Článek

Kdy padne 'teflonový' prezident, který přežil další z mnoha korupčních skandálů?

 
Za minimální pozornosti evropských médií se v posledních týdnech rozhodovalo o impeachmentu hned dvou hlav států sdružených v hospodářském uskupení BRICS. Kromě brazilské prezidentky Dilmy Rousseffové, jejíž odvolání schválila Sněmovna reprezentantů před dvěma týdny, čelil hrozbě odvolání také Jacob Zuma z Jihoafrické republiky. Muž přezdívaný "teflonový prezident" však dostál své přezdívce a z hlasování vyšel vítězně, zatímco po něm stéká další ze série skandálů.
26.04.2016 20:40 |

podobné články

Podobné články

Starosta Moskvy odmítá rezignovat, na radnici už přežil několik skandálů

 
Jurij Lužkov přežil osmnáct let v čele moskevské radnice, přežil několik nevídaných skandálů a přežil a vrátil se na výsluní i nyní, kdy se už veřejně mluvilo o jeho nástupci. Moskevský starosta odjel na dovolenou v okamžiku, kdy se v médiích stupňovala kampaň vinící jeho i jeho manželku z korupce.
27.09.2010 22:20 |

podobné články

Vyšetřování velkých kauz neutichne, hlásá Lessyho nástupce Červíček

 
I pod mým velením se policie bude věnovat vyšetřování závažných korupčních kauz, slibuje nově jmenovaný policejní prezident Martin Červíček. Reaguje tak na výroky opozice, že za pádem Lessyho mohl stát i strach z odhalení nových korupčních kauz.
30.08.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Martin Červíček (298 článků)

Zapletal (ANO): Neporazitelný Zeman. Horáček (a spol.) musí nejdříve vystoupit ze svého Maybachu

 
Zatímco politické strany tápají, koho za necelé dva roky postavit proti Miloši Zemanovi v jeho očekávaném pokusu o znovuzvolení prezidentem, na scéně se objevila nová jména možných kandidátů (exvelvyslanec Petr Kolář, textař a podnikatel Michal Horáček a samozřejmě teflonový politický turista Jiří Pospíšil).
09.05.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (494 článků) , Petr Kolář (449 článků) , Jiří Zapletal (8 článků) , Jiří Zeman (797 článků)

Putovní expozice připomíná 20 českých největších korupčních afér

 
Galerie největších korupčních afér za posledních 20 let nabízí putovní expozice momentálně vystavená na pražském náměstí Republiky. Kolemjdoucí si zde mohou připomenout skandály 90. let včetně tunelování nebo černých kont ODS pod vedením Václava Klause, ale také aféry posledních let mimo jiné i kauzu podivně nabytého majetku expremiéra Stanislava Grosse či machinace v Lesích ČR.
19.05.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8476 článků) , Stanislav Gross (659 článků)

Vyšetřování toku korupčních peněz zkomplikoval loňský únik informací

 
U koho měla skončit téměř půlmiliarda korun, o kterou si v souvislosti s nákupem obrněných transportérů Pandur měl říct lobbista Marek Dalík, na něhož ve středu soud neuvalil vazbu? Rozkrytí možného toku korupčních peněz měli čeští detektivové podle informací Práva na dosah, strategii ale zhatil loňský únik záznamu z výslechu klíčového svědka.
11.10.2012 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dalík (250 článků)

Sněmovna podpořila zavedení účinné lítosti u korupčních činů

 
Sněmovna dnes podpořila novelu trestního zákoníku, která znovu zavádí účinnou lítost u korupčních činů. Předloha, jež míří do ústavně-právního výboru, také zpřísňuje postih daňových úniků a přináší dva nové trestné činy související s pohlavním zneužíváním dětí.
10.05.2013 13:45 |

podobné články

ANO: Praha je plná korupčních památek

 
Adriana Krnáčová, Eliška Kaplická a Patrik Nacher cestují v Praze po největších korupčních památkách. Praha je nádherné město. Když se na ní podíváte z vrchu.
04.10.2014 07:30 |

podobné články

Mossack Fonseca působila i v ČR, podle TI měla vazby na firmy z korupčních kauz

 
V Česku v minulosti působila společnost s ručením omezeným Mossack Fonseca & Co. CZ, jejíž dva zakladatelé působili v řadě firem vlastněných společností WPB Holding. V podnikatelském impériu tohoto holdingu přitom končily vlastnické vazby dvou firem, díky nimž vznikla řada anonymních firem v daňových rájích, které v korupčních kauzách sloužily k zakrytí finančních toků, sdělila ve čtvrtek česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI).
07.04.2016 12:20 |

podobné články

Prezident FIFA Blatter vyhlásil nulovou toleranci pro korupci

 
Kontroverzní předseda FIFA hodlá bojovat proti podplácení, přitom je podle mnohých odborníků on ve středu všech korupčních skandálů.
28.07.2011 15:05 |

podobné články

Zda a kdy padne vláda nevědí ani kmotři v pozadí, tvrdí Bobošíková

 
Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková je přesvědčena, že čím dřív padne vláda, tím lépe pro český národ. „To co předvádí tato vláda, je neúnosné,“ konstatovala po sobotní demonstraci pro Parlamentnilisty.cz. Na proroka k pádu vlády si ale hrát nechce. „Myslím, že kdy dojde k pádu, neví ani vláda, ani ti mafiáni v pozadí,“ dodává kandidátka na úřad prezidenta ČR.
22.04.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (594 článků)

