Článek

Kandidatura Petra Pitharta: Promluvil Pražský hrad. Stojí to za to

 
Řada těch, kteří zvažují kandidaturu na prezidenta, se možná ještě rozšíří. Podle čtvrteční MF Dnes bude o svém zapojení do boje o Hrad uvažovat i exsenátor Petr Pithart, což nezůstalo bez komentáře z Pražského hradu. Nepřímo se vše týká politického analytika Erika Besta i Sobotkovy ČSSD.
13.10.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (150 článků)
Podobné články

Podle Pitharta se komunisté moci sami vzdávali

 
Petr Pithart se v neděli v České televizi vyjádřil k dění během listopadu 1989 a po něm. Chápal i rozčarování Karla Kryla z vývoje po pádu komunistů. Podle Pitharta ale k jisté kocovině přispělo to, že moci se vzdali sami komunisté.
09.11.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (122 článků) , Petr Pithart (150 článků)

Babiš zval ostrou Štěpánovou na večeři, pohořel. Šéf ANO uhání i Pitharta

 
Pustili se 17. listopadu do Andreje Babiše (ANO), který chce stát řídit jako firmu. Herečka Bára Štěpánová na Václavském náměstí, Petr Pithart (KDU-ČSL) na Albertově. Blesk.cz zjišťoval, jak zareagoval Babiš. Štěpánové už dříve poslal SMS a zval ji na schůzku, teď se chystá oslovit i Pitharta. Bývalému šéfovi Senátu vytkl, že ve firmě nikdy nepracoval.
19.11.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bára Štěpánová (140 článků) , Andrej Babiš (8296 článků) , Petr Pithart (150 článků)

Pražský hrad čekají letos opravy za 140 miliónů

 
Pražský hrad čekají letos opravy většího rozsahu za téměř 140 miliónů korun. Zrekonstruují se vnější fasády od Jeleního příkopu, Jízdárna a Ludvíkovo křídlo Starého královského paláce. Investovat se bude i do katedrály svatého Víta, informoval mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Pražský hrad je nejnavštěvovanější památkou v hlavním městě. Loni na Hrad zavítalo 1,7 miliónu lidí.
03.01.2015 18:47 |

podobné články

Osobnosti: Vít Starý (6 článků)

Pracuji na kauze z oblasti zdravotnictví, řekl Randák tajemně na Bontonu

 
Prezidentská kandidatura není politická kandidatura, post prezidenta je přece nadstranický. Nejen o své snaze dobýt Hrad se rozhovořil na rádiu Bonton Karel Randák, bývalý šéf české rozvědky.
23.09.2012 18:35 |

podobné články

Pražský výběr vyměnil drogy za léky a Kocáb zhubl 15 kilo

 
Fanoušci Pražského výběru se s jejich návratem dočkali rockového nářezu, jaký pamatují z nejlepšího období kapely. Jejich vzorem je nesmrtelný Mick Jagger a věří, že ještě dvacet let budou hrát. Jak ale přiznali v Show Jana Krause, v zákulisí to už není, co to bývalo. Další články k tématu: Legendární Pražský výběr míří do Plzně v nejlepší sestavě své historie Pražský výběr pokračuje v koncertech, nevylučuje ani nové album RECENZE: Pražský výběr se vrátil efektně. A přišel i Soukup Pražský výběr se chystá na turné, kostýmy si připravují hudebníci sami Pražský výběr vydá reedici prvního neboli druhého neboli třetího alba Přání fanoušků i Václava Havla se splní: Pražský výběr vyjede na turné
15.03.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků) , Mick Jagger (230 článků) , Jan Kraus (989 článků)

Pražský hrad čekají čtyři velké opravy za téměř 140 milionů korun

 
Pražský hrad čekají letos čtyři opravy většího rozsahu za téměř 140 milionů korun. Zrekonstruují se vnější fasády od Jeleního příkopu, Jízdárna a Ludvíkovo křídlo Starého královského paláce. Investovat se bude i do katedrály svatého Víta. Celkem jsou pro letošek naplánovány opravy asi za 292 milionů korun, řekl ČTK mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Pražský hrad je nejnavštěvovanější památkou v hlavním městě. Loni na něj zavítalo 1,7 milionu lidí.
03.01.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Vít Starý (6 článků)

Adept na Hrad dostane od ODS miliony. Ale málo, přiznává strana

 
Přemysl Sobotka se nejspíš stane kandidátem ODS na Pražský hrad a bude muset řešit závažný problém- jak zajistit financování předvolební kampaně, aby jeho kandidatura neskončila naprostým krachem. Občanští demokraté doposud nemají jasno, jak a kolik svému kandidátovi přispějí. Ale zdá se, že to bude méně, než by si sám Sobotka představoval.
05.06.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (450 článků)

Pecinova možná kandidatura se pražské ČSSD nelíbí

 
Případná kandidatura ministra vnitra Martina Peciny na prvním či druhém místě pražské kandidátky ČSSD, jak se o tom podle informací Práva uvažuje na nejvyšších úrovních soc. dem., se mezi straníky v hlavním městě netěší velké oblibě.
28.01.2010 04:10 |

podobné články

Bártova kandidatura v Plzni není jasná. Bude se teprve jednat

 
VÍME PRVNÍ To, čeho se mnozí z Plzeňanů obávali a jiní se na to těšili, možná nepřijde. Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, kandidatura exministra dopravy Víta Bárty na západě Čech dosud není rozhodnutá. Informaci naší redakci potvrdil samotný poslanec Věcí veřejných.
06.08.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2821 článků)

