Článek

Katalánsko přijalo rezoluci a vzkazuje: Španělsko, rozejdeme se

 
Katalánský parlament v pondělí schválil rezoluci, v níž požaduje nezávislost tohoto regionu na Španělsku. Separatistické strany, které mají v parlamentu většinu, chtějí v roce 2017 uspořádat referendum o odtržení. Madrid to odmítá a premiér Mariano Rajoy (60) už oznámil, že krok katalánských poslanců napadne u ústavního soudu a bude žádat o zneplatnění rezoluce.
09.11.2015 15:05 |

podobné články

Podobné články

Milionový průvod v Katalánsku v ulicích a blíží se volby. Španělsko má obavy

 
Ve Španělsku dochází ke zlomové situaci. Doslova. Katalánsko totiž tradičně oslavilo svůj národní den ohromným průvodem Barcelonou. Kolik se jej účastnilo lidí, na tom se zdroje neshodují. Podle španělských úřadů jich bylo 550 tisíc, podle policie, která byla na místě oslav, jich mohlo být skoro milion a půl. Letošní průvod je však přelomový tím, že pokud všichni dostojí svým slibům, Katalánsko, nejbohatší kraj Španělska, po volbách vyhlásí nezávislost.
15.09.2015 17:46 |

podobné články

Katalánsko se chce odtrhnout od Španělska. Regionální parlament schválil příslušnou rezoluci

 
Katalánský parlament dnes schválil rezoluci, v níž požaduje nezávislost tohoto regionu na Španělsku. Separatistické strany, které mají v parlamentu většinu, chtějí v roce 2017 uspořádat referendum o odtržení. Madrid to odmítá a premiér Mariano Rajoy vytrvale opakuje, že využije všechny právní prostředky k tomu, aby osamostatnění Katalánska zabránil.
09.11.2015 13:26 |

podobné články

Katalánsko bude hlasovat o nezávislosti

 
Předseda vlády autonomní španělské oblasti Katalánsko Artur Mas v sobotu podepsal dekret nařizující konání referenda o nezávislosti Katalánska na 9. listopadu. Informují o tom zahraniční agentury. Referendum nejspíš zvýší napětí mezi katalánskou a španělskou vládou. Ta považuje referendum za nezákonné.
27.09.2014 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Artur Mas (4 články)

Ve skotských stopách. Katalánsko se chystá na referendum

 
Předseda vlády autonomní španělské oblasti Katalánsko Artur Mas dnes v Barceloně podepsal dekret, kterým nařizuje konání referenda o nezávislosti Katalánska na 9. listopadu. Informují o tom zahraniční agentury. Očekává se tak další zvýšení napětí mezi tamní a španělskou vládou, která referendum považuje za nezákonné a chce ho napadnout u Ústavního soudu.
27.09.2014 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Artur Mas (4 články)

Španělsko nejspíš ztratí Katalánsko. U voleb jsou favority separatisté

 
V Katalánsku na severovýchodě Španělska se v neděli ráno otevřely volební místnosti pro předčasné regionální volby. Očekává se vítězství separatistických stran, které usilují o vypsání referenda o nezávislosti regionu na Španělsku.
27.09.2015 11:45 |

podobné články

Španělsko přivítalo rekordní počet turistů

 
VIDEO. Španělsko v červenci navštívilo rekordních 7,7 milionu turistů, o 4,4 procenta více než před rokem. Dnešní údaje zveřejněné ministerstvem průmyslu, energetiky a cestovního ruchu jsou dobrou zprávou pro ekonomiku postiženou recesí, protože cestovní ruch se na celkovém výkonu ekonomiky země podílí deseti procenty. Španělsko je třetí největší turistickou destinací na světě za Francií a Spojenými státy.
22.08.2012 15:25 |

podobné články

Ondřej Kosina: Španělsko, Španělsko…

 
Současná politická situace ve Španělsku je ve znamení stabilního rozložení voličské podpory mezi čtyři velké strany, což nezměnilo ani vynesení rozsudků ve velké korupční aféře vládních lidovců. Španělsko se také trvale potýká s katalánským separatismem a vysokou nezaměstnaností okolo 18,6 %. Země musí řešit i příliv imigrantů do enkláv Ceuta a Melilla, kam z Maroka přicházejí stovky běženců ze subsaharské Afriky a tudy chtějí proniknout do Evropy.
25.02.2017 13:20 |

podobné články

Věrná je věrná!

