Článek

Katakomby v Klatovech chystají novinky: Znít tu bude baroko a mumie můžete mít i v mobilu!

 
Na novinku v podobě expozice věnované barokní hudbě se mohou těšit návštěvníci klatovských katakomb. Ty patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na západě Čech. Majitelé chytrých telefonů se pak dočkají i mobilní aplikace, která jim barokní památku přiblíží.
21.04.2017 15:15 |

podobné články

Podobné články

Katakomby v Klatovech se opravují, mumie se přestěhovaly

 
Unikátní pozůstatky středověkých domů ukázaly katakomby v Klatovech. Ty se právě opravují, vrátit by se měly do původní podoby z roku 1670.
30.03.2011 19:50 |

podobné články

Klatovské MUMIE v ohrožení! Zachrání je rekonstrukce podzemí!

 
Unikátní katakomby v Klatovech se dočkají záchrany. Ještě v zimě má začít velká rekonstrukce, bez které by mumiím hrozil zánik. Návštěvníkům by se katakomby měly otevřít během léta.
03.01.2011 19:30 |

podobné články

STĚHOVÁNÍ MUMIÍ v Klatovech!!! Katakomby čeká rekonstrukce

 
Kvůli rekonstrukci katakomb v Klatovech je nutné přemístit mumie do jiných prostor.
10.02.2011 18:55 |

podobné články

Starodávné katakomby pod Prahou skrývají výkvět české alchymie

 
Je tomu deset let, co Prahu postihly ničivé povodně. Velká voda napáchala spoustu škod, zároveň ale v centru města odhalila do té doby zazděné a neznámé katakomby. Uvnitř se našly staré alchymistické pece na výrobu elixíru života. Dnes si podzemní chodby můžete prohlédnout v Muzeu Alchymie.
28.07.2012 19:55 |

podobné články

Klatovské katakomby: Mumie se vrátily!

 
Dlouhých devět měsíců trvalo, než se do rekonstruovaných katakomb pod jezuitským kostelem na klatovském náměstí vrátily vzácné barokní mumie.
18.11.2011 12:15 |

podobné články

Pražské podzemní katakomby rozzářil Labyrint světla

 
Památkově chráněná stavba Ekomuzea a katakomby bývalé čistírny vod v Praze–Bubenči se staly hostiteli světelných her výstavy Labyrint světla, která je od 12. května do půli července přístupná veřejnosti. Interaktivní expozici koncipovali Petr Nikl a Ondřej Smeykal, na tvorbě několika desítek objektů spolupracovalo mnoho umělců a řemeslníků.
12.05.2009 15:05 |

podobné články

V Peru se našla krásně zachovalá mumie! Je stará tisíc let a vypadá jako z hororu!

 
Na starověkém pohřebišti v Peru byla nalezena "extrémně zachovalá mumie":http://www.extra.cz/10-totalne-uhozenych-chyb-ktere-najdete-ve-filmu-mumie-dnes-v-televizi-se-u-nich-muzete-zasmat stará přibližně 1000 let!
13.12.2014 22:41 |

podobné články

Dva tisíce let stará mumie má rakovinu prostaty

 
Portugalští vědci objevili u egyptské mumie, jejíž stáří se odhaduje na 2 150 roků, zhoubný nádor prostaty. Mohl být příčinou smrti muže, jehož dnes vedou v Národním archeologickém muzeu v Lisabonu pod evidenčním označením M1. Mumie byla pohřbena s dřevěnou maskou a složitě malovaným rubášem.
03.11.2011 15:20 |

podobné články

Úřad práce: V Klatovech proběhne už tradiční „Akademie řemesel“

 
Zástupci téměř tří desítek středních škol z Plzeňského a Jihočeského kraje představí svoji nabídku učebních a studijních oborů ve středu 8. 11. 2017 mezi 9.00 – 15.00 hodinou v Kulturním domě v Klatovech (Domažlická 767) na už tradiční akci „Akademie řemesel 2017“. Na organizaci se spolupodílí Okresní hospodářská komora Klatovy, Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Klatovech a tamní městské kulturní středisko.
03.11.2017 20:45 |

podobné články

ÚZSVM v Klatovech převzal od Ředitelství silnic a dálnic do správy budovu poblíž centra města

 
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od Ředitelství silnic a dálnic ČR administrativní budovu v Klatovech. Účetní hodnota nemovitosti je téměř 790 tisíc korun.
08.02.2018 11:15 |

podobné články

Hudební festival ve Znojmě ovládne anglické baroko

 
Anglické baroko a jeho hudba budou tématem letošního hudebního festivalu Znojmo 2010. Proto také záštitu nad ním převzala britská velvyslankyně Sian MacLeodová, patronem 6. ročníku je opět houslista Pavel Šporcl. Ten 9. července zahájí festival Elgarovým houslovým koncertem s rozhlasovými symfoniky v Jízdárně Louckého kláštera.
20.06.2010 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (134 článků)

Ministr Herman navštívil vernisáž výstavy Baroko v českých zemích

 
V doprovodu staré barokní hudby souboru Canacolo Musicale byla včera za účasti ministra kultury Daniela Hermana slavnostně zahájena interaktivní výstava pro děti a dospělé s názvem Baroko v českých zemích.
20.09.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1046 článků)

Staroměstská radnice v Praze: Vrací se baroko!

