Článek

Josef Ježek: Velbloud uchem jehly

 
Dorazila ke mně po internetu informace, která má údajně základ v článku v Lidových novinách. Jejím obsahem jsou marže obchodních řetězců v Česku. Budete-li číst dále, budete se divit. Já se divil taky!
13.01.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Ježek (52 článků)
Podobné články

Nejmenší tygr na světě. Projde uchem jehly!

 
Tchajwanský umělec vytvořil, jak sám tvrdí, nejmenší sochu tygra, kterou kdy spatřil svět. Je tak malá, že projde i uchem jehly, a vidět ji můžete...
22.01.2010 13:30 |

podobné články

Režisér Romance pro křídlovku slaví 100 let

 
Panenství, Maskovaná milenka, Dívka v modrém, Turbína, Krakatit, Proti všem, Kladivo na čarodějnice, Velbloud uchem jehly, Přijdu hned, Občan Brych, Příběh lásky a cti, Evropa tančila valčík. Co mají tyto filmy společné? Jedno určitě. Režiséra Otakara Vávru, držitele Medaile Za zásluhy, narozeného právě před sto lety.
28.02.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků)

Zaorálek (ČSSD): Bohatec se jen těžko dostane do království nebeského

 
Bohatý mládenec přichází k Ježíši Nazaretskému a říká mu, že je tak bohatý a jestli i pro někoho tak bohatého je šance se stát jeho učedníkem. A on mu odpoví větou té divoké poetické krásy, zvláštní. Že spíše velbloud projde uchem jehly než bohatec se dostane do království nebeského
14.07.2012 19:05 |

podobné články

Soudruzi, styďte se, vzkazuje Česká biskupská konference komunistům

 
„Spíš projde velbloud uchem jehly, než projde bohatý do Božího království.“ Biblické citáty a obrázek ukřižovaného Ježíše Krista zveřejnila KSČM na svém webu v rámci boje proti církevním restitucím. Česká biskupská konference odsoudila chování komunistů a označila ho za nestoudné.
23.09.2012 16:00 |

podobné články

Malé, zlostné, žlučovité strany. Domnělí zastánci demokracie. Čím větší snaha o kriminalizaci Babiše, tím větší jeho úspěch. Zdeněk Zbořil vyplácí „opoziční extremisty“

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Kardinál Dominik Duka je si podle doktora Zdeňka Zbořila vědom toho, že česká společnost je „ovládána zlobou a nenávistí natolik, že existuje taková její míra, že se máme obávat obecné mravní pokleslosti“. Politolog zmiňuje, že u nás není většina umlčována, spíš paradoxně mlčí sama a existuje řada lidí, kteří dělají spoustu užitečných věcí, jen o nich mlčí „zlovolná média“. „Zkusme dnes přesvědčovat o tom, že spíše projde velbloud uchem jehly, než vstoupí boháč do království nebeského. Budou se nám smát nejen naše děti, ale i vnuci v téměř předškolním věku, ale už hovořící jen se svým smartphonem a nikoli se svými kamarády,“ podotýká Zbořil.
25.12.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (804 článků)

Babišovi dal košem europoslanec Ježek. Bere půl milionu, ať skončí úplně, říká Faltýnek

 
Europoslanec Petr Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Oznámil to v úterý v dopise zaslaném předsednictvu hnutí. Ježek se s ANO rozchází v pohledu na podporu prezidenta Miloše Zemana a na vztah hnutí s komunisty a extremisty. Uvedl také, že má odlišné představy než vedení hnutí o požadavcích na osobu premiéra. První místořpedseda ANO Jaroslav Faltýnek vzkázal, ať Ježek složí mandát europoslance.
23.01.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20165 článků)

V sendvičích servírovaných na palubě letadla se našly jehly

 
Jehly na šití se našly v sendvičích servírovaných během čtyř letů americké letecké společnosti Delta Air Lines, která se nyní snaží zjistit, jak se do jídla dostaly. Jehly byly v krůtích sendvičích podávaných při letech z nizozemského Amsterdamu do USA, napsala dnes agentura AP.
17.07.2012 07:45 |

podobné články

Velbloud se chtěl v Brně pářit na sněhu, to ho stálo život

 
V brněnské zoo si velbloud na sněhu zlomil nohu. A to nejspíš ve chvíli, kdy si chtěl užít se samicí. Stálo ho to život.
09.01.2010 16:30 |

podobné články

V brněnské zoo při páření uklouzl velbloud, museli ho utratit

 
Smutek ovládl Mniší horu v Brně. Na náledí tam v sobotu uklouzl osmnáctiletý velbloud Abdul. Nohu si při pádu poranil tak zle, že jej museli utratit. Zranění si způsobil podle ošetřovatelů ve chvíli, kdy se pokusil o spáření se samicí.
11.01.2010 05:25 |

podobné články

Co je horší než nadržený chlap? Nadržený velbloud!

