Článek

Koalice plánuje omezit přestávky pro poslance

 
Koalice přemýšlí, že by omezila přestávky pro poslanecké kluby. Šéf poslanců ČSSD Roman Sklenák to prohlásil po úterním jednání Sněmovny. To totiž skončilo tak, že opoziční TOP 09 a Úsvit si vzaly přestávky trvající až do konce jednací doby, a zákonodárci tak opět neschválili ani jeden zákon.
08.12.2015 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Roman Sklenák (106 článků)
Podobné články

Přestávky ve školách se mohou zkrátit z deseti na pět minut

 
Školní přestávky by se podle ministerstva školství (MŠMT) mohly zkrátit z nynějších deseti na pět minut. Resort to navrhuje ve vyhlášce, která by mohla začít platit již v lednu. Vyhláška snižuje minimální dobu přestávky. Poslední slovo budou mít ředitelé škol, kteří mohou nechat délku pauz mezi jednotivými vyučovacími hodinami podle svého uvážení.
03.01.2012 10:30 |

podobné články

Zlý Dobeš chce dětem zkrátit přestávky, píše se. Ministerstvo to popírá

 
VÍME PRVNÍ ČTK uvedla, že školní přestávky by se mohly zkrátit z deseti na pět minut a že s tím počítá ministerstvo školství v připravované vyhlášce. „Dobeš chce školákům zkrátit přestávky z deseti na pět minut,“ napsal Týden.cz. Ministerstvo se ale proti tomu ohradilo.
03.01.2012 11:40 |

podobné články

Dobešův návrh na ministerstvu neuspěl, přestávky se nebudou měnit

 
Přestávky ve vyučování na základních školách se zkracovat nebudou, protože žáci by neměli dost času na hygienické potřeby a přípravu na další hodinu. Informovalo o tom ministerstvo školství. Možnost zkrácení přestávek z deseti na pět minut měla stanovit nová vyhláška, ředitelé oslovení to označili za nesmysl. Přestávky mezi vyučovacími hodinami budou nadále nejméně desetiminutové, jedna dopolední přestávka musí trvat nejméně 15 minut.
03.01.2012 16:00 |

podobné články

6 tipů, jak omezit cukr ve stravě

 
Sladká chuť je nám od malička příjemná a je opravdu hodně těžké chuti na sladké odolat. Jednoduché cukry jsou ale spojené se zdravotními riziky, o které nestojíme, proto je lepší jejich příjem omezit. Snížením množství přijatého cukru ve stravě se snižuje i pravděpodobnost výskytu diabetu druhého typu, obezity, srdečních chorob, vysokého krevního tlaku a cholesterolu, jaterních onemocnění či metabolických poruch. Zároveň se vyhnete výkyvům nálad, zlepší se vám kvalita pleti a ještě  zhubnete. Nejvíc cukrů je v limonádách První krok, jak omezit příjem cukrů, je kontorla toho, co pijete. nejvíc ho totiž vypijete v různých limonádách. Řada lidí si přestane sladit kávu, ale neuv+domí si, že v litru coly je množství cukru odpovídající 40 běžným kostkám. Čtěte složení potravin Dnes už je povinností každého výrobce uvádět pravdivé nutriční hodnoty na etiketách. Vy tak máte přehled o tom, kolik cukru konzumujete. Vyvarujte se výrobkům, které mají vysoký obsah jednoduchých cukrů. Zvyšte příjem energie z bílkovin Když vás v průběhu dne přepadne chuť na sladké, je  příčinou nedostatek energie. Jestliže začnete konzumovat víc bílkovin, které se spalují pomaleji, nedostatkem energie trpět nebudete. Zkuste koření Když přestanete nadměrně sladit, můžou vám některá jídla připadat fádní a bez chuti. Přidejte vanilku, skořici či kardamom a chuť pokrmu či nápoje se zvýrazní. Doporučujeme především ochucení kávy, tak vám cukr přestane chybět rychleji. Chilli Když si začnete do jídla přidávat chilli, brzy zjistíte sníženou chuť na sladké. Capsaicin obsažený v těchto pikantních papričkách nejen blokuje chuť na sladké, zároveň pomáhá spalovat tuky, takže je účinek dvojnásobný. Doplňujte chrom Chrom má tu schopnost, že snižuje potřebu mlsat, jeho dlouhodobé užívání efektivně kontroluje hladinu krevního cukru. Tím, že nedochází k náhlým výkyvům glykémie, snižuje se potřeba konzumace cukrů kvůli rychlé energii.   Příspěvek 6 tipů, jak omezit cukr ve stravě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
02.05.2018 02:00 |

