Článek

Kolomý porazil Lopraise! Češi na Dakaru stále stíhají Rusy

 
V 11. etapě Rallye Dakar byl nejrychlejším českým pilotem v kategorii kamionů Martin Kolomý. Obsadil šesté místo o 32 sekund před Alešem Lopraisem, který stejně jako ve středu snížil manko na průběžně třetího Rusa Andreje Karginova.
15.01.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)
Podobné články

Na Dakaru se jela extrémní etapa. Kolomý v ní urval čtvrté místo

 
Pilot tatry Martin Kolomý byl čtvrtý v nejdelší etapě tohoto ročníku Rallye Dakar. Zopakoval své úterní umístění a poprvé se probil do elitní desítky průběžného pořadí, a sice na osmé místo hned za Aleše Lopraise. Ten zajel na trase ze San Juanu do dalšího argentinského města Chilecita devátý čas se ztrátou přes 23 minut na vítězného Gérarda De Rooye z Nizozemska, který si opět upevnil celkové vedení.
09.01.2014 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

Kolomý a Lamač jsou po nehodě na Dakaru v nemocnici

 
Martin Kolomý a Jaroslav Lamač jsou po nehodě ve třetí etapě Rallye Dakar v nemocnici s poraněnými obratli. V horším stavu je v Saltě na severozápadě Argentiny navigátor Lamač, který má dva obratle rozdrcené, pilot Kolomý má jeden prasklý. Třetí člen posádky kamionu Tatra David Kilián je zdravotně fit.
05.01.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: David Martin (90 článků)

Kolomý vyhrál poprvé v kariéře etapu na Rallye Dakar

 
Český řidič kamionu Tatra Martin Kolomý dokázal poprvé v kariéře vyhrát etapu na Rallye Dakar. Do cíle dojel s náskokem 17 sekund na průběžného lídra Nizozemce Hanse Staceyho. Kolomý je v celkovém pořadí na šestém místě.
05.01.2016 20:55 |

podobné články

Kolomý v cíli na Dakaru zkolaboval!

 
Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění. Ve středu byl podruhé za sebou čtvrtý, na 657 kilometrech měřeného úseku prohrál v závěru boj o etapový bronz o minutu a 14 sekund s Rusem Nikolajevem. 
09.01.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (161 článků)

Kolomý odstoupil z Dakaru: Mám děti, byl by to zbytečný hazard

 
Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se rozhodl odstoupit z Rallye Dakar. Důvodem, proč se loni nejlepší Čech v slavné soutěži rozhodl ukončit letošní snažení, jsou technické problémy. Po nedělní 7. etapě byl sedmatřicátý.
13.01.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (161 článků)

Kolomý před startem Dakaru netají medailové ambice

 
Martin Kolomý bude jedním z pěti českých pilotů kamionů na nadcházející Rallye Dakar. Zkušený jezdec týmu Buggyra, jehož dosavadním maximem je páté místo z roku 2013, se netají medailovými ambicemi.
31.12.2015 13:50 |

podobné články

Kolomý klesl na Dakaru na třetí místo, v čele je nizozemsko-česká posádka

 
Český jezdec Martin Kolomý se dlouho neradoval z vedoucí pozice na letošní Rallye Dakar. Ve druhé etapě dojel na osmém místě a v průběžném pořadí klesl na třetí příčku. Do čela se vyhoupla nizozemsko-česká posádka Martin van den Brink, Daniel Kozlovský, Marcel Blankestijn s kamionem Renault, který postavil český tým MKR Technology.
03.01.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (120 článků) , Daniel Martin (121 článků) , Marcel Martin (1 článek) , Daniel Martin (58 článků)

České trable na Dakaru! Macháček havaroval a vrací se domů, Kolomý se propadl

 
Čtvrtá etapa Rallye Dakar byla pro české jezdce takřka zakletou. Josef Macháček, pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek, v jejím závěru havaroval a musel odstoupit. Kvůli zranění musel na pomoc přivolat vrtulník. Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý nabral takovou ztrátu, že vypadl dokonce z elitní desítky.
06.01.2017 09:30 |

podobné články

Čagin vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal Lopraise

 
Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise.
15.01.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Loprais (16 článků)

