Článek

Kočárník a spol.: Jak se ministři financí mýlili

 
Ministerské odhady vývoje ekonomiky a na nich vystavěné rozpočty představují v moderních českých dějinách zajímavou galerii omylů. 
07.05.2015 16:45 |

podobné články

Podobné články

Teď se nedá nic dělat, jen držet rozpočet, říká Kočárník

 
Bývalý ministr financí Ivan Kočárník nyní působí coby poradce Eduarda Janoty. S jeho kroky souhlasí.
15.03.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Pamatujete na ministra financí Kočárníka? Teď nás prý jeden jeho podpis může stát miliardy

 
Česká republika může mít větší rozpočtové problémy, než předpokládá ministr financí Andrej Babiš (ANO) a to kvůli směnce z roku 1995, na které je prý podepsán tehdejší ministr financí ve vládě Václava Klause Ivan Kočárník. Jde o 1,2 miliardy korun.
22.11.2014 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8729 článků) , Andrej Babiš (10155 článků)

Ministři financí EU se nedohodli na pravidlech pro záchranu bank

 
Ministři financí Evropské unie se dnes nedohodli na nových pravidlech pro bankovní krize kvůli sporům o to, jak by měly být rozděleny náklady za zkrachovalé banky. Po asi 20 hodinách maratonského jednání se ministři dnes ráno v Lucemburku rozhodli, že se pokusí znovu o dohodu na mimořádné schůzce ve středu, těsně před summitem Evropské unie.
22.06.2013 11:50 |

podobné články

ČSA musí propouštět. Majetek ale zatím prodávat nebudou

 
České aerolinie nebudou až do konce procesu privatizace prodávat žádný majetek. Po dnešním jednání dozorčí rady ČSA to řekl její předseda Ivan Kočárník.
24.08.2009 15:40 |

podobné články

Dozorčí radu ČSA opustil Kočárník i Řápková

 
Jako důvod rezignace uvedl, že firemní odbory a státní úředníci se snaží brzdit restrukturalizaci firmy.
11.09.2009 15:50 |

podobné články

Předseda dozorčí rady ČSA rezignoval!

 
Předseda dozorčí rady Českých aerolinií Ivan Kočárník rezignoval na členství v radě. Podle svého prohlášení nemůže funkci již vykonávat odpovědně, protože firemní odbory, státní úředníci a někteří členové vlády brzdí restrukturalizaci firmy.
11.09.2009 16:00 |

podobné články

„Messerschmitt“ Dominika Mesarošová a balony

 
Na Karlštejně se křtilo balonové centrum a pořadatelé se, co se týče zúčastněných hvězd, skutečně vytáhli. Sestavu Vladimír Hron (44), Petr Novotný (62), Janis Sidovský (42) a Pavel Vítek (47) doplnila prsatá dcerka českého bulváru Dominika Mesarošová (24) a dvojka exministrů Vodička (57) & Kočárník (65).
25.07.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Hron (36 článků) , Pavel Vítek (96 článků) , Petr Novotný (303 článků) , Dominika Mesarošová (545 článků) , Pavel Vítek (96 článků) , Janis Sidovský (63 článků) , Pavel Novotný (484 článků)

Klaus, Kočárník a Dlouhý půjdou k soudu, vyhrožuje exšéf Poldovky Stehlík

 
Vladimír Stehlík, bývalý ředitel Poldi Kladno, chtěl vstoupit do politiky, aby prý konečně někdo pojmenoval věci pravými jmény a začal je řešit. Se svými politickými ambicemi se na veřejnosti představil už v rámci aktivit Holešovské výzvy, jejímž mluvčím je Slávek Popelka, odpůrce bývalé vlády Petra Nečase. Popelka nyní tlumočí Stehlíkův vzkaz.
09.01.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9233 článků) , Vladimír Dlouhý (485 článků) , Vladimír Dlouhý (485 článků)

Do ČT po letech dorazil exministr Kočárník. Hovořil o tématu, se kterým prý radí lidem z celého světa

 
Skotové dnes hlasují o své případné nezávislosti na Velké Británii. Hlasovací místnosti se uzavřou dnes v jedenáct večer a tábory příznivců a odpůrců samostatnosti jsou poměrně vyrovnané. Česká televize prozradila, kteří občané z hlediska věku patří mezi příznivce a odpůrce nezávislosti, došlo ale i na politickou smrt muže, který v tomto referendu hraje o hodně, ačkoli není Skot.
18.09.2014 23:45 |

podobné články

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Antimonopolní úřad: Čtyři stavební firmy přiznaly účast v kartelových dohodách, díky narovnání mají nižší sankci

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím z 22. dubna 2016 společnostem SWIETELSKY stavební s.r.o., DAICH spol. s r.o., VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o. a CHALIŠ spol. s r.o. pokuty v celkové výši téměř 40 milionů korun za další část kartelových dohod ve stavebnictví.
04.06.2016 19:10 |

podobné články

Ministři TOPky nepřišli na vládu. ODSák Kubera: Nebojte, oni se vrátí...

