Článek

Kaddáfího syn dostal trest smrti. Je ale držen povstalci, kteří ho nehodlají pustit

 
Agentura Reuters dnes uvedla, že byl syn bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Sajf Islám dnes v Libyi ve své nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti. Hrdelní tresty dostalo kromě něj i dalších osm vysokých představitelů Kaddáfího režimu.
28.07.2015 12:36 |

podobné články

Podobné články

Kaddáfího syn dostal trest smrti

 
Libyjský soud udělil synovi bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Sajfovi Islámovi trest smrti. Viní ho z ohrožení bezpečnosti státi a válečných zločinů během revoluce v roce 2011. Sajf Imám se soudu zúčastnil jen prostřednictvím videokonference. Drží ho totiž milicionáři, kteří ho v roce 2011 dopadli při pokusu o útěk ze země. Spolu se Sajfem Imámem dostalo hrdelní trest i dalších osm vysokých představitelů Kaddáfího režimu.
28.07.2015 12:01 |

podobné články

Filip k smrti Kaddáfího: Nová moc ho nebyla schopná předvést před soud

 
„Sláva! Je po něm.“ „Potupná smrt, Kaddáfí je mrtev“, tak hlásají titulky dnešních českých deníků, tedy Hospodářských novin, Lidových novin i Mladé Fronty Dnes. „Kaddáfího smrt je koncem éry despotismu,“ uvedla pak ve čtvrtek večer Česká televize, která se tématu věnovala i v komentovaných Událostech, komentářích. Pouze komunistické Haló noviny zprávu dne opatřily titulkem "Povstalci oznámili smrt Kaddáfího". V článku je pak plno prý a údajně a dokonce i věta, že Kaddáfího televize zadržení i smrt svrženého vůdce popřela. Předseda KSČM Filip ale ParlamentnímListům.cz vysvětlil, že chybou bylo to, že nová moc nebyla schopná zabránit lynči a předvedení člověka, o němž tvrdí, že je zločinec, před soud.
21.10.2011 13:35 |

podobné články

Jaký diktátor, takový syn? Kaddáfího potomka odsoudili k trestu smrti

 
Syn bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Sajf Islám byl v Libyi v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti. Hrdelní tresty dostalo i dalších osm vysokých představitelů Kaddáfího režimu. Tresty, které vynesl soud v Tripolisu, souvisejí s válečnými zločiny spáchanými během revoluce v roce 2011.
28.07.2015 11:50 |

podobné články

Kaddáfího klan zažaluje NATO za účast na Kaddáfího zabití

 
AKTUALIZOVÁNO. Rodinný klan Muammara Kaddáfího hodlá podat k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) stížnost na NATO za spoluúčast na Kaddáfího smrti. S odvoláním na právníka Kaddáfho klanu Marcela Ceccaldiho o tom dnes informovala stanice Al-Džazíra.
26.10.2011 18:30 |

podobné články

Kdo odsoudí Kaddáfího syna?

 
Libyjští bojovníci v sobotu dopadli na jihu země prchajícího syna nedávno usmrceného vůdce Muammara Kaddáfího. Dnes byl zadržen i šéf Kaddáfího rozvědky a jeho příbuzný Abdalláh Sanúsí. Pro mnohé Libyjce teprve tím končí revoluce, protože nikdo z Kaddáfího rodiny už situaci vojensky nemůže zvrátit.
20.11.2011 19:40 |

podobné články

Libyjští rebelové bojují v Baní Valídu, ultimátum ale vyprší až zítra

 
Libyjští povstalci ve večerních hodinách vstoupili přímo do Baní Valídu, jedné z posledních bašt svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, a zahájili zde pouliční boje s jeho jednotkami. Během dne se kolem Baní Valídu a Syrty, rovněž držené příznivci Kaddáfího, odehrávaly těžké boje, když Kaddáfího síly zaútočily na povstalecké pozice raketami Grad.
09.09.2011 20:15 |

podobné články

V okolí Kaddáfího sídla propukly tvrdé boje

 
V okolí sídla libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu se dnes dopoledne rozhořely těžké boje mezi povstalci a Kaddáfího věrnými. Exploze otřásla také nedalekým hotelem Rixos, ve kterém jsou ubytovány asi tři desítky novinářů, a mezi žurnalisty vyvolala paniku.
23.08.2011 14:15 |

podobné články

Libyjští povstalci zahájili postup ke Kaddáfího baště

 
Kolony libyjských povstalců se dnes začaly přesouvat směrem k pouštnímu městu Baní Valídu, jedné ze tří posledních bašt svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Velení povstaleckých sil podle informací Reuters vydalo rozkaz k zahájení ofenzivy na město. Při čtvrtečních bojích ve druhém městě ovládaném Kaddáfího stoupenci, vůdcově rodišti Syrtě, podle povstalců zahynulo 11 rebelů a dalších 34 bylo zraněno.
16.09.2011 10:10 |

podobné články

Povstalci obklíčili Tripolis: Kaddáfího armáda poprvé vypálila střelu Scud

 
Režim libyjského vůdce Muammara Kaddáfího vůbec poprvé v současném konfliktu s povstalci vypálil střelu Scud. Raketa dopadla v neděli brzy ráno východně od přístavního města Briga, ale nikoho nezranila.
16.08.2011 10:50 |

podobné články

Rebelové tvrdí: Kaddáfího syn nabízí kapitulaci!

