráběného modelu i30 dorazila právě včera. Třídveřový hatchback pak přijde ještě před koncem letošního roku... V čem je lepší nový model a v čem se ten odcházející nedá trumfnout se dozvíte právě tomto článku.
21.06.2012 18:40 |

podobné články

Dieselové i30 kombi s manuálem nebo benzinové s automatem? Víme co je lepší…

 
Vyhledávat informace ve statistikách SDA je pro mě asi nejméně oblíbenou částí práce. I bez brodění v číslech ale víme, že předchozí generace modelu i30 byla prodejním bestsellerem v celé Evropě, náš malý stát nevyjímaje. Stejně tak je tomu i aktuálně u stále ještě nového modelu, který se i nadále vyrábí v úspěšném nošovickém závodě. Už také víme, že nový Hyundai i30 je opět velmi výrazným hráčem v nižší střední třídě. Nás ale tentokrát zajímalo, jak dopadne přímé srovnání benzínového motoru 1.6 GDI v kombinaci s automatickou převodovkou a turbodieselu 1.6 CRDi s šestistupňovým manuálem. Pro bratrovražedný souboj jsme navíc vybrali dvě auta s praktičtější karoserií kombi.
11.10.2012 19:00 |

podobné články

Hyundai získal „double“ v anketě Skotský vůz roku 2012

 
Nová generace modelové řady Hyundai i30 zanechala skvělý dojem na porotcích ankety Skotský vůz roku 2012. Hatchback i30 získal ocenění nejlepší rodinný vůz a kombi i30 bylo zvoleno nejlepším kombi v každoroční anketě, jejíž výsledky byly nedávno vyhlášeny v Glasgow.
22.10.2012 20:15 |

podobné články