Karel Hanika se v Mostě připravoval na brněnský závod Moto GP

Dvacetiletý motocyklový závodník Karel Hanika, kterého v červnu v seriálu Moto GP v kategorii Moto3 nahradila italská stáj Platinum Bay Real Estate zkušeným Britem Dannym Webbem, se do světového šampionátu vrátí. Získal totiž divokou kartu pro start v brněnském závodě prestižního seriálu. O víkendu 19. až 21. srpna tak opět zakusí jedinečnou atmosféru tohoto podniku, a to na mateřském Masarykově okruhu před domácím publikem.
05.08.2016 19:30 |

Osobnosti: Danny Webb (1 článek) , Karel Hanika (48 článků)

TO JE JÍZDA! Supertalent Hanika Vyhrál už sedmý závod sezony

To je suverenita! Karel Hanika vyhrál už sedmý závod v sezoně motocyklového Red Bull Rookies Cupu a jen potvrdil své postavení mezi mladými jezdci. Příští sezonu už bude jezdit seriál Moto3.
28.09.2013 17:50 |

Osobnosti: Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil v Aragonii bodoval, Hanika upadl

Jakub Kornfeil si ve Velké ceně Aragonie nejslabší kategorie Moto3 dojel pro dva body za 14. místo a posedmé v sezóně bodoval. Karel Hanika spadl sedm kol před cílem a opět tak nebodoval.  Závod nedokončil ani účastník MotoGP Karel Abraham, královské kubatuře vládl Jorge Lorenzo ze Španělska a snížil ztrátu na lídra MS Valentina Rossiho z Itálie na pouhých 14 bodů.
27.09.2015 14:20 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Talent Hanika splnil roli favorita. V Brně se hrála ČESKÁ HYMNA

Česká vlajka zavlála nad Masarykovým okruhem v Brně a na počest vítěze se hrála česká hymna. Závod nováčků Red Bull Rookies Cup totiž ovládl domácí Karel Hanika. To je budoucnost českého motoristického sportu.
24.08.2013 19:20 |

Motorola se bude snažit prorazit levným smartphonem Moto G

Tradiční americký výrobce mobilních telefonů Motorola dnes představil svůj druhý chytrý telefon od loňského převzetí internetovým gigantem Google. Po slabém prodeji prvního letošního modelu Moto X teď firma sází na levný Moto G. Cílí jím na rozvíjející se trhy zemí jako je Brazílie či Indie a také na šetrné zákazníky v západních zemích.
13.11.2013 18:06 |

Kornfeil byl na úvod MS v Kataru šestý, debutant Hanika dojel 14., Abraham 13.

Jakub Kornfeil vstoupil do sezony mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 šestým místem ve Velké ceně Kataru. Debutant v šampionátu Karel Hanika bodoval pod umělým osvětlením na čtrnácté pozici. V královské MotoGP dojel Karel Abraham třináctý.
23.03.2014 21:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil dojel v USA pátý, Hanika při premiéře desátý. Body bral i Abraham

Jakub Kornfeil dojel ve třídě Moto3 pátý v motocyklové Velké ceně Ameriky v Austinu a o jedno místo vylepšil svůj výsledek z úvodní letošní Grand Prix v Kataru. Pátý je i celkově v šampionátu. Debutant v mistrovství světa Karel Hanika se zlepšil na desátou pozici. V MotoGP byl Karel Abraham čtrnáctý.
13.04.2014 23:25 |

Čeští jezdci skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie mimo elitní desítku

Ani jednomu z dvojice českých zástupců v kategorii Moto 3 se dnešní kvalifikace na Velkou cenu Aragonie příliš nevydařila. Jakub Kornfeil skončil dvanáctý, Karel Hanika třináctý a do závodu tak odstartují ze čtvrté (resp. páté) řady. Karel Abraham v kategorii MotoGP nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu vyrazí z 23. pozice.
26.09.2015 16:41 |

Domácí motocyklový šampion Hanika si zlomil obě ruce v zápěstí

Letošní dvojnásobný mistr České republiky v závodech silničních motocyklů Karel Hanika si zlomil obě ruce v zápěstí a sezona pro něj předčasně skončila.
22.09.2010 10:30 |