Íránec, který přežil oběšení a měl být popraven podruhé, se trestu vyhne

 
Nedávno jsme vás informovali o případu Íránce, který byl kvůli pašování drog "odsouzen k trestu oběšením":http://www.extra.cz/to-je-pech-iranec-zazracne-prezil-obeseni-povesi-ho-tedy-znovu, které ale přežil. I když to vypadalo, že bude oběšen i podruhé, nakonec se trestu vyhne.
25.10.2013 12:40 |

podobné články

Chlapec spadl ze 17. patra a přežil, palmy zafungovaly jako trampolína

 
Neuvěřitelné štěstí měl čtyřletý Joey Williams, který v sobotu přežil pád ze 17. patra hotelového pokoje. Život mu zachránily palmy nacházející se pod balkónem. Od nich se totiž chlapec odrazil a na zem přistál pouze s drobnými zraněními. Přežil tak pád z necelých 25 metrů.
07.06.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Joey Joey (102 článků)

Antonín (39) přežil výbuch granátu: Měl roztržené břicho, z nohy mu koukaly kosti...

 
Utekl hrobníkovi z lopaty. Dokonce dvakrát přežil klinickou smrt. Zůstanou mu ale trvalé následky. Antonín Skýpala (39) ze Sušice na Klatovsku přežil výbuch dělostřeleckého granátu, který vloni explodoval jen pár metrů od něj. Jeho kamarád už ale štěstí jako on neměl. Výbuch ho roztrhal na kusy.
20.05.2013 12:20 |

podobné články

Přežil tři dny na dně Atlantiku, teď se objevily autentické záběry

 
Videozáznam nigerijského kuchaře, který letos v květnu přežil tři dny v potopeném remorkéru na dně Atlantského oceánu, se objevil na internetu. Přestože „zázračně přežil” už před půl rokem, až nyní se díky umístění videa na webu začíná jeho případ těšit velké pozornosti.
04.12.2013 12:30 |

podobné články

Čech, který pracoval pro vynálezce letadla a přežil potopení Titaniku

 
Co nového vynalezl, hrdinského vykonal, prostě čím se proslavil? Taková je většina našich otázek ohledně (ne)známých osobností. Viktor Halva se proslavil tím, že – přežil. Přežil zkázu největší "nepotopitelné" lodi Titaniku. Navíc coby černý pasažér.
06.10.2016 20:15 |

podobné články

FIFA si opět zvolí do čela Blattera, stejně jako kdysi soudruzi nemá protikandidáta

 
Dnešní volba prezidenta Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) proběhne podle plánu. Kongres FIFA v Curychu zamítl návrh anglického svazu, který chtěl hlasování o několik měsíců odložit, aby byl čas na prošetření korupčních skandálů, které volbu provázejí.
01.06.2011 15:05 |

podobné články

Karel Schwarzenberg, čistý muž bez skandálu. Nikomu nevěříte víc

 
Kdo z předsedů parlamentních stran je u voličů nejoblíbenější a nejdůvěryhodnější? Průzkum agentury SANEP uvedl, že to je předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Není spojován s minulými vládami a celkovou nespokojeností lidí. Jedná se o politika, který nefiguroval v žádné z polistopadových korupčních afér, a tak si získal u široké veřejnosti jistý politický, ale i morální kredit,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz ředitel SANEPu Oldřich Zajíc umístění ministra zahraničí.
27.01.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Karel Zajíc (5 článků)

V Česku hrozí návrat komunistů, a lidem to ani moc nevadí, všiml si Die Welt

 
V České republice hrozí, že se k moci znovu dostanou komunisté, a lidem to podle všeho příliš nevadí. Tak by se dal shrnout úterní komentář německého listu Die Welt, který se zaměřil na politickou situaci v Česku. Deník připomíná, že série korupčních skandálů spolu s odporem veřejnosti k reformám prosazovaným kabinetem premiéra Petra Nečase (ODS), by v případě předčasných voleb přinesla razantní změnu politického kurzu.
24.04.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Jan Kraus podpořil KDU-ČSL. Přidal se i písničkář Hutka

 
O lidovcích dlouho nebylo slyšet – prý se nezapletli do zlodějin a korupčních skandálů. Tvrdí to alespoň předseda křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek s europoslankyní Zuzanou Roithovou v předvolebním spotu strany KDU-ČSL, který natočil režisér Filip Renč.
20.09.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (989 článků) , Filip Renč (502 článků) , Zuzana Roithová (145 článků) , Pavel Bělobrádek (1222 článků)