Článek

Karel Januška: Volební agitace

 
Volby nám dají novou vládu. S velkou pravděpodobností to bude opět vláda, která nezmění soudní praktiky.
15.02.2017 13:30 |

podobné články

Podobné články

Pokud je negativní volební kampaň bez zadavatele, porušuje zákon

 
Vyostřené finále prezidentské volby mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem přineslo i negativní kampaň, která je zřejmě v rozporu s pravidly o přímé volbě danými zákonem. Norma mimo jiné požaduje, aby volební agitace, včetně útoku na některého z kandidátů, obsahovala informaci o jejich zadavateli a zpracovateli. Zákon také stanoví, že nesmí být o kandidátech zveřejňovány nepravdivé údaje.
25.01.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Miloš Zeman (20944 článků)

Karel Šíp prozradil, že mu hudební kariéru zničil František Ringo Čech

 
Jeden z nejlepších českých moderátorů, bavičů a textařů Karel Šíp býval baskytaristou a měl i svou kapelu. Tu ale rozpustil dřív, než se stačila prosadit. Může za to František Ringo Čech a Karel Šíp mu to měl tehdy hodně za zlé. Další články k tématu: Karel Šíp: Politici jsou rizikoví hosté, proto si je do pořadu nezvu Karel Šíp oslavil narozeniny knižně, Gott mu sepsal báseň Karel Šíp o Janu Krausovi: Je to rebel, občas možná bez příčiny Karel Šíp se pěkně zapotil. Nepřišli mu fotbalisti Karel Šíp: Takhle vypadala moje řecká svatba! Partička s Ondřejem Sokolem má znovu šanci vyhrát TýTý
19.04.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Šíp (309 článků) , Jan Kraus (1022 článků) , Ondřej Sokol (296 článků) , František Ringo Čech (145 článků) , Karel Gott (4710 článků) , Ondřej Kraus (34 článků)

V pražské galerii DOX se zastaví čas díky expozici Zítřek začíná včera

 
V holešovickém Centru současného umění DOX bude k vidění od čtvrtka 8. října do 23. listopadu expozice k 20. výročí Sametové revoluce nazvaná Zítřek začíná včera. Výstava srovnává minulé a současné metody přesvědčování na příkladu politické reklamy, volební agitace současných politických stran a komerční reklamy.
08.10.2009 12:05 |

podobné články

"Den ticha": V Rusku se už ode dneška neagituje

 
V Rusku dnes panuje "den ticha" před nedělními volbami do Státní dumy, dolní komory parlamentu. Předvolební agitace je zakázána, ústřední volební komise dosud žádné vážné prohřešky nezaznamenala.
03.12.2011 21:50 |

podobné články

Karel Januška: Volič a volební sliby

 
Z vrcholných sjezdů (ČSSD, ANO, KDU-ČSL) se dovídám, jak se k problému justice staví, lépe řečeno, jak je každé straně lhostejný stav v justici. Všichni občané nerezignují na bezmoc, která je zastihne vinou naší justice.
01.06.2017 15:05 |

podobné články

Karel Januška: Zvítězí v justici pravda?

 
Volební štáby všech politických stran by měly uvažovat o tom, zda je naše justice v pořádku. Navrhuji doplnění právních předpisů.
05.10.2017 19:40 |

podobné články

Karel Januška: Ústavní soud a soudy pravdu v rozsudcích nerespektují

 
V diskuzním pořadu V. Moravce se řešil povolební stav. Volební výsledky jsou deformovány výkladem termínu "stíhání poslanců". Státní zástupci zneužívají svou pravomoc.
27.11.2017 10:05 |

podobné články

Karel Januška: Ústava a základní občanská práva

 
V diskuzním pořadu V. Moravce se minulý týden řešil povolební stav. Volební výsledky jsou deformovány výkladem termínu "stíhání poslanců". Státní zástupci zneužívají svou pravomoc.
06.12.2017 18:25 |

podobné články

Bém: Pokuta za Karlův most je politická agitace ČSSD

 
Pražský primátor Pavel Bém (ODS) označil pokutu, kterou Praha dostala za opravu Karlova mostu, za "fenomenální výsměch" a politickou agitaci. Bém to řekl ve čtvrtek během vystoupní na 101. žofínském fóru.
01.04.2010 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků)

TOP 09 zřídila místní organizaci v Jihlavě: Agitace v hospodách prý zabírá

 
Předvolební kampaň, kterou TOP 09 pojala originálně – oslovováním lidí v hospodách, přináší první plody. V Jihlavě má nová strana asi třicítku členů a 4. května tam vznikla místní organizace.
06.05.2010 16:15 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na průběh krajských voleb v Plzeňském kraji

