Článek

„Jsou jako odjištěný granát.“ Starosta Kmetiněvsi volá na mladé vrahy politiky

 
Starosta středočeské Kmetiněvsi Ludvík Kvapil před šesti lety zahájil tažení za snížení hranice trestní odpovědnosti mladistvých. Pod jeho petici se od té doby podepsalo 570 tisíc lidí. V souvislosti s nedávnou tragédií v Teplicích, kde 14letý hoch údajně ubodal o rok mladší přítelkyni, svou snahu oživuje. Jak řekl ve Studiu Blesk, očekává, že se před volbami tohoto tématu chopí konečně i politici.
24.02.2016 06:35 |

podobné články

Podobné články

Chirurgům šlo o život: Z hlavy vojáka vyndavali odjištěný granát!

 
V tak polních podmínkách neoperoval ani Hawkeye Pierce v seriálu M.A.S.H.! Chirurgové v Kolumbii měli vyjmout z hlavy vojáka ruční granát. Odjištěný! Aby neohrozili zbytek pacientů, zbudovali si operační sál na parkovišti před nemocnicí!
26.06.2016 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Hawkeye Pierce (4 články)

Chatujte se starostou Kmetiněvsi: O inkluzi i trestech pro dětské vrahy

 
„Inkluze je polotovar sestavený lidmi, co nevědí, která bije,“ říká starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil (67). Ten se také snaží docílit změny zákona, která by snížila trestní odpovědnost dětských vrahů. Změní případ zavražděné Elišky konečně něco? A kdo zaplatí asistenty postiženým dětem na vesnických školách? O obou tématech bude hovořit na chatu Blesk.cz v úterý od 13 hodin, ptát se ale můžete už teď.
19.02.2016 16:25 |

podobné články

Suverenita zakoupila nové dresy pro fotbalisty z Kmetiněvsi

 
V úterý odpoledne přijela předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková do Kmetiněvsi a před tradičním utkáním Červení - Žlutí slavnostně - a s přáním úspěchů a dobrých výsledků - předala krásné nové dresy Kmetiněves 1991, které Suverenita zakoupila a darovala pro podzimní utkání. V září v nich hráči Kmetiněvsi nastoupí do utkání proti AMFOŘE Praha.
31.07.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Čínský voják se během výcviku málem zabil vlastním granátem

 
Čínský voják zažil během výcviku krušné chvilky. Pod dohledem svého nadřízeného se učil házet granát. Kvůli své nešikovnosti ale hodil odjištěný granát tak, že se odrazil od zátarasu z pytlů a spadl k oběma mužům zpátky do zákopu. Jen díky včasnému zásahu svého školitele, který mladíka stáhl k zemi, se naštěstí nic nestalo. Informuje o tom Daily Mail.
25.12.2011 21:35 |

podobné články

Kolečko smrti: Čínští vojáci si přehazovali granát vteřiny před výbuchem

 
Vojenské tréninky bývají náročné, aby byli vojáci náležitě připraveni na nejrůznější bojové situace. Členové armády Čínské lidové republiky ale trénink posunuli na zcela novou úroveň. Při některých cvičeních vyloženě hazardují se svými životy. Na oficiálním videu je vidět, jak si přehazují odjištěný granát.
26.01.2012 09:15 |

podobné články

Hledači militarií našli granát: Odjistili ho a zahodili před garáž

 
Odjištěný útočný granát vzor 34 z druhé světové války odhodila ze zatím nepochopitelných důvodů před svou garáž v centru Chotěboře na Havlíčkobrodsku dvojice hledačů historických militarií.
05.12.2015 16:00 |

podobné články

Útok na uprchlíky: Do německé ubytovny někdo hodil granát

 
Do areálu ubytovny pro běžence ve městě Villingen-Schwenningen na jihu Německa v noci na dnešek někdo hodil odjištěný granát, ten ale neexplodoval. Informovala o tom agentura DPA. Zraněn nikdo nebyl.
29.01.2016 09:50 |

podobné články

Vyděšení uprchlíci v Německu. V noci jim někdo k postelím hodil granát

 
U našich západních sousedů došlo k dalšímu útoku na ubytovnu určenou pro uprchlíky. Tentokrát do budovy pro 176 běženců kdosi vhodil odjištěný granát.
29.01.2016 20:10 |

podobné články

Starosta Kmetiněvsi chce kandidovat na prezidenta, zvolení ale nevěří

 
Česká republika má dalšího potenciálního kandidáta na prezidenta. Je jím starosta Kmetiněvsi na Kladensku Luděk Kvapil. Proslul kmetiněvskou výzvou, ve které požadoval přísnější tresty pro mladistvé pachatele brutálních trestních činů.
24.02.2012 16:05 |

podobné články

Za Suverenitu Bobošíkové bude kandidovat starosta Kmetiněvsi

 
Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková představila první kandidáty do krajských voleb. Ve Středočeském kraji povede kandidátku Olga Zubová. Dalšími kandidáty je například Martin Bartoš, předseda občanského sdružení, které bojuje proti prodeji polikliniky v Příbrami, dále Martin Michal, který chce bojovat proti postavení spalovny odpadu v brdských lesích. Na kandidátce Suverenity se dále objeví také starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil.
11.07.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Zubová (45 článků) , Martin Michal (314 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Hlídejete dětské vrahy žádá petice!

