Článek

Kluzká etapa plná dramatických pádů. Kdo všechno hobloval asfalt?

 
Páteční 19. etapa se zapíše do letošního ročníku Tour de France nejen vítězstvím domácího cyklisty Romaina Bardeta, ale také četnými pády. Po cestě pod vrchol  Mont Blancu padali jezdci jako hrušky. Hodně nepříjemně se o mokrou vozovku obrousil Pierre Rolland, o něco později se sklouzl i celkový lídr závodu, britský jezdec Chris Froome. Tím ale výčet pádů nekončí.
22.07.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Romain Rolland (1 článek)
Podobné články

Lavi hobloval Agátu, smějí se fanoušci Vyšehradu! Nové díly oblíbeného seriálu už budou bez Jakuba Prachaře

 
Seriál Vyšehrad rozhodně nekončí. Jen po boku Jakuba Štáfka už neuvidíme Jakuba Prachaře. A fanoušci mají pocit, že přesné důvody znají. Lavi prý hobloval Agátu.
08.05.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (889 článků) , Jakub Štáfek (91 článků)

Dramatický start Tour: Úvodní etapa přinesla drsný pád jednoho z favoritů

 
Úvodní etapa nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France nabídla hned několik dramatických momentů. Přes pád jednoho z hlavních favoritů celého závodu, Alberta Contadora, až po dechberoucí závěrečný spurt, kde si pro premiérový žlutý dres pro lídra závodu dojel "rychlík" z ostrova Man, Mark Cavendish v barvách Dimension Data, který v bezprostředním rozhovoru po dojezdu neudržel slzy dojetí. Druhé místo spadlo do klína týmovému kolegovi Petra Vakoče z Etixxu Marcelu Kitellovi a třetí příčku obsadil Peter Sagan z Tinkoffu.
02.07.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petra Albert (2 články) , Peter Mark (4 články)

VIDEO: Hrboly a kluzký asfalt. To je závod F1 v Singapuru

 
Podívejte se okruh formule 1 v Singapuru. O víkendu se zde jede Velká cena a piloti se budou muset vyrovnat s mnoha nerovnostmi i s tím, že tamní asfalt hodně klouže.
20.09.2012 09:50 |

podobné články

Nizozemští vědci přišli se záchranou pro řidiče: Vymysleli asfalt, který se opraví sám!

 
Spása pro majitele aut a i pro auta samotná je zde. "Nizozemští vědci":http://www.extra.cz/tema/vedci vyvinuli nový speciální porézní asfalt, který se dokáže sám opravit a už nikdy nebudou hrozit obrovské výtluky na silnici, zejména po zimě.
29.10.2013 09:20 |

podobné články

VARY POD LUPOU: Pamatuji roztékající se asfalt, vzpomíná Charvátová

 
Moderátorka a někdejší tvář Televizních novin Pavla Charvátová (40) jezdí do filmových Karlových Varů už osm let. Hlavně tedy pracovně. Pamatuje i tropický ročník, kdy se pod ní doslova roztékal asfalt. „To fakt vřelo všude, i v nás,“ říká.
10.07.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Charvátová (21 článků)

Pražská TSK vymění asfalt v ulici V Holešovičkách a opraví most

 
Obyvatelé pražské ulice V Holešovičkách se dočkají částečného snížení hluku. Technická správa komunikací (TSK) vymění povrch silnice za tichý asfalt a zároveň opraví most ve Valčíkově ulici. Rekonstrukce by měla snížit hlučnost. Hluk V Holešovičkách dlouhodobě překračuje normy a magistrát musel hygieniky zažádat o výjimku pro provozování komunikace.
17.07.2014 16:10 |

podobné články

Z Kodaňské ulice ve Vršovicích zmizí kostky, nahradí je asfalt

 
Z Kodaňské ulice v pražských Vršovicích zmizí dlažba, nahradí ji asfalt. Ulice se začne opravovat již v pondělí, část bude úplně uzavřená. ČTK dnes o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.
26.03.2015 15:50 |

podobné články

Řidič vjel na novou silnici, zničil asfalt i svodidla. S dírou v nádrži uháněl pryč