 
Ministři z TOP 09 skutečně dnes nepřišli na jednání vlády a tak se projednávání zákonů muselo obejít bez nich. TOP 09 totiž stále trvá na odvolání personálního šéfa ministerstva školství Ladislava Bátory a to kvůli urážce, kterou Bátora řekl na vrub předsedy topky Karla Schwarzenberga. Na protest kvůli tomu pak minulý týden odešli z jednání vlády ministři této strany. Kabinetu se ale nakonec podařilo i přes absenci ministrů z TOP 09 daňové reformy ministra financí Kalouska projednat a schválit.
24.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3650 článků)

Chorvatsko, Šumava, řeka v Bechyni. Ministři si plánují prázdniny

 
Ministři, poslanci a senátoři sice nemají formálně dovolenou, neboť jsou ústavními činiteli a nikoli běžnými zaměstnanci podléhajícími zákoníku práce, ale členové vlády letos dostanou volno na dva týdny začátkem srpna. Při odpočinku mohou přemýšlet, jak v září dopadnou církevní restituce nebo návrh státního rozpočtu. Právu se ministři svěřili, kam se chystají.
23.07.2012 04:55 |

podobné články

Ministři financí EU schválili rozpočet na příští rok

 
Ministři financí EU, tzv. Ecofin, schválili přijetí rozpočtu Evropské unie na rok 2012 tak, jak bylo dohodnuto 18. a 19. listopadu v rámci společného výboru s představiteli Evropského parlamentu (EP). Informovala o tom ve středu Evropská unie na svých webových stránkách.
30.11.2011 19:55 |

podobné články

EU bude diktovat rozpočet zemím a ministři financí ztratí pravomoce

 
Evropská komise podle Financial Times dala na papír plán, jak z eurozóny udělat skutečnou hospodářskou unii. Takovou, ve které národní ministři financí ztratí velkou část svých pravomocí a vznikne nový centrální rozpočet. Je to něco, po čem sice trhy dlouhodobě volají, na druhou stranu takovému projektu zatím skoro nikdo nevěří. Koncept rychle ušité hospodářské unie naráží na řadu rozdílných postojů, především mezi Berlínem a Paříží.
03.10.2012 11:35 |

podobné články

EU bude diktovat rozpočet zemím a ministři financí ztratí pravomoce

 
Evropská komise podle Financial Times dala na papír plán, jak z eurozóny udělat skutečnou hospodářskou unii. Takovou, ve které národní ministři financí ztratí velkou část svých pravomocí a vznikne nový centrální rozpočet. Je to něco, po čem sice trhy dlouhodobě volají, na druhou stranu takovému projektu zatím skoro nikdo nevěří. Koncept rychle ušité hospodářské...
03.10.2012 12:20 |

podobné články

Topolánek: Ministři nominovaní ODS nebudou kandidovat ve volbách

 
Šéf ODS Mirek Topolánek se ostře ohradil proti spekulacím, že by do nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny měli kandidovat někteří ministři současné úřednické vlády nominovaní za ODS. Pokud by se voleb účastnili ministři za ČSSD, bylo by to jasným porušením vzájemných dohod, řekl ve čtvrtek Topolánek.
21.01.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1813 článků) , Jan Fischer (1736 článků)

Ministři budou Nečasovi nosit omluvenky. Sami si to odhlasovali

 
V jednacím řádu vlády se nově objevila formulace, podle níž se ministři v případě neúčasti na jednání budou muset písemně omluvit předsedovi vlády a oznámit důvod své nepřítomnosti. Premiér Petr Nečas k tomuto opatření sáhl poté, co se na zasedání kabinetu nedostavovali ministři za TOP 09 na protest proti personálnímu šéfovi ministerstva školství Ladislavu Bátorovi.
02.09.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9233 článků)

Ministři do poloviny července připraví podklady k redukci úřadů

 
Ministři do poloviny července připraví vicepremiérce Karolíně Peake (LIDEM) podklady pro návrh redukce přebytečných agend státní správy a úřadů. Úkol si ministři schválili na dnešním zasedání vlády, které neočekávaně začalo během přestávky v jednání Poslanecké sněmovny. Peake chce návrh zpracovat do konce září, jeho cílem je uspořit v příštím roce 11,9 miliardy a v roce 2015 až 24,8 miliardy korun.
06.06.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1604 článků)