Článek

Kbelští cvičili zásah vrtulníku v horách

 
Neukáznění lyžaři, podcenění vlastních schopností nebo technická závada na lanovce. Nehoda, jež vyžaduje pomoc bez větší časové prodlevy. Dostat se ke zraněnému po zemi je vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám a těžko přístupnému terénu velmi komplikované. Jedinou možností se proto stává záchrana ze vzduchu.
22.02.2016 14:46 |

podobné články

Podobné články

Extremisté: Cvičili se na teroristický útok!

 
Po středečních domovních prohlídkách obvinili policisté 18 pravicových extremistů. Ti se podle nich cvičili k útoku na významné budovy a osoby! Zatím se však z těchto činů zodpovídat nebudou.
23.10.2009 20:05 |

podobné články

Nehoda dvou aut na R4 si vyžádala zásah vrtulníku! Hlavní tah na Strakonice stál!

 
Zásah všech záchranných složek a přistání vrtulníku letecké záchranky si vyžádala odpolední nehoda dvou osobních aut na rychlostní silnici R4. Nehoda se stala na 21. kilometru silnice ve směru na Strakonice.
12.11.2013 17:56 |

podobné články

Pád vrtulníku si vyžádal pět obětí

 
Pět mrtvých si ve čtvrtek vyžádala havárie vrtulníku, který se zřítil v hornaté oblasti Havajských ostrovů. Podle dnešních informací byli na palubě vrtulníku čtyři turisté - dva muži a dvě ženy - z pevninské části USA a spolu s nimi zahynul pilot stroje.
11.11.2011 08:00 |

podobné články

V Ostravě připravují piloty vrtulníků na Afghánistán

 
V Ostravě na simulátoru vrtulníku Mi-171 se čeští, chorvatští a maďarští piloti vrtulníků na přelomu dubna a května připravují na nasazení v Afghánistánu. Tam budou mít za úkol cvičit afghánské piloty. Nacvičují i krizové situace včetně reakcí na požár motoru a správnou komunikaci. Vedou je zkušení piloti, pomáhají jim ti, kteří se z Afghánistánu právě vrátili, a cvičí je americký expert, který v Afghánistánu sloužil.
28.04.2013 07:25 |

podobné články

Piloti z Náměště trénují v Belgii

 
Sjednocení způsobu plánování a letového výcviku osádek vrtulníků při provádění společných misí v mezinárodním prostředí. Tak přesně zní téma úkolu dvou bitevních vrtulníků Mi-24 a jednoho víceúčelového vrtulníku Mi-171š s osádkami z 22. základny vrtulníkového letectva, které v tomto týdnu působí na letecké základně Beavechain v Belgii.
24.05.2015 13:36 |

podobné články

Tragická nehoda vrtulníku: Pilot pád nepřežil

 
Pilot (†44) zahynul při tragické nehodě malého vrtulníku na Olomoucku u obce Náklo. Se svým strojem se zřítil na pole u pískovny. I přes okamžitý zásah letecké záchranné služby už pilotovi nebylo pomoci. Příčina neštěstí se ještě vyšetřuje.
14.11.2010 14:30 |

podobné články

V noci a v neděli bude vydatně pršet, na horách spadne až 60 milimetrů

 
V souvislosti s tlakovou níží, která bude přes české území postupovat od jihovýchodu, očekávají meteorologové srážky, které mohou být zejména na horách i vydatnější. Od noci ze soboty na neděli až do pondělního večera může na severním a severovýchodním návětří, zejména v Jizerských horách, Krkonoších, Orlických horách a Jeseníkách napršet i více než 60 milimetrů srážek na metr čtvereční. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
14.04.2012 13:15 |

podobné články

Pád vrtulníku nikdo nepřežil, mezi mrtvými je i Čech

 
Nehodu vrtulníku se 14 lidmi na palubě, který se tento týden zřítil v horách na jihu Peru, nikdo nepřežil. Mezi oběťmi je i jeden Čech.
10.06.2012 10:15 |

podobné články

V Děčíně unikala kyselina sírová. Hasiči cvičili zásah

 
Taktické cvičení měli děčínští hasiči. Užili při něm i protichemické obleky a dekontaminační bazének.
25.10.2010 17:55 |

podobné články

Policisté v Praze cvičili zásah proti teroristům, řešili bombu i otrávenou vodu

 
ři dny se policie, záchranáři i úředníci připravovali na možný teroristický útok na území ČR, cvičení Ministerstva vnitra (MV) skončilo ve čtvrtek odpoledne. Bezpečnostní složky během něj musely řešit únos, likvidovat bombu v ČNB či prověřit otrávený zdroj pitné vody, sdělil mluvčí MV Pavel Novák.
11.11.2010 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novák (114 článků)

»Krveprolití« ve zlínské škole: Cvičili zásah proti ozbrojenému šílenci!

