Článek

Kolik dostáváme od farmaceutických firem? Do toho nikomu nic není, tvrdí lékaři

 
Od příštího roku by měl začít fungovat on-line katalog, ve kterém budou farmaceutické firmy uvádět, se kterými lékaři spolupracují a co za to dostávají. Proti tomu se ale bouří onkologové, anesteziologové a lékaři intenzivní medicíny. Prý vytvoří falešný obraz o provázanosti lékařů a farmaceutického průmyslu.
08.10.2015 13:35 |

podobné články

Podobné články

Heger chce skoncovat s cestami lékařů za peníze farmaceutických firem

 
Kongresové turistice lékařů za peníze farmaceutických firem zvoní hrana. Ministr zdravotnictví Leoš Heger ji chce rázně useknout.
19.01.2011 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1254 článků)

Drsná zpověď lékařky: Nežádoucí účinky vakcín a nátlak farmaceutických firem

 
JINÝMA OČIMA Pediatrům jsou záměrně předkládány dezinformace o nežádoucích účincích vakcín, navíc dostávají peníze za počet naočkovaných dětí. Každá vakcína je ale schopna způsobit třeba neurologické problémy. Stát za to však nechce přijmout zodpovědnost. To vše se děje pod tlakem farmaceutických firem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom otevřeně promluvila lékařka Ludmila Eleková.
19.04.2014 12:50 |

podobné články

Šokující slova lékařky: Děsivá neznalost, zamlčování negativních účinků vakcín, tlak farmaceutických firem...

 
REPORTÁŽ Pediatrům jsou předkládány dezinformace o nežádoucích účincích vakcín. Děje se tak pod tlakem farmaceutických firem. V uherskohradišťském kině Hvězda o tom v pátek hovořila MUDr. Ludmila Eleková, kterou pacienti nedávno zvolili lékařkou roku. Před asi stovkou posluchačů zpochybnila také účinnost očkovávání, jehož přínos k ústupu nemocí je prý minimální. Za vymýcení chorob totiž podle ní vděčíme úplně něčemu jinému.
13.06.2015 09:11 |

podobné články

Do naha, tedy ne tak docela. Lékaři a farmaceuti poodhalí své vztahy

 
Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) podle informací serveru ihned.cz buduje databázi, ve které se budou moci občané dozvědět, za co všechno dostávají lékaři od farmaceutických firem zaplaceno. Jde o dobrovolný počin třiceti firem, které chtějí být transparentnější. A Úřad na ochranu osobních údajů na rozdíl od dřívějšího pokusu není proti. Podívejte se proč.
31.10.2014 22:00 |

podobné články

Negativní studie léků se zamlčují. Léčíme pak špatně, tvrdí lékař

 
REPORTÁŽ Medicína je bohužel dodnes založená na spoustě domněnek. Lékaři předepisují léky, o kterých ví málo - na choroby, o kterých ví méně - pacientům, o kterých neví vůbec nic. V Olomouci to ve středu řekl studentům Jan Strojil z Lékařské fakulty Univerzity Palackého. Řeč byla také o rizicích spojených s očkováním a komerčních zájmech farmaceutických firem.
11.04.2013 21:00 |

podobné články

Každý sedmý lékař nepovažuje 15.000 Kč od firem za úplatek

 
Skoro každý sedmý lékař nepovažuje dary či jiné výhody v hodnotě do 15.000 Kč za rok od farmaceutických firem za úplatek. Podobně se vyjádřili i lékárníci. Dary do 150.000 Kč ročně nejsou korupcí pro dvě procenta lékařů a jedno procento lékárníků.
28.02.2011 07:50 |

podobné články

Agentura CzechTrade s úspěchem prezentuje české firmy na zahraničních veletrzích

 
Desítka českých firem se díky zahraniční kanceláři agentury CzechTrade v Düsseldorfu může prezentovat na německém veletrhu BAUMA, největší akci svého druhu se zaměřením na oblast stavebnictví. Italské zastoupení zase pro Českou republiku získalo status „Country of Honour“ na letošním ročníku veletrhu Cosmofarma v Bologni, který se soustředí na prezentaci farmaceutických firem
12.04.2016 22:20 |

podobné články

Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo a kolik vážil největší zlatý nuget?

 
Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo? Kolik vážil největší zlatý nuget? Kde se odehrála první zlatá horečka? Kolik zlata obsahují moře a oceány a kolik celý vesmír? Která zlatá mince je sběratelským skvostem? Jak fungují novodobé zlaté doly?
03.12.2014 17:12 |

podobné články

Votava (LEV21): Nikomu nic nedlužíme

 
Z Bruselu, Berlína, Paříže dostáváme pokárání. Z EU vidíme zdvižený prst a výtku, prý se máme my Češi, pořádně stydět.
11.09.2015 15:45 |

podobné články

ČAFF : Kolik stojí léky v ČR

 
Ovlivní snížení DPH cenu léků na předpis? Z čeho se skládají ceny léků? Kolika způsoby jsou regulovány? Česká asociace farmaceutických firem startuje kampaň Kolikstojíléky.cz
04.11.2014 14:15 |

podobné články

Korupce ve zdravotnictví: Lékařka brala úplatky za předepisování léku!

