Článek

Kapely Lucie a Wanastowi Vjecy bojují o vaši přízeň!

 
Kapela Lucie, která se po několikaleté odmlce vrátila na pódia českých stadiónů, se o popularitu čtenářů utká se spřátelenou kapelou Wanastowi Vjecy, která na hudební scéně působí od roku 1988, a jejíž zpěvák Robert Kodym je současně kytaristou v kapele Lucie. Kterou z kapel máte raději?
01.09.2016 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)
Podobné články

Wanastowi Vjecy: Inspirovala nás skupina Sex Pistols

 
V loňském roce opustil skupinu Wanastowi Vjecy baskytarista P. B. Ch. Zpěvák a kytarista Robert Kodym tehdy prohlásil, že kapela nekončí. V pátek večer to potvrdí koncertem v pražském klubu Mlejn. Kromě Kodyma v současnosti Wanastowi Vjecy tvoří kytarista Tomáš Vartecký, baskytarista Radek Havlíček a bubeník Štěpán Smetáček. Všichni v třiadvacet let existující skupině už v minulosti hráli.
10.06.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků) , Štěpán Smetáček (3 články) , Tomáš Vartecký (26 článků) , Radek Štěpán (3 články)

Wanastowi Vjecy: Chceme být smysluplnou kapelou

 
Skupina Wanastowi Vjecy vydává album Letíme na Wenuši. "Wanastowi Vjecy skutečně nikdy nepracovaly kontinuálně. Teď už ale chceme být smysluplnou kapelou a zároveň si přejeme, aby tu smysluplných kapel bylo co nejvíc. Na jaře nás čeká halové turné, v létě možná festivaly," řekl Robert Kodym v rozhovoru pro Právo.
16.11.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

Chatovali jste s Robertem Kodymem z kapely Wanastowi Vjecy

 
Přes čtyři a půl hodiny si mohli čtenáři Blesk.cz povídat se zpěvákem a jedním ze členů skupiny Wanastowi Vjecy Robertem Kodymem (44). Nejčastější otázky padaly na téma návrat kapely Lucie na českou hudební scénu. Kodym vše vidí optimisticky a věří, že by se ve stejné sestavě jako před lety, měli objevit na pódiích v roce 2013. Na co dalšího Kodym odpověděl? Podívejte se do chatu!
05.12.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

Koukněte, jak teď vypadá Robert Kodym z kapely Wanastowi Vjecy

 
Zpěvák Robert Kodym se nečekaně zjevil na večírku i s novou sestavou kapely Wanastowi Vjecy. "Asi jsem nikdy na žádném večírku, který by se netýkal křtu desky nebo autogramiády, nebyl. Je to taková premiéra," řekl Super.cz.
18.11.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

Wanastowi Vjecy výjíždějí na turné. Koncertovat budou až do května

 
Skupina Wanastowi Vjecy zahájí své první turné v nové sestavě 3. dubna v Plzni a sérii koncertů zakončí 10. května v Praze. Do kapely se po odchodu zakládajícího člena P.B.CH. vrátili bubeník Štepán Smetáček a baskytarista Radek Havlíček, kteří doplnili zpěváka a kytaristu Roberta Kodyma a kytaristu Tomáše Varteckého. Na turné zazní největší hity skupiny i písničky z jejich nového alba Letíme na Wenuši. ČTK o tom za skupinu informoval Radek Havlíček.
22.02.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků) , Tomáš Vartecký (26 článků)

Wanastowi Vjecy: Hrajeme i písně Lucie, protože jsou moc pěkné

 
Bezprostředně po plzeňském vystoupení poskytla skupina Wanastowi Vjecy Novinkám.cz rozhovor. Odehrál se v šatně ještě předtím, než muzikanti vklouzli do sprch a smyli ze sebe pot, který na nich během vystoupení zákonitě ulpěl.
05.04.2012 08:40 |

podobné články

Skupina Wanastowi Vjecy s další chutí

 
Nezvykle skromný byl další návrat skupiny Wanastowi Vjecy na hudební scénu. Kapela, která během třiadvacetileté historie fungovala s pauzami a přes neoddiskutovatelnou schopnost napsat hity s dlouhodobou platností byla vždy vnímána spíše jako vedlejší projekt kytaristy a zpěváka Roberta Kodyma a baskytaristy P. B. Ch., si k němu v pátek vybrala pražský klub Mlejn.
13.06.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

