Článek

Klaus hovořil o Ukrajině: Československo jsme museli rozdělit rychle. Jinak by přišli lidé jako Albrightová a začali by nám radit

 
Ukrajinský konflikt rozpoutaly Spojené státy americké společně s některými evropskými politiky. Rusko pouze reagovalo na nastalou situaci. V rozhovoru pro Tiroler Tageszeitung, jehož český překlad uveřejnil prokremelský Sputnik, to prohlásil bývalý český prezident Václav Klaus. Uvedl také, že Ukrajinci si podobně jako Čechoslováci musí vyřešit své problémy sami, bez vnějšího vměšování.
09.03.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8258 článků)
Podobné články

Albrightová zahrála Krausovi na bicí a rázně mu řekla: Obama vyhraje

 
V rámci svého pobytu v Praze navštívila bývalá americká ministryně zahraničí i Show Jana Krause. Probrala s ním své předky, práci pro prezidenta Clintona i současnou volbu americké hlavy státu. A dokonce Krausovi zahrála na bicí. Další články k tématu: VIDEO: Někteří lidé mě nemají rádi, řekla Albrightová a zasadila strom Nejvlivnější ženou Česka je podle Forbesu Madelaine Albrightová Albrightová se chystá za bicí, až převezme cenu za jazzovou diplomacii Albrightová vzpomínala na malér s pochodní a složila poklonu Vondrovi Albrightová otiskla dlaň v Terezíně, vzpomněla i svou rodinu
26.10.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (935 článků)

Klaus v rakouském tisku: Ukrajina by se měla rozdělit jako Československo

 
Rakouský list Die Presse uveřejnil rozhovor s českým exprezidentem Václavem Klausem. Česky psaný výtah z tohoto rozhovoru přinesl server Echo24.cz. Druhý český prezident hovořil o Charlie Hebdo, Krymu, Rusku a Ukrajině. Posledně jmenovaná země by se podle jeho názoru měla rozdělit jako Československo.
21.01.2015 21:52 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8258 článků)

Madeleine Albrightová hraje na bicích a tweetuje

 
Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová si dnes zřídila účet na komunitní síti Twitter. K nyní už silné komunitě světových politiků na těchto internetových sítích se připojila jako poslední ze tří žen, které post šéfa americké diplomacie zastávaly. "Lépe pozdě, nežli nikdy," napsala Albrightová ve svém prvním tweetu. 
23.09.2013 19:40 |

podobné články

Albrightová pátrá v Praze po dokumentech o otci, píše o něm knihu

 
Po dokumentech a informacích o svém otci Josefu Korbelovi, československém diplomatovi, pátrá v Česku bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. Píše totiž knihu, která přiblíží jeho působení a bude pojednávat o době mezi lety 1937 až 1948. Celou řadu materiálů z konce 30. let, a také z 40. a 50. let našla například v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), který dnes navštívila. Albrightová to dnes řekla v rozhovoru s ČTK.
03.10.2011 20:30 |

podobné články

Clintonovi jsou již v Praze a s nimi Albrightová. Příletěl i Sarkozy

 
AKTUALIZACE Jak Česká televize uvedla, lidé postupně zaplňují pražské Hradčanské náměstí, aby mohli naposledy vzdát hold disidentovi, dramatikovi a bývalému prezidentovi Václavu Havlovi. V Praze přistála již také delegace americká, tedy manželé Clintonovi a někdejší šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová. Jejich letadlo krátce po desáté hodině dosedlo na Ruzyňské letiště a trojice spolu odjela směrem Pražský hrad. Na letiště dosedlo před jedenáctou hodinou i letadlo s francouzkým prezidentem Nicolasem Sarkozym.
23.12.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4246 článků) , Nicolas Sarkozy (293 článků)

Věřím, že lidé pochopí, že extremismus nikam nevede, říká Albrightová

 
V pořadu Události, komentáře na ČT24 hovořila bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Pravdu o svém židovském původu se dozvěděla až ve své funkci a o vzpomínkách napsala knihu, která momentálně vychází.
07.05.2012 23:20 |

podobné články

Albrightová: Lidé často nerozumí tomu, jak báječný byl Václav Havel

 
Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová dlí v posledních dnech v Praze, aby zde představila svou nejnovější knihu. Při té příležitosti poskytla rozhovor pro Denik.cz, ve kterém mluvila o největších Češích, i o vlastní politické kariéře.
27.10.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4246 článků)

Albrightová: Lidé často nerozumí tomu, jak báječný byl Václav Havel

 
Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová dlí v posledních dnech v Praze, aby zde představila svou nejnovější knihu. Při té příležitosti poskytla rozhovor pro Denik.cz, ve kterém mluvila o největších Češích, i o vlastní politické kariéře.
27.10.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4246 článků)

