Článek

Kolaboranti, prodaní politici. Ekonom promlouvá o tom, jak prý peníze doslova odtékají z Česka

 
ROZHOVOR Proč je voda tak drahá? „Problém je, že peněžní toky z vody ovládly koncerny a ty odsávají jediný zdroj obnovy trubek, peníze, které platí lidé za vodu, mimo vodárenské odvětví na své účty do zahraničí. Takto je dnes bohužel systém nastaven. Což umožnili v řadě regionů zavést zmanipulovaní zastupitelé, které k tomu přesvědčili ‚kolaboranti‘ z vlastních řad, kteří často skrytě pracovali pro zahraniční koncerny nebo jejich naháněče,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz makroekonom, vodárenský konzultant Radek Novotný. Spoluvinu však podle něj nese i ministerstvo zemědělství, které mělo v okresních vodárnách právo veta a mohlo vše zastavit.
25.08.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek Novotný (16 článků) , Radek Novotný (16 článků)
Podobné články

Právě teď odtékají peníze z DPP, varoval v ČT Svoboda

 
Podle pražského primátora Bohuslava Svobody má odvolání Vladimíra Liche z dopravního podniku už teď následky. V televizi varoval, že už v tuto chvíli odtékají prostředky tam, kam nemají. A Pražané přicházejí o peníze.
20.08.2012 19:35 |

podobné články

Ekonom Niedermayer, lídr kandidátky TOP 09, prozradil, co ho děsí na politice ministra Babiše

 
ROZHOVOR Europoslanci musí být schopni vysvětlit, že si své platy zaslouží. Nicméně povědomí o Evropské unii je malé. To v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl lídr kandidátky TOP 09 pro nadcházející volby do Evropského parlamentu a ekonom Luděk Niedermayer. Také se mu dost nelíbí, že s nynější vládou odtékají miliardy korun ze státního rozpočtu.
26.04.2014 10:30 |

podobné články

Je to tu jako za války, i tenkrát měli kolaboranti s Hitlerem podporu 15 procent lidí. Exministr Bašta bez řečí o uprchlících, Ukrajině a příštím roce

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Na letošní rok budeme možná jednou vzpomínat jako na první schod na cestě do pekel. Takto nekompromisně reagoval na souhrn nejzásadnějších mezinárodních letošních událostí někdejší ministr a bývalý diplomat Jaroslav Bašta. Polarizaci české společnosti srovnal s tou v období let 1938–1945. Tehdy prý také kolaboranti s Hitlerem měli asi patnáctiprocentní podporu veřejnosti a většina byla ostře proti.
22.12.2015 15:20 |

podobné články

Jste jak ti nejhorší kolaboranti z dob protektorátu, hubuje Grebeníček ,,zpochybňovače" záslluh SSSR

 
Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček tvrdí, že u nás dochází k překrucování historických faktů. To, co se učí děti ve školách o úloze Sovětského svazu při porážce fašismu, je dle jeho názoru neuvěřitelné a v ničem si nezadá s výklady, které v průběhu druhé světové války vtloukali do českých hlav nejhorší kolaboranti. Dle Grebeníčka je ale třeba uvažovat v hlubších souvislostech.
16.04.2015 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (153 článků)

„Já lidi nepotřebuju, oni potřebují mě.“ Julia Roberts promlouvá hlasem přírody

 
Unikátní kampaň připravila organizace Nature Is Speaking, což v překladu znamená Příroda promlouvá. Světové osobnosti propůjčily svůj hlas několika videím. Například hollywoodská herečka Julia Roberts promlouvá hlasem přírody.
11.11.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Julia Roberts (232 článků)

Jourová (ANO): Začněme už konečně řešit reálné problémy

 
Výroční zpráva BIS za loňský rok upozorňuje, že státní správa není příliš funkční kvůli klientelismu, nekvalifikovaným úředníkům a najímání spřátelených firem, skrz které odtékají veřejné peníze do soukromých kapes. I v loňském roce BIS zaznamenala organizované ovlivňování představitelů veřejné správy, jehož cílem bylo odčerpávat peníze ze státních zakázek. Další více či méně děsivé poznatky nemá smysl citovat, každý si je může přečíst.
11.11.2013 09:56 |

podobné články

Drahé kapky aneb Jak neplýtvat vodou a ušetřit

 
Plýtvání vodou je v kruzích ekologicky smýšlejících trestné. Nemusíte však myslet jen ekologicky. S odtékající vodou vám však odtékají i vaše peníze. Co vám pomůže v šetření?
11.08.2009 10:35 |

podobné články

Elitní ekonom: Začíná devastace hospodářství. 22 let vládnou ignoranti

 
ROZHOVOR Nikdy jsme neměli vládu, která přijímá pozitivní kroky na podporu ekonomiky a snížení veřejného dluhu, říká uznávaný ekonom Pavel Kohout. A dílčích úspěchů, kterých česká ekonomika dosáhla, bylo dosaženo navzdory všem vládám, nikoli díky nim. „Česká republika má špatného trenéra, a pokud přece jen má určité výsledky, dosahuje jich díky dopingu,“ řekl ParlamentnímListům.cz k ekonomickým vyhlídkám po schválení kontroverzního daňového balíčku ekonom.
12.11.2012 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (193 článků)

Ekonomka: ČSSD chce trestat úspěšné firmy. Utečou do Číny

 
Více než kdykoli předtím odtékají v posledních čtyřech letech desítky miliard korun z Česka do zahraničí ve formě dividend. Zatímco ekonomce Next Finance Markétě Šichtařové na tom nepřipadá nic divného, jedním z cílů ČSSD při zavedení druhé sazby daně z příjmů právnických osob je právě to, aby v tuzemsku zůstávala větší část zisku nadnárodních firem.
02.08.2011 20:55 |

podobné články

Nechci být šlapka, pronesla na hodinu vyhozená ředitelka z ŘSD. A dodala něco o penězích stranám

 
Odvolaná šéfka úseku kontroly staveb Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová v rozhovoru pro Týden.cz prozradila, které projekty mají závažné problémy. Je přesvědčená, že peníze ze zpackaných projektů odtékají do politických stran.
16.01.2014 17:00 |

podobné články

Adam (Úsvit): Jen další díra kterou odtékají peníze...

