Článek

Kapitán potopené Costy Concordie vydělává na smrti 32 lidí, které zabil. Prý i negativní reklama je pro něj dobrá!

 
Francesco Schettino, nechvalně známý kapitán havarované výletní lodi Costa Concordia, chce svou negativní popularitu využít jako reklamu, která mu má pomoci v jeho nové roli spisovatele. Jeho kniha se jmenuje Potopená pravda.
27.06.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Francesco Costa (3 články)
Podobné články

Zbabělý kapitán Schettino: Za potopení Costy Concordie může kormidelník!

 
Bývalý kapitán potopené italské výletní lodi Costa Concordia Francesco Schettino obvinil indonéského kormidelníka, že právě on je za nehodu zodpovědný. Kormidelník prý tehdy až po delším zaváhání zareagoval na kapitánův rozkaz, aby otočil kormidlem doleva. Proto prý obří plavidlo narazilo do skály.
23.09.2013 19:15 |

podobné články

Kapitán ztroskotané Costy Concordie dostal 16 let

 
Šestnáct let a jeden měsíc stráví za mřížemi kapitán ztroskotané lodě Costa Concordia Francesco Schettino. Při nehodě plavidla zemřelo před třemi lety 32 lidí. 
12.02.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Francesco Costa (3 články)

Poslední cesta potopené Costy Concordie: Na plánu pracovaly stovky odborníků!

 
Již brzy ačnou konečné přípravy k odtažení havarované výletní lodě Costa Concordia z místa neštěstí na jihu Itálie, kde je uvázlá více než dva roky. Operaci ale ještě může zbrzdit případné špatné počasí. Loď tak zřejmě čeká její poslední cesta!
13.07.2014 22:20 |

podobné články

Loď duchů: Podívejte se na 10 exkluzivních snímků z potopené Costy Concordie!

 
Strašidelné i fascinující - takové jsou fotografie z vraku lodi Costa Concordia. Za jejich pořízením stojí německý fotograf Jonathan Danko Kielkowski.
22.01.2016 08:46 |

podobné články

Kapitán Costy Concordie přednášel na univerzitě o zvládání paniky

 
Kapitán výletní lodě Costa Concordia, která před více než dvěma lety havarovala u toskánského ostrova Giglio, přednášel studentům na římské univerzitě na téma zvládání paniky. Informoval o tom dnes italský list La Repubblica.
07.08.2014 16:30 |

podobné články

Šokující svědectví z Costa Concordie: S místy ve člunech se kšeftovalo!

 
Italská prokuratura nařídila přezkoumat neuvěřitelné podezření: podle svědectví lidí z potopené Costa Concordie si bohatí Rusové při evakuaci kupovali od personálu výletní lodi místa na záchranných člunech!
24.01.2012 12:15 |

podobné články

Za ztroskotání Concordie může kormidelník, tvrdí kapitán

 
Bývalý kapitán potopené italské výletní lodi Costa Concordia Francesco Schettino obvinil indonéského kormidelníka, že právě on je za nehodu zodpovědný. Jak Schettino podle agentury ANSA uvedl při dnešním slyšení před soudem, kormidelník tehdy až po delším zaváhání zareagoval na kapitánův rozkaz, aby otočil kormidlem doleva. Proto prý obří plavidlo narazilo do skály. Soud, který se koná ve městě Grosseto, dnes pokračoval po letní pauze. 
23.09.2013 16:40 |

podobné články

Kapitán Concordie: Chybu uznávám, ale hodně lidí jsem zachránil!

 
Kapitán Concordie Francesco Schettino konečně přiznal, že jeho jednání nebylo bez chyby. Loď navigoval pouze po paměti a pozdním zavelením k obratu dostal loď na mělčinu.
19.01.2012 13:10 |

podobné články

UTEKL JSEM, přiznal se kapitán Concordie přátelům!

 
Odposlechy telefonátů zdrceného kapitána ztroskotané Concordie den poté, co loď narazila na útes, prozradily, že kapitán skutečně z lodi utekl.
26.01.2012 11:35 |

podobné články

Kapitán po ztroskotání Concordie: Pos**l jsem to…já tu umírám!

 
Příbuzní cestujících, kteří nepřežili ztroskotání Concordie, si u soudu v italském Grossetu dnes poslechli záznam z černé skříňky, na kterém kapitán po nárazu lodi do útesu propadá panice.
16.10.2012 16:55 |

podobné články

Trapná výmluva kapitána Schettina: Z lodi jsem spadl!

