Článek

Jiří Pačinek: Máme silnou sklářskou tradici

 
Náhoda mnohdy rozhoduje o lidském životě natolik, že ho převrátí naruby. Kdyby sklář Jiří Pačinek, rodák z Litoměřic, jako dítě neviděl jeden populární seriál s Luďkem Munzarem, věnoval by se zřejmě sportu. Jenomže to dopadlo jinak.
04.08.2015 16:15 |

podobné články

Podobné články

Na výjezdu v Libereckém kraji navštívil ministr Plaga nejstarší sklářskou školu

 
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga v rámci výjezdu vlády do Libereckého kraje navštívil Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.
14.03.2018 18:05 |

podobné články

RECENZE: Skleněná křehkost Made in Bor

 
Výstava Made in Bor, kterou je možné vidět v pražské stejnojmenné galerii, představuje tvorbu výrazných českých sklářů a designérů. Všechny tvůrce spojuje věk, oblast působení, tedy Novoborsko, a v neposlední řadě schopnost skloubit sklářskou tradici se současným designem.
30.07.2015 09:00 |

podobné články

Prezident Zeman obnoví tradici vánočních poselství

 
Prezident republiky Miloš Zeman naváže na tradici První Československé republiky a obnoví tradici vánočních poselství.
10.12.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20440 článků)

Sklo prodchnuté japonskou kulturou

 
Bilanční výstava výtvarníka Vladimíra Kleina, otevřená do konce srpna a připravená Jiřím Bohdálkem v prostorách zámku ve Frýdku-Místku na severní Moravě, je strhující a emotivní sklářskou expozicí. Byla by chloubou každého renomovaného muzea umění od Paříže po New York.
22.07.2009 09:50 |

podobné články

V Beskydech gorolé slezští postavili milíř

 
Unikátní stavba se v České republice objevila v Horní Lomné v Beskydech. I přes tropické teploty se místní nadšenci - gorolé slezští - z občanského sdružení Koliba starali o milíř, v němž vypálili dřevěné uhlí, ale také vyrobili salajku neboli potaš, který je důležitou surovinou pro sklářskou a textilní výrobu.
12.07.2010 12:10 |

podobné články

Dobeš nabídl převzetí sklářské školy v Kamenickém Šenově

 
Nejstarší českou sklářskou umělecko-průmyslovou školu v Kamenickém Šenově na Českolipsku hodlá od Libereckého kraje bezúplatně převzít stát. Ministr školství Josef Dobeš (VV) to v úterý odpoledne sdělil libereckým krajským zastupitelům.
29.03.2011 18:10 |

podobné články

Ministryně Valachová navštíví Liberecký kraj

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pokračuje v regionálních návštěvách. V pondělí 4. dubna zamíří do Libereckého kraje, kde navštíví například Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu v Novém Boru, Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou nebo libereckou iQLANDII, setká se také s vedením kraje.
30.03.2016 17:31 |

podobné články

Lesní cesta Bedřichovská je po roční rekonstrukci průjezdná bez omezení

 
Lesní cestu Bedřichovskou, páteřní komunikaci mezi obcí Bedřichov a bývalou sklářskou osadou Nová louka v Libereckém kraji, zrekonstruovaly Lesy ČR za 17,8 milionů korun. Práce na 2,3 kilometrech začaly loni. Nyní je cesta opět průjezdná. Nedaleko opět stojí tak zvaný Gahlerův kříž, historická sakrální památka Jizerských hor.
20.10.2016 21:15 |

podobné články

Volfová (ANO): Studenti ze sklářské školy se mohou těšit na opravenou sklářskou pec

 
Kraj prodává nepotřebný majetek. Příjmy z prodeje investuje tam, kde peníze chybí.
28.03.2018 21:25 |

podobné články

Jiří Suchý po rozvodu: Mám teď čtyři čtvrtmanželky

 
V jednaosmdesáti letech se Jiří Suchý rozvedl. S bývalou manželkou prý zůstal v přátelském vztahu a mají se stejně rádi jako během manželství. Na nedostatek žen ve svém životě si ale stěžovat nemůže. Má dokonce čtyři a jednou z nich je Jitka Molavcová. Další články k tématu: Markéta Suchá: Krizi jsme měli jen jednu Jiří Suchý: Svatba není cár papíru Šéf Semaforu Jiří Suchý se oženil Jiří Suchý bude číst z dopisů, které si psal s Werichem i politiky AUDIO: Renesanční Jiří Suchý vydá první audioknihu se svými povídkami Jiří Suchý oslavil osmdesátku. Vysloužil si potlesk vestoje Semafor možná skončí, obává se Jiří Suchý
06.06.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Suchý (206 článků) , Jitka Molavcová (53 článků)