 
Velbloud měl chuť, ale u reportéra neuspěl!
30.12.2011 09:35 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Kalouskův kůň není velbloud, ale převlečený starý osel

 
TOP 09 se podle Miroslava Kalouska „již na žádném dalším slepenci“ podílet nebude. Skvělá zpráva. Ještě lepší je, že „pokud se z daňového koně stane velbloud, TOP 09 odejde z vlády“. To zní jako rajská hudba.
01.11.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6347 článků)

Slavný a zničený obraz Velbloud s břemenem se dočkal kopie

 
Originál obrazu Velbloud s břemenem byl zničen při náletu v Libyi. Sulajmán Mansúr jej namaloval znovu, protože jde o velmi slavné dílo v arabském světě, a vystavil v Dubaji.
13.03.2014 17:25 |

podobné články

Slavný a zničený obraz Velbloud s břemenem se dočkal kopie

 
Originál obrazu Velbloud s břemenem byl zničen při náletu v Libyi. Sulajmán Mansúr jej namaloval znovu, protože jde o velmi slavné dílo v arabském světě, a vystavil v Dubaji.
13.03.2014 17:25 |

podobné články

Ups, to je velbloud! Primácká moderátorka Doležalová byla za slušnou, ale co to camel toe v rozkroku?

 
Primácké moderátorce "Kláře Doležalové":http://www.extra.cz/tema/klara-dolezalova (40) se podařilo kouzlo nechtěného. Žádné upnuté legíny, ale klasické plátěné kalhoty odhalily takzvané camel toe neboli "velbloudí stopu":http://www.extra.cz/baro-to-je-tedy-velbloud-stepanova-ukazala-mohutnou-camel-toe-cele-foto-v-galerii v rozkroku.
17.09.2014 16:55 |

podobné články

Majitele přírodního parku v Mexiku zabil velbloud

 
Americký majitel přírodního parku v mexickém letovisku Tulum zemřel poté, co ho zkopal, pokousal a nakonec si na něj sedl jeho velbloud. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP, podle níž úřady všechna zvířata v parku zabavily, než případ prošetří.
16.10.2014 19:35 |

podobné články

Paralympijský cyklista Ježek na MS spadl, jeho stav je velmi vážný

 
Jiří Ježek je v umělém spánku, jeho stav je velmi vážný. Český paralympijský vítěz v cyklistice spadl na Mistrovství světa v americkém Greenville asi 200 metrů před cílem. Utrpěl mnohačetná poranění a je po operaci. Po paralympiádě se stal Ježek nejúspěšnějším hendikepovaným cyklistou historie. Měsíc před odletem do USA napsal na svůj facebookový profil, že by do Ameriky asi vůbec neměl vyrazit.
01.09.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (43 článků)

Cyklista Ježek přišel o část plíce, jeho stav se ale zlepšuje

 
Český handicapovaný cyklista Jiří Ježek přišel při operaci o část plíce. Jeho stav se však zlepšil, a proto lékaři začali uvažovat o jeho přesunu z pooperačního na rehabilitační oddělení. Ježek se vážně zranil před týdnem při pádu na mistrovství světa v USA, načež byl převezen do nemocnice v Greenville.
06.09.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (43 článků)

Vlastimil Ježek, jeden z vůdců listopadu 89: Uprchlíkům by skromnost neškodila, ale musíme mít pochopení. Romové? Skoro nic jsme pro ně neudělali

 
Jako student FF UK vedl Vlastimil Ježek v listopadových dnech roku 1989 stávkový výbor a později i Studentskou radu. Po sametové revoluci se věnoval novinářské profesi a poté vedl Český rozhlas a Národní knihovnu. Aktuálně je předsedou představenstva Obecního domu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ježek kritizuje prezidenta Miloše Zemana, „zastává“ se uprchlíků, ale zároveň odmítá přerozdělovací kvóty.
03.12.2015 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20165 článků)

Přišel o kus plíce, žebra i výkonnost, přesto Ježek do Ria odjel. Není to o medailích, říká

 
Málokdo se dokázal poprat s nepříznivým osudem jako Jiří Ježek. V jedenácti letech přišel při autonehodě o nohu. Přesto se dokázal stát jedním z nejúspěšnějších českých sportovců. Když šestinásobný paralympijský vítěz spadl před dvěma roky v závěrečném spurtu mistrovství světa, bojoval v nemocnici o holý život. Nakonec se dokázal z těžkého úrazu uzdravit natolik, že se kvalifikoval i na paralympiádu do Ria. Sám přiznává, že kvůli následkům nemůže bojovat o medaili, přesto je Ježek příkladem ryzího sportovce.
06.09.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (43 článků)