VIDEO: Wanastowi Vjecy dobyly Venuši, klaněly se před nahou kráskou

 
Wanastowi Vjecy se znovu hlásí o slovo. Už brzy by měly dokončit desku Letíme na Venuši, k níž ve čtvrtek fotily obal. Dobývání Venuše pojali muzikanti po svém: svlékli svůdnou modelku, před kterou se v ateliéru klaněli.
14.10.2011 00:20 |

podobné články

Wanastowi Vjecy se klaněly před nahou kráskou

 
Slavná kapela Wanastowi Vjecy vstala z popela. Z původní sestavy sice zbil už jen Robert Kodym, P.B.Ch. odešel před dvěma lety, ale s návratem to kapela myslí vážně. Dokončují desku Letíme na Venuši, k níž před několika dny nafotili obal, a na jaře vyráží na turné.
14.10.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

Neskutečné! Wanastowi vjecy na večírku

 
Skupina Wanastowi vjecy se kromě koncertů moc na veřejnosti neobjeví. Tentokrát udělaly výjimku a ukázaly se na otevření dalších prostor jedné francouzské restaurace v Praze. Muzikanti byli v dobré náladě.
16.11.2011 21:00 |

podobné články

Nové Wanastowi Vjecy neohromí, ale odsejpá jim to

 
Skupina Wanastowi Vjecy se po delší pauze probudila a vydala album Letíme na Wenuši, čímž se vlastně vrací ke zvuku, se kterým před dvaceti lety prorazila.
30.11.2011 14:25 |

podobné články

Nové Wanastowi Vjecy neohromí, ale odsejpá to

 
Skupina Wanastowi Vjecy se po delší pauze probudila a vydala album Letíme na Wenuši, čímž se vlastně vrací ke zvuku, se kterým před dvaceti lety prorazila.
30.11.2011 14:50 |

podobné články

Wanastowi Vjecy začnou turné Letíme na Wenuši 2012 v Plzni

 
Skupina Wanastowi Vjecy se připravuje na turné Letíme na Wenuši 2012. Chtějí koncertovat v Ostravě, Praze, Zlíně, Karlových Varech, Brně, Olomouci a dalších městech. První koncert odehrají v Plzni 3. dubna, poslední pak v Praze 10. května.
08.02.2012 12:15 |

podobné články

Skupina Wanastowi Vjecy rozjela turné ve velkém stylu

 
V plzeňské hale TJ Lokomotiva zahájila v úterý večer pražská skupina Wanastowi Vjecy aktuální Letíme na Wenuši Tour. Udělala to přesně tak, jak se na rock’n’rollovou kapelu sluší a patří: ve velkém stylu, hlučně a energicky.
04.04.2012 13:20 |

podobné články

Wanastowi Vjecy: Rock’n’roll nikdy nezemře

 
Skupina Wanastowi Vjecy právě vyjela na turné a protože funguje v nové sestavě a je plná energie, na koncerty se mimořádně těší. Hrát se na nich budou jak písničky starší, tak ty z loňského alba Letíme na Wenuši. Na otázky odpovídali Robert Kodym, Tomáš Vartecký, Radek Havlíček i Štěpán Smetáček.
07.04.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků) , Štěpán Smetáček (3 články) , Tomáš Vartecký (26 článků) , Radek Štěpán (3 články)

Wanastowi Vjecy zpívaly na Točníku

 
Kapela Wanastowi Vjecy rozezpívala v sobotu večer davy lidí pod hradem Točník, kde se představila v programu úvodní zastávky festivalu Hrady CZ.
14.07.2014 10:30 |

podobné články

P.B.Ch. z Lucie zabodoval za velkou louží: V Americe dostal hvězdnou zakázku za pořádný balík!

 
Muzikant Petr Chovanec alias P.B.Ch. z kapely Lucie poslední roky doslova zmizel. Po rozpadu kapely Lucie a poté, co opustil Wanastowi Vjecy po něm nebylo ani vidu ani slechu. Super.cz se svěřil, kde mu byl konec.
27.03.2013 19:00 |

podobné články

Wanastovi Vjecy vrací úder

 
Vyprodaný pražský Kulturní dům Mlejn byl svědkem koncertního návratu skupiny Wanastowi Vjecy . Zhruba tři stovky lidí rozezpívala už úvodní skladba. Kapela s lídrem Robertem Kodymem , který vystoupil v typickém klobouku, nabídla výběr svých největších hitů, zazněly i písně z období působení Kodyma ve skupině Lucie.
12.06.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Kodym (57 článků)

Nová alba: R.E.M., Wanastowi Vjecy, Kabát i INXS

 
Hudební žně pokračují. Nejenom proto, že se na trhu objevují nové nahrávky slavných skupin, například Wanastowích Vjecý, nýbrž i proto, že legendy hlásí návrat a připomínají se staršími kousky. To platí v případě R.E.M., Kabátu nebo INXS. Díky Antologii moravské lidové hudby si na své přijdou i milovníci folklóru.
16.11.2011 08:05 |

podobné články