podobné články

Plošný zákaz segwayů nebude. Obce ale jejich používání budou moci omezit

 
Ministerstvo dopravy plánuje omezit provoz vozítek segway, jejich plošný zákaz ale zavádět nebude. Obce, které budou chtít jejich provoz omezit, mohou problematická místa osadit značkami se zákazem jejich vjezdu.
26.03.2015 19:16 |

podobné články

Žáky čekají v novém školním roce kratší přestávky a nové maturity

 
V novém školním roce čeká žáky a studenty nová podoba maturit i testů v 5. a 9. třídách. Nová vyhláška umožňuje ředitelům krátit přestávky a pauzy na oběd, školy v září nedostanou příspěvek na školní pomůcky pro prvňáčky, takzvané pastelkovné. Učitelé budou moci do výuky zařadit nové okruhy. Vznikly také osnovy pro čtyři nové středoškolské obory.
22.08.2012 13:35 |

podobné články

Jak zabavit malé dítě při cestování

 
Zdlouhavé cestování bývá mnohdy otrava i pro dospělého natož, pro malého caparta. Proto je vhodné se předem na takovou cestu připravit. Velmi také záleží na tom, jak malé či velké dítě máme. Jestliže je dítě schopno komunikace a hrát s vámi různé hry, jako je slovní fotbal, kolik červených aut uvidíš, máte to snadnější. Mnohem horší je to s úplně malými dětmi. O tom jak zabavit naše nejmenší bude dnešní článek. Naplánujte si předem trasu Při delším cestování je vhodné naplánovat cestu tak, abychom mohli dělat přestávky. Naštěstí kolem cesty existují větší čerpací stanice, kde mají přebalovací pulty, můžete se projít, osvěžit a chvíli oddychnout. Malá změna rozptýlí nejen vás, ale i vaše dítě. Prvním krokem tedy je pořádně naplánovat trasu a přestávky. V případě, že pojedete autobusem, vlakem nebo dokonce poletíte, tento krok samozřejmě přeskočíte. Zjistěte si přepravní podmínky Jestliže budete cestovat jiným způsobem, je vhodné znát své možnosti. Jak a kde přebalit dítě. Kolik prostoru budu mít k dispozici, zda je možné využít vlastní autosedačku a jiné podrobnosti. Na cestu sebou vezměte hračky, které dítě zabaví. Pomoci může i uklidňující hudba, kterou má rádo, pokud již dokáže sledovat pohádky – nezapomeňte na ně. Malé děti zabaví i lízátko Malým dětem přibalte deku, aby byl jejich spánek příjemný, polštářek a oblíbené plyšové zvířátko, budou tak klidnější. Zabavit malé dítko může i obyčejné lízátko, lahvička s pitím a žužlání nějakého jídla (křupky, rohlík). Na tyto věci jsou mrňouskové nenároční a jeho pozornost přitáhnou i obyčejné klíče, zkrátka to, co máte zrovna po ruce. S přepravou jídla až tak velký problém není, ale tekutiny do letadla pouze v uzavíratelných nádobách. Je vhodné mít sebou vlhčené utěrky na utření pusinky a ručiček. Přiberte i barevné knížečky s říkankami, omyvatelné hračky, náhradní dudlíky. Příspěvek Jak zabavit malé dítě při cestování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Řidiči kamiónů nedodržují přestávky a jsou pak postrachem ostatních řidičů

 
Od začátku roku až do konce srpna zemřelo na českých silnicích při nehodách zaviněných řidiči nákladních aut a kamiónů 63 lidí. Za mnohými tragédiemi přitom může být únava řidičů, kteří nedodržují povinné přestávky a jezdí víc, než je povoleno.
21.10.2009 04:55 |

podobné články

Dobeš chce školákům zkrátit přestávky a čas na oběd

 
Školní přestávky by se mohly zkrátit z deseti na pět minut. Počítá s tím úřad ministra Josefa Dobeše (VV) v připravované vyhlášce. Podle další nové vyhlášky také budou moci mateřské školy přijímat více dětí než dosud, pokud budou děti chodit na kratší dobu.
03.01.2012 10:45 |