 
Ztroskotání Costy Concordie způsobila jeho hrubá chyba. „Je to chvastoun, který si plete kormidlování lodi se závoděním ve ferrari!“ sepsul kapitána Franceska Schettina (52) jeho předchůdce Mario Palombo. I přesto byl »kapitán Sketa« v pondělí propuštěn do domácího vězení. Ještě překvapivější je ale jeho vysvětlení, proč po neštěstí nezůstal na lodi...
19.01.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Costa (1 článek)

Kapitán Concordie měl na vlasech stopy kokainu

 
Podle jedné ze skupin zastupující přeživší z potopené výletní lodi Costa Concordia se na vzorku vlasů kapitána plavidla našly stopy kokainu. V samotných vlasových váčcích ani v moči ale prý kokain ani látky, které vznikají při jeho rozkladu v těle, testy neodhalily. Společnost na ochranu práv spotřebitelů Codacons dnes oznámila, že požádala vyšetřovatele, aby nařídili další testy.
18.02.2012 21:20 |

podobné články

Zkáza Costy Concordie: Snímky z lodi duchů odhalují hrůzy cestujících před smrtí

 
Vrak ztroskotané výletní lodi Costa Concordia je po dvou a půl letech opět na hladině a po moři urazil první metry ze své poslední plavby, jejímž cílem je přístav v Janově. Fotografie zevnitř lodi důchů odhalily hrůzy, kterými si oběti před smrtí musely projít.
15.07.2014 11:40 |

podobné články

Kapitán Concordie, při jejímž ztroskotání zemřelo 32 lidí, se omluvil

 
Kapitán ztroskotané luxusní lodi Francesko Schettino se veřejně omluvil za nehodu, při níž tragicky zemřelo 32 lidí. Kapitán přiznal, že je za nehodu zodpovědný a že se dostatečně nevěnoval řízení.
11.07.2012 06:45 |

podobné články

Kapitán Concordie Schettino se konečně přiznal: Byla to má chyba...

 
Kapitán parníku Costa Concordia Francesco Schettino (52) konečně přiznal, že zavinil páteční ztroskotání lodě, při kterém zahynulo nejméně 11 lidí (daleko spíš je ale obětí 35). „Nařídil jsem obrat příliš pozdě,“ kaje se muž, kterému celá Itálie neřekne jinak než »Kapitán Zbabělec«.
20.01.2012 12:15 |

podobné články

Smrti unikl dvakrát o vlásek: Pianista přežil masakr v tuniském muzeu i zkázu Costy Concordie!

 
Jeho život je protkán dramaty. Italský pianista Antonello Tonna přežil hned dvě obrovské tragédie. Vyvázl ve zdraví z tuniského muzea, na které zaútočili teroristé z Islámského státu. Podařilo se mu také včas pláchnout z potápějící se lodě Costa Concordia.
20.03.2015 13:30 |

podobné články

Konec turistické atrakce: Z moře vytáhnou vrak Costy Concordie, je to nejdražší operace v námořní historii

 
Je to už víc jak rok a půl, co se 13. ledna 2012 potopila u břehů toskánského ostrova Giglio výletní loď Costa Concordia. Na palubě měla přes čtyři tisíce lidí a během "námořní katastrofy":http://www.extra.cz/ohnive-peklo-na-vyletni-lodi-pro-tri-tisice-lidi-radil-nicivy-pozar jich 32 zemřelo. Havárie stvořila také jednu z nejsmutnějších postav historie, zbabělého kapitána Francesca Schettina, který loď položil na bok a namísto toho, aby zůstal až do konce záchranných operací, zdrhnul z paluby jako první.
13.09.2013 15:20 |

podobné články

Chtěl jsem zabít tři mouchy jednou ranou, říká kapitán Concordie

 
U italského soudu v Grossetě dnes začala dlouho očekávaná svědecká výpověď kapitána potopené výletní lodě Costa Concordia Francesca Schettiniho. "Přiblížit se ostrovu je způsob, jak vylepšit reklamu," vysvětlil Schettino hned v úvodu nebezpečný manévr, který stál 32 lidských životů. Rozsudek by měl soud vynést v lednu.
02.12.2014 13:11 |

podobné články

Poslední cesta Costy Concordie je u konce, vrak dorazil do Janova

 
Vrak výletní lodě Costa Concordia dorazil za pomoci remokérů do janovského přístavu, kde bude v následujících dnech sešrotován. Přistávací manévr sledovalo stovky lidí, včetně italského premiéra Mattea Renziho. Loď ztrokotala před více než dvěma a půl lety u italského ostrova Giglio a na na její palubě zemřelo 32 lidí.
27.07.2014 08:40 |

podobné články