Článek

KHL chce expandovat do Číny

 
Vedení Kontinentální hokejové ligy potvrdilo svůj záměr expandovat do Číny. Podle člena správní rady Vjačeslava Fetisova by se soutěž měla rozšířit minimálně o dvě mužstva. KHL se tak drží své ambiciózní rozpínavé politiky.
07.12.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vjačeslav Fetisov (10 článků)
Podobné články

Ekonomové: Zeman a Sobotka Číně poklonkují. Nezůstanou smlouvy jen na papíře?

 
Číňané chtějí expandovat, k sobě nás ale moc nepouští. Český export do Číny je proto v porovnání s tím na západ až směšný, řekla Blesk.cz ekonomka Markéta Šichtařová. Přesto mají politické špičky o kontakty s Čínou velký zájem. Bohuslav Sobotka (ČSSD) právě končí svou návštěvu Číny, kam dle svých slov vyrazil podpořit právě český export. Ekonom Lukáš Kovanda mluví o rivalitě mezi Sobotkou a Zemanovým Hradem i o jistém poklonkování.
20.06.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9397 článků)

Call of Duty Online: F2P a mikrotransakce pro Čínu

 
Čína. Země s neuvěřitelným potenciálem pro byznys, ale také pro problémy. Microsoft se tam drží, Google se stáhnul, Blizzard World of WarCraft pořád nějak upravuje. Čínským státním úřadům se holt musí chtě nechtě vyhovět. Do Číny se teď chystá expandovat i velikán Activision a bere s sebou rovnou svoji nejsilnější značku a jednu z nejznámějších her vůbec. Call...
14.12.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8852 článků)

Hokejový svaz je proti vstupu Hradce do KHL. Rozhodnou ale Rusové

 
Český svaz ledního hokeje dnes oficiálně vyjádřil nesouhlas s účastí Hradce Králové v KHL. Naděje nově vzniklého klubu na vytouženou KHL však stále žije.
07.06.2010 16:20 |

podobné články

KHL: Jaroslav dál vede KHL, Češi asistovali u výhry

 
Hokejisté Jaroslavli deklasovali Dynamo Moskva a upevnili si vedení v KHL.
29.12.2010 20:25 |

podobné články

Odborník Zídek: První kolo KHL bude odloženo

 
Hráčský agent a velký odborník na KHL Jaroslav Zídek si myslí, že minimálně první kolo KHL bude kvůli havárii letadla s celým týmem Jaroslavli odloženo. Vedení soutěže ještě ale úplně rozhodnuto není, jednat se bude ve čtvrtek.
07.09.2011 19:45 |

podobné články

Nový ročník KHL začne v pondělí 12. září

 
AKTUALIZOVÁNO. Vedení Kontinentální hokejové ligy (KHL) definitivně stanovilo obnovený start nového ročníku po letecké tragédii v Jaroslavli na pondělí 12. září. V sobotu se bude v aréně v Jaroslavli konat pietní ceremoniál k uctění obětí neštěstí, při němž zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Až po něm se KHL chystá zveřejnit, jaký bude další osud neštěstím zdecimovaného klubu. Uvedly to oficiální stránky soutěže.
08.09.2011 19:00 |

podobné články

Těšíte se na KHL v Praze? Vstupenky jsou už v prodeji

 
Dlouho očekávaná chvíle je tu. Nováček KHL, tým HC LEV Praha, spustil prodej permanentek a zároveň vstupenek na první tři domácí utkání KHL, ve kterých se svěřenci trenéra Jandače utkají s Rigou, Spartakem Moskva a Doněckem.
16.08.2012 16:00 |

podobné články

Finále KHL je tady! Kdy a za kolik můžete přijít fandit pražskému Lvu?

 
Hokejisté Lva Praha odehrají domácí zápasy finále KHL proti Metallurgu Magnitogorsk opět v O2 areně, kde sehráli už tři semifinálové duely proti Jaroslavli. Pražané věří, že překonají návštěvnický rekord KHL 16 317 diváků z předešlé sezony.
16.04.2014 09:45 |

podobné články

Růžička bere do Ruska pět nováčků i hvězdy z KHL

 
Zatímco na předchozí turnaj Karjala trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička nenominoval ani jednoho hráče z KHL, pro druhý podnik seriálu Euro Hockey Tour se rozhodl je využít. Na soupisku pro Channel One Cup, který se příští týden uskuteční v Praze a Soči, zařadil z KHL hned devět hokejistů.
10.12.2014 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (314 článků) , Vladimír Růžička (310 článků)

