Článek

Klaus podepsal zákon, který umožní vyplácet dávky i bez sKarty

 
Lidé si budou moci dále nechat vyplácet podporu v nezaměstnanosti a pěstounské dávky, aniž by vlastnili sKartu. Novelu zákona, která to umožní, podepsal v sobotu prezident Václav Klaus. V neděli svůj podpis připojil premiér Petr Nečas (ODS), informoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat.
03.08.2015 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků) , Petr Nečas (9260 článků)
Podobné články

Klaus podepsal zákon, který umožní vyplácet dávky i bez sKarty

 
Lidé si budou moci dále nechat vyplácet podporu v nezaměstnanosti a pěstounské dávky, aniž by vlastnili sKartu. Novelu zákona, která to umožní, podepsal v sobotu prezident Václav Klaus. V neděli svůj podpis připojil premiér Petr Nečas (ODS), informoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat.
04.03.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Kritizované sKarty záhy skončí. Zeman podepsal zákon

 
Kritizované sKarty, s nimiž si potřební měli vybírat sociální dávky z bankomatů, záhy definitivně skončí. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon, který projekt ruší. Hrad o tom informoval na svém webu. Kartu dostalo přes 277.000 lidí. Úřady práce jim teď pošlou dopis, kde je budou informovat, jak mají postupovat. 
17.09.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20463 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (895 článků)

Konec sKaret! Nečas doporučil zrušení problémového projektu co nejdříve

 
Bez sKaret nedostanete dávky, sKarty budete muset mít dvě, sKarty jen jako průkazka, sKarty jako platební karta... Stále nějaké změny, stále nějaké problémy. Možná konečně svitla naděje na zrušení tohoto problémového projektu.
28.03.2013 11:10 |

podobné články

Většina lidí si dávky z sKarty hned převádí na vlastní účet

 
Většina lidí, kteří mají sociální kartu a dostávají na ni dávky, si je obratem přeposílá na vlastní účet. Podle náměstka ministra práce Karla Machotky to dělá zhruba 80 procent držitelů sKarty. Informace zazněla na zasedání sněmovního sociálního výboru.
06.09.2012 19:30 |

podobné články

Vláda nezrušila sKarty, stále jedná o jejich změnách

 
Vláda dnes nepodpořila zrušení sKaret, přes které se vyplácejí sociální dávky. Kabinet nesouhlasil se senátním návrhem, podle něhož by měl systém skončit. ČTK to sdělila vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Podle ní kabinet bude ale ještě projednávat návrh novel, které připravilo ministerstvo práce. Podle nich by sKarty měly sloužit jen jako průkazky. Povinné konto k nim u spořitelny by lidé už mít nemuseli, dávky by jim mohl rovnou posílat i stát.
13.03.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Vyplácejí vám dávky? Dostanete sociální kartu!

 
Nové sociální karty – tzv. sKarty, na které se mají vyplácet všechny sociální dávky – začne ministerstvo práce a sociálních věcí vydávat nejpozději na konci června. Obdrží je příjemci všech státních příspěvků. Prozatím se to netýká jen důchodů a nemocenských dávek.
25.01.2012 12:15 |

podobné články

Sociální dávky by se měly podle politiků vyplácet v poukázkách

 
Vyplácet sociální dávky ve formě poukázek, které by se přímo vázaly k danému účelu, navrhuje starosta Litvínova Daniel Volák (ODS) i první náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška.
11.10.2010 15:10 |

podobné články

Dávky budou nově vyplácet úřady práce. Budou hlídat jejich účel?

 
Od prvního ledna budou místo obcí vyplácet sociální dávky úřady práce. Obce se ovšem obávají, že zmizí kontroly toho, jak lidé s dávkami nakládají. A přibyde jejich zneužívání.
23.10.2011 17:15 |

podobné články

Dienstbier (ČSSD): SKarty jsou zbytečné a asociální

 
Jiří Dienstbier se ve svém senátorském okrese na Kladně setkal s předsedou místní Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Milošem Burdou a bývalou ředitelkou místního úřadu práce Lenkou Staňkovou. Předmětem jejich diskuze byl především nově zaváděný způsob vyplácení dávek pomocí sKarty a problémy, který tento nezodpovědný systém způsobuje. Dienstbier při té příležitosti ocenil nespokojené občany, kteří si sKarty nepřebrali, neboť je nikdo podle stávající legislativy nemůže k jejich užívání nutit.
10.11.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Nové sKarty: Lidé si stěžují, že peníze na ně chodí pozdě. Úřady to potvrzují

