Článek

Kočárník a spol.: Jak se ministři financí mýlili

 
Ministerské odhady vývoje ekonomiky a na nich vystavěné rozpočty představují v moderních českých dějinách zajímavou galerii omylů. 
07.05.2015 16:45 |

podobné články

Podobné články

Teď se nedá nic dělat, jen držet rozpočet, říká Kočárník

 
Bývalý ministr financí Ivan Kočárník nyní působí coby poradce Eduarda Janoty. S jeho kroky souhlasí.
15.03.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Pamatujete na ministra financí Kočárníka? Teď nás prý jeden jeho podpis může stát miliardy

 
Česká republika může mít větší rozpočtové problémy, než předpokládá ministr financí Andrej Babiš (ANO) a to kvůli směnce z roku 1995, na které je prý podepsán tehdejší ministr financí ve vládě Václava Klause Ivan Kočárník. Jde o 1,2 miliardy korun.
22.11.2014 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Andrej Babiš (12400 článků)

Ministři financí EU se nedohodli na pravidlech pro záchranu bank

 
Ministři financí Evropské unie se dnes nedohodli na nových pravidlech pro bankovní krize kvůli sporům o to, jak by měly být rozděleny náklady za zkrachovalé banky. Po asi 20 hodinách maratonského jednání se ministři dnes ráno v Lucemburku rozhodli, že se pokusí znovu o dohodu na mimořádné schůzce ve středu, těsně před summitem Evropské unie.
22.06.2013 11:50 |

podobné články

ČSA musí propouštět. Majetek ale zatím prodávat nebudou

 
České aerolinie nebudou až do konce procesu privatizace prodávat žádný majetek. Po dnešním jednání dozorčí rady ČSA to řekl její předseda Ivan Kočárník.
24.08.2009 15:40 |

podobné články

Dozorčí radu ČSA opustil Kočárník i Řápková

 
Jako důvod rezignace uvedl, že firemní odbory a státní úředníci se snaží brzdit restrukturalizaci firmy.
11.09.2009 15:50 |

podobné články

Předseda dozorčí rady ČSA rezignoval!

 
Předseda dozorčí rady Českých aerolinií Ivan Kočárník rezignoval na členství v radě. Podle svého prohlášení nemůže funkci již vykonávat odpovědně, protože firemní odbory, státní úředníci a někteří členové vlády brzdí restrukturalizaci firmy.
11.09.2009 16:00 |

podobné články

„Messerschmitt“ Dominika Mesarošová a balony

 
Na Karlštejně se křtilo balonové centrum a pořadatelé se, co se týče zúčastněných hvězd, skutečně vytáhli. Sestavu Vladimír Hron (44), Petr Novotný (62), Janis Sidovský (42) a Pavel Vítek (47) doplnila prsatá dcerka českého bulváru Dominika Mesarošová (24) a dvojka exministrů Vodička (57) & Kočárník (65).
25.07.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Hron (37 článků) , Pavel Vítek (100 článků) , Petr Novotný (322 článků) , Dominika Mesarošová (561 článků) , Pavel Vítek (100 článků) , Janis Sidovský (70 článků) , Pavel Novotný (516 článků)

Klaus, Kočárník a Dlouhý půjdou k soudu, vyhrožuje exšéf Poldovky Stehlík

 
Vladimír Stehlík, bývalý ředitel Poldi Kladno, chtěl vstoupit do politiky, aby prý konečně někdo pojmenoval věci pravými jmény a začal je řešit. Se svými politickými ambicemi se na veřejnosti představil už v rámci aktivit Holešovské výzvy, jejímž mluvčím je Slávek Popelka, odpůrce bývalé vlády Petra Nečase. Popelka nyní tlumočí Stehlíkův vzkaz.
09.01.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Do ČT po letech dorazil exministr Kočárník. Hovořil o tématu, se kterým prý radí lidem z celého světa

 
Skotové dnes hlasují o své případné nezávislosti na Velké Británii. Hlasovací místnosti se uzavřou dnes v jedenáct večer a tábory příznivců a odpůrců samostatnosti jsou poměrně vyrovnané. Česká televize prozradila, kteří občané z hlediska věku patří mezi příznivce a odpůrce nezávislosti, došlo ale i na politickou smrt muže, který v tomto referendu hraje o hodně, ačkoli není Skot.
18.09.2014 23:45 |

podobné články

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Antimonopolní úřad: Čtyři stavební firmy přiznaly účast v kartelových dohodách, díky narovnání mají nižší sankci

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím z 22. dubna 2016 společnostem SWIETELSKY stavební s.r.o., DAICH spol. s r.o., VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o. a CHALIŠ spol. s r.o. pokuty v celkové výši téměř 40 milionů korun za další část kartelových dohod ve stavebnictví.
04.06.2016 19:10 |

podobné články

Ministři TOPky nepřišli na vládu. ODSák Kubera: Nebojte, oni se vrátí...

