Článek

Kdo šéfuje policejním pyrotechnikům? Tomu neuvěříte

 
Policejním pyrotechnikům šéfují lidé, kteří nemají v oboru vzdělání ani praxi. Jejich ředitel Michal Dlouhý je v odborných kruzích znám především jako znalec policejní historie či autor knih o četnících. Podílel se také na seriálu Četnické humoresky. Informuje o tom server Lidovky.cz s tím, že Dlouhého náměstek Miloslav Žán kromě práce na policejním prezidiu sedm let šéfoval odboru Útvaru speciálních činností služby kriminální policie a vyšetřování. Je také odborníkem na ochranu svědků. Ani jeden z nich nemá žádnou pyrotechnickou praxi.
25.04.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dlouhý (148 článků)
Podobné články

Paní premiérová Olga Sobotková: Co dělá, když její muž šéfuje stát?

 
Co dělá Olga Sobotková (33), když její muž šéfuje stát? Jak zjistil Blesk, tato „paní neviditelná“ se stará o svoji krásu, dopřává potomkům fastfoodového potěšení a vyzvedává si pilulky.
16.07.2014 23:35 |

podobné články

Mám na něj složku, co tady dělá? Drsná scéna z vnitřního jednání ANO

 
Ministr Martin Stropnický, který je zároveň poslancem, je navíc i krajským předsedou hnutí ANO v Praze. Funkci obdržel po Radmile Kleslové a z toho, jaké poznatky máme, ji příliš nezvládá. Se členy nekomunikuje, ožehavá témata se neřeší. Jedním z nich je jistě i zvláštní založení oblastní organizace hnutí pod názvem Praha 22. Té šéfuje jistý Jan Salmon. Ačkoli slovo šéfuje není na místě, jelikož tato „organizace“ podle všeho čítá jen několik málo členů. Asi čtyři. Ačkoli je Salmon neznámým politikem jak v republikovém, tak i v regionálním měřítku, ParlamentníListy.cz získaly informace, že právě kolem jeho jména se na posledním krajském sezení předsedů ostatních buněk strhla celkem mela.
29.07.2016 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1653 článků) , Radmila Kleslová (185 článků)

Na pražském policejním ředitelství hoří barikády kvůli krádežím benzinu! Kriminalisté chytili kolegu, neuvěříte, jak byl potrestán!

 
Na pražském policejním ředitelství v "Kongresovce" zuří válka mezi kriminalisty a jejich vedením a tiskovým odborem. Jak jinak nazvat situaci, kdy kolegové chytí policistu při opakované krádeži benzinu, a následně zjistí, že jejich podnět oddělení vnitřní kontroly spíše neřeší, než řeší, a když poprosí o pomoc média, dostanou se ta sama do střetu s tiskovým mluvčím a musejí se obracet na Generální inspekci bezpečnostních sborů.
10.05.2015 15:45 |

podobné články

VIDEO: Demolice domu, která se nepovedla

 
Demolice domu v tureckém Cankiri se vymkla pyrotechnikům z rukou.
02.08.2009 16:10 |

podobné články

TO JE HRŮZA! Únosci setnuli pyrotechnikům hlavy

 
Útočníci, kteří minulý týden unesli v Afghánistánu 28 pyrotechniků, zabili nejméně sedm z nich. Setnuli jim hlavy, píše v neděli agentura AFP.
10.07.2011 12:20 |

podobné články

Z muničního skladu ve Vrběticích se nadále ozývají další výbuchy

 
Ze zdemolovaného muničního skladu společnosti Imex Group ve Vrběticích, se v noci ozvaly další dva výbuchy. V areálu se nicméně stále nachází spousta nevybuchlé munice. Vysoký stupeň nebezpečí zatím znemožňuje pyrotechnikům dostat se na místo.
17.10.2014 10:05 |

podobné články

Z okolí vybuchlého muničního skladu hasiči evakuovali přes tři stovky lidí

 
Stovky obyvatel z okolí muničního skladu na Zlínsku dnes ráno opustily své domy, do nichž se mohou vrátit až v pozních odpoledních hodinách. Sklad před týdnem zničil výbuch, evakuace pyrotechnikům umožní důkladnější průzkum areálu.
23.10.2014 08:50 |

podobné články

Pyrotechnici začnou čistit od munice epicentrum výbuchu ve Vrběticích

 
Po více než měsíci od exploze muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se pyrotechnikům konečně podařilo přiblížit se k ohnisku výbuchu. Přístupové cesty a okolí dalších skladů by od munice měli vyčistit v nejbližších dnech, aby se mohla začít odvážet.
28.11.2014 18:42 |

podobné články

Hledání munice ve Vrběticích komplikuje sníh, práce ale pokračují

 
Pyrotechnici, kteří čistí areál muničních skladů u Vlachovic - Vrbětic na Zlínsku, zatím nezpochybnili dosavadní odhady, že by se odtud mohla munice odvážet ještě v lednu. Právu to řekl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Práci pyrotechnikům ale komplikuje sníh.
03.01.2015 10:42 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jaroš (24 článků)

Na letišti v Egyptě našli dvě bomby! Byly ovládané na dálku mobilem!

