Článek

José Cura jako dirigent

 
Vedení Pražských symfoniků FOK jmenovalo rezidenčním umělcem sezóny argentinského pěvce a dirigenta Josého Curu. Při středečním koncertu v zaplněné Smetanově síni Obecního domu se poprvé postavil s FOK jako dirigent a byl to debut úspěšný.
11.02.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: José Cura (6 článků)
Podobné články

Cura rezidenčním umělcem FOK

 
Argentinský tenorista a dirigent José Cura bude v 81. sezóně orchestru Pražských symfoniků FOK jejich rezidenčním umělcem. Oznámil to na setkání k nové sezóně orchestru s tím, že dokonce v Praze bude po tři sezóny.
23.05.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: José Cura (6 článků)

Proslulý tenorista José Cura přijíždí do Prahy jako Otello

 
José Cura vystoupí dvakrát v Praze ve své nejoblíbenější roli v opeře Giuseppe Verdiho Otello.
27.01.2015 16:02 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , José Cura (6 článků)

Tenorista José Cura otevře festival v Českém Krumlově

 
Argentinský tenorista José Cura italským operním repertoárem otevře českokrumlovský hudební festival v pátek 16. července v Pivovarské zahradě, pak si zde dá i repete 18. července.
17.06.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Tenorista José Cura: Nerudovy sonety jednou přednesu i v Česku

 
Jeden z nejslavnějších tenoristů José Cura vystoupí v pátek v Českém Krumlově a v rozhovoru mimojiné řekl, že nejslavnějším Argentincem je fotbalista Messi.
16.07.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Tenorista José Cura vystoupí na začátku srpna v Českém Krumlově

 
V neděli přicestoval do Prahy a poté do Českého Krumlova světoznámý argentinský tenorista José Cura. Po příjezdu prohlásil, že se rád vrací do Českého Krumlova, a to především za skvělým publikem, dobrým jídlem, nádherným městem a přírodou.
27.07.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Světoznámý tenorista José Cura nadchl ostravské publikum na jediném koncertu v ČR

 
Světoznámý argentinský tenorista José Cura zavítal do Ostravy, aby vystoupil na jediném letošním koncertu v České republice. Přechodným domovem se mu po dobu jeho návštěvy stal Clarion Congress Hotel Ostrava.
21.03.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Dirigent Pavel Trojan: Měl jsem ohromné štěstí

 
Nedělním koncertem ve Smetanově síni Obecního domu debutuje na festivalu mladý dirigent Pavel Trojan. Bude řídit Pražské symfoniky FOK se skladbami Vítězslava Nováka, Sergeje Rachmaninova, Otmara Máchy a Igora Stravinského. Trojan, dirigent a skladatel (nedávno uvedl v Semaforu muzikál Sedmero havranů), působí na festivalu jako tiskový mluvčí.
17.05.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trojan (10 článků) , Pavel Trojan (10 článků) , Sergej Rachmaninov (2 články) , Pavel Novák (118 článků)

Brexit na vlastní kůži: Mám strach o živobytí, říká slavný dirigent

 
Sir John Eliot Gardiner, slavný dirigent, který také farmaří, je z odchodu Velké Británie z Evropské unie zoufalý. Zasáhne to obě jeho vášně, hudbu a farmaření. „Jsem mimořádně znepokojen,“ říká k brexitu dirigent, jehož životní láskou je Claudio Monteverdi. Obává se, že jeho muzikanti, kteří pocházejí z různých evropských zemí, budou potřebovat víza a pracovní povolení. Jako farmář má strach, že se otevřou dveře geneticky upraveným plodinám ze Spojených států.
22.04.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: John Gardiner (2 články)

Zemřel německý dirigent Gerd Albrecht, první cizinec v čele České filharmonie

 
V neděli zemřel ve věku 78 let německý dirigent Gerd Albrecht, který byl v letech 1993 až 1996 prvním cizincem v čele České filharmonie. Dnes o tom za rodinu informovala jeho přítelkyně Petra Froeseová. Působení Albrechta v čele filharmonie provázely problémy v komunikaci s orchestrem a dirigent odcházel z Prahy za mimořádné pozornosti médií a s pověstí kontroverzní osoby. Jeho činnost v čele orchestru hudebníky v devadesátých letech rozdělila na dva tábory.  
03.02.2014 10:10 |

podobné články

Tenorista José Cura zcela ovládl zahájení krumlovského festivalu

 
Koncertem argentinského tenoristy José Cury začal 19. ročník hudebního festivalu v Českém Krumlově, a tak publikum ve zcela zaplněné Pivovarské zahradě bylo plné celebrit politického i kulturního života, včetně prezidenta Václava Klause s manželkou Livií.
19.07.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , José José (293 článků)

