Článek

Kauza exředitele Homolky se nafukuje. Přibývají další jména

 
Vyšetřovatelé pokračují v práci na kauze Nemocnice na Homolce, kde bylo obviněno dalších šest lidí. Dalších obvinění se dočkal i exředitel Vladimír Dbalý, jenž je díky svému deníku znám jako muž, který "sněží" – bere drogy. Další informace naznačují, že si měl úplatky neboli "moo" přebírat, ale najednou se to začalo "přehřívat". Padlo i jméno lobbisty Ivo Rittiga, jednoho důležitého právníka a klíčové účetní.
02.04.2015 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Rittig (108 článků)
Podobné články

Noviny popisují, jak si skupina kolem exředitele Homolky přišla na miliony

 
Bývalý ředitel státní Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý a další tři muži vytvořili v roce 2009 společnost Virmil, která se stala jedním z „uzlů“, v nichž se sbíhaly peníze z údajně zmanipulované zakázky na digitalizaci chorobopisů. Informovaly o tom středeční Lidové noviny s tím, že Virmil měla být zkratka slovního spojení „virtuální milionáři“.
02.07.2014 09:30 |

podobné články

Noviny popisují, jak si údajně skupina kolem exředitele Homolky přišla na miliony

 
Bývalý ředitel státní Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý a další tři muži vytvořili v roce 2009 společnost Virmil, která se stala jedním z „uzlů“, v nichž se sbíhaly peníze z údajně zmanipulované zakázky na digitalizaci chorobopisů. Informovaly o tom středeční Lidové noviny s tím, že Virmil měla být zkratka slovního spojení „virtuální milionáři“.
02.07.2014 09:40 |

podobné články

Z psychiatrické léčebny pustili exředitele Homolky. Znalci dokončili pozorování Dbalého

 
Soudkyně k pátku propustila bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého z psychiatrické léčebny, kde byl kvůli zkoumání duševního stavu. V pondělí to uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Podotkla, že podle znalců již není další pozorování potřeba. Dbalý čelí dvěma obžalobám za korupci, z jednání se ale dlouhodobě omlouvá kvůli údajným psychickým problémům.
22.01.2018 11:15 |

podobné články

Další nevýhodné smlouvy a korupce: Na exředitele Homolky Dbalého se chystá třetí obžaloba

 
Jako by toho ještě nebylo málo. Policie navrhla obžalovat ředitele pražské Nemocnice na Homolce Vladimíra Dbalého za uzavírání dalších údajně nevýhodných smluv a za korupci. Dbalý přitom už čelí dvěma obžalobám, jež s jeho působením v nemocnici souvisí.
23.04.2018 13:10 |

podobné články

Deníček exředitele Homolky: Házíme kabát přes okno, rozdělujeme prachy!

 
Deníček exšéfa nemocnice Na Homolce přináší zajímavé čtení. Třeba o tom, jak probíhalo údajné uplácení. Na rozdíl od odposlechů Ratha a spol. odkrývá však nové termíny a postupy. Třeba kabát hozený přes okno a rozdělování "moo", tedy peněz.
07.10.2014 12:35 |

podobné články

Dali jsme s Kalouskem pár panáků, napsal si do deníčku zatčený exšéf Homolky

 
Úplatky, kokain, vlivné kontakty. To vše lze nalézt v deníčku Vladimíra Dbalého, zadrženého exředitele Nemocnice Na Homolce. Z některých pasáží je přitom patrné, že se snažil minimálně dostat i k Miroslavu Kalouskovi. Dbalý si v deníčku poznamenal, že se s Kalouskem sešel v kavárně a padlo tam prý pár panáků. Fakta, nebo fikce?
10.03.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Pane svědku, kolik bylo sněhu před šesti lety? Drsný výslech u soudu s ředitelem Homolky

 
Podnikatel Jozef Kalavský se zřejmě ve čtvrtek nemálo zpotil. Soudu totiž musel vysvětlovat, zda před šesti lety sněžilo či nikoliv. Soudkyně to chtěla vědět, aby si ověřila, za muž nelže v kauze Nemocnice Na Homolce a jejího exředitele Vladimíra Dbalého. Velmi podrobné otázky na počasí ovšem vyvolaly smích v řadách obhájců.
22.01.2016 16:21 |

podobné články

Majetek rodiny exšéfa Homolky prověřovala i FBI

 
Policie se podle Lidových novin (LN) domnívá, že obviněný exředitel Nemocnice na Homolce si za peníze z úplatků koupil dům prostřednictvím firmy, kterou v zahraničí vlastnil jeho otec. V kauze prý českým detektivům pomáhá americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který čeští kriminalisté požádali, aby prolustroval majetek rodiny bývalého šéfa Homolky Vladimíra Dbalého, chirurga Michala Toběrného a manažera Tomáše Kadlece.
15.01.2015 09:16 |

podobné články

Osobnosti: Michal Kadlec (129 článků)