 
Na věž pražské Staroměstské radnice se vrací baroko! Čtyři nové ciferníky na ni včera vyzvedl jeřáb. Pokud to dovolí počasí, zaskví se hodiny v celé už do konce týdne, budou osazena 24karátovým zlatem pozlacená čísla a ručičky.
27.02.2018 15:05 |

podobné články

Kellnerova Air Bank bude mít slogan „I banku můžete mít rádi“

 
Nová banka Air Bank skupiny PPF se brzy představí kampaní s názvem Dva světy. Její slogan pak bude znít „I banku můžete mít rádi“. Podle marketingového ředitele Jakuba Petřiny využijí ve svých spotech karikaturu tradičního bankéře.
05.01.2012 23:15 |

podobné články

Domácí hamburger z mletého masa

 
Domácí hamburger z mletého masa bude pod vaší kulinářskou taktovkou daleko chutnější a po potravinové stránce i kvalitnější, nežli jeho kupované variace, které jsou dnes k dostání prakticky na každém kroku. Jen málokdo by odolal chutné kombinaci grilovaného pečeného masa, křupavé bulky, zeleniny a dresinku, který si můžete připravit dle vlastních chutí tak, jak je vám libo. Jestliže si i vy rádi pochutnáte na hamburgeru, ale chcete si být skutečně jistí tím, co doopravdy jíte, pak si připravte domácí hamburger z mletého masa podle našeho receptu, který pro vás ukrýváme v dnešním článku. Nejenže tak budete vědět, z čeho si svůj hamburger vlastně připravujete, ale navíc vám i díky času strávenému jeho přípravou bude daleko více chutnat! Jak si připravit domácí hamburger z mletého masa Níže jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, díky kterým se vám podaří vykouzlit ten nejlepší domácí hamburger z mletého masa. Tuto dobrotu si můžete připravit jak doma na pánvi, tak i při pěkném počasí venku na grilu – a snad se toho pěkného počasí dočkáme co nejdříve. Uvidíte, že s naším receptem sklidíte úspěch! Abyste si byli jistí, z jakého masa si svůj domácí hamburger vlastně připravujete, doporučujeme vám koupit si kousek nějakého pěkného masíčka v celku u řezníka. Maso si pak doma můžete namlet, díky čemuž budete mít příležitost určit si jeho hrubost. Jakmile si maso namelete, můžete si do něho přimíchat jakékoli koření. Každý z nás má jiné chutě, proto záleží zcela na vás, jaká dochucovadla použijete. Samozřejmě že úplně nejlepší jsou čerstvé bylinky, které masu dodají úplně nový rozměr. Někdo rovněž dává přednost čisté chuti masa a přidává tak jen sůl a pepř. Maso přes přípravou placiček doporučujeme nechat odpočinout alespoň 20 minut v lednici. Z vytvořené masové směsi si můžete vytvořit placičky takové hmotnosti, jak se vám bude hodit. Můžete... Čtěte více Příspěvek Domácí hamburger z mletého masa pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
09.04.2016 02:35 |

podobné články

Rezervace na úřadech on-line, novinky ze čtvrti do mobilu: Aplikaci chystají v Praze 3, 8 a 11

 
Celkem tři pražské radnice chystají pro své obyvatele chytrou mobilní aplikaci. Lidé si pomocí ní zajistí rezervaci na úřadě, nahlásí závady ve svém okolí nebo dostanou upozornění na čištění ulic. Na novou službu se může těšit Praha 3, 8 a 11.
11.02.2017 14:55 |

podobné články

Senzace v Mongolsku: 200 let stará mumie může obživnout! Mnich je prý jen v extrémním transu

 
Nález 200 let staré mumie mnicha v Mongolsku bude patřit k největším objevům poslední doby. Ještě o úroveň výš ale nález posunulo vyjádření předních buddhistů. Ti tvrdí, že mnich není mrtvý!
06.02.2015 12:15 |

podobné články

Skrývá mumie lék na rakovinu? Této dívce je více než 500 let a bude léčit vaše nemoci!

 
Mumie, na kterou se díváte, není jen tak obyčejná vysušená mrtvola. Vědci věří, že se v ní skrývá obrovské tajemství, které může změnit moderní medicínu. Pokud se z těla mumifikované dívenky podaří izolovat vzácné bakterie, stoupne naděje na léčbu civilizačních nemocí.
19.03.2015 09:26 |

podobné články

Keira Knightley: Když zpívám, čekám, že to bude znít jako Adele

 
Herečka Keira Knightley musela ve svém novém filmu Begin Again zpívat. Už několikrát prohlásila, že ji zpěv na veřejnosti děsí a tudíž měla hrůzu z pění před kamerou. Ačkoli není její projev na divadelní a filmovou herečku nijak špatný, ona spokojená není. Není divu. Přiznala teď totiž, že když začne zpívat, očekává, že bude znít jako geniální Adele.
11.07.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků)