Článek

Kmotři a hnutí ANO? Bývalý pražský starosta Pavel Caldr na ně jasně ukázal

 
ROZHOVOR Na úspěšné vlně hnutí ANO se kromě slušných a schopných lidí, kteří chtějí pracovat pro rozvoj svých obcí, vezou i jedinci, kterým jde jen o vlastní moc a prospěch, řekl naší redakci někdejší starosta Prahy 4 Pavel Caldr.
09.04.2015 15:56 |

podobné články

Podobné články

Starosta Prahy 4 Caldr kandiduje za Hlavu vzhůru a odejde z ODS

 
Starosta Prahy 4 Pavel Caldr odejde z ODS, kandidovat bude za uskupení Hlavu vzhůru. Jedním z důvodů je podle něho nejasné financování kampaně ODS. Těžko mohu působit v ODS v podobě, v jaké dnes funguje, řekl Caldr.
18.09.2013 14:20 |

podobné články

Po nástupu ANO začal chlastat, ostatní se řežou mezi sebou. Časopis přinesl perličky ze dna ČSSD, před sjezdem dobré vědět

 
„Nejsou jenom centrální kmotři, jsou regionální kmotři, okresní kmotři a místní kmotři,“ říkal před lety prezident Miloš Zeman. Časopis Týden nyní přinesl seznam všech kmotrů, lobbistů i zákulisních hráčů, kteří jsou spojeni s ČSSD.
06.03.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20900 článků)

Byl nad námi vysloven rozsudek smrti, řekl člen zrušené organizace ODS

 
Starosta Prahy 4 Pavel Caldr, jenž byl členem zrušené organizace ODS na Praze 4, doufal, že nové vedení občanských demokratů bude stranu spíše stmelovat. Aktuální dění však svědčí o opaku a Caldr si připadá jako muž popravený bez možnosti se hájit. Podle něj není v žádném případě pravda, že by v jeho zrušené organizaci docházelo k "velrybaření". V Českém rozhlase promluvil také o démonizovaném podnikateli Ondřeji Palounkovi.
05.03.2013 18:25 |

podobné články

Starosta vyjel na Kypr, informovali tam o něm jako o pražském primátorovi

 
Bývalá trojka pražské sněmovní kandidátky Hlavu vzhůru Pavel Caldr není primátorem, nýbrž starostou Prahy 4. Média na severním Kypru, části ostrova obsazené Tureckem, o něm však jako o primátorovi referovala. Caldr se na území Severokyperké turecké republiky, kterou kromě Turecka žádná země neuznává, vypravil s místostarostou Jiřím Bodenlosem (ČSSD), radním Martinem Píšou (zvolen za TOP 09) a především s místní kontroverzní osobou Ondřejem Palounkem.
29.11.2013 19:45 |

podobné články

Caldr: „Kyperská“ aféra je politickou objednávkou!

 
Prolomil hradbu mlčení a rozhodl se objasnit svoji „kyperskou misi“. Pavel Caldr, starosta Prahy 4, který v posledních dnech zaměstnal novináře více než Bohuslav Sobotka při sestavování vlády, tvrdí, že celá aféra je vykonstruovaná a je politickou objednávkou vedenou proti jeho osobě.
05.12.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Babiš: V Praze k nám nenalezli kmotři, ale bývalí bezvýznamní členové ODS a TOP 09

 
Šéf ANO Andrej Babiš v reakci na tvrzení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který uvedl, že ANO v Praze infiltrují bývalí kmotři ODS a TOP 09, přiznal, že hnutí má v metropoli personální problémy. Nenalezli do něj však kmotři, ale někdejší bezvýznamní členové ODS a TOP 09. Sobotka ANO osočil v souvislosti s volbou bývalé sociální demokratky Radmily Kleslové do čela pražské organizace ANO.
24.02.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Pražský starosta způsobil mezinárodní skandál na Kypru! Řekové zuří

 
Ministerstvo zahraničí řeší mezinárodní skandál, který nemá obdoby. Má ho na svědomí starosta Prahy 4 Pavel Caldr. Ten navštívil takzvanou Severokyperskou tureckou republiku, kterou většina světa - včetně České republiky - neuznává. Starosta se tam setkával s politiky a podle tamních médií se dokonce vydával za pražského primátora.
28.11.2013 21:50 |

podobné články

Za naším zrušením je spiknutí neúspěšných, prohlásil Caldr z ODS na Praze 4

 
Pavel Caldr, předseda oblastního sdružení ODS v Praze 4, prohlásil, že nechápe důvod pro zrušení oblastních sdružení a označil to za spiknutí neúspěšných. Návrh podal premiér a předseda strany Petr Nečas kvůli údajně netransparentnímu náboru nových členů. Výkonná rada ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ ve čtvrtek.
01.03.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9266 článků) , Pavel Nečas (444 článků)

Starosty Prahy 4 Caldr se na Kypru vydával za primátora!