 
Úřady původně slibovaly, že na účet sKarty peníze doputují dříve než složenka, na kterou byli klienti zvyklí. Jenže Český rozhlas zjistil, že to je právě naopak – finance na takzvané sKarty chodí pozdě, a příjemci podpory se tak dostávají do problémů.
19.10.2012 12:50 |

podobné články

Úleva pro všechny! TOP 09 couvla Nečasovi a sKarty budou nepovinné

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) zahájili jednání s Českou spořitelnou, aby sKarty nemusely být povinné. Jednání jsou velmi vstřícná a návrh na povinné sKarty lze na jejich základě označit za mrtvý, řekl v úterý Nečas na tiskové konferenci.
20.11.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Předák TOP 09 vysvětluje, proč jsou pro vás sKarty dobré

 
Podle místopředsedy poslaneckého klubu TOP 09 a místopředsedy hospodářského výboru Františka Laudáta jsou sKarty dobrý nápad, byť nepopírá, že se staly určité chyby. Pokud se nyní sKarty zruší – návrh na jejich zrušení prošel prvním čtením ve sněmovně, tak se domnívá, že budoucí vláda se k projektu na stejném principu bude muset vrátit.
19.05.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (221 článků)

Drábek: Zrušení sKarty je nehospodárné, úspory byly reálné

 
Na podzim roku 2011 poslanci koaliční většinou schválili balík zákonů nazývaný sociální reforma. Její součástí byla i elektronizace výplaty nepojistných sociálních dávek včetně zavedení sKarty. V létě 2013 poslanci ODS a VV podpořili návrh na zrušení projektu sKarty.
15.08.2013 16:15 |

podobné články

Výplata části dávek přes sKarty končí již nyní

 
Často kritizované sKarty se pro některé klienty již staly minulostí. Výplata příspěvku v hmotné nouzi, podpory v nezaměstnanosti a příspěvku pro postižené skrze jejich rozhraní proběhla naposledy v lednu a nyní se úřady vrátily ke staronovému systému. Původně se měly sKarty užívat až do dubna.
03.02.2014 10:50 |

podobné články

Klaus podepsal nový zákon, zastupitelstvo bude možné svolat dva dny předem

 
Prezident Václav Klaus dnes podepsal zákon, který v případě přírodní katastrofy nebo jiného krizového stavu umožní svolat zasedání obecního či krajského zastupitelstva jen dva dny předem. Doposud muselo oznámení o konání zastupitelstva viset na úřední desce deset dnů. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Radim Ochvat.
11.08.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Opožděné sociální dávky míří ke klientům, ministerstvo ví, kde byl problém

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) odhalilo příčinu problémů, které vedly k tomu, že několik tisíc lidí využívající sKarty k přeposílání peněz na vlastní účty nedostalo sociální dávky včas. Na vině byly problémy systému, který kvůli neúplnosti informací administraci zastavil. Pokud se tak již nestalo, měli by lidé dávky dostat v nejbližších dnech, uvedla ve čtvrtek mluvčí resortu Štěpánka Filipová.
14.02.2013 14:55 |

podobné články

Prezident podepsal zákon, který státu umožní půjčovat na opravy domů

 
Prezident Václav Klaus dnes podepsal novelu zákona o Státním fondu rozvoje bydlení (SFRB), která fondu umožní čerpat peníze z evropského projektu na rozvoj měst Jessica. ČTK to sdělil mluvčí Hradu Radim Ochvat.
09.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Scéna na úřadu práce: Nedostal dávky, hrozil sebevraždou

 
Přestože zaměstnanci úřadů práce chodí do zaměstnání i o víkendu, nestíhají sociální dávky vyplácet. Netrpělivost pobíratelů stoupá, v Ostravě muž vyhrožoval sebevraždou. Úřednice navíc začínají pochybovat, že se jim podaří vyplatit všechny dávky do konce ledna.
31.01.2012 08:40 |

podobné články