 
Ministři z TOP 09 skutečně dnes nepřišli na jednání vlády a tak se projednávání zákonů muselo obejít bez nich. TOP 09 totiž stále trvá na odvolání personálního šéfa ministerstva školství Ladislava Bátory a to kvůli urážce, kterou Bátora řekl na vrub předsedy topky Karla Schwarzenberga. Na protest kvůli tomu pak minulý týden odešli z jednání vlády ministři této strany. Kabinetu se ale nakonec podařilo i přes absenci ministrů z TOP 09 daňové reformy ministra financí Kalouska projednat a schválit.
24.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Ministři se chopili vlády a vyhazují. Největší čistka čeká rezort průmyslu

 
Sotva nastoupili do úřadů, už je čistí. Ministři nové vlády rozdali první výpovědi, jež mířily především k politickým náměstkům. Na rozdíl od odborných náměstků totiž nespadají pod služební zákon, a je tak snazší se s nimi rozloučit. Konec odborníků chtějí zatím ministři financí, vnitra a průmyslu. Jejich výpovědi ale bude muset projednat vláda.
17.12.2017 16:10 |

podobné články

Ministři financí EU schválili rozpočet na příští rok

 
Ministři financí EU, tzv. Ecofin, schválili přijetí rozpočtu Evropské unie na rok 2012 tak, jak bylo dohodnuto 18. a 19. listopadu v rámci společného výboru s představiteli Evropského parlamentu (EP). Informovala o tom ve středu Evropská unie na svých webových stránkách.
30.11.2011 19:55 |

podobné články

EU bude diktovat rozpočet zemím a ministři financí ztratí pravomoce

 
Evropská komise podle Financial Times dala na papír plán, jak z eurozóny udělat skutečnou hospodářskou unii. Takovou, ve které národní ministři financí ztratí velkou část svých pravomocí a vznikne nový centrální rozpočet. Je to něco, po čem sice trhy dlouhodobě volají, na druhou stranu takovému projektu zatím skoro nikdo nevěří. Koncept rychle ušité hospodářské unie naráží na řadu rozdílných postojů, především mezi Berlínem a Paříží.
03.10.2012 11:35 |

podobné články

EU bude diktovat rozpočet zemím a ministři financí ztratí pravomoce

 
Evropská komise podle Financial Times dala na papír plán, jak z eurozóny udělat skutečnou hospodářskou unii. Takovou, ve které národní ministři financí ztratí velkou část svých pravomocí a vznikne nový centrální rozpočet. Je to něco, po čem sice trhy dlouhodobě volají, na druhou stranu takovému projektu zatím skoro nikdo nevěří. Koncept rychle ušité hospodářské...
03.10.2012 12:20 |

podobné články

Chorvatsko, Šumava, řeka v Bechyni. Ministři si plánují prázdniny

 
Ministři, poslanci a senátoři sice nemají formálně dovolenou, neboť jsou ústavními činiteli a nikoli běžnými zaměstnanci podléhajícími zákoníku práce, ale členové vlády letos dostanou volno na dva týdny začátkem srpna. Při odpočinku mohou přemýšlet, jak v září dopadnou církevní restituce nebo návrh státního rozpočtu. Právu se ministři svěřili, kam se chystají.
23.07.2012 04:55 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Nahlédněte do budovy Ministerstva financí

 
Ministerstvo financí spouští na svých internetových stránkách první virtuální prohlídku. Navazujeme tak na pozitivní ohlasy ke dni otevřených dveří, kdy budovu Ministerstva financí navštívilo 1322 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout zajímavé a architektonicky cenné prostory a podívat se do kanceláří a zasedaček, ve kterých ministři financí a jejich spolupracovníci pracují.
30.03.2018 16:45 |

podobné články

Ministři financí EU dají 500 miliard eur na zastavení problémů v Řecku

 
Ministři financí Evropské unie se v noci na pondělí shodli na vytvoření nouzového záchranného balíčku v objemu 500 miliard eur, který by měl zabránit rozšíření řecké fiskální krize do dalších zemí.
10.05.2010 09:10 |

podobné články