Článek

Jiří Macků: O jedné megalomanské pitomosti

 
Pane redaktore Šviheli, jako celoživotní novinář se zvláště zajímám o produkci lidí, kteří v současnosti exhibují na tomto mně blízkém profesním teritoriu. Že je to na něm čím dál tím větší humus není snad nutno dlouze rozebírat.
20.11.2017 21:10 |

podobné články

Podobné články

Pitomosti Kalouska, který nás zradil. Bělobrádek, Čunek i Cyril Svoboda si takto vyřídili účty s exministrem financí

 
První místopředseda TOP 09 a bývalý předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek si v úterý rýpnul do svých bývalých kolegů z lidové strany, když řekl, že kdysi, 25 let, dělal se svou stranou některé pitomosti loajálně, jako je dělají členové KDU-ČSL i nyní, a když těch pitomostí bylo prý mnoho, stranu opustil a založil TOP 09, kde se pitomosti již nedělají. Co na to lidovci?
16.07.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků) , Miroslav Kalousek (6374 článků) , Miroslav Svoboda (150 článků)

Jan Hrušínský se ohradil proti textu, který v PL nikdo nepsal. A Šafr dodal: Manipulace, kupte si naše předplatné

 
Pan Jiří Macků si v názorové sekci serveru ParlamentníListy.cz tropil žerty z domnělé kulturní fronty, která údajně pláče nad prohrou Jiřího Drahoše v prezidentských volbách. Jde o sekci, která se dá přirovnat k blogům a redakce ParlamentníchListů.cz do obsahu nezasahuje. Nicméně herec a ředitel Divadla na Jezerce Jan Hrušínský se proti textu Jiřího Macků ohradil a varoval, že zvažuje další právní kroky.
02.02.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (985 článků) , Honza Macků (2 články)

Recept na bohatství: Bašta ze 14. století podle Zdeňky Macků!

 
Čím ještě uctít přísnou porotu Receptu na bohatství? A co třeba baštou, na které si už ve 14. století pochutnával za dob svého kralování Karel IV.?! Paní Zdeňce Macků z Nedvědic se tento nápad vyplatil a vynesl jí postup do finále, v němž může bojovat o výhru 1,25 milionu a uvedení svého pokrmu do obchodní sítě!
21.11.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel IV. (25 článků)

Nové knihy: Poštulka, Macků, Dunantová, Olssonová, Llosa i McBain

 
Novinky tohoto týdne přinášejí román Vladimíra Poštulky i prózu Jiřího Macků. Sarah Dunantová zavádí do renesanční Itálie. Detektivní příběhy nabízejí Kristina Ohlssonová, Mario Vargas Llosa i Ed McBain. Zaujmou rozhovory s Karolem Efraimem Sidonem i životopisná kniha o skupině Kiss. A nemůže chybět ani komiks.
10.10.2014 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Karol Sidon (38 článků)

V Bruselu leží miliardy a my tu vybíráme od invalidů, kárá vládu Havel

 
Europoslanec za ČSSD Jiří Havel se obul do svých pravicových kolegů. Rozčiluje ho fakt, že na jedné straně vláda bere mnohým z peněženky poslední drobné, na straně druhé nám v Bruselu leží miliardy, kterými kvůli neschopnosti vlády nemůžeme disponovat. „Byly by z toho zakázky pro podniky a práce pro lidi. Pitomosti a zlodějinu ale Brusel neproplatí,“ zlobí se politik.
09.01.2012 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havel (349 článků) , Jiří Havel (349 článků)

Drž hubu, hloupý a rozmazlený doktore Macku! píše novinář Jiří X. Doležal kvůli „žoldákům"

 
Doktor Miroslav Macek to stále schytává za své označení zemřelých českých vojáků v Afghánistánu jako „žoldáků“. Nejnověji na jeho kacířské texty zareagoval Jiří X. Doležal, redaktor týdeníku Reflex, na jeho webu.
10.07.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Doležal (244 článků) , Miroslav Doležal (25 článků) , Jiří Doležal (244 článků)

RECENZE: Pravdivý příběh z Jáchymova, který se nestal

 
I sám Jiří Macků, autor prózy Osudové koncovky, přiznává, že se hlavní postavy šachového turnaje, pořádaného na marodce jáchymovského lágru někdy v roce 1953, nikdy nesetkaly. Přesto vytvořil pravdivý příběh.
10.12.2014 13:23 |

podobné články

Přišel jednou a na pět minut! Na Dienstbiera v Partii čekala žena z vládní agentury a bylo zle