 
Krásné tělo druhé vicemiss ČR 2009 Hany Věrné (20) je zadané! „S přítelem jsme spolu rok, všichni si ale mysleli, že se po Miss rozejdeme. Naštěstí se tak nestalo a jsme spolu stále,“ říká s Hanka. Jenže to není tak jednoduché…
10.12.2009 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Hana Věrná (51 článků)

Tahle kočička je volná: Nádherná finalistka Hlasu nám předvedla odhalené poprsí, klín i kulatý zadeček

 
Zpěvačka Markéta Poulíčková má čerstvě po rozchodu a řádí jako utržená ze řetězu. "S Lukášem jsme spolu byli tři roky, ale už jsme byli spíš jako bratr a sestra nebo kamarádi. Před měsícem jsme se dohodli, že se rozejdeme," svěřila Super.cz Markéta.
08.02.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Poulíčková (56 článků)

Kerndlová se bude v létě vdávat bez médií a řady přátel, ale ve velkém stylu, víme kdy a kde!

 
Zpěvačka "Tereza Kerndlová":http://www.extra.cz/tema/tereza-kerndlova (26) je s partnerem Reném Mayerem (42) tak dlouho, že se vztah dostal do klasické fáze zvané vezmeme se/rozejdeme se, kterou pár poněkud netradičně řeší svatbou.
22.06.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kerndlová (338 článků)

9 vět, které všichni slýcháme, když se rozejdeme s partnerem, a víme, že je to hnusná lež!

 
...ale vlastně tyhle věty používáte taky. Pokud se ten rozchod zrovna netýká vás.
26.09.2013 19:35 |

podobné články

Menzelová o vztahu se slavným režisérem: Měli jsme dohodu, že když otěhotním, rozejdeme se

 
Vůbec poprvé Olga Menzelová (38) promluvila o tom, proč se rozhodla mít dítě s jiným mužem než se svým manželem! Odhalila přitom, že taková byla jejich dohoda.
23.05.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (239 článků)

Francouzský parlament přijal rezoluci proti burkám

 
Poslanci francouzského parlamentu v úterý jednohlasně přijali nezávaznou rezoluci proti burkám – závojům, které nosí muslimské ženy.
12.05.2010 00:25 |

podobné články

Greenpeace kritizuje Česko kvůli postoji k rezoluci OSN o pitné vodě

 
Hnutí Greenpeace se nelíbí, že se Česká republika nepřipojila k rezoluci OSN vyhlašující přístup k čisté a nezávadné vodě za základní lidské právo.
29.07.2010 17:00 |

podobné články

NATO reaguje na rezoluci OSN, zvažuje zapojení do akcí v Libyi

 
Severoatlantická aliance zváží reakci na rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která v noci na dnešek schválila všechny nezbytné kroky k ochraně civilního obyvatelstva v Libyi včetně vytvoření bezletové zóny v libyjském vzdušném prostoru.
18.03.2011 11:45 |

podobné články

Česko přivítalo rezoluci OSN o bezletové zóně nad Libyí

 
Česká republika vítá rezoluci Rady bezpečnosti OSN otevírající cestu k leteckým úderům na Libyi. Česko podporuje kroky k ochraně civilistů a ukončení násilí v zemi.
18.03.2011 13:15 |

podobné články

Je to křižácká výprava, rozohnil se Putin. Medveděv s ním nesouhlasí

 
Ruský premiér Vladimir Putin připodobnil rezoluci RB OSN týkající se Libye ke středověké výzvě ke křižácké výpravě a řekl, že vměšování do záležitostí jiných zemí se stává trendem americké zahraniční politiky. Paradoxem je, že Rusko rezoluci nevetovalo a operaci tak umožnilo.
21.03.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2807 článků)

NATO musí zastavit bombardování. Libye pak splní rezoluci

 
Rusko dnes žádalo vyslance režimu libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, aby Libye splnila rezoluci Rady bezpečnosti OSN a zastavila všechny akce proti civilnímu obyvatelstvu.
17.05.2011 13:55 |

podobné články

Rusko odmítlo podpořit protisyrskou rezoluci

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv prakticky vyloučil možnost, že by Moskva podpořila rezoluci Rady bezpečnosti OSN odsuzující tvrdé represe syrské armády proti demonstrantům.
20.06.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (312 článků)