Článek

K čemu vede zuření a rozčilení?!

 
Někteří psychologové radí, aby lidé v sobě naštvanost nedusili. Jenže řešit ji pak výbuchem emocí a řvaním není rozumné. Když člověk upouští parou a řádí, může na to také umřít. Zuření a rozčilení totiž zvyšují riziko infarktu osmkrát. A nejhorší je to v případě osob, které jsou snadno vznětlivé a řádí takříkajíc každou chvíli. Výbušná a zuřivá povaha jsou pro zdraví srdce a cév zhoubné.
26.02.2015 16:05 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: Parta snaživých amatérů proti Zemanovi

 
Významnou část funkcionářů sociální demokracie ovládlo v souvislosti se Zemanovými útoky na Sobotku zřejmě nehrané rozčílení. Už T. G. Masaryk ale řekl, že rozčílení není program…
02.02.2016 17:10 |

podobné články

Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem

 
Vysoký krevní tlak rozhodně není nic, čemu bychom neměli věnovat pozornost, co bychom měli zanedbávat nebo co bychom měli brát na lehkou váhu. Negativní stránkou této zdravotní obtíže je skutečnost, že na rozdíl od jiných problémů vůbec nebolí a právě proto jsou vysoké hodnoty krevního tlaku tak moc záludné. Jestliže i vy bojujete s vysokými až hraničními čísly, pak si nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak se vypořádat s vysokým krevním tlakem! Lékaři se shodují na tom, že člověk s nízkým krevním tlakem bude sice žít dlouho, ale bude se velmi často trápit pro pocity slabosti a bude mu špatně. Naopak člověk s vysokým krevním tlakem nepocítí vůbec nic, ale za to je u něho mnohem vyšší riziko infarktu nebo mrtvice. Hodnoty krevního tlaku kolísají – kdy je to v pořádku a kdy ne? Naměřené hodnoty krevního tlaku se udávají ve dvou číslech a přirozené je, pokud tlak občas kolísá. Hodnoty se mění během dne a mohou se lišit například při sportování, ve chvílích rozčilení nebo tehdy, kdy budete ve stresu. Takto je to v pořádku. Zpozornět byste měli ve chvíli, kdy váš krevní tlak začne kolísat i ve chvílích klidu, protože v tu chvíli už je něco špatně. Kdy dochází k patologickému zvýšení krevního tlaku? Pokud se vám tlak zvedne čas od času, není to žádná noční můra. Kolem 40-50 věku života se krevní tlak patologicky zvedá a ženy by si tak měly dojít na odborné vyšetření, které určí, zda je vše v normě. Nespoléhejte ale na tuto věkovou hranici, tlak se vám může změnit kdykoli! Navíc o jeho vysokých hodnotách i několik let vůbec nemusíte vědět a v tom je hypertenze velmi nebezpečná. Co způsobuje vysoký tlak? Vysoký tlak může mít za následek srdeční selhání, může být příčinou mozkových příhod, rovněž urychluje proces aterosklerózy a postihnout... Čtěte více Příspěvek Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2016 17:50 |

podobné články

Ve Strakonicích se občan ke slovu nedostane

 
Jednací řád strakonického zastupitelstva je podle ministerstva vnitra v určitém bodě protiprávní. Znemožňuje prý totiž, aby se ke konkrétním projednávaným bodům vyjádřila přítomná veřejnost. Lidé tak musí dopředu nahlásit, k čemu se chtějí vyjadřovat, a až pak zastupitelé odsouhlasí, k čemu mohou mluvit a k čemu naopak nikoli.
12.05.2011 11:00 |

podobné články

Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší?