Ježíšek má rád rock’n’roll: Síň slávy bude mít o jednoho „člena“ navíc

 
Rock’n’roll má v tuzemsku silnou tradici, a tak i v Česku vznikla jeho Síň slávy. K legendám Mikimu Volkovi, Pavlu Bobkovi či Petru Jandovi se tento pátek přidá baskytarista Jiří „Kuzma“ Dospěl a mladé trio Slapdash Rockabilly.
15.12.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (689 článků) , Petr Janda (689 článků) , Petr Janda (231 článků)

Machálková nechala tetovat syna, dostal silnou alergickou reakci

 
Zpěvačka Leona Machálková (42) zažila na dovolené v Turecku obrovský strach o syna Artura. Povolila mu vytetování ornamentu na záda henou a sedmiletý Artur to odnesl velmi silnou alergickou reakcí.
25.08.2009 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (440 článků)

Klaus: Doufám, že bude vláda se silnou voličskou podporou

 
Podle prezidenta Václava Klause nejsou průběžné výsledky voleb úplně překvapivé. Klaus řekl, že doufá ve vládu se silnou voličskou podporou. Volební účast byla přiměřená, řekl v sobotu v Bystřici nad Pernštejnem.
29.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

RODINA POD LUPOU: Přála jsem si silnou osobnost, říká o Kostkové máma

 
Jedna v druhé podporuje silnou osobnost a notují si v životních postojích. Tohle spojení tvoří z herečky Terezy Kostkové a její maminky Carmen Mayerové největší přítelkyně. V Rodině pod lupou dostaly stejné otázky, na které každá odpovídala zvlášť.
22.07.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Pink (320 článků) , Olga Lounová (305 článků)

Gott ruší program! Slavík leží v posteli se silnou virózou

 
Fanoušci Karla Gotta (72) budou muset zpěváka pár dnů oželet. Slavík totiž ulehl se silnou virózou. Nemoc se snažil překonat, ale nakonec ho přece jen skolila, a tak bude teď místo excelování na jevišti nabírat síly v peřinách.
02.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4645 článků)

Mladý sociální demokrat věří v silnou pravici a rád čte Kmotra či Vladaře

 
Mladý sociální demokrat Vilém Čáp (22), zastupitel městské části Praha 20, který v nyní politicky otřesených pražských Horních Počernicích osciluje mezi vládnoucí koalicí a opozicí, podle svého profilu na Facebooku ve skutečnosti věří v silnou pravici a mezi jeho oblíbené knihy patří Vladař od Machiavelliho a Kmotr od Maria Puza.
29.01.2012 20:30 |

podobné články

Kamioňák váží 130 kilo, ale trpí silnou podvýživou!

 
Za svou obezitu vděčí jedenačtyřicetiletý kamioňák Bogdan Cmiel svému povolání. Jako profesionální řidič se stravuje výhradně na benzinkách, sportu ani žádnému pohybu se nemá čas věnovat, celý den tráví za volantem. I přesto, že se tímto nezdravým způsobem života dostal při výšce 172 cm na váhu 130 kilogramů, trpí Bogdan silnou podvýživou!
08.03.2012 05:10 |

podobné články

Pokud se objeví osobnost se silnou vizí, tak nekandiduji, tvrdí John

 
Radek John se nechal slyšet, že pokud se objeví kandidát se silnou vizí Věci veřejné znovu sjednotit, on už do čela strany kandidovat nebude. Johnovi totiž členové VV na sobotním zasedání zkrátí mandát a začnou si hledat nového lídra. Ten by měl být znám v druhé polovině června.
10.05.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Víme první: Hana Maciuchová byla v nebezpečí. Píchla ji vosa a prodělala silnou alergickou reakci

 
Herečka Hana Maciuchová  (66) se dostala do hodně nebezpečné situace. Poté, co ji štípla vosa, dostala silnou alergickou reakci a musela přerušit natáčení populárního seriálu Ulice.
17.08.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Hana Maciuchová (303 článků)