Článek

Kárný senát Nejvyššího správního soudu odvolal v září a říjnu dva soudní exekutory z jejich úřadu

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu rozhodoval v září a říjnu o dvou kárných žalobách podaných proti dvěma soudním exekutorům. V obou případech žalobám vyhověl a oba žalované exekutory pro jejich závažné kárné delikty odvolal z funkce.
29.10.2015 18:41 |

podobné články

Podobné články

Nejvyšší správní soud: Kárný senát vydal rozhodnutí ve věci soudce Krajského soudu v Brně

 
Kárný senát koncem minulého týdne rozhodl v neveřejném jednání o zastavení kárného řízení ve věci insolvenčního soudce Krajského soudu v Brně Mgr. Jana Kozáka; v důsledku toho kárný senát i zrušil rozhodnutí o jeho dočasném zproštění výkonu funkce soudce.
01.05.2017 14:05 |

podobné články

Kárný senát zatrhl Rampulovi potrestání žalobce kvůli kauze Drobil

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) se v úterý zastal žalobce Petra Pješčaka z Vrchního státního zastupitelství proti jeho nadřízenému Vlastimilu Rampulovi. Pješčak se dostal k dokumentu pražské městské státní zástupkyně Jany Hercegové týkajícímu se vyšetřování kauzy exministra životného prostředí a místopředsedy ODS Pavla Drobila a vyvodil z něj, že by žalobci mohli jít na ruku politikům.
15.05.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Zlínský soudce přišel o talár, rozsudky nepsal i několik měsíců

 
Potupné vysvlečení z taláru, byť pomyslné, musel ve středu absolvovat před kárným senátem Nejvyššího správního soudu (NSS) zlínský soudce Jan Bobek. Kárný senát jej zbavil funkce za to, že ve více než třech desítkách případů i několik měsíců nenapsal rozsudky, přitom šlo o řízení týkající se zejména péče o děti. Bobkovi přitížilo i to, že před půl rokem jej kárný senát trestal za stejné prohřešky.
25.05.2016 16:00 |

podobné články

Pražský soudce Sklenář přišel o funkci, byl pomalý

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v lednu odvolal z funkce soudce Jaromíra Sklenáře, který působil u Městského soudu v Praze. Důvodem jsou průtahy. V některých případech byl nečinný až několik let. NSS o verdiktu v lednu neinformoval, ve čtvrtek se anonymizované rozhodnutí objevilo v soudní databázi.
16.02.2012 12:10 |

podobné články

Předseda brněnského soudu nepůjde před kárný senát

 
Kárné žaloby, kterými se ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil obořil na vedení brněnského Krajského soudu, se sypou jak domečky z karet. Poté, co ze žaloby požadující konec v soudcovské funkci pro místopředsedu soudu Jana Kozáka zbyl po kárném jednání jen finanční postih, se před kárný senát vůbec nedostal předseda soudu Jaromír Pořízek.
19.01.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kozák (13 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Kárný senát podezřívá šéfa NKÚ ze spáchání trestného činu

 
Kárný senát podezřívá šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu ze spáchání trestného činu.
14.10.2009 20:50 |

podobné články

Soudkyně bezdůvodně protahovala přes 300 případů. Dostala padáka

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu odvolal z funkce soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 5 Jarmilu Hoškovou. V přibližně třech stovkách kauz způsobila svou nečinností několikaměsíční průtahy, které zhruba v 50 případech přesáhly rok. Žalobu na ni podal její nadřízený, který měl o kvalitě její práce pochybnosti.
09.04.2015 18:06 |

podobné články

Senát schválil Rychetského, Šimáčkovou a Davida do ústavního soudu. O jeden hlas neprošel Výborný

 
Miloslav Výborný se znovu ústavním soudcem nestane. Senát dnes v tajné volbě nedal souhlas s jeho jmenováním, chyběl k tomu jediný hlas. Prezidentovi Miloši Zemanovi naopak Senát schválil kandidaturu předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, soudkyně Nejvyššího správního soudu Kateřinu Šimáčkovou a soudce Nejvyššího soudu Ludvíka Davida.
20.06.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Ludvík (16 článků)

Exsoudkyně z kauzy Nečasové bude za chyby platit

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) ve středu snížil Heleně Králové z Obvodního soudu pro Prahu 1 plat o 15 procent na jeden rok. Chybovala v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) na odvolání Králové z funkce senát nevyhověl. V dalších čtyřech případech totiž její postup nepřesáhl meze kárného provinění.
07.03.2018 17:00 |

podobné články

Exekutorka z Plzně dostala rekordní dvoumilionovou pokutu za nekalé praktiky

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v pondělí uložil plzeňské exekutorce Martině Tetzeliové rekordní pokutu dva miliony korun. Nedostatečně kontrolovala své zaměstnance, tolerovala jim nepřípustné postupy, sdělila dnes mluvčí soudu Sylva Dostálová. Pokuta je o půl milionu vyšší než dosavadní rekordní sankce uložená Jozefu Višváderovi. Tetzeliová se k případu nebude vyjadřovat a podle své asistentky respektuje rozhodnutí soudu. 
28.05.2013 11:55 |

podobné články

Kladenská žalobkyně byla odvolána. Kvůli opilecké aféře

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v pondělí odvolal z funkce kladenskou žalobkyni Evu Růžičkovou.
18.07.2011 16:50 |

podobné články

Nebudu vás poslouchat, vy budete poslouchat mě! Opilá žalobkyně byla odvolána z funkce

