Článek

Každý 14. nakupující vinyly nemá doma žádný gramofon

 
Obliba starých vinylových desek v posledních patnácti letech neustále roste. Prodeje tvorby současných umělců na plastových kotoučích jsou rok od roku vyšší. Ale analýza mezi zákazníky odhaluje něco zajímavého. Sedm procent lidí, kteří elpíčka nakupují, nemají doma žádné přehrávací zařízení pro tento typ média.
18.04.2016 15:05 |

podobné články

Podobné články

TaylorWessing: Nový občanský zákoník lépe ochrání spotřebitele nakupující přes internet

 
Od Nového roku vstoupí v platnost nový občanský zákoník (NOZ), který přinese řadu změn také v oblasti práv spotřebitelů. Podle advokátní kanceláře TaylorWessing e|n|w|c Advokáti zákon nadále chrání spotřebitele nakupující na internetu nebo mimo obvyklé obchodní prostory a internetovým prodejcům ukládá daleko více povinností.
10.10.2013 13:45 |

podobné články

Jsou tak old-school! Lidé nakupují vinyly, které ani neposlouchají

 
Lidé dnes poslouchají hudbu na SoundCloudu a pak si často koupí drahý vinyl, který si ale nepustí, zjistila britská studie. V menším měřítku trend zasáhl i Česko. Desky prostě frčí. Jejich majitelé vystavováním vinylů doma signalizují návštěvám, že jsou cool, inteligentní a mají vkus.
14.04.2016 14:20 |

podobné články

Studie: V roce 2015 digitální trh překoná CD a vinyly

 
Už v roce 2015 prý bude digitální trh s hudbou větší než ten tradiční, alespoň to tvrdí někteří odborníci. CD by se mohla stát jen luxusní kuriozitou. Hlavní podíl na revoluční změně překvapivě nemá mít stahování mp3, ale internetové stránky, které nabízejí jen poslech, tedy streamování.
16.08.2012 14:10 |

podobné články

Protikomunistická onanie, rozbitý gramofon. Ponekud skleslé setkání ODS

 
KOMENTÁŘ ODS is not the best. To si musel uvědomit každý, kdo poslední měsíce alespoň občas nevynechával základní domácí zpravodajství. Brněnský sněm, opravuji, kongres s ostrými bezpečnostními podmínkami (viz kuličkový atentát na „Otce zakladatele“), kde byla zjevná snaha izolovat novináře od delegátů, působil pak jako smutná, až bezradná sešlost.
05.11.2012 07:55 |

podobné články

Protikomunistická onanie, rozbitý gramofon. Poněkud skleslé setkání ODS

 
KOMENTÁŘ ODS is not the best. To si musel uvědomit každý, kdo poslední měsíce alespoň občas nevynechával základní domácí zpravodajství. Brněnský sněm, opravuji, kongres s ostrými bezpečnostními podmínkami (viz kuličkový atentát na „Otce zakladatele“), kde byla zjevná snaha izolovat novináře od delegátů, působil pak jako smutná, až bezradná sešlost.
05.11.2012 07:55 |

podobné články

Britská společnost mění lidský popel ve vinylové desky

 
Je libo vinylovou desku s oblíbenou písní či poslední vůlí, která by byla vyrobena z popela po spálení nebožtíka? V Británii je to možné. Službu nabízí společnost And Vinyly zakladatele Jasona Leache a při navrhování vlastní LP desky budoucí nebožtíci nemusejí držet svou fantazii na uzdě. Nabízí se nejen výroba vinylové desky z vlastního popela, ale také různé grafické úpravy a typy nahrávek.
01.09.2010 08:45 |

podobné články

Cee-Lo z Gnarls Barkley miluje Motown a má smysl pro humor

 
Plešatý pořízek, který si říká "Cee-lo", je znám jako famózní hlas skupin Gnarls Barkley a Goodie Mob. Stejně jako Johna Legenda, Duffy či Amy Winehousovou i jeho okouzlily staré vinyly a právě jimi se inspiroval pro svou sólo desku Lady Killer.
29.11.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: CeeLo Green (4 články)

Gramofonové desky jdou v USA na dračku, zatímco CD odcházejí

 
Před dvaceti lety to vypadalo, že staromódní vinyly definitivně končí, ale opak je pravdou. Gramofonové desky jsou dokonce na vzestupu, v minulém roce prodej v USA stoupl o 14 procent, uvedla společnost Nielsen Soundscan.
07.01.2011 15:00 |

podobné články

FOTO Vinyla rozdala raritní vinyly a zahráli Houpací koně

 
Podívejte se na vyhlášení třetího ročníku hudebních cen Vinyla v brněnském klubu Fléda.
27.02.2014 16:25 |

podobné články

FOTO Vinyla rozdala raritní vinyly a zahráli Houpací koně

 
Podívejte se na vyhlášení třetího ročníku hudebních cen Vinyla v brněnském klubu Fléda.
27.02.2014 16:25 |

podobné články

Zisk z digitálního prodeje hudby poprvé dohnal CD a vinyly

 
O další revoluci na hudebním trhu hovoří studie IFPI. Zisky z digitálního trhu s hudbou prý poprvé v dějinách dohnaly zisky z fyzických desek. Je to hlavně díky streamování.
15.04.2015 15:45 |

podobné články

Rammstein chystají vinyly a rarity

 
Slavná německá hudební mašina Rammstein, která prodala milióny desek po celém světě, připravuje vánoční bonus pro věrné fandy - speciální box s gramofonovými deskami a raritami.
16.10.2015 16:25 |

podobné články

Překvapiví vítězové: Vinyly získali Dizzcock, Aid Kid a kompilace Jdi a dívej se

 
Vítězi pátého ročníku hudebních cen Vinyla se v kategorii deska roku stala nahrávku Elegy of Unsung Heroes beatového producenta Dizzcocka.
03.02.2016 22:35 |

podobné články

Kosmetické produkty, které si můžete vyrobit doma

 
Balzám na rty, oční stíny nebo hydratační krém – to jsou kosmetické produkty, které si můžete za pár korun vyrobit i doma. Nač tedy utrácet za drahé výrobky v obchodech, kde jich je sice nepřeberné množství, ale často jsou plné chemie, ropných složek nebo parfemace, když si můžete mnohem lepší a především zdraví neškodný produkt vyrobit svépomocí? Určitě i vy každý den kosmetické produkty používáte. Je úplně jedno, jestli se bez nic neobejdete a jejich používání je pro vás nutností, nebo jestli je používáte pouze proto, že se díky nim cítíte sebevědomější. Tak či ona je dnešní článek určený právě vám a my vám hned prozradíme proč: v následujících řádcích najdete dva recepty na kosmetické produkty, které si vyrobíte doma. Zkusíte to? Vyrobte si kosmetické produkty doma Také se již kolikrát chytáte za hlavu, kolik peněz jste opět utratila za kosmetiku? Hodně žen bezhlavě utrácí za produkty, na které viděly reklamu v televizi, nebo které jim všemi deseti doporučovaly jejich známé. Často se pak ale stává, že tihle pomocníci pro krásu leží na dně šuplíků nebo se na ně práší na poličce v koupelně, protože je zkrátka nevyužijí. Peníze tak potom lítají oknem neuvěřitelnou rychlostí. Mnohem rozumnější tedy je vyrobit si kosmetické pomůcky doma. Nejenže na tom ušetříte pěkné peníze, ale navíc budete vědět o přesném složení daného kosmetického produktu. Nebudete tak vědomě ničit svoje zdraví a i přesto si neodepřete možnost cítit se dobře a líbit se sama sobě. Tak si pojďme říci, jak na to! 1. Balzám na rty Balzám na rty využijete hned v několika případech, hodně žen si jej na pusu maže neustále, protože nemají rády pocit vysušených rtů. Oceníte jej i v zimě, kdy vás po namazání rty nebudou pálit od štiplavého mrazu. I v létě nejsou balzámy na rty k zahození, tlumí dopady škodlivých... Čtěte více Příspěvek Kosmetické produkty, které si můžete vyrobit doma pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.03.2017 04:40 |

podobné články

DJ Hero vyměnil kytary za gramofon

 
Místo tancovačky v klubech vlastní dýdžejský pultík.
08.12.2009 18:15 |

podobné články

Mirek Hoffmann vsadil na gramofon

 
Překvapení přichystal pro milovníky country hudby Mirek Hoffmann (75). Po čtyřiceti letech vydal Písně amerického západu 2. „Připravili jsme elpíčko pro znalce, tradiční vinylovou desku,“ pochlubil se Blesku muzikant.
31.05.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Hoffmann (3 články)

Prababičko, natáhněte gramofon!

 
Zapomeňte na chvíli na cédéčka a prostorový zvuk a vydejte se do dob, kdy slyšet nahranou lidskou řeč rovnalo se zázraku
09.06.2010 00:25 |

podobné články

Oprašte gramofon, i české firmy zachvátila vinylová mánie

 
Nová alba Pavla Bobka nebo Čechomoru vyjdou na gramofonových deskách. A v budoucnu jich asi bude ještě více. Tento trend kopíruje celosvětovou vlnu nostalgie po starých vinylech.
09.02.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bobek (115 článků)

12 vynálezů, které se neuchytily: Kartáč na pleš, indikátor smogu i gramofon do auta!

 
Svět posouvají kupředu geniální vynálezy. Bohužel ty méně geniální občas zapadnou, neujmou se a možná je to škoda. Podívejte se, co v minulém století chytré hlavinky vymyslely, ale nepochodily…
21.04.2013 12:10 |

podobné články