Článek

Jinak to prý nešlo. Policie při zásahu v Družbě nechybovala

 
Policisté postupovali při zásahu u tragédie v Uherském bodě podle předpisů, jak vyplynulo z interního šetření. Po střelbě se totiž objevily hlasy, které kritizovaly postup policistů a dokonce je vinily ze smrti lidí v restauraci. Šetření to sice vyvrátilo, ukázalo ale na řadu mezer jak při zásahu, tak i obecně v rámci možností, kterými policisté disponují pro podobné případy. 
31.03.2015 12:41 |

podobné články

Podobné články

Škola ve Žďáru, kde zemřel student, nechybovala

 
Škola ve Žďáru nad Sázavou, kde při útoku psychicky nemocné ženy zemřel student, podle České školní inspekce nechybovala, řekl ministr školství Marcel Chládek v Partii na Primě. Ministerstvo školství v reakci na útok ve škole vydá formou vyhlášky doporučující standardy pro bezpečnost na školách. Na techniku a personál půjde část peněz ze čtyřmiliardového navýšení rozpočtu resortu.
26.10.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Senátor uspořádal konferenci o přeshraniční družbě s Německem. Jde to prý skvěle, jen o výuku češtiny v Německu není zájem

 
Částečně pod širým nebem, částečně v nově opraveném Centru pro vzdělávání a kulturu se v pondělí pod patronátem senátora Jiřího Voseckého za hnutí Starostové pro Liberecko uskutečnila výroční konference přeshraničního Programu spolupráce Česká republika – Sasko Cíl3/Ziel3.
12.09.2016 18:40 |

podobné články

V kauze Nagyová jsme chybu neudělali, tvrdí policejní prezident

 
Policejní prezident Martin Červíček se v rozhovoru pro Právo vrátil k zásahu na Úřadu vlády. Podle něj policie v tzv. kauze Nagyová nechybovala. „Byly zjištěny skutečnosti, které odůvodňovaly zahájení trestního stíhání, a vše proběhlo v souladu se zákonem,” tvrdí Červíček.
31.08.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (301 článků)

Družba fanoušků za pětistovku. Vyhrajte i vy!

 
SOUTĚŽ - Za hokejovou reprezentací sice pravidelně nejezdí, ale tenhle výlet na mistrovství světa stál zato! Fanoušek Radek Noga viděl vydřenou výhru českých hokejistů proti Lotyšsku, navíc ale vyfotil své kamarády při fanouškovské družbě s Lotyši a Finy a v soutěži Fanděte s iSport.cz vyhrál pět set korun. Vyhrajte i vy!
03.05.2011 17:05 |

podobné články

Chovanec: Kvůli šoku se výpovědi svědků z Brodu liší! Policie nechybovala

 
Vyšetřování tragédie v Uherském Brodě probíhá, policie však čelí kritice, že nezasáhla tak, jak měla. Ministr vnitra Milan Chovanec se však dnes snažil krotit vášně. A nabádal k opatrnosti při dělání závěrů. Upozornil, že výpovědi svědků úterní střelby se liší. A při té příležitosti se přímo v televizi střetl i s panem Gabrielem, který masakr přežil zavřený na WC restaurace Družba.
01.03.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Při zásahu na technoparty u Osečku jsme volili menší zlo, přiznal velitel policejního zásahu

 
Policie nemá prostředky, kterými by mohla v předstihu získat informace, kde se bude konat nelegální technoparty. U Osečku na Nymbursku, kde se konala neohlášená technoparty od pátku 28. července do neděle, začala kvůli velkému počtu přijíždějících kolabovat doprava v okolí, a to včetně dálnice D11. Policie měla obavy z vážné dopravní nehody, a proto velitel zásahu raději uvolnil účastníkům vjezd na louku, který předtím policie uzavřela, píše ČTK.
04.08.2017 07:05 |

podobné články

Krajský policejní ředitel začal v ČT couvat: Policisté nepostupovali v rozporu se zákonem

 
Útok šíleného střelce prý trval maximálně minutu a půl, řekl pro ČT24 v pořadu Události, komentáře provozovatel restaurace Družba. Policejní složky však vnikly do objektu až skoro dvě hodiny potom. Dle ředitele krajské policie Jaromíra Tkadlečka však policie nechybovala, jelikož byla v domnění, že střelec má živé rukojmí.
26.02.2015 23:31 |

podobné články

NOVÉ VIDEO: Takhle hořela auta po honičce na D1. Policie prý nechybovala, 17letý kluk zemřel

