Článek

Jsou Řekové skutečně líným enfant terrible eurozóny?

 
Příjemný odpolední stín, kterým olivovník objímá milenecký pár na pobřeží středozemního moře, dobře vychlazené ouzo a stůl přetékající zeleninou, ovocem a sýrem. I tak si může našinec představovat život průměrného Řeka, alespoň podle toho, jak ho zná z vývěsek cestovních kanceláří. Hned si rovněž doplní, že šlehání mořskými vlnami a sluncem Řekům umožňuje vlídná pomoc Evropské unie. Lenivý a chamtivý Řek je potom ještě natolik drzý, že si nárokuje půjčku od tvrdě pracujících Evropanů, kterou nechce vracet. Realita je však často spletitější než reklama na zájezd k moři a běžně rozšířené stereotypy.
15.04.2015 22:35 |

podobné články

Podobné články

Rusové jsou hajzlové, šovinisti, podlí násilníci. Ivánky je třeba oblbnout. Vladimir Žirinovskij recituje z Lenina na videu, které se začalo šířit internetem

 
Po ruských i světových sociálních sítích se nyní začalo šířit rok staré parlamentní vystoupení enfant terrible ruské politiky Vladimira Žirinovského, lídra Liberálně-demokratické strany Ruska. Politik je známý svými velmi kontroverzními názory a způsobem vystupování.
18.04.2015 17:26 |

podobné články

Podle Babiše se situace Řecka bude opakovat. Proto by mělo odejít z eurozóny

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepovažuje výsledek summitu eurozóny k Řecku za dobrý. Za pár let se podle něj bude situace opakovat. Za řešení má odchod Řecka z eurozóny a částečný odpis jeho dluhů, sdělil dnes agentuře ČTK. Členské země eurozóny se po celonočním jednání dohodly na tom, že Řecko bude moci začít jednat o třetím programu pomoci ze záchranného fondu eurozóny. Podmínkou je rychlé zahájení tvrdých reforem.
13.07.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11997 článků)

Kontroverzní jokozuna Asašorju opouští po rvačce v baru sumó

 
Enfant terrible japonského zápasu sumó Asašorju se po dalším skandálu rozhodl ukončit kariéru.
04.02.2010 12:05 |

podobné články

Byznys v Tatrách: Dalík v pokoji za 70 tisíc přemýšlí o kšeftech

 
Nejen Jan Kočka či šéf dopravního podniku Dvořák nemohli chybět na turnaji v koňském zimním pólu, který pořádá investiční skupina J&T.; V sobotu tryskáčem přiletěl i enfant terrible české politiky a pravá ruka Mirka Topolánka (53), lobbista Marek Dalík (35). Podle informací Blesku shání Dalík pro ODS peníze na předvolební kampaň. A bydlí v pokoji za 72 tisíc korun...
06.02.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2133 článků) , Marek Dalík (288 článků) , Jan Marek (341 článků) , Jan Dvořák (87 článků) , Honza Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků)

Topolánek je "mamlas" a Vodrážka "blbec z Horní Dolní", píše Rath

 
Enfant terrible ČSSD David Rath napsal novou knihu, ve které se nevybíravě vyjadřuje o současných i bývalých politicích ODS a TOP 09.
20.04.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4367 článků)

Topolánek je ´mamlas´ a Vodrážka ´blbec z Horní Dolní´, píše Rath

 
Enfant terrible ČSSD David Rath napsal novou knihu, ve které se nevybíravě vyjadřuje o současných i bývalých politicích ODS a TOP 09.
20.04.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4367 článků)

Osmany Laffita povečeřel s Eltonem Johnem!

 
Kubánský návrhář Osmany Laffita se v sobotu zúčastnil 12. výročního letního plesu White Tie and Tiara (ples bílých motýlků a diadémů), kterou v Londýně pořádá sir Elton John. Významnou událostí tohoto večera bylo soukromé vystoupení popové „enfant terrible” Lady GaGa.
29.06.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (470 článků) , Osmany Laffita (149 článků)

Francouzskou literární Goncourtovu cenu získal letos Houellebecq

 
Francouzskou literární Goncourtovu cenu za letošní rok získal francouzský spisovatel Michel Houellebecq, který je označován za enfant terrible současné francouzské literatury. Oceněn byl za svůj román La carte et le territoire (Mapa a území), uvedla agentura AFP.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Michel Houellebecq (11 článků)

Drsný porotce Rytmus: Dal se na folklór?!

 
Pane jo, to je gól! Že by se porotce Česko Slovenské SuperStar Patrik »Rytmus« Vrbovský (34) vzdal své image drsného rapperského krále a vrhl se na folklór?! Že by Rytmuse až tak vykolejily velikonoční svátky?! Ne, ne, ten chlapík v kroji není slovenský enfant terrible, ale jeho dokonalý lidský klon, jehož vyfotil všímavý čtenář deníku Aha! Marcel Jučánek!
26.04.2011 12:05 |

podobné články

Neuvěřitelná proměna Kelly Osbourne: Z ošklivého tlustého káčátka je elegantní dáma

 
Enfant terrible britské hudební scény, zpěvačka Kelly Osbourne (26), se mění před očima. Zatímco ještě před pár lety byla spojována spíše se svým bohémským způsobem života, pitkami a drogovými aférami, dnes je vše jinak.
21.06.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Kelly Osbourne (131 článků)

Sprostého Kalouska si všimli i za hranicemi, žaluje europoslanec

 
Řekne-li se o někom, že je to enfant terrible (příšerné dítě), jde podle výkladových slovníků zejména v přeneseném smyslu o prostořekého, nezdvořilého člověka, který nečekaně říká nepříjemné věci a nedbá na společenské zvyklosti. Případně obecně o výstředního člověka, o "originál", který ve společnosti působí trapné situace.
02.10.2011 20:50 |

podobné články

VIDEO: Ibrahimovič dal soupeři facku a byl vyloučen

 
Fotbalový enfant terrible Zlatan Ibrahimovič se zase předvedl. Hloupým způsobem oslabil AC Milán, který i kvůli Ibrahimovičově vyloučení pouze remizoval s Neapolí 0:0 a odmítl tak jít do čela italské ligy.
05.02.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Zlatan Ibrahimovič (92 článků)

Wainwright provokoval i zpíval v Praze

 
Kanadský písničkář Rufus Wainwright prokázal i v pondělí v pražském Stavovském divadle, že je v současnosti jakýmsi enfant terrible severoamerické scény.
23.10.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků)

Rebel ODS a politický vězeň: Raději podám ruku Ransdorfovi než Pospíšilovi

 
ROZHOVOR Šedesátiletý Michal Drabík je „enfant terrible“ plzeňské politické scény. Objevuje se na nejrůznějších politických setkáních a jeho kombinace - člen ODS a zároveň politický vězeň zřejmě mnoha lidem není po chuti. Po nějaké době jej zase ParlamentniListy.cz požádaly, aby ventiloval své nekonformní názory.
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pospíšil (9 článků) , Michal Pospíšil (9 článků)

Zemřela Věra Chytilová (†85), enfant terrible a první dáma českého filmu

 
Ve věku 85 let zemřela dnes v Praze první dáma českého filmu, režisérka a scenáristka Věra Chytilová, oznámila to její rodina, která jí byla doma nablízku. Chytilová upoutala už svými školními filmy Strop a Pytel blech. V roce 1966 excelovala slavnými Sedmikráskami. Byla držitelkou řady cen, včetně francouzského Řádu za umění a literaturu, Českého lva za dlouholetý umělecký přínos českému filmu či státní medaile Za zásluhy.
12.03.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Chytilová (124 článků)

Spisovatel Houellebecq provokuje vizí islamizované Francie

 
Spisovatel Michel Houellebecq, který je označován za enfant terrible francouzské literatury a patří k nejznámějším současným francouzským autorům, opět poutá pozornost. Tentokrát svým novým futuristickým románem o islamizované Francii, který vyvolal polemiku již před svým středečním uvedením do prodeje, napsala agentura AFP.
06.01.2015 09:27 |

podobné články

Osobnosti: Michel Houellebecq (11 článků)

Skála (KSČM): Fed prohnat auditem, měnovému fondu zavřít krám

 
Odpovědná finanční instituce by tomu, kdo má problém už se splátkami stávajících miliardových dluhů, dalších 17 či 40 miliard dolarů jaktěživ nepůjčila. MMF však Ukrajině ano, protestuje enfant terrible americké pravice Ron Paul.
02.04.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Ron Paul (13 článků)

Drsný filozof Kohout: Katolická církev je jako červ parazitující na vybájeném Ježíši Kristu. A z názoru Čechů na uprchlíky je mi na blití

 
JINÝMA OČIMA Nahradí islám křesťanství? Je Plzeň středobodem českého katolicismu? Na provokativní otázky pro ParlamentníListy.cz odpovídá filozof Milan Kohout, který žil v disentu a pobýval také ve Spojených státech. Nyní se zabývá performacemi a na Západočeské univerzitě je jakýmsi „enfant terrible“…
24.05.2015 13:11 |

podobné články

VIDEO Šíří se drsný projev Viktora Orbána. Česky

 
Hlavní nebezpečí evropské budoucnosti nehrozí od imigrantů, kteří sem chtějí přijít, ale od fanatických bruselských přisluhovačů multikulturalismu. V projevu, který se objevil na serveru YouTube, to uvedl maďarský premiér Viktor Orbán, který je považován za enfant terrible evropské politiky. Uvedl také, že nedovolí, aby v Maďarsku vznikla přistěhovalecká ghetta.
29.03.2016 14:01 |

podobné články