Sexy Kubelková znovu na obrazovce: bude radit, jak na děti

 
Moderátorka a vicemiss z roku 1996 Iva Kubelková se znovu vrací před televizní kamery. Od září bude na TV Barrandov moderovat pořad Máme dítě, který bude radit, jak na ratolesti. Sama je matkou dvou dcer, radit by tak chtěla zasvěceně.
01.08.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Kubelková (409 článků)

Sbohem Havlovi skončilo. Klaus hovořil o svobodě, za níž stojí přinášet oběti

 
Poslední sbohem Václavu Havlovi ze svatovítské katedály skončilo. Zakončila jej slova tří politiků, kteří se vyznali v úctě k Václavu Havlovi – promluvili totiž prezident Václav Klaus, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a někdejší šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová. Na konci pohřbu se opět rozezněly zvony a do tónů státní hymny zazněly i čestné salvy.
23.12.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4246 článků) , Václav Klaus (8258 článků) , Karel Schwarzenberg (3513 článků)

Otálení s ´Lisabonem´ byla chyba, myslí si Albrightová

 
Pád vlády v době předsednictví ČR v EU byla chyba stejně jako otálení s ratifikací lisabonské smlouvy. Při debatě se studenty to v Praze řekla bývalá ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightová.
14.11.2009 17:05 |

podobné články

Východiskem z krize jsou nové myšlenky a osobnosti, soudí Albrightová

 
Východisko z hospodářské recese je třeba hledat pomocí nových myšlenek a s novými vůdčími osobnostmi. Na konferenci Krize jako příležitost: Evropa a Spojené státy americké v globalizovaném světě to ve svém projevu řekla bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Konference začala ve čtvrtek v Praze u příležitosti otevření zdejší středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute.
19.07.2012 17:30 |

podobné články

Albrightová v Praze: Východiskem z krize jsou nové myšlenky a osobnosti

 
Východisko z hospodářské recese je třeba hledat pomocí nových myšlenek a s novými vůdčími osobnostmi. Na konferenci Krize jako příležitost: Evropa a Spojené státy americké v globalizovaném světě to ve svém projevu řekla bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Konference se koná dnes v Praze u příležitosti otevření zdejší středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute.
19.07.2012 17:40 |

podobné články

Cestu z krize ukážou nové myšlenky a osobnosti, řekla Albrightová

 
Východisko z hospodářské recese je třeba hledat pomocí nových myšlenek a s novými vůdčími osobnostmi. Na konferenci Krize jako příležitost: Evropa a Spojené státy americké v globalizovaném světě to ve svém projevu řekla bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Konference se koná ve čtvrtek v Praze u příležitosti otevření zdejší středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute. Informuje ČTK.
19.07.2012 18:10 |

podobné články

Albrightová: Češi odvedli v čele EU velmi dobrou práci

 
České předsednictví se dočkalo pochvaly. Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová uvedla na své pondělní návštěvě Prahy, že Češi v čele EU odvedli "velmi dobrou práci". Pochvalu české diplomacii adresoval také slovenský prezident Ivan Gašparovič.
29.06.2009 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (135 článků)

Albrightová vystavuje své brože, začala je nosit kvůli Saddámovi

 
Bývalá americká ministryně zahraničí českého původu Madeleine Albrightová vystavuje od středy v newyorském Muzeu umění a designu sbírku broží. Ozdobné šperky, které se staly jejím poznávacím znamením, začala nosit z kuriózního důvodu - kvůli bývalému iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi.
30.09.2009 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Saddám Husajn (66 článků)

»Madlenka« Albrightová - Odtajnila řeč svých broží!

 
Někdejší ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová (73) včera v rodné Praze pokřtila nejnovější knihu »Tajná řeč broží«. Literární počin »Madlenky«, jak jí Češi s oblibou říkají, není o ničem jiném než o jejích oblíbených ozdobách. Místo náramků a náhrdelníků je totiž pověstná tím, že nosí méně moderní brože. A ty nejsou jen ozdobou, ale odrážejí i její náladu a vztah k politikům při mezinárodních jednáních. Podívejte se s Aha! na tři z nich, které se zapsaly do dějin.
27.10.2010 12:10 |

podobné články

Proč je Albrightová v Praze? Kvůli Havlovi a tátovi

 
Jedna z nejúspěšnějších žen-političek v historii Madeleine Albrightová (74) je ve skutečnosti česká rodačka.
04.10.2011 12:16 |

podobné články

Kdo pohořel na Havlově oslavě? Maláčová i Albrightová!

 
Velkolepá oslava 75. narozenin exprezidneta Václava Havla byla pro mnohé hosty příležitéstí k předvedení šatníků. Michaela Maláčová ani Madeleine Albrightová ale k ozdobám večera nepatřily.
05.10.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4246 článků) , Michaela Maláčová (251 článků)