Článek

Karadžić se odvolal proti 40letému vězení: Proces je vykonstruovaný, tvrdí

 
Bývalý politický předák bosenských Srbů Radovan Karadžić (71) se odvolal proti trestu 40 let vězení, který mu v březnu udělil Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Uznal ho vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby, včetně genocidy v souvislosti se srebrenickým masakrem.
22.07.2016 13:30 |

podobné články

Podobné články

Nečas ke kauze Nagyová po výslechu: Celý případ je vykonstruovaný politický proces

 
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) označil kauzu kolem své nejbližší spolupracovnice Jany Nagyové za vykonstruovaný politický proces. Nevidí důvod, proč by žádal Sněmovnu o své vydání k trestnímu stíhání. Vazba podle něj zničila společenský status obžalovaných. Pokud jim zničí i zdraví, bude za to zodpovědný vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, řekl Nečas novinářům po svém dnešním výslechu na policii. 
12.07.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9267 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Karadžič soud bojkotuje. Virtuální prohlídka tribunálem

 
Bývalský vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič má těžké časy. U Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu začal proces s vrahem mnoha Bosňáků.
26.10.2009 07:45 |

podobné články

Karadžič si má za genocidu a zločiny proti lidskosti odsedět 40 let, řekl soud

 
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) odsoudil bývalého politického předáka bosenských Srbů Radovana Karadžiče (70) ke 40 letům vězení. Uznal ho vinným z genocidy v souvislosti se srebrenickým masakrem a z dalších zločinů. Rozsudek není pravomocný, Karadžič se proti němu může odvolat.
24.03.2016 15:10 |

podobné články

Vinen. Soud poslal Karadžiče na 40 let do vězení, i kvůli Srebrenici

 
Bývalý politický vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič stráví 40 let ve vězení, mimo jiné za genocidu v souvislosti se srebrenickým masakrem . Odsoudil ho k nim Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY), který ho uznal vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby. Rozsudek není pravomocný, Karadžič se plánuje odvolat.
24.03.2016 16:30 |

podobné články

Karadžič se hájí u soudu: Za nic nemůžu a měl bych být vyznamenán

 
Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič, který byl obviněn z válečných zločinů včetně genocidy, se dnes začal hájit před mezinárodním soudem. Obhajuje se sám, usmívá se u toho a tvrdí, že nic neudělal.
16.10.2012 14:05 |

podobné články

Karadžič se má po svém bojkotu opět účastnit soudního procesu

 
Někdejší vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžić, který je Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu souzen kvůli odpovědnosti za válečné zločiny, genocidu a zločiny proti lidskosti, by se po týdenním bojkotu měl v úterý soudního procesu zúčastnit.
02.11.2009 12:05 |

podobné články

Mýtus jménem Karadžić: Básník, léčitel a mezinárodní zločinec

 
Pochází z malé černohorské vesničky a údajně je příbuzným slavného jihoslovanského literáta Vuka Karadžiče. On sám se chtěl stát v mládí básníkem. Místo předčítání v literárních kavárnách ale čeká v Haagu na rozuzlení svého osudu. Život bývalého předáka bosenských Srbů Radovan Karadžić  obviněný ze zločinů proti lidskosti by přitom vydal na několik románových pokračování. 
17.06.2015 12:06 |

podobné články

Karadžič nakonec k soudu v Haagu přišel

 
Někdejší vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžić se v úterý poprvé po týdenním bojkotu zúčastnil slyšení před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii v Haagu.
03.11.2009 15:05 |

podobné články

Sarajevo si Bosňáci bombardovali sami, hájil se Karadžič

 
Někdejší vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžić, obžalovaný před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu z genocidy, v úterý druhým dnem pokračoval ve své obhajobě.
02.03.2010 14:30 |

podobné články

Karadžič opět požádal haagský tribunál o odložení procesu

 
Bývalý bosenskosrbský prezident Radovan Karadžič, který se před haagským tribunálem zodpovídá z válečných zločinů spáchaných během bojů na Balkáně, opět požádal soud, aby odložil pokračování jeho procesu. Informuje o tom ve středu rádio B92.
11.08.2010 16:50 |

podobné články

Před šedesáti lety začal proces se "spikleneckým centrem" kolem Rudolfa Slánského

