Článek

Joint ho prozradil. Policie u mladíka našla čtyři zavařovačky plné marihuany

 
Devětadvacetiletého mladíka sebrali policisté. Ten v klídku v neděli po obědě pokuřoval ve Washingtonově ulici joint, když ho zbystřila hlídka, která u něj provedla kontrolu. Při kontrole dokladů mu z příručního zavazadla vykouklo něco, co nikdo nečekal.
20.06.2017 12:10 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 2. díl - Tráva, velká šance na depresi

 
Týden uběhl a je tu další díl z cyklu "Medik radí". Tentokrát se zaměříme na zde hodně probíraný problém vlivu marihuany na lidskou psychiku, konkrétně Vám přiblížím nejnovější studii zabývající se tímto problémem. Každý ví, že užívání různých drog různě, většinou významně, ovlivňuje psychický vývoj. Předmětem diskusí je problém, zda se to týká i "měkkých" drog typu marihuana. Tímto se zabývá studie katedry sociální psychiatrie university v Bostonu. Autoři se v ní zabývají vztahem mezi užíváním marihuany a rizikem vzniku epizod velké deprese (MDE, major depressive episode). Studie se účastnilo 6792 účastníků. Ve věku 15-45 let. Statistická analýza dat ukázala, že riziko vzniku MDE roste s intenzitou užívání marihuany. Autoři udávají, že například "nezávislí" uživatelé marihuany mají 1,6krát vyšší riziko vzniku MDE než osoby, které marihuanu nikdy neužívaly. Tato souvislost je zjevná i po korekci na další faktory, jako je pohlaví a závislost na alkoholu či tabáku. Studie prokázala, že užívání marihuany přináší zvýšené riziko vzniku epizod velké deprese, a představuje tak pro vývoj psychiky nezanedbatelné nebezpečí. A jak jste na tom vy???? Zkuste si udělat jednoduchý otázkový test a zjistit, zda na Vás deprese "lidově" leze. :) A. Kladná odpověď alespoň na dvě ze tří následujících otázek: Jste nadměrně a neobvykle smutný po většinu dne a téměř každý den po dobu dvou posledních týdnů? Ztratil jste zájem a radost z věcí, které Vás obvykle těšily? Cítíte se jako bez energie a nadměrně unavený? B. Kladná odpověď aspoň na jednu až dvě z následujících sedmi otázek, aby celkový počet byl čtyři kladné odpovědi na uvedených 10 otázek: Ztratil jste svou obvyklou sebedůvěru nebo se cítíte méněcenný vůči jiným lidem? Děláte si nadměrné výčitky z maličkostí nebo máte pocit těžké viny? Vnucují se Vám myšlenky na smrt nebo sebevraždu? Ztratil jste schopnost soustředění a rychlého rozhodování? Máte zpomalené pohyby a reakce nebo jste nadměrně a nepřiměřeně neklidný? Trpíte nespavostí? Trpíte nechutenstvím s váhovým úbytkem? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Policie na Brněnsku našla u mladíka skoro KILO marihuany

 
Okolo 900 gramů marihuany zajistili policisté v domě na Brněnsku, kam je zavedla výpověď dvacetiletého zdrogovaného mladíka.
09.11.2011 09:30 |

podobné články

V Grónsku hoří největší joint na světě, policie zve lidi "čichat"

 
Policisté v Grónsku likvidují zabavenou marihuanu. V hlavním městě proto hoří asi největší joint.
11.06.2010 15:55 |

podobné články

Na trhu je e-joint! Prodá se jich 10 000 denně!

 
Elektronické cigarety už jsou k dostání v celém vyspělém světě. Holanďani ovšem dokázali myšlenku posunout ještě o krok dál – na trh uvedli elektronický joint! A pak že není dlouhého kouře bez ohně...
23.06.2014 12:05 |

podobné články

Revoluce v kouření a odvykání: Na trhu je elektronický JOINT

 
Marihuana, tato zákeřná i výjimečná rostlina nadchla Holanďany natolik, že vyrobili e-joint. Aby neměli problém se zákony, neobsahuje tato cigareta žádné THC. Tedy alespoň ta, která se prodává jinde než v Holandsku.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Když hvězdy kouří trávu! Joint koloval u stolu s Macháčkem, Asterovou i její dcerou

 
To byla zase jízda! Po premiéře filmu Pohádkář se herci odebrali na tajný večírek. Na terase po pár sklenkách vína slušně zahulili! Ubalený joint šel z ruky do ruky. A herečce Jitce Asterové (54) ho dokonce posílala dcera Anna (20)!
07.11.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Asterová (286 článků)

Rozverná Rihanna na svatbě kamarádky: S hlubokým dekoltem. A jointem?

 
V novém singlu James Joint zpívá o marihuaně. Právě joint přitom patrně vytáhla Rihanna i na svatbě své kamarádky, kam vyrazila jako družička. Známá rebelka zaujala nejen kouřením, ale také hlubokým dekoltem.
23.04.2015 05:16 |

podobné články

Pánové, kouření trávy sníží počet spermií o třetinu!