Dubaj, město, které chce být ve všem NEJ

 
Vítejte v budoucnosti! Před nějakými padesáti lety byla obyčejnou rybářskou vesnicí, od objevení ložisek ropy v roce 1966 ale začala prudce bohatnout a expandovat. Dnes platí Dubaj, hlavní město stejnojmenného emirátu v SAE (Spojené arabské emiráty), za jednu z nejpřepychovějších destinací světa. Tamní mocní šejkové si zkrátka umanuli, že jejich město se stane „Mekkou“ luxusu. A atmosféra „výletu do budoucnosti“, která na vás v Dubaji dýchne, dokazuje, že se jim předsevzetí daří plnit. Šíp PLUS představuje hlavní dubajská „NEJ“.
10.08.2012 11:55 |

podobné články

ČD Cargo chce kupovat nové lokomotivy a zůstat lídrem trhu

 
Ve společnosti ČD Cargo se připravují významné změny. Vedení aktuálně uvažuje o nákupu nových lokomotiv, které by umožňovaly provoz na evropské železniční síti. V plánu je totiž výrazně expandovat do zahraničí. A též dále rozšiřovat nabídku služeb pro zákazníka.
31.10.2015 20:01 |

podobné články

Chemie a hnojiva katapultovaly zisk Babišova Agrofertu na 8,6 miliardy korun

 
Zatímco do potravinářství nyní Andrej Babiš investovat nehodlá, v chemickém průmyslu chce expandovat. A ví proč. Jen za loňský rok totiž vydělal jeho Agrofert 8,6 miliardy korun a většinu zisku získal z chemiček a výroby hnojiv. V Česku vlastní vicepremiér a druhý nejbohatší Čech například Synthesii Pardubice, v Německu Piesternitz a na Slovensku Duslu.
27.05.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10883 článků)

Nový „čínský“ Krteček vtrhne do Česka: Kamarádí se s pandou a je ve 3D

 
Ke konci roku se začnou v Česku vysílat nové příběhy oblíbeného Krtečka, které vznikly ve spolupráci s čínskou televizí CCTV. Vnučka Krtečkova autora Zdeňka Milera, jejíž firma Little Mole Cartoon nové filmy koprodukuje, řekla, že připravuje po úvodních 26 dílech pokračování. Chystá také uvedení nových hraček a výrobků s motivem Krtečka na český a zahraniční trh. V budoucnu chce expandovat na další zahraniční trhy, zejména USA a předávat dětem Krtečkovo poslání v edukativním duchu.
27.11.2016 09:45 |

podobné články

Dalajlama v Bílém domě: Obama přijal duchovního vůdce i přes odpor Číny

 
Americký prezident Barack Obama se dnes v Bílém domě setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Ignoroval tak výzvu Číny ke zrušení schůzky, která by podle Pekingu mohla poškodit americko-čínské vztahy zpochybněním územní celistvosti Číny a její svrchovanost v Tibetu.
16.07.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2392 článků)

Města z Pohádek tisíce a jedné noci – Uzbekistánem po Hedvábné stezce

 
Slavná síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, to je Hedvábná stezka, nazvaná podle hlavního artiklu, který se dovážel z Číny už od říše Římské. Představovala v té době, cca od roku 200 př. n.l. až do dobytí Konstantinopole v 15. století,  informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem. Celá hlavní trasa, od Středozemního moře do srdce Číny, měřila zhruba 9000 km. Uzbekistán leží na této stezce.
12.03.2012 00:05 |

podobné články

Novela zavádí nové trestné činy související se zneužíváním dětí

 
V trestním zákoníku by se měly podle návrhu ministerstva spravedlnosti objevit dva nové trestné činy související s pohlavním zneužíváním dětí - účast na pornografickém představení a navazování nedovolených kontaktů s dítětem. Tyto činy budou trestné i pro právnické osoby. Novela, kterou ve středu projedná vláda, také rozšiřuje postihy za obchodování s lidmi a za projevy rasismu a xenofobie.
15.04.2013 22:45 |

podobné články

HN: Prezident Zeman se na podzim chystá na návštěvu Číny

 
Prezident Miloš Zeman se chystá na podzim na státní návštěvu Číny, uvedly v dnešním vydání Hospodářské noviny. Teprve podruhé by se tak česká hlava státu měla setkat s čínským protějškem na jeho území. Jako první do Číny zavítal Václav Klaus v roce 2004.
21.01.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8852 článků) , Miloš Zeman (18595 článků)

Politolog je zděšen Zaorálkovou cestou do Číny. Naše diplomacie prý začíná sloužit jen ekonomice

 
POLITOLOGOVÉ Politolog Ladislav Mrklas varoval šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) v souvislosti s jeho cestou do komunistické Číny. Česko sice návštěva Číny může obohatit v ekonomické rovině, ovšem v politické rovině hrozí nonsens. „Tady si žádné obohacení nedovedu představit. Česká republika je zapojena do západního společenství, je členem EU a NATO a dává tak důraz na jiné hodnoty,“ řekl ParlamentnímListům.cz Mrklas.
27.04.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2385 článků)

Zeman při setkání s prezidentem Číny: Neuznáváme samostatnost Tibetu. Taiwan je součástí Číny

 
Poslední den oficiální návštěvy Číny stráví prezident Zeman v hlavním čínském městě Pekingu. Zde se již dopoledne (SEČ) setkal se svým protějškem Si Ťin-pchingem. ParlamentníListy.cz přinášejí zásadní vyjádření české hlavy státu týkající se zahraniční diplomacie.
27.10.2014 11:10 |

podobné články