Článek

JLaw zveřejnila šokující prohlášení k problematice rozdílného odměňování herců a hereček

 
Jennifer Lawrence konečně prolomila hradbu mlčení a okomentovala loňský hack Sony Pictures. Díky tomu vyšlo najevo, že za film Špinavý trik dostala mnohem míň peněz, než její mužští kolegové.
14.10.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lawrence (258 článků)
Podobné články

Ministryně Marksová: Rozdíl v odměňování žen a mužů v České republice je jeden z největších v EU

 
Evropský den rovného odměňování žen a mužů letos připadá na 3. listopadu. Znamená to, že od tohoto dne až do konce roku pracují ženy v průměru Evropské unie bez odměny za práci. Průměrný rozdíl v odměňování žen a mužů činí totiž v rámci Unie 16,1 procenta. V ČR je rozdíl třetí nejvyšší z celé EU, konkrétně 22,1 procenta. Den rovného odměňování u nás tak letos připadl dokonce už na 11. října.
03.11.2016 08:35 |

podobné články

Vláda přijala informaci z Babišova ministerstva o odměňování manažerů ve státních firmách

 
Vláda dnes schválila informaci ministerstva financí o vyhodnocování plnění zásad k odměňování manažerů ve státních firmách. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. MF ovšem už před dnešním jednáním upozornilo, že neobdrželo od ostatních rezortů, s výjimkou ministerstva obrany, k odměňování jednotlivých státních firem informace.
09.06.2014 17:10 |

podobné články

Evropské ženy pracují ode dneška „zdarma“

 
Evropský den rovného odměňování žen a mužů letos připadá na 3. listopadu. Znamená to, že od tohoto dne až do konce roku pracují ženy v průměru Evropské unie bez odměny za práci. Průměrný rozdíl v odměňování žen a mužů činí totiž v rámci Unie 16,1 procenta. V ČR je rozdíl třetí nejvyšší z celé EU, konkrétně 22,1 procenta. Den rovného odměňování u nás tak letos připadl dokonce už na 11. října.
03.11.2016 09:15 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita výrobků není pro pravicové europoslance bohužel téma

 
Europoslanci se v rámci úterního hlasování o zprávě k výroční zprávě o politice hospodářské soutěže EU za rok 2015 vyjadřovali také k problematice rozdílného složení značkových výrobků.
19.02.2017 13:05 |

podobné články

Průzkum pro ČT: Přes 40 procent má pročínské prohlášení za přehnané

 
Přes 40 procent lidí považuje podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Českou televizi (ČT) pročínské prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů za přehnané. Podle pětiny dotázaných je prohlášení běžné, 11 procent lidí uvedlo, že prohlášení bylo výjimečné, ale potřebné. Čtyři procenta ho považují za nedostatečné. Zbylá čtvrtina z 657 respondentů na prohlášení neměla názor. Výsledky průzkumu, který se uskutečnil ve středu a čtvrtek, dnes zveřejnila ČT.
29.10.2016 21:55 |

podobné články

ČSSD vyzvala Nečase, aby objasnil odměňování svých spolupracovníků

 
ČSSD ve čtvrtek adresovala volebnímu lídrovi ODS a exministru práce a sociálních věcí Petru Nečasovi, jeho nynějšímu nástupci Petrovi Šimerkovi a šéfovi resortu obrany Martinu Bartákovi výzvu, aby se všichni tři vyjádřili ke spekulacím o nadstandardním odměňování Nečasovy někdejší šéfky kanceláře Jany Nagyové a exmluvčího Jiřího Sezemského.
15.04.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Martin Barták (337 článků) , Petr Šimerka (10 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Na odměňování zdravotníků se nic nezmění, říká Drábek

 
Aktuální změny zákoníku práce podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) nic nemění na odměňování zdravotníků v příštím roce.
01.10.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Expředseda ČD Cargo se zhádal s odborářem: Vás štve nízký plat, že?