 
Mezinárodní skandál starosty Prahy 4 roste do obřích rozměrů. Jak už víte, Pavel Caldr navštívil tzv. Severokyperskou tureckou republiku, kterou většina světa, včetně Česka neuznává.
01.12.2013 19:55 |

podobné články

Starosta ze severního Kypru prý odklonil pražský autobus

 
Starosta Prahy 4, Pavel Caldr, který se podle informací televize Nova vydával na Kypru za primátora Prahy, má další problém. Místní obyvatelé Prahy v Hodkovičkách tvrdí, že nechal odklonit autobusovou linku. Pana starostu a jeho rodinu prý v jejich vile rušilo to, že kolem jejich domu podle původního jízdního řádu projížděla 126 několikrát za hodinu. Tak teď místo toho jezdí před školou, kde jsou stovky dětí.
03.12.2013 16:40 |

podobné články

Zeman: Kmotři jsou ve všech politických stranách

 
Kmotři jsou ve všech politických stranách, a ty si tak nemají co vyčítat. Je o tom přesvědčen prezident Miloš Zeman, který tak v rozhovoru s ČTK reagoval na dohady premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO) o tom, ve které straně je více kmotrů. Zemana překvapilo Sobotkovo vyjádření o tom, že se hnutí ANO rozpadne. Koaliční vláda, v níž ČSSD a hnutí ANO doplňují lidovci, přitom vznikla teprve před měsícem.
28.02.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13009 článků) , Miloš Zeman (20900 článků) , Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovou

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se postaral o další rozruch. V rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že si kmotři možná objednali stíhání exministryně Vlasty Parkanové. "Jsem skoro přesvědčen, že jde o zlý úmysl. Je absolutně vyloučeno, že vyšetřování by nebylo zmanipulováno. Například by za tím mohli stát kmotři," řekl v rozhovoru Kalousek.
29.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (698 článků) , Miroslav Kalousek (6418 článků)

Kalousek šokuje: Stíhání Parkanové mohou chtít kmotři. Ti, co odmítají Bradáčovo

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se postaral o další rozruch. V rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že si kmotři možná objednali stíhání exministryně Vlasty Parkanové. "Jsem skoro přesvědčen, že jde o zlý úmysl. Je absolutně vyloučeno, že vyšetřování by nebylo zmanipulováno. Například by za tím mohli stát kmotři," řekl v rozhovoru Kalousek.
29.06.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (698 článků) , Miroslav Kalousek (6418 článků)

Rána Nečasovi: Starosta ukazuje na nátlak a likvidaci oponentů v ODS

 
ROZHOVOR Po jedenácti letech ve straně to je hezké poděkování, říká předseda sdružení na Praze 4 a zároveň starosta Pavel Caldr. Výkonná rada ODS totiž ve čtvrtek zrušila tři oblastní sdružení – Prahu-západ, Prahu 12 a Prahu 4. V té poslední si stěžovala na nábory „černých duší“, především v místním sdružení v Nuslích, v jehož čele stál podnikatel Ondřej Palounek. Podle Caldra jde akorát o mocenský boj.
04.03.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nečas (444 článků)

SANEP: Obliba starostů hl. města Prahy

 
Před komunálními volbami si v Praze vede nejlépe starosta Prahy 4 Pavel Caldr, nejhůře dopadl starosta Prahy 13 David Vodrážka
26.09.2014 12:41 |

podobné články

Osobnosti: David Vodrážka (123 článků)

Starosta Prahy 4 koktal na Nově: Za skandálem jsou prý developerské machinace

 
O starostu Prahy 4 Pavla Caldra se zajímalo kyperské ministerstvo zahraničních věcí. Nebylo jim jasné, proč se politik a zástupce hlavního města schází se zástupci regionu, jehož samostatnost Evropská unie neuznává. Pavel Caldr, dříve člen ODS, dnes nestraník, musel potom svou dovolenou u Středozemního moře vysvětlovat, informoval před několika dny veřejnoprávní Český rozhlas.
02.12.2013 20:35 |

podobné články

Kmotři řídili zemi přes milenku, ČSSD si umí jen kupovat voliče. A pokud tvrdíte, že nemáme program... Andrej Babiš burácivě zahájil sjezd ANO

 
Očekávaný sjezd hnutí ANO zahájil svým bezmála hodinovým projevem předseda hnutí Andrej Babiš. Ministr financí zdůraznil, že hnutí ANO vzniklo jako reakce na selhání politiků a daří se mu postupně napravovat veřejné věci. Nastínil též základní programové cíle hnutí, které podle něj navzdory všem kritikům má program a ví, co chce.
28.02.2015 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13009 článků)

Starosta Hranic opustil hnutí ANO s kritikou. Chtěl být hejtmanem, míní Babiš

 
Starosta Hranic na Přerovsku Jiří Kudláček se rozhodl opustit řady hnutí ANO. Svůj krok zdůvodnil skepsí k současné situaci ve straně. Tamní poměry zároveň ve svém prohlášení kritizoval. Uvedl, že nastupují kariéristé a hnutí staví monopol založený na politické moci a penězích. Podle šéfa hnutí Andreje Babiše využil Kudláček ANO jako „výtah k vlastní moci”.
11.05.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13009 článků)

Mezinárodní skandál pražského "primátora": Kypr se bouří a žádá omluvu: Jako by jednal s nacisty!

 
Nejdříve to vypadalo jako špatný vtip z dovolené, nyní je to mezinárodní ostuda. O tu se svou oficiální návštěvou neuznávané Severokyperské turecké republiky postaral starosta Prahy 4 Pavel Caldr, který se mimo jiné na oficiálních jednáních s představiteli tamního režimu vydával za pražského primátora. Zástupci Kyperské republiky (EU) se bouří, hodlají apelovat na české ministerstvo zahraničí a požadují omluvu.
04.12.2013 12:25 |

podobné články