 
Snad žádná žena nechce vypadat starší, nežli ve skutečnosti je. I přes veškerou snahu působit na své okolí co možná nejmladistvějším dojmem se až žalostně mnoho žen dopouští chyb, které je na pohled dělají starší a zbytečně jim tam přidávají léta. Přitom se stačí širokým obloukem vyhnout věcem, které jsou příčinou toho, že vypadáte tak, jako by vám bylo mnohem více, než vám ve skutečnosti je! Jak tedy nevypadat starší? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku, ve kterém vám poradíme, čemu se ve vlastním zájmu vyhnout. Nepřidávejte si zbytečně léta, která vám vůbec nepatří! Nechcete vypadat starší? Poradíme vám, čeho se vyvarovat! Nevhodné oblečení Čeho si na vás vaše okolí všimne jako úplně první? Správně, je to vaše oblečení! Hodně žen ukrývá ve svém šatníku věci, které jim nejenom nesluší, ale jim přidávají léta. Ony si to neuvědomují a zbytečně tak dávají svému okolí domněnku toho, že jejich občanka čítá daleko vyšší číslo, než které se tam nachází ve skutečnosti. Špatný make-up V současné době se líčí snad každá žena. Make-up nám umožňuje zakrýt nedokonalosti a zvýraznit tak náš obličej. Jenže i v tomto ohledu můžeme šlápnout vedle, což má za následek jedinou věc: vypadáme na více let, než kolik nám vlastně je. Proto volte líčení, které bude odpovídat příležitosti a nepřehánějte to. Neslušivý účes Další chybou je účes, který ženě jednoduše nesedí. Mnohdy se držíme jednoho střihu klidně i několik let a vůbec nám nedochází, že se mění nejen aktuální trendy, ale i naše rysy. Pokud nechcete působit, že vám již táhne na léta, kterými se žádná žena nechlubí, nechte si poradit, jaký účes vám bude sedět. Příspěvek Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 18:10 |

podobné články

Nový plzeňský biskup o migrační krizi: Zveme lidi domů, a tím pádem máme povinnost, aby ten domov zůstal zachován

 
Největším problémem Česka v diskusi o migrační krizi je, že se tu vytvořily dvě krajní fronty a že se debata vede způsobem buď – anebo. A zlatá střední cesta dostává z obou stran na frak, posteskl si v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny čerstvě jmenovaný plzeňský biskup Tomáš Holub, který byl dosud generálním sekretářem České biskupské konference. V rozhovoru přišla také řeč na to, k čemu mu jsou dobré zkušenosti z pobytu v Bosně z doby, kdy byla zmítána občanskou válkou, ale i na to, čemu se věnuje ve volném čase.
20.02.2016 18:05 |

podobné články

Agáta, jak ji neznáte: Hádejte, k čemu vede svého dvouletého syna

 
Výjimečně jsme vynechali dekolty, skandály a další běžné věci, o kterých se obvykle bavíme s Agátou Prachařovou  (28) . Byli jsme totiž na křtu desky a měla s sebou svého syna Kryšpína. A docela jsme koukali, že rebelka svého syna vede ke klasické hudbě.
16.09.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2519 článků)

Dělají bordel, neumí mluvit. Nejde s nimi pracovat. V Německu unikla zlá pravda o migrantech

 
Matematik Marian Kechlibar prozrazuje, co se děje v jedné z policejních škol v Německu, přesněji řečeno v Berlíně. Hlavní město Spolkové republiky Německo vede levicová koalice, která chce do policejního sboru začlenit co nejvíce azylantů. K čemu to vede? Raději se podívejte sami.
05.11.2017 21:15 |

podobné články

Topolánek: My do voleb ministry nepošleme

 
Rozčílení ODS stoupá. Ani eventuální kandidatura ministra Kohouta za ČSSD ale prý s modrými kandidátkami nepohne.
18.02.2010 09:15 |

podobné články

Šéf Rady seniorů o Mádlovi a Issové: Rodiče by se za ně měli stydět

 
Rozčílení senioři kvůli videu "Přemluv bábu" napsali prezidentu Václavu Klausovi. Od čtvrtka se také hodlají aktivně zúčastnit předvolební kampaně.
28.04.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8976 článků)