Hanika v Misanu nedokončil, přesto slaví triumf v Rookies Cupu

Český motocyklový jezdec Karel Hanika si dnes v Misanu s předstihem zajistil celkový triumf v Red Bull Rookies Cupu. Prestižní seriál je součástí podniků mistrovství světa a startují v něm talentovaní závodníci na identických motocyklech.
14.09.2013 21:20 |

Motocyklový supertalent Hanika má našlápnuto. Může být i mistrem světa

Talentovaný motocyklový jezdec Karel Hanika bude v příští sezoně startovat v mistrovství světa Moto3 a k dispozici bude mít ty nejlepší podmínky.
24.09.2013 14:45 |

Kornfeil zajel v tréninku v Kataru pátý čas, nováček Hanika se zlepšil

Jakub Kornfeil zajel pátý čas v závěrečném tréninku na Velkou cenu Kataru, kterou v neděli odstartuje mistrovství světa silničních motocyklů. Druhý český zástupce v nejslabší třídě Moto3 Karel Hanika byl devátý.
21.03.2014 20:35 |

Hanika je čím dál lepší! V Le Mans pojede ze čtvrté rady

Nováček v mistrovství světa silničních motocyklů Karel Hanika zajel v Le Mans svou dosavadní nejlepší kvalifikaci a do nedělní Velké ceny Francie v třídě Moto3 odstartuje z jedenáctého místa.
17.05.2014 16:05 |

Osobnosti: Karel Hanika (48 článků) , Karel Nováček (11 článků)

V Mugellu bodovali Hanika i Abaraham, Kornfeil měl smůlu

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po životní kvalifikaci ve Velké ceně Itálie nebodoval, v závodě Moto3 doplatil na pád soupeře. Nováček v seriálu Karel Hanika si naproti tomu vyrovnal osobní maximum desátým místem, byť mu k němu pomohla hromadná kolize tří jezdců z vedoucí skupiny v posledním kole.
01.06.2014 18:45 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Nováček (11 článků)

Hanika s Kornfeilem obsadili v Katalánsku poslední bodovaná místa

Čeští motocykloví závodníci Karel Hanika a Jakub Kornfeil obsadili ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 poslední dvě bodovaná místa.
15.06.2014 16:50 |

Hanika byl rychlejší než Kornfeil! V Assenu pojede ze třetí řady

Motocyklový závodník Karel Hanika zajel v kvalifikaci na sobotní Velkou cenu Nizozemska v třídě Moto3 osmý čas a do závodu vyrazí ze třetí řady. Jakub Kornfeil byl čtrnáctý a na roštu bude v páté řadě.
27.06.2014 14:45 |

Hanika byl v kvalifikaci v Německu čtvrtý a vylepšil své maximum

Český motocyklista Karel Hanika zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Německa čtvrtý čas a do závodu kategorie Moto3 vyrazí ze druhé řady.
12.07.2014 14:20 |

Hanika ví, že ho v Brně čekají galeje! Bude bolet nejen zadek

Motocyklový jezdec Karel Hanika se v nadcházející Velké ceně České republiky v Brně bude snažit potvrdit, že mu na Masarykově okruhu daří. V předešlých dvou letech zde ovládl závody doprovodného Red Bull Rookies Cupu, letos jej čeká konfrontace se světovou elitou. Poprvé totiž startuje v kategorii Moto3, kde hájí barvy týmu KTM Ajo. Celý rozhovor můžete vidět pod titulkem článku.
12.08.2014 17:45 |

Hanika byl v kvalifikaci v Británii třináctý, Abraham čtrnáctý

Karel Hanika zajel v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Británie třináctý čas a do závodu třídy Moto3 odstartuje z páté řady.
30.08.2014 18:20 |

Osobnosti: Karel Hanika (48 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Hanika projel cílem a sejmul soupeře. Mrkněte, co se stalo

Český motocyklový závodník Karel Hanika sice v závodě ve Velké Británii bodoval, ale to co se mu povedlo po projetí cílem rozhodně není na pochvalu. Podívejte se.
01.09.2014 08:35 |