Článek

Koaliční rada se bude zabývat střetem zájmů ve státních a polostátních firmách

 
Po zasedání vlády ve středu 15. dubna 2015 se uskuteční jednání koaliční rady.
14.04.2015 20:21 |

podobné články

Podobné články

Vláda bude znovu jednat o Zemanově cestě do Moskvy. Koalice probere střet zájmů, ale bez Babiše

 
Vláda se dnes vrátí ke schvalování cesty prezidenta Miloše Zemana do Moskvy na květnové oslavy 70. výročí konce druhé světové války. Minulý týden je přerušila kvůli sporům okolo kontroverzní návštěvy. Bude také projednávat harmonogram příprav tendru na nového provozovatele mýtného systému, který ministr dopravy musel dopracovat. Po zasedání kabinetu se sejdou zástupci koalice, aby diskutovali například o střetu zájmů ve státních a polostátních firmách.
15.04.2015 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20184 článků)

B. Sobotka volá po revizi platů manažerů polostátních firem

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se vrátil dnes k případu bývalého ombudsmana Českých drah Petra Fejka, kterého včera vyzval k tomu, aby vrátil "zlatý padák" ve výši dvou a půl milionů korun. Odměnu podle informací v médiích Fejk obdrží po odchodu z funkce. ČSSD podle Sobotky bude v souvislosti s případem požadovat, aby proběhla revize podmínek pro fungování manažerů v polostátních firmách a byly nastaveny stropy pro jejich odměny.
23.06.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9454 článků)

Paroubek: Na řešení krize se musí podílet i manažeři státních a polostátních firem

 
Před dvěma lety - konkrétně v roce 2009 - jsem veřejně vyzval tehdejší vládu Jana Fischera k tomu, aby se kvůli ekonomické situaci země redukovaly platy manažerů státních a polostátních firem.
22.11.2011 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Koaliční dodatek: Véčkaři chtějí posty náměstků a křesla ve správních radách

 
Věci veřejné si v dodatku koaliční smlouvy vymínily, že do konce června obsadí pozice náměstků na ministerstvech zemědělství a spravedlnosti a v Lesích ČR. Do poloviny září chtějí mít své náměstky na všech ostatních ministerstvech a požadují také křesla v dozorčích radách státních a polostátních firmách.
29.06.2011 07:45 |

podobné články

Podle Babiše by platy zákonodárců měla schvalovat vláda. Současný stav je prý střetem zájmů

 
Výši platů zákonodárců by do budoucna mohla stanovovat vláda, je přesvědčen ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Současný stav, kdy si o platech rozhodují sami, je podle něj gigantickým střetem zájmů. V nynější debatě o růstu platů ústavních činitelů se ANO přiklání k vládnímu návrhu na jednoprocentní nárůst.
02.12.2014 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12045 článků)

Vláda přijala informaci z Babišova ministerstva o odměňování manažerů ve státních firmách

 
Vláda dnes schválila informaci ministerstva financí o vyhodnocování plnění zásad k odměňování manažerů ve státních firmách. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. MF ovšem už před dnešním jednáním upozornilo, že neobdrželo od ostatních rezortů, s výjimkou ministerstva obrany, k odměňování jednotlivých státních firem informace.
09.06.2014 17:10 |

podobné články

Zelení: Michálkův návrh omezí plýtvání na milionových odměnách šéfů státních firem

 
Senátoři včera podpořili legislativní návrh z dílny skupiny senátorů v čele s Liborem Michálkem (za Stranu zelených), který má omezit plýtvání penězi daňových poplatníků na milionových odměnách šéfů a manažerů státních a polostátních firem. Novelami zákonů o státním podniku a o majetku ČR se teď budou zabývat senátní výbory.
11.12.2015 09:20 |

podobné články

TOP 09 bude bojovat proti korupci zveřejňováním smluv svých ministerstev

 
Průlomem v boji proti klientelismu a korupci ve státních úřadech, obcích, krajích i v polostátních firmách by mohl být nový zákon o povinném zveřejňování smluv.
21.05.2012 12:35 |

podobné články

Fischer se chce zbavit členů ODS ve státních firmách. Skončit má Vondra i Šnajdr

 
Personální čistky po nástupu vlády Jiřího Rusnoka pokračují. Ministr financí Jan Fischer prohlásil, že bude usilovat o odvolání hned několika bývalých politiků z dozorčích rad polostátních firem.
28.07.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Jiří Rusnok (1832 článků) , Jiří Vondra (76 článků)

Ekonom a manažer Zámečník ke Kalouskovu návrhu na sesekání síly Andreje Babiše: On umí řídit. Do státních podniků skutečně jmenuje manažery

 
ROZHOVOR Významný ekonom a publicista Miroslav Zámečník se nediví, že si ministr financí nechce nechat vzít kvůli střetu zájmů řízení státních a polostátních firem, protože na rozdíl od daňové nebo makroekonomické politiky právě to umí nejlépe.
10.04.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12045 článků)