Kandidáti na prezidenta mohou podat jen jednu nominaci

 
Kandidáti na úřad prezidenta, kteří získají nominaci od zákonodárců i občanů, se budou muset rozhodnout pouze pro jednu z nich. Jinak by byla jejich kandidatura odmítnuta. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra na jeho webu. "Přijata může být pouze jedna kandidatura," potvrdil ČTK mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
06.10.2012 16:20 |

podobné články

Jiří Schlimbach: Kandidatura Miloše Zemana aneb vášně lidem cloumají

 
Je kandidatura Miloše Zemana na prezidenta pro druhé volební období žádoucí nebo ne?
10.03.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16395 článků)

Lidovci by do boje o Hrad poslali europoslankyni Roithovou

 
V případě přímé volby příštího českého prezidenta by KDU-ČSL vyslala do boje europoslankyni Zuzanu Roithovou. Pokud se bude volit klasicky, tedy pokud bude příští hlavu státu opět volit parlament, podpoří lidovci senátora Petra Pitharta.
16.01.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (150 článků) , Zuzana Roithová (145 článků)

Kníže se prý spojí s ČSSD. Chce na Hrad, nechá padnout i vládu

 
Podle šéfa Zelených Ondřeje Lišky může mít kandidatura předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga na post hlavy státu fatální důsledky pro celou českou, především tedy vládní politiku. Pokud bude budoucí hlava státu volena nepřímo, je prý pravděpodobné, že se pravicová TOPka kvůli tomu, aby na Hrad dostala svého kandidáta, spolčí se sociálními demokraty. I za cenu pádu vlády.
22.10.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3583 článků)

Dlouhý si jen chce vylepšit životopis, píše o jeho boji o Hrad server

 
Vladimír Dlouhý oznámil, že by se rád stal nástupcem Václava Klause a rozhodl se zapojit do boje o Hrad. Server ČeskáPozice.cz k tomu poznamenává, že Dlouhý si je vědom svých nevelkých šancí na úspěch, a počítá spíše s tím, že mu prezidentská kandidatura vylepší životopis.
22.06.2012 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (448 článků) , Václav Klaus (8470 článků) , Vladimír Dlouhý (448 článků)

Světově uznávaný ekonom Zelený: Zvažuji, že budu bojovat o Hrad

 
ROZHOVOR Profesor Milan Zelený bude zřejmě další osobností, která vstoupí do boje o post hlavy státu. Chce však kandidovat pro všechny, a proto říká: „Kandidatura za kohokoliv vylučuje kandidaturu za všechny ostatní." Na to, co tím myslí a jak se k možnosti klání o Hrad staví, si povídal s ParlamentnímiListy.cz.
30.08.2012 11:30 |

podobné články

Světově uznávaný profesor: Zvažuji, že budu bojovat o Hrad

 
ROZHOVOR Profesor Milan Zelený bude zřejmě další osobností, která vstoupí do boje o post hlavy státu. Chce však kandidovat pro všechny, a proto říká: „Kandidatura za kohokoliv vylučuje kandidaturu za všechny ostatní." Na to, co tím myslí a jak se k možnosti klání o Hrad staví, si povídal s ParlamentnímiListy.cz.
30.08.2012 11:30 |

podobné články

Nejnavštěvovanější české památky: Pražský hrad, plzeňský pivovar i hornické muzeum!

 
Nejvíce turistů v loňském roce zavítalo v Česku opět na Pražský hrad, téměř 1,9 milionu. Na druhém místě skončila lanová dráha na pražský Petřín s návštěvností 1,5 milionu lidí. Ta byla přitom v roce 2014 devátá. Do pražské zoologické zahrady přišlo 1,3 milionu lidí a skončila tak na třetím místě. Vyplývá to z žebříčku, který sestavila agentura CzechTourism.
04.08.2016 20:50 |

podobné články

Petra Němcová: Nejšťastnější jsem na Haiti

 
Topmodelka Petra Němcová přijela do Česka, aby oslavila matčiny šedesátiny a pomohla sestře s přípravami na svatbu. Nejlépe se ale cítí na Haiti. O vztahu s místním předsedou vlády ovšem mluvit nechce. Další články k tématu: Petra Němcová našla novou lásku, chodí s premiérem Haiti Petra Němcová získala ocenění za charitu, je čestnou vyslankyní Haiti Petra Němcová hledá po rozchodu útěchu v náruči herce Seana Penna Česká topmodelka Petra Němcová zrušila dlouho plánovanou svatbu Svlékla bych se, ale vulgární nahotu nemusím, přiznává Petra Němcová OBRAZEM: Takhle se fotil kalendář Pirelli. Bude v něm i Petra Němcová Petra Němcová v Americe dotančila, vyhazov obrečela
31.05.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Sean Penn (199 článků) , Petra Němcová (507 článků)

Karel Gott: Dostane metál od Klause

 
Dočká se Karel Gott (70) konečně státního vyznamenání? Podle informací Blesku byla jeho kandidatura předložena a prošla. A Gott je i na seznamu pozvaných na Pražský hrad!
23.10.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4127 článků)