podobné články

Dobeš chce školákům zkrátit přestávky. Na pouhých pět minut

 
Školní přestávky by se mohly zkrátit z deseti na pět minut. Počítá s tím úřad ministra Josefa Dobeše v připravované vyhlášce. Podle další nové vyhlášky také budou moci mateřské školy přijímat více dětí než dosud, pokud budou děti chodit na kratší dobu. Úředníci také chystají vyhlášku, podle níž by se měly přijímací zkoušky na střední školy konat dřív, aby nekolidovaly s termíny státních maturit.
03.01.2012 11:25 |

podobné články

Dobeš chtěl zkrátit školní přestávky, rychle ale couvnul

 
Přestávky mezi vyučovacími hodinami by se mohly zkrátit z deseti na pouhých pět minut. Navrhuje to připravovaná vyhláška ministerstva školství.
03.01.2012 13:05 |

podobné články

Semelová (KSČM): Jeden by krátil přestávky, druhý ruší spoje

 
Vyhláška ministerstva školství, která měla umožnit zkrácení přestávek během vyučování z deseti na pět minut a hlavní přestávky, kdy se mají děti nasvačit, z 20 na 15 minut, naštěstí žila jen krátce.
05.01.2012 14:05 |

podobné články

Přestávky ve škole se od září můžou zkrátit na pět minut. Souhlasíte s tím?

 
Ministr školství Petr Fiala chce dát školám možnost, aby zkrátily přestávky mezi jednotlivými hodinami z deseti na pět minut.
29.07.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků)

Chládek (ČSSD): Když jsme v koncích s eurofondy, zkrátíme přestávky

 
Když se před několika měsíci dostalo na světlo světa, že ministerstvo školství bude mít problém s čerpáním peněz z fondů EU, vyšel tehdejší ministr Josef Dobeš s převratným nápadem, že by se ve školách měly zkrátit přestávky.
30.07.2012 10:45 |

podobné články

Porotce Leoš Mareš v Talentu: Chtěl zrušit přestávky!

 
A je to opět tady! V neděli 15. září večer startuje čtvrtý ročník soutěže Slovensko má talent. výraznou novinkou Leošem Marešem (37) porotce. Ten si natáčení užíval plnými doušky. Dokonce byl ochotný natáčet bez přestávky.
13.09.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2983 článků)

Má vlast na Pražském jaru bez přestávky

 
Cyklus Bedřicha Smetany Má vlast v provedení České filharmonie s Jiřím Bělohlávkem zazní na Pražském jaru 2014 třikrát, poprvé ale vůbec bez přestávky. Tyto dvě dosavadní tradici porušující novinky oznámil šéfdirigent ČF a zároveň prezident festivalového výboru PJ Jiří Bělohlávek na první tiskové konferenci k festivalu.
10.12.2013 15:00 |

podobné články

Dívka se na galavečeru točila dokola čtyři hodiny bez přestávky

 
Patnáctiletá tanečnice, která se čtyři hodiny bez přestávky točila na galavečeru čínské televize vysílaném u příležitosti lunárního Nového roku, rozpoutala bouřlivé debaty na internetu. Někteří diskutéři požadavek na její vystoupení označili za „krutý”, napsala agentura AFP.
09.02.2014 20:40 |

podobné články

ANO: Snahy omezit podnikání ministrů mohou způsobit konec koalice

 
Návrh poslance Jana Chvojky (ČSSD) omezit v novele zákona o střetu zájmů podnikání ministrů považuje ANO za porušení koaliční smlouvy. Novinářům to řekl místopředseda strany Jaroslav Faltýnek po dnešním mimořádném zasedání předsednictva ANO. Pokud budou koaliční partneři takto pokračovat, budou to oni, kdo může být zodpovědný za konec koaliční spolupráce, stojí v usnesení předsednictva.
21.03.2016 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (212 článků) , Jan Faltýnek (26 článků)

Dáme prostor opozici, řeklo ANO, načež udělalo pravý opak

 
Koalice se v pátek rozhodla omezit řečnickou dobu poslanců k projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Čtyřicet minut po začátku mimořádné schůze místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) navrhla omezit řečnickou dobu poslanců na 10 minut. Vystoupit budou moci pouze dvakrát. Ráno přitom šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že koalice chce dát opozici prostor.
22.01.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (212 článků)