Článek

Kalousek se Klausovi nediví. Kmotry měl prý vždycky rád

 
Miroslav Kalousek ostře kritizoval výrok Václava Klause o možné koalici ODS a ČSSD v Praze. Prezident mimo jiné řekl, že by se svět nezbořil a že je pouze na místních politicích, jaké koalice domluví. Kalousek kontruje: Klaus měl mezi kmotry vždycky kamarády, tak mu to nevadí.
05.11.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8889 článků) , Miroslav Kalousek (6305 článků)
Podobné články

Kalousek útočí: Zeman měl na schůzky s kmotry lidi

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ČTK prohlásil, že se ve svém dlouhém politickém životě nikdy nezapletl s kmotry. Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska to ale bylo proto, že na takové styky měl jiné lidi.
28.02.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6305 článků) , Miloš Zeman (19183 článků)

Kalousek přitakal Zemanovi. S kmotry se opravdu nestýkal, na to měl Šloufa

 
Prezident Miloš Zeman v pátečním rozhovoru kritizoval styky vysokých státních úředníků s lobbisty a neopomněl připomenout, že on sám se s kmotry za celou dobu svého působení v politice nezapletl. Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je to pochopitelné, neboť podle něj měl Zeman na podobné kontakty své lidi, jako byl lobbista Miroslav Šlouf.
28.02.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6305 článků) , Miloš Zeman (19183 článků)

Mynář se nediví strachu Němcové. Tato vláda je prý pro pravici opravdu nebezpečná

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se podle svých slov nediví předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové. Ta Rusnokovu vládu označila za toxickou a nebezpečnou. Nebezpečná podle Rusnoka opravdu je, ale pro koalici Němcové.
10.07.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1343 článků) , Vratislav Mynář (868 článků)

Kalousek o prezidentovi: S kmotry místo Zemana jednal Šlouf

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ČTK prohlásil, že se ve svém dlouhém politickém životě nikdy nezapletl s kmotry. Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska to ale bylo proto, že na takové styky měl jiné lidi. 
28.02.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6305 článků) , Miloš Zeman (19183 článků)

Zita Kabátová otevřeně o Adině Mandlové: Vždycky se uměla vyspat s tím správným

 
O mrtvých jen dobře. Tímhle heslem se zřejmě neřídí nejstarší česká žijící herečka Zita Kabátová (98). U příležitosti blížícího se dvacátého výročí úmrtí své slavnější herecké kolegyně Adiny Mandlové (✝81), si v rozhovoru pro časopis Týden pustila pusu na špacír. Pověstný humor a ironie jí přitom rozhodně nechyběly: „Hezká, moc krásná holka. A také báječně rozmazlená! Na rozdíl ode mě na to vždycky měla čas, vždyť po filmování nemusela makat v divadle a mohla vyrazit do barů a do vináren. Vždycky byla výborně oblečená, to byly majlanty, co na ní visely, nejlepší šaty v Praze.“ Na Mandlové, která svého času pobláznila všechny muže, nenechala vitální Kabátová nit suchou. Bez skrupulí ji označila za zlatokopku: „Vždycky se uměla vyspat s tím správným, který měl dost peněz. Na tohle byla úžasně šikovná. Neexistovalo, že si namluvila nějakého ňoumu.“ Tím si nepřímo rýpla také do žijícího režiséra Otakara Vávry. V jeho umělecky hodnotných snímcích za války Mandlová excelovala. Zita Kabátová v té době hrála spíše v lidových filmech. Od Otakara Vávry roli nikdy nedostala. „Já jsem s Vávrou nikdy netočila, protože jsem mu nedala,“ prohlásila lakonicky stále energická Kabátová.
10.06.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (96 článků) , Zita Kabátová (55 článků) , Otakar Vávra (97 článků)

Někdo má vládu rád? Seznamte nás, navrhnul Kalousek

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se nediví znechucení lidí z vlády Petra Nečase, v níž sám sedí. Prý páchne skandály a sváry, zatímco skutečná práce se vytrácí. Naopak ho překvapuje těch 10 % lidí, kteří vládě ještě věří. Seznámíte nás?
03.06.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků) , Miroslav Kalousek (6305 článků)