 
Stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zřejmě zbytečně zaplatil až 350 milionů korun při výstavbě čtyř mostů na dálnici D47, respektive D1 v Ostravě. Stavitelé si měli nechat zaplatit i za ocel, která v mostních konstrukcích není.
21.03.2014 11:45 |

podobné články

Příležitost dělá zloděje, to je v této zemi heslo. Byznysmen Jančura ukazuje, kudy v dopravě stále odtékají miliardy

 
ROZHOVOR Exministr dopravy Antonín Prachař svůj rezort mentálně nezvládal, Dan Ťok jako zkušený manažer má šanci spoustu věcí napravit. Pro ParlamentníListy.cz to říká majitel společnosti Student Agency Radim Jančura. Podle něho se prý navíc částečně zastavila obří korupce v dopravních zakázkách, které zlevnily o 40 procent. Dříve prý toto předražení sloužilo pro černé financování politických stran.
28.12.2014 06:16 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (215 článků) , Antonín Prachař (125 článků)

Exmanžel Jennifer Lopez byl kousek od prodání jejich líbankového videa porno stránkám

 
Právníci okamžitě zareagovali a zvrátili jeho úmysl. Vynutili si soudní příkaz pro trvalý zákaz publikování nahrávek. Na kazetách se Jennifer objevuje nahá.
05.06.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (682 článků)

Štětina (VV): Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno…

 
Tento slavný výrok římský politik Marcus Porcius Cato používal na konci každého svého projevu, i když v něm o Kartágu nebyla vůbec řeč. Šlo v zásadě o to, aby Římané získali dominanci nad Kartágem, což se nakonec podařilo. Město bylo zničeno, rozoráno a ti, kteří přežili, byli prodáni do otroctví. Vše s cílem vymazat minulou slávu a vliv konkurenta.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Extra: Berany vydražili za 4,6 milionu

 
Za horentní sumy se draží ledasco, dokonce i zvířata. Alespoň v případě vzácných chovných kousků argyllských beranů – dva z nich byli minulý týden na aukci ve skotském Dalmally prodáni za 4,6 milionu korun!
01.11.2012 13:20 |

podobné články

Microsoft otočil: Na Xboxu One půjde hrát offline a konzole se bez internetu nezablokuje

 
K hraní bude zapotřebí neustálého online připojení, pokud se 24 hodin nepřipojíte, konzole se zablokuje a každý titul bude určen pro jednoho majitele, bez možnosti půjčení nebo prodání hry do bazaru. Podmínky pro hraní na nové konzoli Xbox One byly úděsné a zvedly vlnu nevole. Microsoft vzal naštěstí zpátečku.
20.06.2013 12:45 |

podobné články

Ekonom Kohout popsal pravdu o hospodářské situaci Evropy: Nejásejte, není nad čím. Všechno získávají Němci

 
Ekonom Pavel Kohout sepsal pro Lidové noviny analýzu současné situace ekonomiky v eurozóně. Mohlo by se prý zdát, že se konečně oživuje. Ekonom ale krotí nadšení. Růst, pokud nějaký je, prý stojí na velmi pochybných základech. Zejména proto, že z celé eurozóny roste prakticky jen jedna země.
22.07.2014 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (193 článků)

Ekonom v ČT tepal pravici i levici. Těmito mýty nás prý politici „krmí“

 
Ekonom Jan Urban, vedoucí katedry národního hospodářství Právnické fakulty UK se v pátečním Hyde Parku rozpovídal o levicových a pravicových mýtech v ekonomii, kterými nás zásobují nejen čeští politici. Nešetřil přitom českou pravici, když jasně řekl, že trh bez regulace neexistuje. Levici tepal za mýty o minimální mzdě a vše spásných investicích. Ostře zkritizoval ty, kteří parazitují na státu, a své řekl k výběru daní.
17.04.2015 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (70 článků)

Neuvěřitelná drzost předsedy komise Junckera. Nebýt Británie, je jeho Lucembursko zapomenutý okres v Německu. Ekonom Kohout rozebírá, co se po Brexitu stane s hospodářstvím

 
ROZHOVOR „K vítězství Brexitu přispěl i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který vynadal Britům do dezertérů. Což je urážka, kterou zvláště Britové nesou velmi těžce. Nechápu, jak mohl Juncker udělat takovouhle drzost. Zvláště když si uvědomíme, že nebýt Británie, je Lucembursko nevýznamný okres na okraji Německa,“ myslí si známý ekonom Pavel Kohout v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Česká ekonomika podle něj britské rozhodnutí výrazně nepocítí. A ta britská? „Británie přežila bombardování, tak přežije všechno. A tohle ve srovnání s tím není zase tak velká událost. A jako ekonom musím podotknout – tohle není v první řadě ekonomické rozhodnutí. Když naši předkové vystupovali z Rakouska-Uherska, také si nedělali nějaké makroekonomické analýzy. Prostě chtěli mít hlavní město v Praze, a ne ve Vídni.“
26.06.2016 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (193 článků)