Začal soud s exšéfem Homolky. Bezostyšné a nehorázné lži, odmítá obviněný

 
Exšéf Homolky Vladimír Dbalý odmítl obžalobu, která jej viní z ovlivňování zakázek a korupce. Státní zástupce nehorázně a bezostyšně lže, řekl při výpovědi. Obviněný je dále náměstek Michal Toběrný a dalších pět lidí. Dbalý si měl podle obžaloby takto přijít na 27 milionů korun.
11.01.2016 10:25 |

podobné články

Výročí smrti dědy Homolky Šebánka (†61): Byl prolezlý nemocemi, ale pořád točil!

 
Na televizních obrazovkách ho vídáme každou chvíli, proto se ani nechce věřit, že od smrti nejoblíbenějšího českého »neherce« Josefa Šebánka (†61) alias dědy Homolky uplynulo už 41 let! Na sklonku života bojoval s nádorem i psychickými problémy!
13.03.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šebánek (5 článků)

Hrozí exřediteli Homolky za korupci přísnější trest? Za řízení v opilosti je v podmínce

 
Bývalý ředitel Nemocnice na Homolky Vladimír Dbalý, který se už několik let potýká se soudy ohledně možné korupce při vedení nemocnice. Nyní vyplynulo na povrch, že v roce 2016 havaroval se svým vozem v době, kdy jej řídil opilý. Za nehodu vyfasoval podmínku na 18 měsíců.
21.04.2018 13:30 |

podobné články

Pohledávky Sazky přibývají. Hlásí se další výherce

 
Loterijní společnosti Sazka přibývají problémy. Nejen, že se potýká s dvoumiliardovým dluhem vůči dřívějším věřitelům, ale přihlašují se jí i další, jimž má dlužit velké finanční obnosy.
04.04.2011 13:15 |

podobné články

V útulcích přibývají psi a kočky: Lidé je neuživí!

 
Kvůli krizi přibývají v útulcích psi a kočky. Lidé se totiž bojí, že by své domácí mazlíčky neuživili. Další nárůst odložených zvířat mohou útulky očekávat v září, kdy se děti zbavují zvířat nalezených a osvojených o prázdninách.
28.07.2009 13:05 |

podobné články

Kauza Štiřín: Soud zprostil Srbu viny

 
Pražský soud zprostil někdejšího generálního sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srbu, Evu Tomšovicovou, exředitele Štiřína Jiřího Zoufala a jednatele stavební firmy Petra Langera obžaloby z více než třináctimilionového podvodu na státu při rekonstrukci zámku Štiřín, příspěvkové organizace ministerstva zahraničí.
21.10.2010 11:25 |

podobné články

Řediteli, tohle smrdí. Hlavně žádný průser. Policista vypovídal, jak Šlachta rozjel kauzu Barták

 
Bratře, zavřeme Bartáka. Tímto prohlášením šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty začala podle exředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Libora Vrby už šest let se táhnoucí kauza údajné korupce kolem nákupu vozidel Tatra do české armády. Podle Vrby, bývalého přítele Šlachty, se jednalo jen o jeden z více případů, kdy měl Šlachta kvůli své ctižádosti hnát své lidi do věcně nepříslušných politických kauz.
18.03.2014 17:55 |

podobné články

Ohnivý kůň nebo Gopavrndapala: I taková jména chtějí dát rodiče svým dětem

 
Na matrikách za poslední roky přibývají zcela nová a velmi ojedinělá jména. Na Slovensku kvůli tomu při ministerstvu kultury pracuje i takzvaná kalendářová komise, jejímž úkolem je sestavit nové kalendárium.
24.04.2017 21:20 |

podobné články

Nafukuje balonky ušima + DALŠÍ TRIKY k vyzkoušení

 
Lidé dokáží se svým tělem ledacos. Třeba ušima nafukovat balonky.
03.09.2009 20:00 |

podobné články

Premianti Právnické fakulty: Kdo je šprt a kdo smolař?

 
Kauza kolem plzeňských práv nabírá čím dál větší obrátky a v mafiánské chobotnici, která se celou fakultou propletla, přibývají stále nová a nová jména.
18.10.2009 05:05 |

podobné články

ODS ztrácí členy, ČSSD i menším stranám naopak přibývají

 
Strmý růst počtu členů ODS se loni zastavil. Zejména kvůli Ústeckému kraji, kde se strana potýkala s černými dušemi, jejich počet celkově klesl. Naopak soc. demokracii straníci přibývají, stejně jako TOP 09 a Věcem veřejným. S úbytkem členů se potýkají lidovci a také KSČM.
26.04.2010 03:25 |

podobné články