 
Škodu za šest milionů korun způsobil pětatřicetiletý řidič, který ve středu i přes zákaz vjezdu vyrazil s kamionem na opravovanou silnici přes Červenohorské sedlo. Nákladní automobil tam poškodil nový asfalt, svodidla i stavební stroj, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
25.05.2017 15:10 |

podobné články

Cesta za snem: šestá etapa plná kopců a deště

 
Etapa Aqua Trade "Cesty za snem" Heřmana Volfa byla poznamenána vytrvalým deštěm a náročným kopcovitým terénem.
19.07.2009 16:15 |

podobné články

Sagan vyvezl Křižáka mezi elitu. Tour zažila nejdramatičtější etapu ročníku

 
Pokud vás dosavadní průběh letošního ročníku Tour de France spíše uspával na gauči, tak vězte, že předposlední etapa nabídla vše, co má nejslavnější cyklistický závod mít. Z pohledu českého fanouška byl radostný pohled hlavně na Romana Kreuzigera, který ve spolupráci se strojově jedoucím Slovákem Peterem Saganem udávali tempo ve skupině uprchlíků. Z nich však později eskalovala trojice Nibali, Pantano a Izagirre , přičemž posledně jmenovaný dovedl propršenou etapu plnou dramatických okamžiků do vítězného konce.
23.07.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

První etapa Tour byla plná pádů, ovládl ji Petacchi

 
Italský spurtér Alessandro Petacchi vyhrál v hromadném dojezdu první etapu Tour de France z Rotterdamu do Bruselu a na slavném závodu se dočkal premiérového triumfu od roku 2003.
04.07.2010 20:10 |

podobné články

Devátá etapa Gira pořadí v čele nezměnila, sprint vyhrál Goss

 
Devátou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál Australan Matthew Goss ze stáje Columbia. Do celkového pořadí dnešní etapa příliš nepromluvila, vede stále Kazach Alexandr Vinokurov z Astany o minutu a 12 sekund před Australanem Cadelem Evansem.
17.05.2010 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vinokurov (15 článků) , Matthew Evans (1 článek)

Brno: Druhá etapa rekonstrukce Joštovy ulice

 
Po skončení zimy pokračuje opět naplno rekonstrukce Joštovy ul. – II. etapa – od Komenského náměstí až po Údolní ulici.
29.03.2011 18:35 |

podobné články

Cyklistickou Tour de France čeká v pondělí třetí etapa

 
Slavný cyklistický závod Tour de France čeká v pondělí třetí etapa.
04.07.2011 07:45 |

podobné články

Cyklisty čeká v úterý na Tour de France čtvrtá etapa

 
Slavný cyklistický závod Tour de France čeká v úterý čtvrtá etapa, která zavede účastníky 98. ročníku z Lorientu na Mur-de-Bretagne.
05.07.2011 08:10 |

podobné články

Devatenáctá etapa Tour napoví jméno celkového vítěze

 
V pátek je na programu cyklistické Tour de France devatenáctá etapa z Modane Valfréjus do Alpe-d’Huez.
22.07.2011 08:00 |

podobné články

ČEZ Teplárenská začala realizovat druhou etapu výstavby horkovodu v Teplicích

 
Druhá etapa výstavby horkovodu a napojování odběratelů tepla v Proseticích a Šanově na centrální vytápění z Elektrárny Ledvice má již platné územní rozhodnutí. Proto byly naplno zahájeny stavební práce na vytyčování a budování výkopů pro položení potrubí v prosetických lokalitách, v ulici Bystřanská a kolem potoka Horská Bystřice k ulici Plynárenská. Stejně jako první etapa, která obnášela napojení lázeňských objektů, i druhá probíhá v režii společnosti ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ.
24.05.2013 09:50 |

podobné články

Třetí etapa restaurování nástropních maleb a lunet v Národním divadle

 
V pondělí 19. ledna 2015 začíná stavbou lešení poslední etapa restaurování nástropních maleb v hlavním foyeru historické budovy Národního divadla.
19.01.2015 14:32 |

podobné články

Vařeka (ANO): 3. etapa rekonstrukce městských komunikací. Kladu si otázky...

 
Dne 24. března byla zahájena 3. etapa rekonstrukce městských komunikací: při přípravě projektů nebyl zhodnocen a následně zohledněn stav sítí!
07.04.2015 17:26 |

podobné články