Článek

Kohoute, ty debile. Umělcova slova o naší kultuře coby lejnu mají drsné dozvuky

 
Performer Milan Kohout minulý týden užasl nad tím, že Evropa nechává uprchlíky v bahně na řecko-makedonské hranici. Evropany označil za „svině“ a evropskou kulturu za „smradlavé hovno na tváři světa“. Na svá tvrzení obdržel řadu reakcí, vesměs nesouhlasných. S jejich pisateli se rázně vypořádává.
21.03.2016 12:36 |

podobné články

Podobné články

Kohoute, tebe oběsím! Žádné čmoudy! A vyražený zub. Pořádně silné dozvuky včerejší akce na Václaváku ozdobené šibenicemi

 
Proti postupu policie vůči levicovým aktivistům, kteří včera přišli na Václavské náměstí v Praze vyjádřit nesouhlas s demonstrací proti islámu, přistěhovalectví a za vystoupení z EU, se na sociálních sítích ostře ohradila romská aktivistka Ivanka Mariposa Čonková a člen zastupitelstva Prahy 2 za Stranu zelených Michal Uhl. Performer Milan Kohout, který nedávno zaujal vystoupením v pořadu Máte slovo, kde jadrně útočil na všechny, kteří odmítali uprchlíky, dokonce podal trestní oznámení. Bál se, že ho oběsí.
02.07.2015 08:01 |

podobné články

Moderátorka: Jsem v přímém přenosu, debile!

 
VIDEO: „Už mě neotravuj, mám toho plné zuby! Jsem v přímém vstupu, ty debile!" křičí rosnička slovenské TV Markíza v přímém přenosu pořadu Tereláno do telefonu.
02.10.2009 14:45 |

podobné články

Kalousek volal Skokanovi: Debile, ču**ku, blbečku, rozbiju ti hubu!

 
Debile, ču**ku, blbečku. Takovými výrazy měl počastoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) při telefonátu poslance Petra Skokana (VV). Ten telefonát přečetl na dnešní schůzi poslanecké sněmovny. A opravdu to stálo za to!
13.07.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5963 článků) , Petr Skokan (133 článků)

Odbory chtějí desetiprocentní růst platů pro pracovníky v kultuře

 
Odbory požadují minimálně desetiprocentní navýšení platů státních zaměstnanců v kultuře. Po jednání s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) to dnes řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Platy pracovníků v kultuře, kterých je kolem 6 500, jsou i po nedávném čtyřprocentním navýšení stále zhruba 2 500 Kč pod celostátním průměrem.
26.02.2016 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (850 článků)

Deset procent navíc žádají lidé v kultuře. Ministr Herman vrtí hlavou

 
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) bude jednat o desetiprocentním navýšení platů státních zaměstnanců v kultuře při skládání rozpočtu na příští rok. Po dnešním jednání vlády se sociálními partnery novinářům řekl, že po zkušenostech s vyjednáváním s ministerstvem financí Andreje Babiše (ANO) nepokládá za nereálné splnění požadavku odborů na desetiprocentní růst. Na potřebě zvýšení odměn v kultuře se dnes shodli všichni členové tripartity.
07.03.2016 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Daniel Herman (446 článků) , Daniel Herman (850 článků)

Ransdorf (KSČM): Z politiky odešla umělecká duše

 
Včera jsem dostal od vedení naší politické skupiny GUE/NGL zprávu, že zemřel Lothar Bisky, bývalý předseda PDS, spolupředseda Die Linke a bývalý předseda naší skupiny. Měli jsme přátelský vztah a protože jsem byl vždy v německém prostředí a německé kultuře doma, mívali jsme dlouhé a zajímavé debaty o německé politice a kultuře.
14.08.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Lothar Bisky (1 článek)

Dozvuky Oscarů v 8 fotografiích: Jak celebrity viděly samy sebe během galavečera

 
Oscarové šílenství je za námi, ale jeho dozvuky tu ještě připomeneme, selfíčky a domácími fotkami se to na sociálních sítích jen hemžilo.
25.02.2015 11:12 |

podobné články

Dozvuky Klausovy hromadné amnestie se řeší dodnes

 
Od hromadné amnestie vyhlášené tehdejším prezidentem Václavem Klausem těsně před odchodem z úřadu už uplynulo přes dva roky. Nejvyšší soud přesto stále ještě řeší její dozvuky. Nařídil například nové projednání případu cizince, který v Česku kradl a páchal další zločiny. Jeho stíhání bylo kvůli amnestii zastaveno.
03.03.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)

Koháka skolila borelióza: Lékař mi tvrdil, že mám dozvuky angíny!

