Článek

Kacíř z Čech řídil ukrajinskou sektu: Při zátahu v klášteře zatkli a vyhostili tři krajany

 
Komando ukrajinské tajné policie SBU naběhlo do kláštera, který patří takzvané Ukrajinské pravověrné řeckokatolické církvi (UPŘKC), již mnozí označují za sektu. Založil ji český duchovní Antonín Dohnal, bývalý kněz exkomunikovaný z římskokatolické církve. Zatčeni a vyhoštěni ze zěmě byli tři krajané.
23.06.2015 14:20 |

podobné články

Podobné články

Osm Čechů bylo zadrženo při zátahu na pašeráky kokainu: Měli u sebe několik kil drog

 
Nejméně osm Čechů bylo zadrženo při zátahu na mezinárodní síť pašeráků kokainu. Vyplývá to ze zprávy zveřejněné dnes na webu české policie. Tři čeští občané byli zadrženi přímo v Česku a nejméně dalších pět v jiných evropských zemích. Informace o celkovém počtu lidí chycených při zátahu podle mluvčí české Národní protidrogové centrály Barbory Kudláčkové zatím není známa. Část Čechů měla při dopadení u sebe několik kil velmi čistého kokainu.
27.08.2015 09:55 |

podobné články

Pro někoho je Hus mučedník, pro jiného kacíř. V jednom filmu je vtělením Gottwalda, v jiném Havla, říká spisovatel Vondruška

 
ROZHOVOR Na Jana Husa se ParlamentniListy.cz zeptaly historika a vyhlášeného spisovatele historických knih Vlastimila Vondrušky, autora – mimo mnoha jiných – rozsáhlé Husitské epopeje. „V žádném případě nechci snižovat jeho význam, ale vždycky je dobré dívat se na ideologii z více stran. Muslimský atentátník je pro muslimy mučedník, pro nás terorista. Jan Hus byl pro utrakvisty mučedník, pro katolíky kacíř a z jejich pohledu si nic jiného nezasloužil. Ve filmu Jana Vávry je Hus vtělením Klementa Gottwalda, v novém filmu je zase personifikací Václava Havla. Tak si vyberte!“ vysvětlil Vondruška s tím, že Jan Hus má jeho úctu. „Protože si vždycky pevně stál za svým.“
29.05.2015 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4856 článků) , Klement Gottwald (131 článků) , Jan Hus (146 článků) , Vlastimil Vondruška (106 článků)

27. květen 1989: Vyhostili jsme britské diplomaty

 
Na »kobereček« federálního ministerstva zahraničí byl přesně před 20 lety pozván britský velvyslanec Laurence O’Keeffe. A měl co vysvětlovat! Před několika dny totiž Britové vyhostili naše diplomaty a my na oplátku zase vyhodíme ty jejich!
27.05.2009 06:30 |

podobné články

Němci bojují se špionáží. Vyhostili šéfa americké tajné služby

 
Žádná cizí špionáž v Německu. Štěnice v telefonu Merkelové byl pouze začátek. Němci vyhostili ze země hlavního zástupce amerických tajných služeb. Úřady navíc odhalily dva občany, kteří údajně pracovali pro rozvědku USA. O jednom špionovi jsme informovali ve středu . Ministr vnitra přesto uklidňuje, že se zahraničním agentům do rukou žádné důležité informace nedostaly.
10.07.2014 18:40 |

podobné články

Další skandál Top Gearu. Moderátory vyhostili z Argentiny

 
Štáb britského motoristického pořadu vyhostili z Argentiny kvůli sporné poznávací značce. Moderátoři tvrdí, že se málem stali oběťmi lynčování.
06.10.2014 11:35 |

podobné články

Džihádista John byl namol opilý: Vyhostili ho proto z Tanzanie!

 
„Vydejte mi povolení ke vstupu do téhle země. Jste nuly a neřádi,“ křičel Džihádista John alias Mohamed Emwazi na úředníky na letišti v roce 2009. Byl tehdy v dost podnapilém stavu, a proto ho ze země vyhostili.
08.03.2015 22:05 |

podobné články

Američana věznili v Číně 7 let: Teď ho vyhostili!