Herec Jan Tříska: Klobouk dolů před Merkelovou. Mezi stem lidí se vždycky najde někdo, kdo je vůl

 
Herec Jan Tříska žije v Los Angeles, dění kolem uprchlíků ale bedlivě sleduje. Zpoza velké louže oceňuje zejména přístup německé kancléřky Angely Merkelové. Nediví se, že ji časopis Time vybral za osobnost roku. To, že je z mnoha stran kritizovaná a doma jí klesají preference, Tříska přisuzuje skutečnosti, že běžné obyvatelstvo nemá rádo jinakost. „Mezi sto lidmi se vždycky najde někdo, kdo je vůl,“ upozorňuje herec.
08.02.2016 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (218 článků) , Angela Merkelová (2018 článků)

Miloš Zeman je svéráz, ale šílenec nebo troska rozhodně ne. Jste trapní a ubližujete republice, vzkazuje šťouralům zkušený Ota Černý

 
ROZHOVOR „Miloš Zeman byl vítaný host. Vždycky to ve studiu rozsvítil, přitom nikdy nenudil. Byl vždy bystrý, pohotový, stručný, a to má každý moderátor rád. Jestli měl navrch, tak to tehdy ne. Měl vždycky silné oponenty a mnohdy byl rád za remízu,“ vzpomíná na svého hosta z pořadu Co týden dal legendární moderátor České televize Ota Černý. Odmítá debaty Zemanových odpůrců nad tím, že se jako prezident už stává šíleným a že je to prý proto, že stárne. „Je mimořádný a svůj. Plní, co slíbil, a drží své portfolio voličů, kteří ho uznávají a volí. A protože ho volí, tak nemůže být nejšílenější...,“ říká dále Černý, i když připouští, že je Zeman možná už „hodně jetý“.
12.07.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19183 článků)

Nakažlivá choroba u VV? John a teď i Bárta!

 
V řadách Věcí veřejných zřejmě propukla nakažlivá choroba. Paranoia. Po Radku Johnovi, který obvinil nejmenované kmotry z placení 34 novinářů se ozval i Ministr dopravy Vít Bárta. Na jeho diskreditaci prý byla vypsaná odměna 50 milionů korun. Kým jiným, než nejmenovanými kmotry. A odměna je prý vypsána i na jeho spolupracovníky.
05.01.2011 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Křtiny mravenečníka: Kmotry přály lásku a plodnost

 
Křtiny půlročního mravenečníka včera slavili v Zoo Zlín. Narodil se tu po 10 letech a měl i slavné kmotry – herečky Alenu Mihulovou (49), Markétu Hrubešovou (42) a Simonu Babčákovou (41).
06.06.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Alena Mihulová (96 článků) , Markéta Hrubešová (186 článků) , Simona Babčáková (57 článků)

Baví odborář Dušek: Klausovi měkne mozek, Kalousek zavede robotu

 
Premiér Petr Nečas se chová jak neschopná učitelka. Ministr financí Miroslav Kalousek by chtěl zavést robotu a strkat důchodcům do kafe cyankáli. Prezidentovi Václavu Klausovi měkne mozek. Odborový předák Jaromír Dušek už zase perlí a ve své kritice nezná slitování.
07.07.2011 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8889 článků) , Petr Nečas (9256 článků) , Miroslav Kalousek (6305 článků) , Václav Dušek (23 článků)