 
Starosta Kmetiněvsi sesbíral pod petici žádající tvrdší dohled nad mladistvími a dětskými vrahy 400 tisíc podpisů. Jedna z nejrozsáhlejších petic v polistopadové historii reaguje na mezeru v zákoně, která umožňuje mladým vrahům brzké propuštění na svobodu a pohyb bez jakéhokoli dohledu.
03.04.2010 11:00 |

podobné články

Vzkaz starosty z Kmetiněvsi vrahovi Barunky (†13): Ukaž se tu a čeká tě lynč!

 
Od brutální vraždy v Kmetiněvsi uplynulo deset let. Vrah Barunky N. (†13) Robin P. (nyní 22) je už 4 roky na svobodě a lidé ze vsi ho nenávidí. „Kdyby se tu ukázal, čekal by ho lynč,“ řekl v rozhovoru pro Blesk starosta Luděk Kvapil.
05.01.2014 05:45 |

podobné články

Kdyby zavraždili dítě ministrovi, trestní hranici sníží okamžitě, říká o vraždě Elišky starosta Kmetiněvsi

 
Vražda Elišky (†13) v Teplicích otřásla i Luďkem Kvapilem (67), starostou středočeské Kmetiněvsi. Opět si položil otázku, kterou si klade už 12 let. Co všechno se ještě musí stát a kolik lidí ještě bude muset zemřít, než politici dostanou rozum?
17.02.2016 12:10 |

podobné články

Čtyři ženy na oblíbené pláži u Tripolisu zabil dělostřelecký granát

 
Dvě ženy a dvě mladé dívky zabil v úterý večer na pláži blízko libyjské metropole Tripolisu a letiště Mitiga dělostřelecký granát. Dalších 15 lidí granát zranil. S odkazem na libyjské úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.
05.07.2017 06:55 |

podobné články

Řídíte unavení? Je to jako sednout za volant po pár panácích, varuje expert

 
Držet odjištěný granát nebo volant či řidítka na letní silnici je co do rizika stejné. Nikdy nevíte, kdo se řítí proti vám! Například prázdninový fantom – tedy vedrem otupělý, nevyspalý šofér dohánějící zpoždění. Podle Romana Budského (55) z Týmu silniční bezpečnosti totiž únava účinkuje jako alkohol!
08.08.2017 06:35 |

podobné články

Suverenita má dalšího zájemce o Hrad. Jsem jako Klaus, říká

 
Starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil, který se proslavil tím, že nasbíral 560 tisíc podpisů za tvrdší tresty pro mladistvé vrahy, chce kandidovat na českého prezidenta. Přestože jeho stranická kolegyně a šéfka Suverenity Jana Bobošíková již sbírá podpisy. Informuje o tom server iDNES.cz.
13.08.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Zmizení Aničky: V podezření byl také vrah z Kmetiněvsi!

 
Při vyšetřování vraždy a znásilnění Aničky Janatkové (†9) kriminalisté prověřovali i možnost, že pachatelem je vrah z Kmetiněvsi na Kladensku, který před sedmi lety jako třináctiletý chlapec brutálně znásilnil a zavraždil dívku (†13).
16.04.2011 12:15 |

podobné články

Vrah z Kmetiněvsi znovu před soudem! Tentokrát za loupež

 
Muže, který jako nezletilý zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku v Kmetiněvsi, dnes poslal Obvodní soud pro Prahu 9 do vězení za loupež.
23.10.2014 16:20 |

podobné články

Vrah z Kmetiněvsi, který znásilnil třináctiletou dívku: Odsoudili ho za přepadení!

 
Jako nezletilý zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku Barborku v Kmetiněvsi. Usvědčil ho pak dopis, který poslal jejím rodičům a na kterém byla jeho DNA. Teď byl kmetiněvský vrah Robert P. odsouzen za loupežné přepadení. Odpykat si má tři roky ve vězení! Jeho komplic Tomáš S. dostal 4,5 roku.
23.10.2014 16:35 |

podobné články