 
Volby do zastupitelstva Plzeňského kraje byly v pořádku. Krajský soud v Plzni v pátek zamítl žalobu poukazující na údajnou neregulérnost předvolební agitace, kterou podal kontroverzní politik Václav Prokůpek - ten neúspěšně kandidoval za Sdružení nestraníků.
09.11.2012 14:45 |

podobné články

Veolia Voda: Odmítáme být součástí předvolební agitace různých politických stran

 
Stanovisko společnosti Veolia Voda k článku Magistrátu hl.m. Prahy, radního Richtera k rekonstrukci pražské ÚČOV – K aktuálnímu stavu projektu ÚČOV Troja
17.06.2013 17:35 |

podobné články

Janeček: ODS hlásá „První byt a první práce, to je naše agitace, kupředu levá"

 
Dlouhodobě jsem na to upozorňoval jako člen ODS. První práce, první byt, bohužel ODS je úplně vlevo.
12.09.2013 08:50 |

podobné články

Zeman: Rektora jsem nepozval, protože mě urazil

 
Prezident Miloš Zeman považuje za urážku hlavy státu, že mu Masarykova univerzita v září neumožnila vystoupit před studenty kvůli obavě z předvolební agitace. Proto nepozval jejího rektora Mikuláše Beka na pondělní oslavu státního svátku. Pozvání nedostal ani rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer. Většina ostatních rektorů nesouhlasí se selektivním výběrem, proto účast na ceremonii solidárně odmítli, stejně jako někteří primátoři. 
25.10.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20944 článků)

Je nevhodné, aby politici před volbami přednášeli na univerzitách, tvrdí rektor Bek

 
Většina rektorů vysokých škol odmítla účast na oslavě státního svátku a předávání nejvyšších českých vyznamenání na Pražském hradě. Jedná se o protest proti jednání prezidenta Miloše Zemana, který nepozval jejich dva kolegy z Jihočeské a Masarykovy univerzity. Hlavu státu prý urazili, když nepovolili jeho přednášku z obavy z předvolební agitace. Brněnský rektor Mikuláš Bek to ale v rozhovoru pro Lidové noviny odmítá. Jednalo se prý o ochranu neutrality univerzity.
26.10.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20944 článků)

Ruské úřady chtějí zavést evidenci blogerů

 
Úspěšní ruští blogeři se budou muset zaregistrovat na příslušném úřadě pod pravým jménem, odvádět daň z reklamy či plnit pravidla předvolební agitace - to a mnohem více čeká Rusko s příchodem novely zákona, která staví vysoce navštěvované blogy na úroveň profesionálních médií. V případě nedodržování zákona hrozí majitelům blogů, které mají více než tři tisíce návštěvníků denně, pokuta až do výše 280 000 Kč a zákaz provozování blogu.
18.04.2014 19:10 |

podobné články

Putin je zlo. Smrt zrádcům národa! Publicista se děsí údajného šílenství proti Rusku a jeho příznivcům

 
Ofenziva českých politiků a médií proti všemu ruskému prý začíná připomínat hony na čarodějnice a pátrání po zrádcích v duchu těch nejhorších českých tradic. Kombinace aktuálního dění na Ukrajině a předvolební agitace vyvolala vášně hraničící s projevy etnické nenávisti. Publicista a překladatel Ondřej Mrázek ukazuje, proč má toto šílenství takový úspěch.
20.05.2014 09:20 |

podobné články

Putin je zlo. Smrt zrádcům národa! Publicista se děsí hysterie proti Rusku a jeho příznivcům

 
Ofenziva českých politiků a médií proti všemu ruskému prý začíná připomínat hony na čarodějnice a pátrání po zrádcích v duchu těch nejhorších českých tradic. Kombinace aktuálního dění na Ukrajině a předvolební agitace vyvolala vášně hraničící s projevy etnické nenávisti. Publicista a překladatel Ondřej Mrázek ukazuje, proč má toto šílenství takový úspěch.
20.05.2014 09:10 |

podobné články

RETRO Pionýr, milice i mončičák. Tak jsme žili za socialismu

 
Víte, jak vypadaly stranické legitimace, socialistický závazek, známečky ROH či komunistická agitace? Podívejte se na fotky z výstavy Pamatuješ?.
05.12.2014 12:06 |

podobné články