Českobudějovická TOP 09 nechce koalici s ODS, prý se bratříčkuje s kmotry

 
Českobudějovická TOP 09 nechce do koalice s ODS. Právu to v úterý potvrdil lídr českobudějovické kandidátky TOP 09 Tomáš Bouzek. Důvodem má být propojení některých občanských demokratů s místními "kmotry".
12.10.2010 13:00 |

podobné články

Korte v ČT: Žádné vyjednávání s těmi z ODS, co to táhnou s kmotry

 
Po dnešním jednomyslném hlasováním pražských zastupitelů ODS byla ukončena koalice ODS a ČSSD na pražském magistrátu. Občanští demokraté prý nejsou schopni prosazovat se socialisty zodpovědnou politiku. Chtějí proto navázat spolupráci s TOP 09. Poslanec TOPky Daniel Korte v úterý večer v ČT zdůraznil, že jeho strana nebude určitě jednat s lidmi napojenými na pražské "kmotry", jmenovat ale nechtěl. Vypíchl naopak jen primátora Bohuslava Svobodu, který podle něho s žádnými takovými lidmi provázán není.
22.11.2011 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Daniel Svoboda (23 článků)

Boj s kmotry je na nás, soudí TOPka. Svoboda s nimi nezatočí

 
Členové TOP 09 jsou s vývojem pražské politiky spokojeni. Ohledně boje primátora Bohuslava Svobody (ODS) s takzvanými kmotry však zrovna nejpozitivněji naladěni nejsou. Domnívají se, že skoncování s nimi leží zejména na bedrech TOPky. Svobodova část ODS jí má prý sekundovat.
29.11.2011 19:55 |

podobné články

Bém o schůzce s kmotry: Jen jsem se sešel s přáteli

 
Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) přivítal změny, které proběhly na pražské radnici. Věří, že koalice pravicových stran konečně začne na magistrátu vládnout. Původní tandem ODS a ČSSD podle Béma nic nedokázal. Uvízl v personálních otázkách. Exprimátor se vyjádřil i k údajné schůzce s kmotry, na které ho zachytili bulvární novináři. Prý šlo jen o setkání s přáteli.
02.12.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (816 článků)

Pavel Bém promluvil. O mafii a o tom, co s ní má exprimátor Svoboda

 
Bývalý pražský primátor a poslanec ODS Pavel Bém se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil o odvolání primátora Bohuslava Svobody z ODS. Podle něho Svoboda mluvil o boji s kmotry, jak bývají médii označované údajně mafiánské struktury, ale sám Svoboda se prý skutečnými kmotry obklopil.
24.05.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (816 článků) , Pavel Svoboda (339 článků) , Pavel Svoboda (338 článků) , Pavel Svoboda (339 článků) , Pavel Svoboda (339 článků)

Špionka Nagyová? Za kmotry jsem ji poslal já! Na výzvědy, tvrdí Nečas

 
To jsou ale novinky! Premiér v demisi Petr Nečas přišel s hodně divokou obhajobou své pravé ruky a přítelkyně Jany Nagyové. Ta se prý s "kmotry" scházela na jeho pokyn, aby se rozpovídali.
24.06.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1537 článků) , Petr Nečas (9256 článků) , Jana Nagyová (1530 článků)

Nečas: Nagyovou jsem za kmotry Janouškem a Rittigem poslal já! Jako špionku

 
Premiér v demisi Petr Nečas už nemá moc co ztratit. A tak přichází s nečekaným vysvětlením. Janu Nagyovou prý za kmotry Janouškem a Rittigem poslal on sám. Kvůli zákulisním informacím. Udělal si z pravé ruky Nagyové špionku, a nebo se teď jen snaží odlehčit údajné milence?
24.06.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1537 článků) , Petr Nečas (9256 článků) , Jana Nagyová (1530 článků)

Florián rezignoval na členství v ODS, Úlehla to odmítá. Spojení s kmotry popírají

 
Poslanec Jan Florián, který ve středu nehlasoval se stranami bývalé koalice proti vládě Jiřího Rusnoka, dnes rezignoval na členství v ODS. Šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda chce i přesto navrhnout jeho vyloučení. Druhý z rebelů, Tomáš Úlehla, stranu opustit nehodlá. Vyloučení by prý považoval za křivdu. Spojení s kmotry odmítá. 
08.08.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků) , Jan Florián (64 článků) , Jiří Rusnok (1828 článků) , Bohuslav Svoboda (694 článků) , Jiří Svoboda (292 článků) , Jiří Svoboda (292 článků)