Kolomý vyhrál poprvé v kariéře etapu na Rallye Dakar

Český řidič kamionu Tatra Martin Kolomý dokázal poprvé v kariéře vyhrát etapu na Rallye Dakar. Do cíle dojel s náskokem 17 sekund na průběžného lídra Nizozemce Hanse Staceyho. Kolomý je v celkovém pořadí na šestém místě.
05.01.2016 20:55 |

Motocyklista Veselý jako první Čech na Rallye Dakar skončil, kamiony zůstávají ve hře

Aleš Loprais i Martin Kolomý patřili ve třetí etapě Rallye Dakar mezi nejrychlejší piloty kategorie kamionů a i nadále se tak drží ve hře o přední pozice. Loprais byl třetí, Kolomý čtvrtý. V náročné rallye již nepokračuje motocyklista Jan Veselý, který úterní etapu nedokončil a podle týmového webu ze soutěže jako první Čech odstoupil.
08.01.2014 10:35 |

Osobnosti: Jan Veselý (147 článků) , Jan Veselý (147 článků) , Aleš Loprais (63 článků) , Martin Čech (145 článků)

Skvělý český úvod na Rally Dakar. Kolomý ovládl první etapu

Martin Kolomý vystřihl brilantní úvod legendárního závodu Rallye Dakar. Čech závodící za tým Buggyra Racing vyhrál jeho první etapu. Se svým kamionem Tatra překonal na úseku 39km Tona van Genugtena z Nizozemska o 13 sekund. Jako čtvrtý dojel Kolomého týmový parťák Aleš Loprais.
02.01.2017 20:00 |

Osobnosti: Aleš Loprais (63 článků) , Martin Čech (145 článků) , Martin Čech (41 článků)

Loprais, Kolomý i Macík si pochvalují vstup do Rallye Dakar

Úspěšný vstup do Rallye Dakar má za sebou trojice českých pilotů kamionů Aleš Loprais, Martin Kolomý a Martin Macík mladší.
05.01.2015 10:21 |

Osobnosti: Martin Macík (8 článků) , Aleš Loprais (63 článků)

Kolomý a Lamač jsou po nehodě na Dakaru v nemocnici

Martin Kolomý a Jaroslav Lamač jsou po nehodě ve třetí etapě Rallye Dakar v nemocnici s poraněnými obratli. V horším stavu je v Saltě na severozápadě Argentiny navigátor Lamač, který má dva obratle rozdrcené, pilot Kolomý má jeden prasklý. Třetí člen posádky kamionu Tatra David Kilián je zdravotně fit.
05.01.2011 14:40 |

Osobnosti: David Martin (81 článků)

Věřím, že Dakar pro nás opět dopadne super, přeje si Kolomý

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se chystá na svoji pátou Rallye Dakar a věří, že bude stejně jako před rokem atakovat přední pozice.
25.12.2013 12:07 |

Kolomý vzdává letošní Dakar

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se rozhodl odstoupit z Rallye Dakar. Důvodem, proč se loni nejlepší Čech v slavné soutěži rozhodl ukončit letošní snažení, jsou technické problémy. Po nedělní 7. etapě byl sedmatřicátý.
13.01.2014 13:10 |

Osobnosti: Martin Čech (145 článků)

Na Dakaru se jela extrémní etapa. Kolomý v ní urval čtvrté místo

Pilot tatry Martin Kolomý byl čtvrtý v nejdelší etapě tohoto ročníku Rallye Dakar. Zopakoval své úterní umístění a poprvé se probil do elitní desítky průběžného pořadí, a sice na osmé místo hned za Aleše Lopraise. Ten zajel na trase ze San Juanu do dalšího argentinského města Chilecita devátý čas se ztrátou přes 23 minut na vítězného Gérarda De Rooye z Nizozemska, který si opět upevnil celkové vedení.
09.01.2014 04:50 |

Osobnosti: Aleš Loprais (63 článků)

Loprais nabral na Rallye Dakar půlhodinovou ztrátu a je šestý

Aleš Loprais s tatrou obsadil v druhé etapě Rallye Dakar v Argentině sedmé místo s více než půlhodinovou ztrátou na nejrychlejšího závodníka kategorie kamionů Antona Šibalova z Ruska. Předstihl ho i krajan Martin Kolomý, který dojel pátý. Celkově je Loprais šestý.
07.01.2014 01:00 |

KOLAPS V CÍLI! Vyčerpaný Kolomý ztratil vědomí, přesto je spokojený

Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění.
09.01.2014 10:55 |

Kolomý v cíli na Dakaru zkolaboval!

Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění. Ve středu byl podruhé za sebou čtvrtý, na 657 kilometrech měřeného úseku prohrál v závěru boj o etapový bronz o minutu a 14 sekund s Rusem Nikolajevem.
09.01.2014 13:30 |

Kolomý odstoupil z Dakaru: Mám děti, byl by to zbytečný hazard

13.01.2014 10:25 |

Kolomý porazil Lopraise! Češi na Dakaru stále stíhají Rusy

V 11. etapě Rallye Dakar byl nejrychlejším českým pilotem v kategorii kamionů Martin Kolomý. Obsadil šesté místo o 32 sekund před Alešem Lopraisem, který stejně jako ve středu snížil manko na průběžně třetího Rusa Andreje Karginova.
15.01.2015 20:01 |

Kolomý před startem Dakaru netají medailové ambice

Martin Kolomý bude jedním z pěti českých pilotů kamionů na nadcházející Rallye Dakar. Zkušený jezdec týmu Buggyra, jehož dosavadním maximem je páté místo z roku 2013, se netají medailovými ambicemi.
31.12.2015 13:50 |

Kolomý klesl na Dakaru na třetí místo, v čele je nizozemsko-česká posádka

Český jezdec Martin Kolomý se dlouho neradoval z vedoucí pozice na letošní Rallye Dakar. Ve druhé etapě dojel na osmém místě a v průběžném pořadí klesl na třetí příčku. Do čela se vyhoupla nizozemsko-česká posádka Martin van den Brink, Daniel Kozlovský, Marcel Blankestijn s kamionem Renault, který postavil český tým MKR Technology.
03.01.2017 22:35 |

Osobnosti: Dan Martin (103 článků) , Daniel Martin (104 článků) , Marcel Martin (1 článek) , Daniel Martin (41 článků)

České trable na Dakaru! Macháček havaroval a vrací se domů, Kolomý se propadl

Čtvrtá etapa Rallye Dakar byla pro české jezdce takřka zakletou. Josef Macháček, pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek, v jejím závěru havaroval a musel odstoupit. Kvůli zranění musel na pomoc přivolat vrtulník. Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý nabral takovou ztrátu, že vypadl dokonce z elitní desítky.
06.01.2017 09:30 |

Rekordman Peterhansel vede po druhé etapě Rallye Dakar

Druhou etapu Rallye Dakar vyhrál v kategorii automobilů jedenáctinásobný vítěz soutěže Francouz Stéphane Peterhansel a ujal se průběžného vedení.
06.01.2014 23:15 |

Osobnosti: Stéphane Peterhansel (7 článků)

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Rekordman Peterhansel podesáté vyhrál Rallye Dakar

Francouz Stéphane Peterhansel se stal podesáté vítězem Rallye Dakar. Rekordman v počtu triumfů ve slavné soutěži vyhrál počtvrté v kategorii automobilů, po předchozích triumfech s mitsubishi byl tentokrát nejrychlejší za volantem mini. Na jihoamerickém území se Peterhansel dočkal poprvé, všechny předchozí triumfy slavil v Africe.
15.01.2012 18:45 |