Zloději okrádají válečné veterány. Berou jim medaile

 
Váleční veteráni jsou rozčílení a znechucení.
15.05.2010 21:10 |

podobné články

Herečka Jodie Fosterová zmlátila v parku sedmnáctiletého mladíka

 
Jodie Fosterová bude mít asi oplétačky se zákonem. Známá herečka totiž v rozčilení zmlátila nezletilého mladíka. Jodie si v parku spletla sedmnáctiletého hocha s fotoaparátem v ruce s jedním z paparazziů, které nemůže vystát. Kalifornská policie zatím případ vyšetřuje.
13.06.2010 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jodie Foster (44 článků)

Policie šetří. Na služebně neteče teplá voda

 
Velké rozčílení mezi českými policisty vyvolal další kontroverzní pokus, jak na nich ušetřit peníze.
11.07.2010 21:05 |

podobné články

Co víte o důležitosti oka

 
Oko – do duše okno, praví lidové pořekadlo. Oči vyjadřují smutek i radost, hněv i rozčilení, lásku i naději. Tuto „úlohu“ však mohou plnit jen tehdy, je-li o ně dobře pečováno. Oči jsou sice vybaveny ...
20.08.2010 07:01 |

podobné články

Kamarád Otakara T.: Pokud to udělal, ať ho zabijí! Ale nevěřím tomu...

 
Šok, nejistotu, rozčarování, pochybnosti, rozčilení – to všechno v těchto dnech prožívají lidé, kteří osobně znali Otakara Tomka (41), obviněného z vraždy a znásilnění malé Aničky Janatkové (†9).
21.03.2011 12:10 |

podobné články

Rozpuštěné Věci veřejné rehabilitují svět politických dinosaurů

 
Věci veřejné končí. Znamená to rehabilitaci světa politických dinosaurů, jimž vyhlásily před rokem a půl válku, ptá se na úvod svého komentáře v týdeníku Reflex Bohumil Pečinka. Připomíná, že oprávněné rozčilení na poměry vydávané za program se stalo pro VV mimořádně účinným ve chvíli, kdy dostalo tvář Radka Johna.
19.05.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Rozčílení lidovci: Veřejnoprávní média se nám nevěnují

 
V posledních měsících stoupají preference bývalé stálice české politické scény, KDU-ČSL. V červnu by se podle agentury SANEP dostaly do sněmovny, na rozdíl od Věcí veřejných. Přesto se strana cítí opomíjena médii – hlavně těmi veřejnoprávními.
28.07.2011 20:20 |

podobné články

Divoké soustředění finalistů Muže roku: Musela zasahovat policie!

 
Ani přítomnost policisty nezabránila neznámým lapkům, aby neřádili přímo pod okny penzionu v Myslovicích, kde se konalo soustředění finalistů Muže roku 2011. Zatímco se finalisté znavení tréninkem na finále ještě vyvalovali v postelích, kdosi vykradl místní kapličku. V té bylo i zařízení, které celé vesničce zajišťovalo rozhlas a internet. I to zmizelo. Obyvatelé Myslovic jsou tak hodně rozčílení.
15.08.2011 10:10 |

podobné články

S papalášskými espézetkami má zatočit zákon

 
Rozčilení, ale spíše už jen mávnutí rukou a úšklebek znamenající rezignaci vyvolávají tzv. papalášské či kmotrovské státní poznávací značky na autech prominentů a různých zbohatlíků. Matematici vědí, že v desetitisícové sérii najdou 28 případů stejného čtyřčíslí, „experti“ zase to, že za takovou espézetku je možno vyinkasovat i dvacet tisíc korun.
19.08.2011 05:25 |

podobné články

Rozčilení starostové: Doplácíme na stát. Vládo, vrať nám peníze

 
Starostové měst a obcí se zlobí. Stát totiž letos snížil o deset procent příspěvek městům a obcím, které vykonávají státní správu. V návrhu rozpočtu na rok 2012 se ale tyto peníze pro obce navyšovat nebudou. Za vydávání občanských průkazů, pasů, živnostenských oprávnění, stavebních povolení a desítky podobných úkonů zaplatí tedy města zvýšené náklady ze svého.
24.09.2011 18:05 |

podobné články