 
Syn libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Saadí prý rebelům usilujícím o pád Kaddáfího režimu řekl, že se vzdá a výměnou za záruku bezpečí se přidá na jejich stranu. Podle dnešního vysílání televize Al-Džazíra to prohlásil velitel povstaleckých sil v Tripolisu Abdal Hakím Belhadž. Podle americké televizní stanice CNN ale Saadí plán na kapitulaci popřel.
31.08.2011 20:25 |

podobné články

Kaddáfí útočí na Misurátu, Brigu a Jafran, povstalci se dožadují zásahu

 
Při novém útoku sil libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v západolibyjské Misurátě držené povstalci byla dnes ráno zabita nejméně jedna osoba a několik lidí zraněno. Kaddáfího síly také podle agentury Reuters bombardují město Jafran, které leží jihozápadně od Tripolisu. Video uvnitř.
03.04.2011 11:30 |

podobné články

KONEC VÁLKY V LIBYI? Povstalci čekají Kaddáfího nabídku míru...

 
Libyjští povstalci očekávají, že "velice brzy" dostanou od libyjského vůdce Muammara Kaddáfího nabídku, která by mohla ukončit čtyřměsíční krvavý konflikt. Informuje o tom agentura AFP.
26.06.2011 07:20 |

podobné články

Povstalci v Tripolisu obsadili televizi, kontrolují i město Brega

 
V okolí rezidence libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu se tvrdě bojuje a ozývá se odtud nepřetržitá střelba. Oznámila to rozhlasová stanice BBC s odvoláním na očité svědky. Lidé v okolních ulicích strhávají zelené Kaddáfího vlajky a ničí portréty "vůdce revoluce". Libyjská televize přerušila vysílání poté, co povstalci oznámili, že televizní objekty kontrolují.
22.08.2011 18:40 |

podobné články

Povstalci dobyli Kaddáfího rezidenci!

 
Libyjští povstalci v úterý odpoledne dobyli opevněné sídlo Muammara Kaddáfího v Tripolisu. Informuje o tom agentura Reuters.
23.08.2011 12:45 |

podobné články

Povstalci se zmocnili Kaddáfího SKLADU POTRAVIN, Tripolis by z nich žil DVA ROKY!

 
Obří sklad potravin a léků, které za léta nahromadil režim Muammara Kaddáfího, objevili v dobytém Tripolisu libyjští povstalci. Ti doufají, že nalezené zásoby alespoň trochu zmírní nedostatek základních potřeb v zemi, píše ve čtvrtek agentura Reuters.
25.08.2011 21:00 |

podobné články

Libyjští povstalci dali Kaddáfího silám ultimátum do soboty

 
Libyjská povstalecká rada vyzvala síly někdejšího vůdce státu Muammara Kaddáfího v jeho rodném městě Syrtě a dalších městech, aby se do soboty vzdaly. V opačném případě použijí povstalci vojenskou sílu, informovala agentura Reuters.
30.08.2011 14:15 |

podobné články

Libyjští povstalci vstoupí do Kaddáfího bašty bez boje

 
AKTUALIZOVÁNO. Libyjští povstalci se dohodli s obránci jiholibyjského Baní Valídu na vstupu do města bez boje. Baní Valíd je považován za jednu z posledních bašt stoupenců svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Město je prakticky v obklíčení povstaleckých jednotek.
06.09.2011 07:30 |

podobné články

Kaddáfího syn a tři vnoučata zemřeli při útocích NATO na vládní budovy

 
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí přežil letecký úder Severoatlantické aliance. Jeho nejmladší syn, devětadvacetiletý Sajf Arab a tři Kaddáfího vnoučata při sobotním úderu na dům Kaddáfího rodiny v Tripolisu přišli o život.
01.05.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (143 článků)

Drsné video Kaddáfího těsně před smrtí: Takhle ho mučili!

 
Libyjského diktátora Muammara Kaddáfího (†69) v říjnu loňského roku povstalci brutálně zlynčovali k smrti a jeho tělo pak na čtyři dny vyvěsili v mrazáku místního nákupního centra. Na Youtube teď uniklo video, které dokumentuje poslední vteřiny diktátorovy smrti a drsné praktiky povstalců.
17.07.2012 14:55 |

podobné články