Při potápění na chorvatském ostrově Kukuljar zahynul český turista. Píše to v pátek portál 24sata.

12 let od smrti Karla Zicha (†55): Poslední slova před smrtí v moři patřila instruktorovi potápění

Oblíbený zpěvák Karel Zich (†55) už je po smrti dvanáct let! Zemřel tragicky 13. července 2004 při potápění! Co se tehdy stalo?

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý oznámí, zda bude na květnovém sjezdu lidovců kandidovat na předsedu strany. Zpravodajský server Echo24.cz dnes s odkazem na vyjádření krajského tajemníka KDU-ČSL Jana Dostála napsal, že Jurečka na předsedu kandidovat nebude. Jurečka ani Dostál nechtěli ČTK tuto informaci potvrdit.
15.03.2015 15:45 |

Osobnosti: Marian Jurečka (516 článků)

Prvním místopředsedou lidovců zůstává ministr zemědělství Jurečka

Prvním místopředsedou KDU-ČSL zůstává ministr zemědělství Marian Jurečka. Na zlínském sjezdu strany získal dnes 148 hlasů, odevzdáno bylo 278 hlasovacích lístků. Téměř 100 hlasů bylo neplatných. Jurečka porazil svého protikandidáta Miroslava Rovenského, který dostal 33 hlasů. Místopředseda Jan Bartošek kandidaturu stáhl, ucházet se bude o funkci řadového místopředsedy. Jurečka je prvním místopředsedou lidovců od roku 2011.
23.05.2015 15:41 |

Na Plzeňsku zahynul již druhý starosta po pádu z výšky

V Plzeňském kraji zahynul během února již druhý starosta menší obce na následky pádu z výšky. Po Jiřím Štychovi, starostovi Příchovic, zahynul tragicky také Pavel Čechura, velmi oblíbený starosta Bušovic na Rokycansku. Mluvčí policie Jana Tomková uvedla pro Parlamentní listy, že policie vyšetřuje okolnosti tragického úmrtí sedmapadesátiletého muže.
23.02.2011 15:00 |

Na jihozápadě Slovenska zahynul český potápěč

Slovenská policie vyšetřuje okolnosti úmrtí dvaapadesátiletého Čecha, který zahynul na jihozápadě Slovenska. Muž se vydal potápět ještě s dalšími lidmi do jezera u Sence, uvedla dnes slovenská média. Senec leží asi 20 kilometrů od Bratislavy a tamní jezera mají v oblibě i čeští příznivci potápění.
19.02.2017 21:10 |

Judista Krpálek na MS nestačil na světovou jedničku

Nejlepší český judista ve váhové kategorii do 100 kilogramů prohrál až ve třetím kole.
09.09.2010 11:55 |

Judista Krpálek se blýskl evropským bronzem

Judista Jaromír Ježek získal na mistrovství Evropy v Istanbulu bronz v kategorii do 73 kilogramů. V boji o třetí místo zdolal stříbrného z olympijských her v Pekingu 2008 Francouze Benjamina Darbeleta.
22.04.2011 17:50 |

Osobnosti: Jaromír Ježek (3 články)

Judista Ježek vybojoval evropský bronz

22.04.2011 18:55 |

Mladý judista Krpálek vyhrál v Miami turnaj SP. Počtvrté

Dvacetiletý český judista Lukáš Krpálek vyhrál Světový pohár v Miami ve váze do 100 kilogramů a připsal si už čtvrtý turnajový triumf v seriálu v seniorské kariéře. Ve finále porazil úřadujícího mistra Evropy Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny po druhém wazari před časovým limitem.
03.07.2011 08:45 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (58 článků)

Co mají společného filmová postava František Koudelka, který jako judista likvidoval soupeře ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje a fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo? Možná více, než byste si mysleli.
26.07.2011 13:40 |

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (449 článků)

Judista Krpálek obhajoval na ME bronz, ale vypadl ve 2. kole

Český judista Lukáš Krpálek vypadl na mistrovství Evropy v ruském Čeljabinsku už ve druhém kole, když mu stopku vystavil Rus Zafar Machmadov.
28.04.2012 15:05 |

Brazilský judista získal bronz. Pak si olympijskou medaili rozbil při sprchování

Brazilský judista Felipe Katadai se tolik nechtěl odloučit od své olympijské medaile za třetí místo z nedělní soutěže do 60 kg, až si ji rozbil. Třiadvacetiletému Jihoameričanovi upadla medaile při sprchování na zem v koupelně, což nevydržela křehká část, na niž se upevňuje stuha.
30.07.2012 11:20 |

Judista Musil vypadl ve druhém kole turnaje. Na OH končí

Český judista Jaromír Musil vypadl ve druhém kole olympijského turnaje po prohře na ipon s Moldavcem Sergiem Tomou. Při své premiéře na hrách skončil hned po svém prvním utkání ve váze do 81 kilogramů. Závodník Sokola Vršovice, který měl v prvním kole volný los, v Londýně skončí mezi poraženými bez umístění.
31.07.2012 13:10 |

Judista Krpálek porazil mistře světa Anaie. Je ve čtvrtfinále!

Judista Lukáš Krpálek postoupil do čtvrtfinále olympijského turnaje. V druhém kole kategorie do 100 kg, jímž začal své účinkování na londýnském tatami, porazil na ippon mistra světa z roku 2010 Takamasu Anaie z Japonska.
02.08.2012 12:45 |

Judista Krpálek medaili nezíská. Vypadl v opravách a skončil sedmý

Český Judista Lukáš Krpálek bude na olympijských hrách bez medaile. V opravách v kategorii do 100 kg prohrál s Nizozemcem Henkem Grolem a v turnaji končí sedmý.
02.08.2012 17:30 |

První doping na OH! Judista bral marihuanu a přišel o sedmé místo

Americký judista Nick Delpopolo vešel do historie olympijských her v Londýně 2012, radost z toho ale určitě nemá. Je totiž prvním sportovcem, kdo byl na sportovním svátku roku diskvalifikován za doping.
06.08.2012 17:35 |

Judista Krpálek je mistrem Evropy

Český judista Lukáš Krpálek se stal mistrem Evropy ve váze do 100 kg. Na šampionátu v Budapešti dnes porazil ve finále Nizozemce Henka Grola. Krpálek navázal na evropské tituly Jiřího Sosny z roku 1988 a Zdeňka Písaříka z roku 1954. Dvaadvacetiletý český reprezentant dosáhl dalšího velkého úspěchu po předloňském třetím místě na mistrovství světa.
27.04.2013 14:05 |

Krpálek veze z univerziády druhé zlato

Judista Lukáš Krpálek získal na Světové letní univerziádě v Kazani druhé zlato. Po nedělním vítězství v kategorii do 100 kilogramů triumfoval i v soutěži bez rozdílu vah a stal se nejúspěšnějším judistou univerziády. Bronz přidal další judista Pavel Petřikov, třetí v kategorii do 60 kg.
10.07.2013 21:20 |