Článek

Josef Mrázek: Osoba samostatně výdělečně činná – stará korupční karta ODS

 
Předpis, jak počítat zdravotní pojistné u osob samostatně výdělečně činných, vznikl v dílně ODS před více než dvaceti lety a hned jsem se ptal, proč mají za ně pojišťovny dostat mnohem méně, než za zaměstnance, když podnikají, aby měli zisk, na který my zaměstnanci nedosáhneme. Sám předseda Klaus řekl, že podporovat podnikatele je politický úkol a námitku, že si je má korumpovat ze svého, a ne z peněz zaměstnanců, nijak nezohlednil. Asi měl takové přesvědčení, že vládnoucí strana může dělat, co chce. Některé principy znal z minula. A tak to bylo pořád, lhalo se a korumpovalo stále dále a podnikání bylo posvátnější, než kráva v Indii.
20.06.2017 16:55 |

podobné články

Podobné články

Mazars: Výdělečně činní důchodci mají opět nárok na daňovou slevu

 
Na základě rozhodnutí Ústavního soudu z 30. července mají výdělečně činní důchodci již za rok 2014 nárok na daňovou slevu na poplatníka ve výši 24 840 Kč. Pracující nebo samostatně výdělečně činní důchodci mají pro letošní rok stejné daňové podmínky jako ostatní občané.
07.08.2014 15:45 |

podobné články

Jak zaplatit daň z příjmu? Platit můžete třemi způsoby

 
Osoba samostatně výdělečně činná může daň z příjmu uhradit finančnímu úřadu v hotovosti, daňovou složenkou na poště nebo bankovním převodem. Na svých webových stránkách to uvádí ministerstvo financí.
29.03.2010 12:35 |

podobné články

Čti, český národe. Byli jsme hrdinové, teď ležíme v bahně

 
JINÝMA OČIMA Na konci osmdesátých let minulého století byl kvůli svým politickým aktivitám vězněn. Ve své protistátní činnosti však býval spíše individualistou a s chartisty se setkával jen vzácně. Jen jednou od nich využil pomocnou ruku v podobě zajištěného noclehu. "Popravdě, mnozí se mně už tenkrát příliš nezamlouvali, po pár letech po Sametové revoluci se ukázalo, že má nedůvěra k nim byla oprávněná," říká Slávek Popelka, publicista a osoba samostatně výdělečně činná ParlamentnímListům.cz. Ve své politické angažovanosti pokračuje i nyní, kdy vyzývá opět lidi k revoltě. Jeho výzvy proto kolují emailovými schránkami tisíců Čechů.
08.07.2011 05:15 |

podobné články

Aha! radí s exekucí - Martin Šanda: Zablokovali mi účet!

 
Krušné hodiny si prožil dirigent Martin Šanda (31), jemuž banka na základě exekučního příkazu zablokovala účet. Mohla za to chyba při placení sociálního pojištění, které si musí jako osoba samostatně výdělečně činná hradit sám.
04.05.2012 05:05 |

podobné články

Kalouskův člověk na kandidátní listině tají, v čem podniká

 
Kalouskův muž na kandidátce tají, v čem podniká. Podle serveru iDnes.cz má druhý muž na volební kandidátce TOP 09 na Vysočině Jiří Blažek u jména uvedeno OSVČ. Čemu se věnuje, když je osoba samostatně výdělečně činná, ale odmítá sdělit. "Zkrátka OSVČ znamená, že pracuji sám za sebe," odpověděl pouze na dotaz serveru. Podle Blažka jde o "hodně osobní otázku".
10.10.2012 21:00 |

podobné články

Nejkrásnější rusovlasá česká popová babička přišla o peníze!

 
Za to jim asi nepoděkuje! O Marcele Holanové  (63) , dámě, která na svůj věk rozhodně ani v nejmenším nevypadá , se v poslední době začalo psát jako o skoro na smrt nemocné pacientce špitálů. Smutné ale je, že to vůbec není pravda a zpěvačce, která je coby osoba samostatně výdělečně činná závislá na každé nabídce, kterou dostane, to pěkně ublížilo.
11.02.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Marcela Holanová (113 článků)

Exkluzivní srovnání: Zaměstnanec vs. živnostník – odvody, sociální a ekonomická hlediska

 
Z členské základny HK ČR dostáváme opakovaně dotazy na rozdíly mezi zaměstnanci a živnostníky, tedy samostatnými podnikateli – OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná). Hodnocení výhod a nevýhod obou skupin je stále předmětem živých debat a je vždy do značné míry subjektivní.
08.07.2015 14:01 |

podobné články

Hospodářský výbor poprvé otevřel problém osob samostatně výdělečně činných

 
Hospodářský výbor sněmovny (HV) se poprvé zabýval problematikou nerovnoměrného zdanění zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).
08.09.2010 11:55 |

podobné články

Podnikatel Tomáš nemocenské pojištění ignoruje: Vím, že si zahrávám, přiznává

 
Tomáš se už 15 let živí jako osoba výdělečně činná. Přiznává, že dobrovolné nemocenské pojištění si neplatí, nevyužil nikdy ani komerční nabídku pojišťoven. Co dělá v případě, že onemocní? A dělá dobře, že si dobrovolné pojištění neplatí?
05.11.2016 20:20 |

podobné články

Expert: Stát se chová k podnikatelům macešsky. Má smysl platit si nemocenskou?