Čagin vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal Lopraise

 
Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise. Absolutním rekordmanem pouštní soutěže je s devíti triumfy Stéphane Peterhansel, který zvítězil šestkrát na motocyklu a třikrát za volantem osobního automobilu.
16.01.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Loprais (16 článků) , Stéphane Peterhansel (7 článků)

Závodník Karel Loprais bude novým "panem Besipem"

 
Ministr dopravy Radek Šmerda jmenoval automobilového závodníka Karla Lopraise (62) vládním zmocněncem pro oblast bezpečnosti silničního provozu. Ve středu to oznámil tiskový mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský. Jméno Karla Lopraise je neodmyslitelně spjato s kamióny Tatra a je zároveň téměř synonymem pro závod Rallye Paříž - Dakar.
18.05.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Loprais (16 článků)

Věřím, že Dakar pro nás opět dopadne super, přeje si Kolomý

 
Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se chystá na svoji pátou Rallye Dakar a věří, že bude stejně jako před rokem atakovat přední pozice.
25.12.2013 12:07 |

podobné články

Motocyklista Veselý jako první Čech na Rallye Dakar skončil, kamiony zůstávají ve hře

 
Aleš Loprais i Martin Kolomý patřili ve třetí etapě Rallye Dakar mezi nejrychlejší piloty kategorie kamionů a i nadále se tak drží ve hře o přední pozice. Loprais byl třetí, Kolomý čtvrtý. V náročné rallye již nepokračuje motocyklista Jan Veselý, který úterní etapu nedokončil a podle týmového webu ze soutěže jako první Čech odstoupil. 
08.01.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Veselý (159 článků) , Jan Veselý (159 článků) , Aleš Loprais (64 článků) , Martin Čech (161 článků)

KOLAPS V CÍLI! Vyčerpaný Kolomý ztratil vědomí, přesto je spokojený

 
Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění.
09.01.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (161 článků)

Kolomý vzdává letošní Dakar

 
Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se rozhodl odstoupit z Rallye Dakar. Důvodem, proč se loni nejlepší Čech v slavné soutěži rozhodl ukončit letošní snažení, jsou technické problémy. Po nedělní 7. etapě byl sedmatřicátý.
13.01.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (161 článků)

Dostali rozum! Loprais a Kolomý pojedou Dakar za jeden tým

 
Velké spory jsou u konce. Naši dva nejlepší piloti kamionů z Dakarské rally se spojili. Aleš Loprais a Martin Kolomý budou jezdit v jednom týmu a vyhlásili válku ruským Kamazům.
10.04.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

Loprais, Kolomý i Macík si pochvalují vstup do Rallye Dakar

 
Úspěšný vstup do Rallye Dakar má za sebou trojice českých pilotů kamionů Aleš Loprais, Martin Kolomý a Martin Macík mladší.
05.01.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Macík (8 článků) , Aleš Loprais (64 článků)

Kolomý zuřil, kvůli utržené hadičce musel předjíždět pomalé kamiony

 
Na druhém kilometru měřeného úseku 4. etapy musela posádka Martina Kolomého spravovat utrženou brzdovou hadici, čímž klesla za pomalejší kamiony. Ty pak musel Kolomý pracně předjíždět, z čehož plynula další časová ztráta. I přes problémy se TATRA Buggyra Racing tým udržel v popředí výsledkové listiny.
08.01.2015 13:21 |

podobné články

Skvělý český úvod na Rally Dakar. Kolomý ovládl první etapu

 
Martin Kolomý vystřihl brilantní úvod legendárního závodu Rallye Dakar. Čech závodící za tým Buggyra Racing vyhrál jeho první etapu. Se svým kamionem Tatra překonal na úseku 39km Tona van Genugtena z Nizozemska o 13 sekund. Jako čtvrtý dojel Kolomého týmový parťák Aleš Loprais.
02.01.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků) , Martin Čech (161 článků) , Martin Čech (57 článků)