Velké platy ve státních firmách stále platí: Šéfové drah ale o ně přijdou

 
Podle Hospodářských novin údajně vláda neplní vlastní úkol. Jde o to, že se ve státních firmách stále nezměnily manažerské smlouvy. Ministr dopravy Pavel Dobeš ale již alespoň pracuje na tom, aby se změnil systém odměňování manažerů Českých drah. Půlmilionový měsíční plat generálního ředitele Petra Žaludy je prý podle ministra nadsazený.
18.11.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (510 článků)

Vláda se chystá na fičák ve státních firmách. A chystá výbor, který proseje zájemce o funkce

 
Sobotkova vláda chce utnout praxi obsazování funkcí ve státních firmách, při které se k půlmilionovým platům a milionovým odměnám dostávají vysloužilí politici. Již připravuje speciální personální výbor, a navíc se ministři chystají na důkladný „fičák“ mezi současnými funkcionáři.
13.02.2014 07:20 |

podobné články

Koaliční rada bude večer hodnotit plnění koaliční smlouvy

 
Členové koaliční rady budou dnes večer hodnotit, jak se po roce vládnutí daří plnit koaliční smlouvu. Strany podle svých zástupců, které ČTK oslovila, dohodu měnit nechtějí. Některým ale vadí zpoždění v přípravě důležitých zákonů. Představitelé ČSSD, ANO a KDU-ČSL podepsali koaliční smlouvu loni 6. ledna.
19.01.2015 06:27 |

podobné články

Letošní volby budou střetem zkušených dinosaurů s nezkušenými dravci, myslí si hradecký lídr ODS Martin Soukup

 
ROZHOVOR S kandidátem na hradeckého primátora Martinem Soukupem, současným náměstkem primátora, si ParlamentníListy.cz povídaly o kauzách, dvanácti letech života ve vedení města, změnách v ODS i o tom, proč leckomu vadí. „Letošní volby budou, s nadsázkou řečeno, střetem zkušených dinosaurů s nezkušenými dravci. Jinými slovy – budou zde stát letití, možná okoukaní politici, proti neokoukaným, ambiciózním, ale politicky nezkušeným kandidátům," řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
06.10.2014 16:31 |

podobné články

Ten hoch chtěl asi zapůsobit na tu mladou hysterku vedle něj. Expert ohromen střetem u Jílkové

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Zajímavé téma, které se nakonec stalo i střetem generací v pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou, je podle mediálního odborníka Jiřího Mikeše otázka povinné vojny. Zatímco mladé generaci by se do obrany vlasti možná až tolik nechtělo, ti dříve narození včetně předsedy Svazu PTP Jana Deckera dávali najevo, že by republiku bránit šli.
31.10.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků)

Vláda rozhodne, zda se důchody příští rok zvýší průměrně o 371 Kč

 
Vláda bude ve středu rozhodovat o tom, zda se průměrný důchod od ledna zvýšit o 371 na 10.494 korun měsíčně. Na programu má také schvalování odměn pro představitele státních a polostátních firem. Mohla by se vrátit také k návrhu na snížení platů ústavních činitelů včetně soudců v příštím roce o pět procent nebo se zabývat odvoláním nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké.
28.09.2010 11:45 |

podobné články

Spor ohledně mýta se zítra pokusí vyřešit koaliční rada

 
Koaliční rada, která se sejde ve čtvrtek po jednání vlády, se bude zabývat dalším sporným tématem – situací kolem provozovatele mýtného systému na dálnicích a silnicích vyšších tříd. Špičky koalice by se měly také vrátit k návrhům hnutí ANO na úpravy koaliční smlouvy či k zákonům, které aktuálně projednává Sněmovna.
06.07.2016 10:40 |

podobné články

Konec výmluv, pane Babiši, vzkazují experti. Po mazácky provedené čistce ve státních podnicích už nikdo neuvěří, že nejste politik

 
POLITOLOGOVÉ Překročil Andrej Babiš pomyslný rubikon v souvislosti s instalací „svých“ lidí do řady dozorčích rad státních a polostátních organizací? Nebo je to logické vyústění sloganu „Makáme“? Uvědomují si bývalí i potencionální voliči rozsah jeho pravomocí? O těchto otázkách jsme hovořili s dvěma politology a přidali také názory politiků publikované v řadě sdělovacích prostředků v minulých dnech.
05.07.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12045 článků)

Michálek (BPP): Lex Anti Trafikus. Zlatý důl státních podniků

 
Odměňování manažerů státních a polostátních firem zatím nebylo v médiích věnováno tolik pozornosti jako platům ústavních činitelů. Neprávem. Zatímco u soudců byla řeč o 3násobku průměrné měsíční mzdy, Ministerstvo financí je akcionářem několika společností, kde PRŮMĚRNÉ příjmy vrcholových manažerů přesahovaly 18-ti násobky průměrné měsíční mzdy - slovy PĚT A PŮL milionů korun ročně.
19.03.2015 18:36 |

podobné články