 
Kuřáci marihuany mají velmi špatné výsledky vyšetření kvality ejakulátu. THC či jiné látky z konopí vážně poškozují tvorbu spermií. Ale už jediný joint či cigareta marihuany týdně sníží počet spermií o třetinu. To je dost velký problém, protože drogu užívají především mladí mužové, kteří už tak mají snížený počet spermií.
03.09.2015 11:00 |

podobné články

Mladíka, jenž opustil nemocnici bez léků, policie našla, je zdráv

 
Sedmnáctiletého mladíka, kterého dnes policie hledala poté, co odešel z pražské motolské nemocnice, aniž by si vzal životně důležité léky, policie našla v Brně. Je v pořádku, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
09.04.2015 17:00 |

podobné články

Originální »schovka« pašeráků: 700 kilo marihuany ukryli do kokosů

 
Kokosy plné marihuany objevili američtí policisté na hranicích s Mexikem, odkud se drogu pokusil propašovat řidič nákladního vozu. Podle agentury AP se v nákladu kokosů ukrývalo téměř 700 kilogramů marihuany.
13.05.2016 07:15 |

podobné články

Policie odhalila dosud největší pěstírnu marihuany v ČR

 
Policisté odhalili v Karlovarském kraji dosud největší pěstírnu marihuany v Česku. Pátrání trvalo několik měsíců a kriminalisté koncem května zadrželi 13 lidí, kteří drogu pěstovali pomocí elektřiny z naftových agregátů. Zabavili 5600 rostlin konopí, ze kterého by podle policie bylo možné získat minimálně 500 kilogramů marihuany v ceně zhruba 40 milionů korun. Informoval o tom mluvčí Národní protidrogové centrály (NPC) Michal Hammer.
21.06.2012 10:15 |

podobné články

Australská policie zabránila útoku, našla při razii bomby

 
V bytě sedmnáctiletého mladíka v Melbourne našla australská policie několik podomácku vyrobených bomb. Měl je údajně v plánu odpálit v brzké době, prý už v neděli. Mladíka policie zatkla a pyrotechnici výbušniny zneškodnili.
09.05.2015 09:45 |

podobné články

Vyčarovaly se, bránil se řidič, u kterého našly láhve plné marihuany

 
Policie se rozhodla zkontrolovat řidiče, který zapomněl dát třikrát za sebou blinkr. Ukázalo se, že ke své zapomnětlivosti měl důvod. Byl zkouřený a v batohu spolujezdce se našly dvě třílitrové láhve plné marihuany.
09.06.2012 19:00 |

podobné články

Policie obvinila gang prodejců marihuany

 
Detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) obvinili organizovanou skupinu 15 lidí, kteří jsou podezřelí z výroby a prodeje marihuany. Policisté při domovních prohlídkách zajistili 13 kilogramů sušené marihuany s 12 procentním obsahem THC v hodnotě přibližně jednoho milionu korun, 2300 rostlin konopí a další majetek za 800.000 korun. Detektivové nalezli také kompletní vybavení pro pěstování konopí. Dnes o tom informoval mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer.
28.12.2011 10:20 |

podobné články

Newyorská záhada: Policie našla už páté tělo mrtvého mladíka

 
Newyorská policie našla od září už páté tělo mrtvého mladíka, který se zřejmě stal obětí války gangů. Mrtvolu našli policisté ve čtvrtek u obce Brentwood na Long Islandu.
21.10.2016 08:15 |

podobné články

Alanis Morissette žije zdravě. S červeným vínem a marihuanou!

 
Zpěvačka Alanis Morissette žije zdravě. Věří tomu a tvrdí to. Prý jí hodně kapusty a také pravidelně běhá. Trénink na maratón jí přispívá nejen k fit kondici, ale také k čisté hlavě a veselé mysli. To však neznamená, že se občas neoddá dobrému červenému vínu a k tomu si nevychutná jeden joint „léčivé marihuany“.
18.12.2009 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Alanis Morissette (75 článků)

Joint ubalený z Bible je lepší než z Koránu!?

 
Kanadský žertík se tvrdě vymstil australskému právníkovi Alexu Stewartovi (29). Ten v sobotu 11. září, v den výročí teroristického útoku na New York, umístil na server YouTube vtipné video, ve kterém testuje chuť jointů (cigaret marihuany) zabalených do vytržených stránek ze svatých knih Bible a Koránu. Stewart byl okamžitě vyhozen ze zaměstnání.
13.09.2010 17:15 |

podobné články

To tu ještě nebylo: Finalista SuperStar vystupoval na pódiu v televizi s jointem a v zákulisí kouřil trávu

 
Finalista předloňské SuperStar Michal Šeps je vášnivým fanouškem marihuany. To se o něm všeobecně ví. Že si ale dovolí vystupovat s ubalenou cigaretou zvanou joint i v televizi, asi nikdo nečekal.
19.05.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Šeps (114 článků)

Skandál na premiéře Kameňáku 4: Krampol kouřil veřejně marihuanu, přidali se i další slavní!

 
Včerejší slavnostní start dlouho očekávaného "Kameňáku 4":http://www.extra.cz/polosilena-produkce-kamenaku-4-priznala-tyden-pred-premierou-barvu-film-vznikl-pri-nataceni-klipu-jsou-pomeje-a-spol-jeste-normalni posunul hranice toho, co se dosud na filmových premiérách odehrávalo. Když byli totiž všichni hlavní herci tohoto snímku na pódiu, objevila se mezi nimi cigareta marihuany (tzv. joint), která pak mezi slavnými osobnostmi kolovala. A některým z nich vůbec nevadilo, že na ně míří blesky fotoaparátů. Třeba "Jiří Krampol":http://www.extra.cz/tema/jiri-krampol (76) si natáhl, co mu plíce stačily, a se slastným výrazem v obličeji nechal zakázané poveselení kolovat.
11.10.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (639 článků)