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) dnes odvolal z funkce kladenskou žalobkyni Evu Růžičkovou. Letos v únoru se opila v pracovní době, obtěžovala hosty i personál restaurace, urážela a napadala strážníky a policisty.
18.07.2011 17:30 |

podobné články

„Naše rodina přišla v prosinci a držky nám omrzaly tak, že burky začali nosit i chlapi.“ Soudce, který toto psal, byl potrestán

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) dnes uložil libereckému soudci Miloši Zbránkovi důtku za dva články publikované na internetu. Podle senátu oba příběhy hrubě neobjektivním, dehonestujícím způsobem vykreslují migranty a pracovníky neziskových organizací, kteří jim pomáhají. Nadřízení Zbránkovi vytýkali ještě jeden text, u kterého ovšem senát žalobě nevyhověl. Důtka je v kárném řízení nejmírnější postih.
06.06.2016 16:55 |

podobné články

Opilé žalobce osahávající kolegyni kárný senát nepotrestal

 
Bez trestu v úterý odešli od kárného senátu u Nejvyššího správního soudu státní zástupci z České Lípy Martin Luštík a Michael Dostál. Před kárným senátem stanuli proto, že loni v říjnu v pracovní době pili alkohol a osahávali kolegyni. Soud je sice nepotrestal, ale v rozsudku konstatoval, že se provinili proti zákoníku práce, který zakazuje pít alkohol na pracovišti. Navíc svým chováním snížili vážnost a důstojnost funkce státního zástupce.
05.03.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Martin (39 článků) , Martin Dostál (5 článků)

K Ústavnímu soudu míří stížnost na prezidentské volby. Jde i o Topolánka

 
Neúspěšná prezidentská kandidátka Terezie Holovská, která už dříve zpochybnila pětici kandidátů na prezidenta s vícenásobnými podpisy, sepsala stížnost adresovanou Ústavnímu soudu. Ten ji ve středu zveřejnil na svém webu. Holovská již dříve se svou stížností neuspěla u Nejvyššího správního soudu. Nyní po Ústavním soudu žádá, aby usnesení Nejvyššího správního soudu z poloviny prosince zrušil.
27.12.2017 18:15 |

podobné články

Bradáčová u soudu svou personální politiku uhájila. A možná ještě přitvrdí

 
Žalobkyně Petra Pavlánová z Vrchního státního zastupitelství v Praze u soudu uznala svou chybu, že po dobu 11 měsíců zanedbávala dozor nad policejním vyšetřováním kauzy daňových deliktů se škodou nejméně 150 milionů korun. Kárný senát Nejvyššího správního soudu dal tak za pravdu argumentům její nadřízené Lenky Bradáčové a označil pochybení Pavlánové za vážný prohřešek. Ta nyní přijde o část platu a není vyloučeno, že se před soudem objeví znovu.
09.03.2013 12:25 |

podobné články

Šéfka soudu sáhla kolegovi na plat, NSS ji za to nepotrestal

 
Kárné provinění se stalo, ale trest ukládat nebudeme. Takto šalamounsky rozhodl v pátek kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v případu předsedkyně Okresního soudu v Liberci Ivany Šoljakové. Její provinění spočívalo v tom, že jednomu ze soudců odepřela část platu, protože podle ní neodpracoval stanovený počet hodin.
10.01.2014 17:00 |

podobné články

Soudkyně umožnila své dceři schůzku s obviněným přítelem. Pak se vyhnul vazbě

 
Protekce u děčínského soudu? Kárný senát Nejvyššího správního soudu udělil důtku soudkyni Květoslavě Urbánkové. Loni ještě v pozici předsedkyně soudu zařídila své dceři, aby mohla o přestávce při jednání o vazbě promluvit na chodbě se svým zatčeným přítelem. Poté rozhodujícího soudce Radomila Bajera informovala o tom, že rozhoduje o vazbě přítele její dcery. Bajer ho pak do vazby neposlal.
16.06.2016 13:10 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Argumentace nejvyššího správního soudu je naprosto mylná

 
Volební senát Nejvyššího správního soudu dnes vyslyšel stížnost na pětiprocentní hranici při volbách do Evropského parlamentu a rozhodl o podání návrhu k Ústavnímu soudu návrh na její zrušení. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský označil rozhodnutí za nelogické a vycházející z neznalosti problematiky Evropské unie.
24.06.2014 21:20 |

podobné články