 
Pokud podnikáte, tak dobře víte, že tato forma výdělečné činnosti má svá pozitiva, ale i negativa. Pokud se teprve chystáte na volnou nohu, tak byste si měli zjistit, co všechno vás čeká, např. pokud onemocníte. U osob samostatně výdělečně činných totiž platí: nepracuješ - nevyděláváš. Můžete si ovšem platit dobrovolné nemocenské pojištění. Kolik od státu dostanete?
03.11.2016 06:00 |

podobné články

Sestřička z Ordinace před půldruhým měsícem porodila syna a už pracuje: A je štíhlá jako proutek!

 
Janu Strykovou mají televizní diváci spojenou především s rolí sestřičky Kateřiny Vránové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ona je však činná také v divadle. Dokonce velmi činná - už měsíc a půl po porodu svého prvního dítěte, syna Jáchyma , pilně zkouší.
14.05.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Stryková (148 článků)

Benešová z ČSSD: Nechápu, proč je Sobotka tak zahleděný do Dienstbiera

 
Místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová není jako výdělečně činná advokátka závislá na stranické funkci, proto v březnu pojede na sjezd do Ostravy s klidem. Úspěch své kandidatury nevnímá nijak fatalisticky. Na sjezdu očekává především střet s Jiřím Dienstbierem, který je podle něj především uražený.
28.02.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Marie Benešová (250 článků)

Čeští brankáři zazářili. Mrázek vychytal Ovečkina, Pavelec dotáhl Jets k vítězství

 
Čeští brankáři Ondřej Pavelec a Petr Mrázek byli vyhlášeni hvězdami svých zápasů. Ondřej Pavelec odchytal proti Vancouveru výborné utkání a pomohl Winnipegu přerušit sérii šesti proher. Petr Mrázek se sice z výhry neradoval, pětadvaceti úspěšnými zákroky však zajistil Detroit alespoň jeden bod. 
19.11.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Pavelec (240 článků) , Petr Mrázek (100 článků)

Čeští brankáři zazářili. Mrázek si připsal asistenci, Neuvirth hvězdou utkání

 
Čeští brankáři zazářili v sobotních utkáních NHL. Michal Neuvirth vychytal vítězství Philadelphie 4:2 nad Arizonou a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Petr Mrázek si připsal g ólovou asistenci a 24 zákroků Mrázek v utkání NHL pod širým nebem, v němž jeho Detroit na baseballovém stadionu v Denveru zvítězil nad Coloradem 5:3.
28.02.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Neuvirth (110 článků) , Petr Mrázek (100 článků)

Ministryně Marksová: Pokud OSVČ odvádí minimum, dočkají se velmi malého důchodu

 
Osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ) chce ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová upozornit, že v budoucnu mohou mít velmi nízký důchod. Informační dopis dostanou do konce února ty OSVČ, které vykonávají samostatně výdělečnou činnost jako hlavní.
24.01.2016 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (451 článků)

In-karta? České dráhy nás sledují, píše Týden

 
Komentátor serveru Týden.cz Ivan Motýl kritizuje České dráhy. Jejich čipová In-karta podle něj omezuje osobní svobodu cestujících, jejichž pohyb jejím prostřednictvím sledují. ČD však popírají, že by karta sloužila ke sledování.
07.02.2012 21:45 |

podobné články

FINANČNÍ RÁDCE: Dostali jste nabídku zařídit si kreditní kartu? Poradíme vám, kdy se to vyplatí!

 
Není karta jako karta. Řada lidí nazývá „kreditkou“ svou platební kartu, kterou dostali k bankovnímu účtu. Mnohdy jde ale o nepřesné označení. Přečtěte si, jak se kreditní karta liší od karty debetní a kdy může být výhodné si ji pořídit.
16.05.2013 17:00 |

podobné články

Pražská turistická karta se rozšířila o bezplatné jízdné v MHD

 
Pražská turistická karta, Prague Card, se rozšířila o bezplatné jízdné v pražské MHD. Její provozovatel se dohodl na spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Novinka začne platit od začátku dubna. Novinářům to řekl Slávek Horský ze společnosti Prague Card. Karta dále umožňuje například bezplatné vstupné do více než 50 památek, dopravu na letiště nebo slevy na kulturní představení.
25.03.2014 15:15 |

podobné články

ČSOB: Cool karta bez účtu dá rodičům přehled, jak hospodaří jejich děti

 
COOL karta je bezkontaktní, předplacená karta určená především dětem na kapesné. Rodiče ocení SMS zprávu, která jim přijde vždy, když jejich potomek kartu použije. Ovládat COOL kartu bude moci držitel pohodlně i přes mobilní aplikaci.
24.08.2015 16:46 |

podobné články