 
Před televizními kamerami bylo v neděli před obědem velmi živo. V nedělní Partii FTV Prima vystoupili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), poslankyně Markéta Adamová (TOP 09) a nespokojená zaměstnankyně Agentury pro sociální začleňování, která podala výpověď, paní Lucie Macků. Ta si stěžovala na možné politické hry, které ohrožují důležitou práci. Ministr nařčení důrazně popíral. Došlo i na kvóty pro uprchlíky. Hosté hovořili o jejich posílání zpět domů.
24.05.2015 12:31 |

podobné články

Dienstbier chtěl po zaměstnancích vládní agentury, aby hájili jeho zájmy

 
Ministr Jiří Dienstbier chtěl po zaměstnancích vládní Agentury pro začleňování, aby hájili jeho politické zájmy. Řada pracovníků proto okamžitě dala výpověď. V televizním rozhovoru to přiznala dnes už bývalá zaměstnankyně agentury Lucie Macků. Dienstbier to ovšem považuje za normální, že vládní zaměstnanci plní politické zadání a ti, kteří to dělat nechtějí by si měli založit nějakou neziskovou organizaci.  
24.05.2015 13:21 |

podobné články

Jiří Macků: Několik vět kolem Několika vět

 
Článek Soudruhu umělče, pročs to podepsal? (PL 2. října) mě nechtěně vrátil hodně daleko do minulosti, do konce osmého decenia XX. století, když už začínalo být cítit něco v ´luftu´.
03.10.2017 21:15 |

podobné články

Jiří Macků: Mé problémy se seznamy StB

 
„Tak nám minulost dohnala Babišku,“ zastavil se pan Prošek na zámku cestou z jednání Úřadu pro potírání dezinformací. „Má utrum. V seznamech je zaneseno, že jeho prapředek aktivně spolupracoval s páterem Koniášem.“
14.10.2017 21:35 |

podobné články

Jiří Macků: Hordy pražských Mgr.ů se valí do Sněmovní

 
Parlament je shromáždění poslanců. Poslanci jsou volení zástupci lidu. Bylo by príma, kdyby v tom případě zastupovali lid veškerý, nejen ten údajně ´lepší´ jelikož vzdělanější. Lid všech profesí, nejen přizdobených tituly, ale třeba i (obrazně řečeno) umolousaný uhelným prachem či šmírem, potřísněný maltou, zavánějící nejen dýmem kaváren, ale i po hnoji, naftě, desinfekci.
19.10.2017 11:25 |

podobné články

Jiří Macků: Katastrofa přímo za dveřmi

 
Že by? Hrozí nám snad ničivé následky výbuchu neapolského supervulkánu? Či drtivý dopad vesmírného tělesa? Nebo mor přišedší z Afriky (myslím ten na hřbetech divokých prasat)? Ó nikoli, hrozí nám pouze následky parlamentních voleb.
24.10.2017 21:30 |

podobné články

Jiří Macků: Hledání udavače číslo jedna

 
Charakterů jako naseto, kam se podíváš. Tedy hlavně v prostorách parlamentu, tamního bufetu a v zákulisí veškerých politických stran. Charakterově silných námi pečlivě vyvolených spoluobčanů, do nichž jsme vložili – s naivitou sobě vlastní a zatím perspektivně zdá se marně – naději, že konečně pootočí kolem směrem dopředu, že si dupnou, že praští do stolu, jako že s tím krámem pohnou společně.
02.11.2017 16:10 |

podobné články

Jiří Macků: ODS - soumrak alfa samců

 
Ve skupině sociálně žijících živočichů je alfa samcem míněn jedinec, stojící na nejvyšší pozici, kterého ostatní poslouchají a následují (Wikipedie).
01.01.2018 21:40 |

podobné články

Jiří Macků: Tajemství Zemanovy hrozby

 
Lidem se nemá vyhrožovat. Dětem ani vztyčeným prstem, natož pěstí dospělým.
06.01.2018 20:05 |

podobné články

Jiří Macků: Kdo informoval OLAF?

 
Udávají se tak někdy mezi nebem a zemí věci podivuhodné. Jedni tvrdí, že to se opakuje historie, druzí oponují, že jde pouze o jev zvaný déja vu, když je člověk přesvědčený, že něco podobného už jednou zažil.
09.01.2018 08:55 |

podobné články

Jiří Macků: Když se nevolí Zlatý slavík

 
To byly volby! V první fázi celé v duchu hesla „Všichni proti všem“ (to když šlo o ambice jednotlivců), a následně z toho vyplynuvší kolo druhé, štvanice „Všichni proti jednomu“.
15.01.2018 09:05 |

podobné články

Jiří Macků: Zeman do Primy, Drahoš do krematoria

 
Respekt (psáno s malým písmenem) znamená ohled, uznání, úctu, z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco (Wikipedie).
20.01.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1092 článků) , Jiří Drahoš (985 článků)