 
Šílená honička, při které se zranilo devět lidí, skončila smrtí mladého řidiče. Do redakce tn.cz dorazily záběry natočené těsně po srážce.
02.03.2013 12:40 |

podobné články

Soud smetl ze stolu návrh na ukončení zásahu policie na Šumavě

 
Plzeňský krajský soud rozhodl v zákonné lhůtě sedmi dnů, že se nebude zabývat návrhem Martina Marka na předběžné opatření vůči zásahu policie proti účastníkům blokády kácení stromů napadených kůrovcem na Ptačím potoce na Šumavě, který podal minulý týden. Pro ParlemantníListy.cz to potvrdil Marek, který byl přesvědčen o neoprávněnosti zásahu policie.
10.08.2011 15:10 |

podobné články

Proti zásahu policie v growshopech demonstrovalo asi 300 lidí

 
Asi 300 lidí demonstrovalo v sobotu večer na Staroměstském náměstí proti zásahu policie v takzvaných growshopech, které prodávají potřeby pro pěstování konopí. Odmítavý postoj k zásahu policie dali najevo hlasitým pískotem. Na transparentech měli například nápisy: Pěstování není zločin. Demonstrace se odehrávala v poměrně poklidném duchu.
09.11.2013 20:51 |

podobné články

Norská komise: Breivika šlo zastavit, selhala policie

 
Pumovému útoku proti v Oslu, který loni 22. července spáchal atentátník Anders Behring Breivik (33), se dalo zabránit. Pokud by policie nechybovala, bylo také možné Breivika zastavit dříve, než na ostrově Utöya postřílel 69 lidí. Tvrdí to zpráva komise, která rok zkoumala okolnosti útoků.
13.08.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Muži si nakradli ve Vrběticích zbraně i výbušniny. Chovanec: Policie nechybovala

 
Lidé, kteří vynášeli zbraně z okolí vybuchlých skladů ve Vrběticích na Zlínsku, byli zadrženi na základě policejních informací, řekl ve středu novinářům ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Nebylo to na základě udání, dodal. Stejně jako policejní prezident Tomáš Tuhý odmítl, že by policie v tomto případě jakkoli chybovala.
20.09.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Při policejním zásahu u Prahy byl postřelen člověk. Posléze zemřel

 
Při policejním zásahu byl dnes ráno v Roztokách u Prahy postřelen podezřelý muž, který poté zemřel. Případ nyní vyšetřuje policejní inspekce. ČTK to řekli mluvčí středočeské policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Bližší informace k okolnostem zásahu zatím policisté neuvedli.
21.01.2014 10:00 |

podobné články

Vondra postavil kvůli zásahu v ČT mimo službu šéfa Vojenské policie a dva důstojníky

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) postavil kvůli pátečnímu zásahu v budově České televize mimo službu šéfa Vojenské policie Vladimíra Ložka a další dva důstojníky, kteří byli přímo odpovědni za způsob provedení zásahu. V sobotu o tom informoval mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Podle Vondry byl zákrok neadekvátní dané situaci. Všichni tři budou mimo službu až do vyšetření případu.
12.03.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Žalobce Jirát odmítl stížnosti: Policie v kauze Rath nechybovala

 
Středočeský státní zástupce Petr Jirát odmítl stížnosti právníků zadrženého Davida Ratha. trestní stíhání jeho i dalších obviněných proběhlo podle zákona. Informuje o tom server iHNED.cz.
28.06.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Vicepremiérka Peake prý zatajila 18 milionů

 
Vicepremiérka Karolína Peake podle serveru Česká pozice v čestném prohlášení neuvedla peníze, které získala jako poslankyně. Nenapsala do něj téměř 18 milionů korun. Je však přesvědčena, že nechybovala.
24.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Vicepremiérka Peake prý zatajila 18 milionů, píše server

 
Vicepremiérka Karolína Peake podle serveru Česká pozice v čestném prohlášení neuvedla peníze, které získala jako poslankyně. Nenapsala do něj téměř 18 milionů korun. Je však přesvědčena, že nechybovala.
25.10.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

SZ požaduje důsledné prošetření zásahu policie na středeční demonstraci

 
Strana zelených (SZ) je silně znepokojena chováním policie při zásahu na středeční demonstraci na Václavském náměstí. SZ považuje za nepřípustné, aby radikálové otevřeně vyhrožovali komukoliv smrtí, zatímco policie neadekvátně zasahuje proti občanům, kteří s tím nesouhlasí. Zelení proto vyzývají vládu a ministra vnitra ke skutečně důslednému prošetření chování policie a vyvození důsledků.
02.07.2015 18:11 |

podobné články

Policie prý obvinila bývalého obchodního ředitele Pražských služeb

 
Policie po zásahu v Pražských službách obvinila někdejšího obchodního ředitele firmy Tomáše Kolingera, který je dnes u výslechu. Uvedla to Česká televize. Policisté si ve středu při zásahu z firmy odnesli některé dokumenty. Policie se už dřív o společnost zajímala kvůli miliardovým tendrům na svoz odpadu a kvůli snaze Prahy o její akvizici.
31.07.2014 12:35 |

podobné články