 
Pořád ho škrábalo v krku a chtělo se mu spát. Režisér a herec Jakub Kohák (42) trpěl vážným infekčním onemocněním – boreliózou! A ani o tom neměl tušení. Lékař mu totiž tvrdil, že jde o dozvuky angíny.
09.11.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Kohák (198 článků)

Debatu o vládě opanovala lejna, hnůj a sliz

 
Během dopolední části debaty předcházející hlasování o vyslovení důvěry vládě zazněla ve Sněmovně celá řada emotivních vystoupení, v nichž opoziční poslanci častovali počínání vlády expresivními výrazy. V sále tak zazněla přirovnání o růži a lejnu, hnoji či slizu.
27.04.2012 13:55 |

podobné články

ANeO: Valná hromada kandidátů se distancuje od Prokůpka a Kohouta

 
Valná hromada kandidátů Aktivu nezávislých občanů (ANeO) ke krizové situaci: Prokůpku, jsi podvodník a lhář, odstup z kandidátky a zmiz z politiky. Kohoute, jsi rasista, nechceme s tebou mít nic společného.
22.05.2014 14:55 |

podobné články

Smrčka (SPO): Šlapáním v lejnu zlato nevzniká, pane poslanče Humle

 
Příběh poslance sociální demokracie Stanislava Humla a jeho názoru na lidskou špinavost či nešpinavost Petry Kvitové je svým způsobem fascinující. A to opravdu z několika rozličných důvodů.
18.07.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1451 článků) , Stanislav Huml (448 článků)

Sex vnímají jinak. Násilí na ženách je u některých muslimů normální, říká sexuoložka Laura Janáčková a varuje: Buď zakážeme minisukně, nebo zvolíme jiné politiky

 
ROZHOVOR Sexuální útoky, které se na řadě evropských míst objevily o silvestrovské noci, a jak se později ukázalo nejen o ní, jsou stále silným tématem. Přestože politici jsou útoky migrantů na evropské ženy překvapeni a policie nebyla na tyto incidenty připravena, odborníci na psychologii a sexuologii překvapeni nejsou. Sexuální útoky byly jedním z důsledků střetu dvou zcela rozdílných kultur. „Postavení žen a pojetí sexu v naší kultuře a v islámské kultuře je zcela odlišné, bezproblémová integrace je v tomto směru téměř nemožná,“ říká psycholožka docentka Laura Janáčková ze Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice a Institutu partnerských vztahů.
19.01.2016 08:15 |

podobné články

"Nazdar, ty debile," vyslechla si sněmovna. Benda s Gazdíkem nechápou

 
Do případů telefonátů ministra financí Miroslava Kalouska (TOP09) vnesl další zajímavost poslanec Petr Skokan (VV). Ten v pátek reagoval na slova premiéra, ať někdo zveřejní důkazy o údajném Kalouskově vyhrožování policistům. A tak před mikrofonem recitoval vulgarity, kterými Kalousek Skokana loni počastoval. Místo toho však vzbudil ve sněmovně vlnu nevole.
14.07.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5963 článků) , Petr Skokan (133 článků) , Petr Benda (175 článků) , Petr Gazdík (769 článků)

Největší evropská výstava o byzantské kultuře

 
Bonnská Kunsthalle nabízí do 13. června výstavu o umění a kultuře Byzance nazvanou Byzanz: Pracht und Alltag. Jde o největší projekt, jaký byl kdy tomuto tématu v Evropě věnován. Větší byly jen výstavy The glory of Byzantium a Byzantium: Faith and Power v Metropolitním muzeu v New Yorku, uspořádané v letech 1997 a 2004.
16.03.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Faith Faith (79 článků)

ODS, TOP 09 a VV uzavřely vyjednávání o školství a kultuře

 
Lídři rodící se koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) dnes uzavřeli kapitolu programového prohlášení věnovanou školství, církvím a kultuře. Shodli se, že příští rok navýší platy učitelů o 2,1 miliardy korun.
02.07.2010 18:10 |

podobné články

Herci si myslí, že stát se ke kultuře nechová hezky, vysvětloval ředitel Národního

 
Národní divadlo opět má staronového ředitele - Jana Buriana. Ten upozorňuje na to, že situace kolem jeho odvolání nepředstavuje podstatu problému, s nímž se česká kultura potýká. Podstatnější prý je, jak se v posledních patnácti letech staví český stát k vlastní kultuře. Tato je podle jeho názoru podfinancována.
09.08.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (170 článků)

Štefek (KSČM): Rada kraje rozdělila další prostředky na projekty v kultuře

 
Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu rozdělila další prostředky na rozvojové projekty příspěvkových organizací v kultuře.
13.11.2014 21:21 |

podobné články

Veřejné slyšení výboru pro vzdělávání k zákonu o veřejnoprávní instituci v kultuře

 
Senát zve na veřejné slyšení Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice k zákonu o veřejnoprávní instituci v kultuře.
20.03.2015 14:36 |

podobné články