 
Střelba se včera po poledni ozývala z budovy zlínské střední školy, týmy záchranářů kmitaly, tekla tam krev. Naštěstí ale jen umělá… Šlo totiž o netradiční a v Česku ojedinělé bezpečnostní cvičení.
29.03.2012 12:20 |

podobné články

Fiktivní nehoda v Praze: Boeningu hořel motor, a pak vysadil

 
Pražské letiště Václava Havla zažilo svoji velkou premiéru! Poprvé se zde totiž od svého přejmenování trénovali zásah u hořícího letadla. Záchranáři zde tak cvičili za plného provozu letiště fiktivní nehodu Boeiningu, při které letadlu vysadil pravý motor, stroj se přetočil a sjel z dráhy. Požár se nakonec rozšířil i na palubu a posádka proto vyhlásila okamžitou evakuaci!
21.03.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Zásah v pražském podzemí: Hasiči zachraňovali zraněnou ženu, naštěstí cvičně

 
Pražští hasiči cvičili ve středu v kolektoru mezi Senovážným náměstím a Wilsonovou ulicí záchranu zraněné ženy v podzemí. Systém kolektorů se začne v příštím roce navíc rozrůstat, investice dosáhne 1,5 miliardy korun, řekli pražská radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN) a předseda představenstva Prahou vlastněné společnosti Kolektory Praha Petr Švec.
25.11.2015 16:25 |

podobné články

Požár Národního muzea: Hořelo v místě, kde boj s plameny už hasiči cvičili

 
Hasiči před lety nacvičovali zásah v Národním muzeu přesně v místech, kde minulý pátek začalo hořet. „Byla to má noční můra už od 80. let, do těch míst totiž nevedly rozvody vody,“ řekl v pondělí novinářům ředitel muzea Michal Lukeš.
15.02.2016 17:50 |

podobné články

Záchranáře budou po zásahu měřit kvůli radiaci, efektní zásah rozpoutal debatu

 
Nedělní zásah libereckých leteckých záchranářů vyslaných k případu ženy, která u rybníka v Hamru na Jezeře zkolabovala po bodnutí vosou, dopadl pro pacientku šťastně. Záchranáři nicméně čelí kritice kvůli výsadku lékařky z vrtulníku přímo do vody. Z důvodu nutnosti vyloučení zdravotního rizika navíc podstoupí i měření radioaktivity.
31.07.2013 14:45 |

podobné články

ZZS MSK: Večerní zásah v Jeseníkách

 
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 12.3. večer v Jeseníkách, kde došlo k vážnému úrazu dítěte. Událost byla operátorům ZZS nahlášena po dvacáté hodině členem horské služby. Do lyžařského areálu Kopřivná v obci Malá Morávka ihned vyjela skupina rychlé lékařské pomoci z Rýmařova, nutný byl také zásah vrtulníku LZS.
13.03.2014 15:05 |

podobné články

Vojenský zásah v Libyi bude nutný, myslí si Havel

 
Bývalý prezident České republiky Václav Havel má za to, že v případě pokračování občanské války v Libyi bude nutný vojenský zásah západních zemí. Libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Havel označil za šíleného zločince, kterého je nutné odstranit. Západ by se podle něj měl poučit ze situace v bývalé Jugoslávii, kde se zásah proti Srbsku příliš dlouho odkládal. Havel to uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN)
07.03.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Středeční zásah ÚOOZ v pražském zlatnictví souvisel s kauzou Nagyová

 
Středeční zásah Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v luxusním pražském zlatnictví Cartier souvisí s kauzou Nagyová. Podle zjištění Práva šlo o luxusní šperky za milióny korun. Podle olomouckého žalobce Ivo Ištvana je zásah důkaz, že policie stále na kauze pracuje.
15.02.2014 06:20 |

podobné články

Policejní zásah v pražském zlatnictví. V pozadí je opět kauza Nagyová

 
Středeční zásah Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v luxusním pražském zlatnictví Cartier souvisí s kauzou Nagyová. Podle zjištění Práva šlo o luxusní šperky za miliony korun. Podle olomouckého žalobce Ivo Ištvana je zásah důkaz, že policie stále na kauze pracuje.
15.02.2014 12:30 |

podobné články