Operní pěvec José Cura zazpívá na závěr festivalu Dvořákova Olomouc

 
Závěr 11. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc bude patřit José Curovi. Slavný argentinský tenorista vystoupí 2. června večer na Horním náměstí společně s korejskou sopranistkou Wonsin Lee. Za doprovodu Moravské filharmonie zazpívá árie a duety z oper G. Verdiho a G. Pucciniho.
26.01.2012 22:20 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Curův Otello jako příslib další spolupráce?

 
Dvakrát během jednoho měsíce se na jevišti Státní opery pražského Národního divadla představila světová operní jednička, argentinský tenorista Jose Cura v titulní roli Verdiho Otella. Poprvé 29. ledna a podruhé 24. února, pokaždé za velkého zájmu publika.
25.02.2015 14:51 |

podobné články

Letos přijedou José Cura i Bobby McFerrin

 
Po novoročních koncertech se opět rozjela plným tempem hudební sezóna a vážná hudba nemíní zůstat pozadu v přílivu hvězd a slavných jmen. Hned leden přinese hostování Američanky Danielly de Nieseové, sopranistiky z Metropolitní opery patřící k vycházejícím hvězdám. Za doprovodu Pražské komorní filharmonie vystoupí 6. ledna v pražském Rudolfinu s mozartovským recitálem. Duben bude patřit také jazzové hvězdě Bobbymu McFerrinovi.
04.01.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Český Krumlov poctí světové špičky opery i jazzu

 
Čtvrtý víkend hudebního festivalu v Českém Krumlově bude hvězdný. Před otáčivým hledištěm se koná premiéra Leoncavallových Komediantů, kde v roli Cania vystoupí argentinský tenorista José Cura. Až do 10. srpna festival uvede vždy od jedenadvaceti hodin dalších pět představení.
05.08.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

José Cura vystoupí ve Státní opeře

 
Jeden z nejžádanějších operních tenoristů vystoupí poprvé v Praze.
31.10.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: José Cura (6 článků)

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25 let

 
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oslaví v roce 2016 čtvrtstoletí své existence. Díky objevné dramaturgii i účasti světově proslulých interpretů si vydobyl přední místo mezi festivaly klasické hudby a stal se i trvalou součástí evropského hudebního kalendáře. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. tenoristé Jonas Kaufmann či José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, sopranistka Renée Fleming, mezzosopranistka Elina Garanča, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo.
07.04.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitri Hvorostovsky (2 články) , Plácido Domingo (16 článků) , José Cura (6 článků)

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25 let

 
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oslaví v roce 2016 čtvrtstoletí své existence. Díky objevné dramaturgii i účasti světově proslulých interpretů si vydobyl přední místo mezi festivaly klasické hudby a stal se i trvalou součástí evropského hudebního kalendáře. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. sopranistka Renée Fleming, mezzosopranistka Elina Garanča, tenoristé Jonas Kaufmann či José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo.
18.05.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Dmitri Hvorostovsky (2 články) , Plácido Domingo (16 článků) , José Cura (6 článků)

ÚŽASNÉ: Legendární Shaquille O'Neal jako dirigent

 
Na palubce to umí fenomenální basketbalista Shaquille O'Neal rozbalit jako málokdo. Těžko byste ale uhodli, že to v podobném stylu umí rozjet i jako dirigent orchestru.
24.12.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Shaquille O'Neal (8 článků)

Ten je rozkošný: Nejšílenější český dirigent ukázal syna. Vypadá jako malý čertík

 
Skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer je jednou z nejoriginálnějších bytostí českého šoubyznysu. Že by si jej v jeho typickém dlouhém účesu a se špičatým vousem někdo při vstupu do místnosti nevšiml, nehrozí. A dotahuje to ještě černočervenými outfity. Vypadá tak trochu jako ztělesnění ďábla.
12.10.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Varhan Orchestrovič Bauer (14 článků)