 
Egyptská policie nalezla v noci na dnešek na káhirském mezinárodním letišti dvě nevybuchlé bomby. Pyrotechnikům se je již podařilo bezpečně zneškodnit. V centru metropole vybuchla nad ránem podomácku vyrobená nálož, která lehce zranila dvě osoby. Úřady už podle agentury Reuters ve městě posílily bezpečnostní opatření.
03.02.2015 10:25 |

podobné články

Z areálu ve Vrběticích na Zlínsku odjelo již 118 kamionů s municí

 
Celkem 118 kamionů se zkontrolovanou municí a výzbrojním materiálem odjelo do dneška z areálu ve Vlachovicích - Vrběticích na Zlínsku. Novinářům to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý, který dnes předal pyrotechnikům a zlínské policii ve Vrběticích dvě nová terénní vozidla. Automobily jim usnadní práci v areálu, kde loni vybuchly dva muniční sklady.
14.04.2015 11:51 |

podobné články

Policejní prezident předal novou techniku pyrotechnikům

 
Vyměňujeme zastaralou techniku za novou, kvalitní, bezpečnější a efektivnější.
14.07.2015 21:02 |

podobné články

Pyrotechnici zasahovali na plzeňském nádraží: Našli zde 250kilovou bombu z války

 
Nález zřejmě letecké bomby z války v Plzni zastavil v sobotu odpoledne provoz vlaků na trati Plzeň - Žatec. Bomba se našla při opravách na seřaďovacím nádraží u teplárny, uvedla mluvčí policie Hana Kroftová. Bombu se pyrotechnikům podařilo deaktivovat.
06.05.2017 17:50 |

podobné články

Šéf policejních bodyguardů končí

 
Dohlížel na bezpečnost papeže nebo Baracka Obamy. Šéfuje elitním policejním ochráncům. Teď u policie končí.
23.12.2009 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Policejní exprezident Lessy jede za hranice: Dostal práci u Klausové!

 
Bývalý šéf české policie Petr Lessy dlouho bez práce nezůstal. Stal se policejním přidělencem na Slovensku - na velvyslanectví, kterému šéfuje Livie Klausová. Nastoupit by měl 1. dubna, uvádí slovenský tisk. U policie přitom chce zůstat i další odvolaný prezident Martin Červíček.
03.03.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (311 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Červíček (301 článků)

Hledá se strážce pro Zemana. Celkem jsou prý ve výběru tři kandidáti

 
Od doby, kdy aktivisté vyvěsili na Pražském hradě rudé trenky, hledá policejní prezidium muže, který zajistí bezpečnost prezidenta Miloše Zemana. Po aféře způsobené lidmi z uskupení Ztohoven musel odejít z funkce šéf Útvaru pro ochranu prezidenta Petr Dongres. Nyní se v kuloárech objevují možná jména jeho nástupců. Dnešní Lidové noviny z několika zdrojů zjistily, že v souvislosti s novým šéfem útvaru se spekuluje o někdejším policejním prezidentovi a současném šéfovi liberecké policie Vladislavu Husákovi. Vyloučeno prý není ani to, že o Zemanovu bezpečnost se i nadále bude starat Vladimír Mach, který v současnosti prezidentské ochrance dočasně šéfuje, nebo Jiří Komorous, který nyní vede Útvar pro ochranu ústavních činitelů.
16.01.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Komorous (38 článků) , Miloš Zeman (20433 článků)

Byl to Rom? Ne, mlčte. Tmavý muž s knírem? Mlčte. Zástupce policistů, proslavený během za zlodějem, k situaci našich ochránců zákona. A ve Švédsku...

 
ROZHOVOR Zdeněk Drexler kromě toho, že je rychlý běžec a snadno chytí prchajícího zloděje, šéfuje i policejním odborům. Trápí ho nedostatek financí v policii. „Ekonomická situace policie je zoufalá na všech frontách. Jsou to nízké platy. Policie má málo financí na investice, provoz, na běžné výdaje. Elitní Útvar rychlého nasazení se přezbrojuje několik let. A to má zhruba 150 lidí. Když je tohle problém, jak chtějí vybavit celou policii?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
25.04.2017 04:45 |

podobné články

Tak tomu neuvěříte! Tenhle mladík je dokonalá kopie mladého Leonarda DiCapria

 
Kdo by si nepamatoval legendární film Titanic, který z pohledného mladíčka Leonarda DiCapria udělal hvězdu světového formátu. Jenže tyhle doby odvál čas, z herce se stal tlustý páprda. Ale fanynky, nemusíte zoufat. Objevil se jeho dvojník, který vypadá přesně jako Jack z potápějící se lodi. Tomu až neuvěříte.
01.11.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Jack Leonard (2 články) , Jack Leonard (2 články)

Neuvěříte: Rozkošná pětiletá dcera hvězdy Novy umí kung-fu a hraje golf jak profesionálové

 
Bývalá hvězda televize Nova Lenka Hornová, která nyní šéfuje třem seriálům (Ordinace, Gympl, Doktoři z Počátků), je už téměř šest let šťastnou maminkou dcerky Laury. Z té se pomalu stává geniální dítě. „Už tři roky hraje golf a učí se kung-fu,“ šokovala nás Hornová.
01.05.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Hornová (35 článků)