 
To, že někteří lékaři berou různé pozornosti od farmaceutických firem, se šušká už dávno. Důkaz ale chyběl. Nyní ho Česká televize sehnala.
05.08.2009 05:05 |

podobné články

Novela zákona: Farmaceutické firmy nebudou moci lobbovat u lékařů

 
Ministerstvo zdravotnictví chce omezit lobby farmaceutických firem. Nový zákon o regulaci reklamy zamezí průzkumy trhu a studie, které propagují léky. Lékaři by také nesměly být ovlivňováni při předepisování léků. Vláda bude projednávat novelu na přelomu roku.
03.11.2011 13:25 |

podobné články

Předepisování léků na objednávku farmaceutických firem má skončit

 
Ministerstvo zdravotnictví přišlo s plánem, jak zamezit farmaceutickým firmám v "uplácení" lékařů výměnou za předepisování konkrétních produktů. Resort připravil novelu, která výrazně zpřísní marketingové vztahy mezi lékaři, lékárníky a farmaceutickými firmami. Řádově vyšší budou i sankce, které budou šplhat až do desítek miliónů. Ve čtvrtek to řekl náměstek ministra Martin Plíšek.
03.11.2011 16:25 |

podobné články

Zdravotnictví je fackovacím panákem, komentoval válku Babiše s Němečkem šéf ČLK

 
O tom, zda je v českém zdravotnictví dostatek peněz, co říká sporům ministrů zdravotnictví a financí nebo jak by bylo vhodné upravit spolupráci farmaceutických firem s lékaři, se mluvilo v pondělním vydání pořadu Interview ČT 24, jehož hostem byl prezident České lékařské komory Milan Kubek.
24.11.2014 21:46 |

podobné články

Nejhorší zákon loňského roku? Podle českých firem daňové předpisy

 
Nejhorším zákonem roku 2014 jsou podle českých firem daňové předpisy. 424 firem to uvedlo v hlasování v anketě, kterou pořádala advokátní firma Ambruz & Dark Deloitte Legal. Podle firem spoustě daňových předpisů není možné rozumět a doposud nikdo nedokáže vysvětlit, jak je správně dodržovat. 
28.05.2015 13:56 |

podobné články

Němeček chce v Česku udržet léky. Stane se opak a nebudou, varují lékárny

 
Léky na rakovinu, epilepsii, nemoci srdce a cév nebo neurologické přípravky. To vše chybí v českých lékárnách kvůli reexportu do zahraničí. Vyřešit by to měla vládní léková novela. Čerstvé pozměňovací návrhy poslanců Jiřího Běhounka (ČSSD) a Rostislava Vyzuly (ANO) by ale mohly dostupnost léků paradoxně ještě více ohrozit. To alespoň tvrdí zástupci lékáren, farmaceutických firem a distributorů. Poslanci si ale stojí za svým.
13.10.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Němeček (38 článků)

Chtějí novou Evropu, ne bílou, ale světle hnědou. Nadnárodní korporace a jejich kšefty, zánik civilizace. Ale nakonec se z toho vzpamatujeme, věří filozof

 
CIVILIZACE A MY Polovičaté informace podle filozofa, právníka a esoterika Jana Maria Jozy přispívají ke zúženému pohledu na svět a naši civilizaci. Jak vzniká lidská řeka v migraci, jak to, že jsou všichni najednou oblečeni v pláštěnkách, ptá se o pokračuje otázkou: Komu to slouží? Geneticky modifikované potraviny, lobby farmaceutických nadnárodních firem, to jsou další úskalí. A co ekologie, jak to, že se dnes Evropa nezajímá o ničení pralesů v Indonésii a boom zdravotně závadného palmového oleje, nebo o katastrofický únik metanu ve Spojených státech? Příroda se brání a bude nejspíše hůř.
02.04.2016 04:50 |

podobné články

ČSOB: Většina českých firem se bojí investovat

 
Index očekávání firem ukázal, že letos většina firem nebude do svého podnikání investovat více než v minulém roce. To je hlavní důvod poklesu celkové hodnoty Indexu očekávání firem, který ČSOB sleduje již rok.
16.10.2014 19:35 |

podobné články

Průzkum: Loni vzniklo rekordní množství firem

 
Optimistický vývoj tuzemské ekonomiky v loňském roce podpořil rekordní zájem o zakládání nových firem. V průběhu roku 2016 vzniklo 28 837 nových společností, nejvíce od předkrizového roku 2007. Celkový počet firem v ČR se přesáhl 450 000 a meziročně se zvýšil o 4,8 procent. Téměř polovina firem zaregistrovaných v uplynulém roce má oficiální sídlo v Praze. K nejčastějším předmětům činnosti patří velkoobchod, služby a podnikání v oblasti nemovitostí. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
02.02.2017 13:40 |

podobné články