Článek

Kdyby tu udeřila ebola, rozšiřovali by ji prý hlavně živnostníci, co nechodí k lékaři. Dusno na Primě mezi odborovým a živnostenským předákem

 
Náš systém placení nemocenské nahrává šíření eboly. I tato slova zazněla v nedělní Partii FTV Prima, kde proti sobě zasedli odborářský šéf Josef Středula a představitel živnostníků Karel Havlíček. Středula se ve vysílání ostře vymezoval i proti vládě, kterou dnes vede levicová sociální demokracie. Havlíček dodal, že velký problém v systému toku financí jsou např. nemocnice, které si prý z pojišťoven dělají trhací kalendář, nikoli živnostníci.
29.03.2015 12:41 |

podobné články

Podobné články

Ebola vyděsila Evropu! Žena s příznaky nákazy zkolabovala v Berlíně

 
Panika v Německu! Na úřadu práce v Berlíně (230 km od české hranice), se zhroutila žena s příznaky smrtící nákazy virem ebola. 30letá žena ze západní Afriky přiznala kontakt s nakaženými a lékaři ji izolovali. Berlínská policie uzavřela celou oblast, 600 lidí se ocitlo v karanténě. Ebola se naštěstí nakonec nepotvrdila, ale další podezřelé případy hlásí Španělsko a bohužel i náš soused Rakousko.
19.08.2014 14:55 |

podobné články

Vir, který děsí svět? Pche! Okamura, brokolice a dalších 5 věcí, které jsou horší než ebola!

 
Svět děsí ebola a tupí čeští novináři straší národ imbecilními články o tom, co bude, až strašlivý africký zabijácký vir přijde do Čech. Přitom existuje tolik strašlivějších věcí než ebola, o kterých se nepíše! Tak třeba:
12.08.2014 13:40 |

podobné články

Vyděrači dají Engelovi plat jako měl v nemocnici!

 
Martin Engel se po znemožnění návratu na své místo poté, co hodlal vzít zpět svou výpověď po akci Děkujeme odcházíme, musel pěkně otáčet. I když prý měl mnoho nabídek na práci v zahraničí, nakonec zůstal tam, kde jeho nátuře bylo asi nejlíp. Stal se placeným odborovým předákem. Plat si vydupal stejný jako v nemocnici.
03.03.2011 20:05 |

podobné články

Zamrazilová (ODS): Proč podpořit živnostníky

 
Je pravděpodobně realitou, že živnostníci neodvedou do veřejných financí tolik prostředků jako zaměstnanci (mezi něž se již více než 30 let řadím). Živnostníci od celého systému ale také nečekají a ani nedostanou tolik jako zaměstnanci. Živnostníci vědí, že pokud odvádějí do sociálního systému minimální příspěvky, budou mít také minimální penzi.
20.05.2014 15:55 |

podobné články

LOK vyzval k SOLIDARITĚ s Engelem

 
Lékařský odborový klub (LOK) požádal lékaře, aby zatím nestahovali výpovědi, a vyjádřili tak svou solidaritu s odborovým předákem Martinem Engelem, jehož pražská vinohradská nemocnice nechce vzít zpátky do práce.
19.02.2011 14:00 |

podobné články

Rath: Engelova výpověd je dílem ODS, Heger musí zasáhnout

 
Lékařský odborový klub (LOK) požádal lékaře, aby zatím nestahovali výpovědi, a vyjádřili tak svou solidaritu s odborovým předákem Martinem Engelem, jehož pražská vinohradská nemocnice nechce vzít zpátky do práce.
19.02.2011 14:35 |

podobné články

Lékařští odboráři vyzvali k solidaritě s Engelem

 
Lékařský odborový klub (LOK) požádal v noci na sobotu lékaře, aby zatím nestahovali výpovědi, a vyjádřili tak svou solidaritu s odborovým předákem Martinem Engelem. Toho pražská nemocnice na Vinohradech nechce přijmout zpět.
19.02.2011 15:40 |

podobné články

Z Engela bude placený odborář, léčit bude jen na částečný úvazek

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel bude placeným odborovým předákem. Profesi lékaře se v budoucnu bude věnovat pouze na částečný úvazek. Engel to v pondělí řekl České televizi.
28.02.2011 12:55 |

podobné články

Engel se stal placeným odborářem, dohlédne na dodržení slibů

 
Předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) a ústřední tvář protestní akce lékařů Děkujeme, odcházíme Martin Engel se stal placeným odborovým předákem. Rozhodlo o tom ve čtvrtek předsednictvo odborů. Engel, kterého bude platit odborový klub, bude mít stejný plat jako v nemocnici. Ve funkci se chce i nadále zasazovat o zlepšování platových podmínek lékařů.
03.03.2011 19:40 |

podobné články

Nečas si pozve Johna na kobereček

 
Premiér Petr Nečas se chce v nejbližší době sejít s ministrem vnitra Radkem Johnem, aby s ním probral výhrady policistů a hasičů k jeho působení v čele resortu. Řekl to po setkání s odborovým předákem Milanem Štěpánkem, který mu v úterý večer předal petici s 35 tisíci podpisů požadující odvolání Johna z funkce.
05.04.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Radek Štěpánek (833 článků)