 
Sedm let seděl americký občan Süe Feng v čínském vězení kvůli obvinění, že ohrozil státní bezpečnost Číny. Nyní byl konečně propuštěn na svobodu, ale sotva vyšel z věznice, Číňané ho vyhostili!
04.04.2015 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Tři Čechy zadrželi Ukrajinci při razii v sektě, kterou založil český duchovní

 
Ukrajinská tajná policie SBU podnikla v pondělí na západě země razii v ženském a mužském klášteře, který patří Ukrajinské pravověrné řeckokatolické církvi (UPŘKC) založené bývalým českým knězem Antonínem Dohnalem , kterého římskokatolická církev exkomunikovala. Komando zadrželo pět lidí včetně tří českých občanů, které Ukrajinci následně vyhostili. 
23.06.2015 18:46 |

podobné články

Češi pašovali kokain po celém světě. Byli chyceni při mezinárodním zátahu

 
Osm Čechů bylo zatčeno při policejním zátahu na mezinárodní gang pašeráků kokainu. Na svém webu o tom informuje česká policie. Tři Češi byli zatčeni na českém území, další v jiných evropských zemích. 
27.08.2015 12:56 |

podobné články

Unikátní výroba sektu: Lahve potopili na dno Vranovské přehrady

 
Tři stovky lahví sektu potopili vinaři z Lechovic na Znojemsku na dno Vranovské přehrady. Až 15 let budou zrát v hloubce 40 metrů.
14.10.2013 05:00 |

podobné články

Krainová se zbláznila: Maxovi (2) dala sklenku sektu!

 
Při pohledu na tyhle snímky nejedné matce zatrne! Simona Krainová (40) na jachtě nabídla svému malému Maxovi (2,5) sklenku sektu a pak ho pustila ke kormidlu.
17.07.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (1906 článků)

Asijští trhovci v Brně drželi pět zákazníků v kontejnerech

 
Celníci zajistili při víkendovém zátahu v jedné z tržnic v Olomoucké ulici v Brně padělky za více než devět milionů korun. Při zátahu řešili kuriózní problém.
07.06.2010 14:05 |

podobné články

Fenku Diesel (†7) omylem zastřelil policista při pařížském zátahu na teroristy

 
Měla chlupatou srst, čtyři nohy, a přesto byla větším hrdinou než mnozí lidé. Fenka belgického ovčáka Diesel (†7) zemřela při zátahu na teroristy na pařížském předměstí Saint-Denis. Dosud se mělo za to, že ji zabili přímo teroristé, kteří předtím pozabíjeli v Paříži 130 lidí. Nyní to vypadá, že ji zabila zbloudilá kulka od policisty.
04.02.2016 12:30 |

podobné články

Češi zotročovali krajany v Británii, sluhové z donucení jedli odpadky

 
Slibovali hory doly, ale z planých slibů byl nakonec jenom teror. Český gang původně z Nového Boru zval do Velké Británie své krajany, které poté do země dopravil a tam si je zotročil. Každému, kdo pro ně nechtěl pracovat, vyhrožovali dva muži a tři ženy násilím.
25.10.2016 08:05 |

podobné články

Travolta opouští sektu: Chtějí ho vydírat homosexualní minulostí!

 
Scientologie možná přijde o jednu ze svých nejslavnějších tváří. Kontroverzní sektu totiž hodlá opustit John Travolta.
28.07.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: John Travolta (313 článků)

Parsifal po dvaceti letech opět v Praze: Zakládá tu novou sektu?

 
Tak tohle je pro spoustu lidí velký šok! Zeť zesnulé herečky Mileny Dvorské (†71), který se se svojí rodinou proslavil vleklými útěky před zákonem, se po dvaceti letech vrací zpátky do Prahy. Chystá se zde snad obnovit starou sektu? Nebo ho přilákalo dosud nevyřešené dědictví?
05.10.2010 02:50 |

podobné články

Osobnosti: Milena Dvorská (78 článků)

Parsifal po dvaceti letech opět v Praze: Zakládá tu novou sektu?

 
Tak tohle je pro spoustu lidí velký šok! Zeť zesnulé herečky Mileny Dvorské (†71), který se se svojí rodinou proslavil vleklými útěky před zákonem, se po dvaceti letech vrací zpátky do Prahy. Chystá se zde snad obnovit starou sektu? Nebo ho přilákalo dosud nevyřešené dědictví?
10.10.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Milena Dvorská (78 článků)

Lupička zaútočila LAHVÍ SEKTU!

 
Pražští policisté pátrají od čtvrtečního rána po asi padesátileté ženě, která vyloupila nonstop v Praze 8. Zlodějka nejprve zaútočila na prodavačku, kterou třikát uhodila do hlavy lahví sektu. Poté si lupička odnesla věci za přibližně třicet tisíc korun.
07.04.2011 12:05 |

podobné články

Machři sekali láhve sektu šavlemi, lopatou, pukem i hokejkou!

 
Špičkové výkony nejlepších sommelierů z celé České republiky i Slovenska přineslo mezinárodní Mistrovství ČR v sekání láhví sektu v Prušánkách na Jižní Moravě. Sekalo se tady vším, co koho napadlo – od šavlí, a sekáčky přes šindele a skleničky až po pušku, golfové hole!
19.06.2011 14:00 |

podobné články