 
Právě před šedesáti lety poprvé usedli před Státní soud příslušníci „protistátního spikleneckého centra“ pod vedením Rudolfa Slánského. Bývalý generální tajemník strany byl označen za hlavu spiknutí, které mělo vést k zvratu v cestě Československa k socialismu. Vykonstruovaný proces, ve kterém obžalovaní recitovali naučené „výpovědi“, skončil jedenácti rozsudky smrti.
18.11.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Slánský (18 článků)

Petr Kramný se ve vězení sešel s Kajínkem: O čem mluvili?

 
Neustále trvá na své nevinně. Tvrdí, že celý soudní proces byl vykonstruovaný. Soudkyně byla předpojatá, důkazy zfalšované, a nakonec odsoudili nevinného. Teď si kroutí svůj osmadvacetiletý trest ve věznici na Mírově. A setkal se tam prý i s Jiřím Kajínkem…
18.12.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (742 článků)

Vydržte pane Ištvane, slušní lidé jsou za vámi. Na podporu vrchního žalobce se podepisuje petice

 
ParlamentníListy.cz obdržely informaci, že vzniká petice na podporu žalobce Iva Ištvana. Podpořit chce jeho boj proti korupci. Petice vznikla i proto, že se objevují hlasy kritizující postup státních zástupců a policie v kauze Nagyová. Zpochybněn byl průběh zatýkání a expremiér Nečas tvrdí, že jde o vykonstruovaný politický proces.
13.07.2013 12:25 |

podobné články

Kramný může dostat vyšší trest: Žalobce Vít Legerský se také odvolal

 
Žalobce v případu Petra Kramného Vít Legerský se odvolal proti rozsudku. Petr Kramný zavraždil na dovolené v Egyptě svou manželku Moniku a dceru Klárku. Soud ho za to poslal na 28 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Kramný se odvolal přímo na místě. Legerský požadoval pro obžalovaného trest 30 let.
10.03.2016 15:05 |

podobné články

Nečas u VÝSLECHU urážel vyšetřovatele a tvrdí, že ho zastrašují!

 
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) označil kauzu kolem své nejbližší spolupracovnice Jany Nagyové za vykonstruovaný politický proces. Podle některých zdrojů pak urážel vyšetřovatele a tvrdil, že se ho snaží jen zastrašit.
12.07.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9267 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Obžaloba Nagyové je hotova: Zneužila tajnou službu k špehování Nečasové, stojí v ní

 
A je to konečně tady! Vrchní státní zastupitelství v Olomouci už vypracovalo obžalobu v takzvané kauze Nagyová. Jde o tu část případu, která se týká údajného zneužití vojenské tajné služby a sledování tehdejší manželky premiéra Petra Nečase. Nečas tvrdí, že jde o vykonstruovaný politický proces.
07.05.2014 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Ištvan má žalobu v kauze Nagyová: Zneužila tajnou službu?

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci už vypracovalo obžalobu v takzvané kauze Nagyová. Jde o tu část případu, která se týká údajného zneužití vojenské tajné služby a sledování tehdejší manželky premiéra Petra Nečase. Nečas tvrdí, že jde o vykonstruovaný politický proces.
08.05.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Před egyptským soudem stojí 26 mužů obviněných z homosexuálních orgií

 
Šestadvacet mužů, které policie zatkla ve veřejných lázních v Turecku a obvinila z organizování "homosexuálních orgií", dnes v Káhiře stanulo před soudem. Ochránci lidských práv považují proces za vykonstruovaný, jde podle nich o součást vládního tažení proti homosexuálům.
21.12.2014 17:46 |

podobné články

Karadžič opět nepřišel k soudu, jednání odročeno

 
Před Mezinárodním tribunálem pro bývalou Jugoslávii v Haagu v pondělí začal proces s bývalým vůdcem bosenských Srbů Radovanem Karadžičem podezřelým z válečných zločinů. Ten ale k soudu odmítl přijít a jednání bylo odročeno.
26.10.2009 14:45 |

podobné články