EU vám nevoní, peníze z ní vám voní, obvinil odpůrce EU šéf odborů. Zde má razantní pravicovou odpověď

 
Rozhovor s odborovým předákem Josefem Středulou, který vyjádřil znechucení nad úspěchem euroskeptických stran ve volbách do Evropského parlamentu, přiměl k rázné odpovědi zástupce jedné z těchto stran - místopředsedu Svobodných Tomáše Pajonka.
28.05.2014 16:06 |

podobné články

Premiér Sobotka společně s odborovým předákem Středulou v rámci pietního aktu položili věnce na Střeleckém ostrově

 
Dnes dopoledne na Střeleckém ostrově v Praze si předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a šéf ČMKOS Josef Středula připomněli rok 1890, kdy právě na tomto místě poprvé v Českých zemích slavili Svátek práce pražští dělníci.
29.04.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Ministr Hüner bude jednat se zástupci odborů a podnikatelů

 
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) spolu s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a odborovým předákem Josefem Středulou na dnešní tiskové konferenci zhodnotí výsledky českého zahraničního obchodu v loňském roce, napsala ČTK.
16.02.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanák (123 článků)

Ebola se vymyká kontrole! Nakažení utíkají z nemocnic a s nimi i lékaři! Co když přijdou sem?

 
Vypadá to, že se smrtící ebola vymyká kontrole. Dvě desítky nemocných pacientů utekly před pár dny z nemocnice. Roha ale berou i lékaři.
18.08.2014 12:46 |

podobné články

Lékaři chtějí podpisy šéfů vládních stran. Pak uvěří memorandu

 
Memorandum, které s lékaři dohodl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), nebudí důvěru mezi samotnými lékaři. Dohoda by měla zabránit odchodu 3837 doktorů z nemocnic. Odpovědnost si mezi sebou předává vláda s Lékařským odborovým klubem.
16.02.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Obětí viru ebola v Africe přibývá, za tři dny zemřelo 19 lidí

 
Za pouhé tři dny zemřelo v západoafrických zemích Sierra Leone a Libérie 19 lidí v důsledku nakažení virem ebola. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Tato vysoká čísla ukazují, že snaha o zastavení epidemie je závod s časem, uvedla organizace Lékaři bez hranic (MSF), jejíž zdravotníci v zasažených oblastech pomáhají. Nákaze od února podlehlo již 539 lidí.
11.07.2014 19:50 |

podobné články

ZABIJÁK EBOLA hrozí Evropě?! Britové svolali krizový štáb!

 
Smrtící zabiják, virus ebola, který se šíří západní Afrikou, se může stát rizikem pro celý svět. Tvrdí to nejen lékaři. Britská vláda už oznámila, že ebolu považuje za hrozbu a svolává krizový štáb. Česko je zatím klidné.
30.07.2014 19:25 |

podobné články

Ebola se dál šíří. V Guineji kolují zvěsti, že nemoc šíří lékaři

 
Nejvyšší týdenní přírůstek nakažených ebolou. Na 500 lidí bylo nakaženo smrtelným virem ebola, jedná se tak o nejvyšší týdenní přírůstek nemocných. Většina případů je z Libérie, problémy má ovšem i Guineje, kde musí lékaře chránit armáda. V zemi se šíří zpráva, že nemoc úmyslně roznáší zdravotnický personál.
29.08.2014 14:40 |

podobné články

Evropu děsí Ebola. Španělští lékaři monitorují přes 20 lidí

 
Už včera informovaly španělské úřady o prvním případu přímého nakažení virem ebola na území Evropy. Infikována byla zdravotní sestra, která se nakazila od pacienta, o kterého pečovala po jeho návratu ze Sierra Leone. V karanténě se nyní z preventivních důvodů ocitl i její manžel. Kvůli podezření z možné nákazy byli dnes v Madridu hospitalizováni ještě další dva lidé. Muž, který přiletěl z Nigérie a další zdravotní sestra.
07.10.2014 17:01 |

podobné články