 
Podle odvolaného předsedy představenstva ČD Cargo Jiřího Vodičky je systém odměňování v této společnosti nevhodný. Sám byl z postu odvolán kvůli nestandardnímu odměňování svých podřízených, kdy měl dát milionové částky svým nejbližším spolupracovníkům a známým.
29.06.2011 22:00 |

podobné články

Hašek: Odměňování úředníků spadá pod kompetenci ředitelů krajských úřadů, nikoliv hejtmanů

 
Asociace krajů ČR odmítá mediální útok HN na hejtmany, které zcela demagogicky i přes znalost skutečného i právního stavu věci obviňuje ze zatajováni informací o odměňování úředníků na krajích.
18.08.2011 16:40 |

podobné články

Oulehla (KSČM): Nové pojetí odměňování neuvolněných starostů obcí

 
Komentář Drahoslava Oulehly, člena zastupitelstva Kraje Vysočina (KSČM), k novému návrhu odměňování neuvolněných starostů obcí.
22.08.2013 09:40 |

podobné články

Babiš požádal státní firmy o přehled manažerských platů. Dopadlo to prý tristně

 
Ministerstvo financí nebude schopno na pondělním zasedání vlády předložit vyhodnocení plnění zásad k odměňování manažerů ve státních firmách. Úřad totiž neobdržel od ostatních rezortů, s výjimkou Ministerstva obrany, informace k odměňování jednotlivých státních firem. Ministerstvo o tom informovalo na internetu.
08.06.2014 13:35 |

podobné články

Úpravy v odměňování vojáků putují do Senátu

 
Poslanci schválili novelu zákona o vojácích z povolání, která mění zejména systém odměňování příslušníků ozbrojených sil. Norma má vojákům narovnat jejich platové podmínky a má jim zároveň umožnit i kariérní postup podle kariérního řádu. Novela teď putuje na posouzení k senátorům.
19.09.2014 10:10 |

podobné články

Senát bude řešit daňové změny i odměňování vojáků

 
Senát dnes čeká rozhodování o daňových změnách včetně zvýšení daňových slev na děti a o zavedení nové desetiprocentní sazby DPH na literaturu, kojeneckou výživu a léky. Horní komora má na programu také změnu systému odměňování vojáků z povolání. Potvrdit by měla roční odklad zavedení automobilových registračních značek na přání.
23.10.2014 06:45 |

podobné články

Sněmovna potvrdila změny v odměňování vojáků

 
Sněmovna dnes potvrdila novelu zákona o vojácích z povolání, která mění zejména systém odměňování příslušníků ozbrojených sil. Přistoupila jednomyslně na senátní úpravu, která normu dává do souladu s platným zněním zákona o státní sociální podpoře. Předloha míří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.
10.12.2014 13:37 |

podobné články

Jourová (ANO): Equal Pay Day – Den rovného odměňování

 
Rozdíl v odměňování žen a mužů – průměrný rozdíl mezi hodinovou mzdou žen a mužů v celém hospodářství – se v posledních letech takřka nezměnil a udržuje se na úrovni kolem 16 %.
19.04.2015 08:31 |

podobné články

Evropský den rovného odměňování. Ode dneška jsou pro tento rok ženy symbolicky bez mzdy

 
Evropská komise upozornila na Evropský den rovného odměňování, který připadl na 2. listopad 2015. Od tohoto dne ženy symbolicky přestávají vydělávat.
02.11.2015 16:15 |

podobné články

Drápalová (SZ): Ženy častěji čelí diskriminaci... a když jsou matkami, musí se vypořádat s nedostatkem míst ve školce...

 
Zelené a zelení se připojují k Evropskému dni rovného odměňování, který pro letošní rok připadl na 2. listopadu. Od tohoto dne totiž ženy přestávají kvůli nižším platům symbolicky vydělávat. Strana zelených proto požaduje, aby se vláda tématu rovnosti žen a mužů seriózně věnovala a přijala konkrétní opatření s cílem snižování genderových rozdílů v odměňování.
02.11.2015 18:16 |

podobné články

Nemocnice Vrchlabí zásadně nesouhlasí s možným zasahováním premiéra nebo odborů do odměňování

 
Soukromá Česko-německá horská nemocnice Krkonoše, s.r.o. ve Vrchlabí zásadně nesouhlasí s možným zasahováním premiéra Sobotky nebo odborů do způsobu odměňování v soukromých nemocnicích.
02.02.2016 13:45 |

podobné články

Ministryně Marksová: Průměrný výdělek českých žen je o téměř šest a půl tisíce korun nižší oproti mužům

 
Ženy v České republice jsou na tom v otázce rozdílů v odměňování výrazně hůř než muži. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu a EUROSTATU. Gender Pay Gap (GPG) je problém, který poškozuje rodiny i celou ekonomiku. Česká republika má třetí nejvyšší rozdíl v odměňování žen a mužů v EU, hůř než my je na tom už jen Rakousko a Estonsko.
15.03.2016 10:15 |

podobné články