Článek

Jen šest z 89 krajských volebních uskupení je ve všech regionech

 
Pouze šest z 89 volebních uskupení kandiduje v letošních krajských volbách ve všech 13 regionech. Řada stran včetně parlamentních totiž vsadila na různorodé krajské koalice a přizpůsobila tomu i jejich názvy. Vyplývá to z údajů na www.volby.cz.
01.09.2016 21:35 |

podobné články

Podobné články

K volbám do Poslanecké sněmovny se ve všech regionech přihlásilo 21 uskupení

 
K říjnovým volbám do Sněmovny se ve všech krajích přihlásilo 21 volebních uskupení z celkového počtu 31, která své adepty na poslance letos přihlásily. Čtyři mají své zástupce pouze v jednom kraji či v Praze, další dvě dala dohromady po dvou kandidátkách. Vyplývá to z údajů, které má ČTK k dispozici.
18.08.2017 21:55 |

podobné články

Ke sněmovním volbám bylo vpuštěno všech 31 přihlášených uskupení

 
K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které dnes provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.
01.09.2017 21:10 |

podobné články

Do sněmovních voleb se přihlásilo 31 stran, nejvíce v historii ČR

 
Do sněmovních voleb se letos přihlásilo 31 volebních uskupení. Je to nejvíce v historii samostatné České republiky a o sedm více než při minulých předčasných volbách v roce 2013. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu, kde volební uskupení mohla do dnešních 16:00 nominovat své adepty na poslance. Podobně jako v minulých letech ne všechny strany přihlásily své kandidáty ve všech krajích.
15.08.2017 20:30 |

podobné články

Krajské preference ČSSD? Jde to i bez tupých účetních škrtů

 
Pozice vydobyté při krajských volbách v roce 2008 si drží i po téměř tříletém vladaření sociální demokracie. Jak ukazuje průzkum krajských volebních preferencí provedený agenturou SANEP, uhájila by ČSSD své vítězství ve všech třinácti regionech. Předseda Asociace krajů Michal Hašek přičítá úspěch tomu, že hejtmani hájí proti vládě vše, co je pro lidi potřebné.
01.06.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků)

Průcha (ČSSD): Hrají všichni zastupitelé v Tanvaldu opravdu fair play?

 
Zastupitelstvo v Tanvaldě je složeno z 21 členů a to z 8 volebních uskupení. Je to poměrně různorodá směsice stran a především volebních uskupení, vždyť v zastupitelstvu je pouze 5 straníků. Ostatní kandidovali jako nezávislí kandidáti.
31.05.2015 18:36 |

podobné články

Česko čeká druhý den letošních krajských a senátních voleb

 
Česko dnes čeká druhý den letošních krajských voleb, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb do Senátu. Využít jej může většina českých voličů, kteří v pátek nenašli cestu do volebních místností. Jejich hlasy ovlivní sestavení vlády v regionech na příští čtyři roky.
13.10.2012 06:20 |

podobné články

Fórum 50 %: Do krajských zastupitelstev kandiduje rekordní počet žen. Chybí však na pozicích lídryň

 
V letošních krajských volbách kandiduje více žen než v předchozích volebních obdobích. Mezi kandidujícími do krajských zastupitelstev je 30 % žen, podstatně méně jich však najdeme na vrchních volitelných místech kandidátek. I o křesla v Senátu se uchází více žen než dříve, nicméně celkový počet nominovaných je stále velmi nízký (43 kandidátek, 18,45 %).
30.09.2016 07:40 |

podobné články

Piráti se poprvé zúčastní krajských voleb, kandidáty mají všude

 
Česká pirátská strana se letos poprvé ve své historii zúčastní krajských voleb. Kandidáty bude mít ve všech regionech. Piráti do voleb "připlují" s heslem Vypustíme kaprům rybník!. Jejich cílem je odstranit prostředí náchylné ke korupci, zlepšit a zprůhlednit hospodaření krajů a více zapojit občany do rozhodování. Na tiskové konferenci v Praze to dnes novinářům řekl volební koordinátor strany Jakub Michálek.
01.08.2012 19:30 |

podobné články

V eurovolbách se v ČR utká 38 uskupení. O pět více než minule

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 17:40 |

podobné články

Prezidentské primárky startují. ODS si začíná vybírat svého kandidáta na prezidenta

 
V Pardubicích se dnes koná první akce prezidentských primárek ODS, ve kterých se o hlasy členů ODS ucházejí 1. místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka a poslanec Evropského parlamentu Evžen Tošenovský. Podporu budou až do konce června získávat na volebních shromážděních v 9 volebních regionech. Volební shromáždění v Pardubicích začíná dnes v 17 hodin.
02.05.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Evžen Tošenovský (114 článků)

Česká televize zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání

 
Česká televize zahájí v úterý 28. srpna od 21 hodin na ČT24 cyklus předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. Česká televize bude pro letošní předvolební a volební vysílání využívat průzkumů dvou renomovaných výzkumných agentur, nad jejichž výsledky bude mít poprvé v historii sama kontrolní dohled. Dnešním dnem zveřejnila Česká televize na svých webových stránkách Pravidla předvolebního a volebního vysílání, která v souladu se zásadami nestrannosti, vyváženosti a objektivity specifikují způsob, jak bude Česká televize letošní volby ve svém vysílání pokrývat.
26.08.2012 21:15 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Policie dumá, jak obejít zákon o poskytování informací. Ovlivňujme vnitro, zaznělo na poradě krajských policejních ředitelů

 
Dotazy na poskytnutí informací podle zákona 106/1999 Sb. neúměrně zatěžují pracovníky, zaznělo 10. srpna na poradě krajských policejních ředitelů. „Problém je i v tom, že odvolací orgán nestojí za rozhodnutím krajských ředitelství policie a ruší je,“ uvedl krajský ředitel policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček. Zamítnuté žádosti se tak v případě, že se žadatel odvolá a je mu dáno odvolacím orgánem (v případě Policie ČR je jím ministerstvo vnitra) za pravdu, musí řešit na krajských ředitelstvích znovu. Řešením by podle Tkadlečka mohlo být „ovlivnění přístupu odvolacího orgánu“. Tím je v případě Policie ČR ministerstvo vnitra.
28.08.2017 16:45 |

podobné články

Peake a její uskupení odpoledne oznámí svůj název

 
Politické uskupení vicepremiérky Karolíny Peake a "odpadlíků" z Věcí veřejných dnes odpoledne oficiálně oznámí svůj název. Podle informací ČTK půjde o jediné zkratkové slovo. Název uskupení bude znám po 15:00, uvedl jeho mediální zástupce Miloš Skácel. Do té doby se prý žádný člen nové platformy nebude k podrobnostem vyjadřovat.
03.05.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

V hlavním městě se v podzimních volbách utká 31 uskupení

 
O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety. Úřad jejich kandidátky zaregistroval a rozhodnutí dnes vyvěsil na úřední desce. Kromě sněmovních stran budou o hlasy voličů bojovat také mnohá nová uskupení a hnutí. Dvě hnutí dokonce kandidují pod stejným názvem.
22.08.2014 18:30 |

podobné články

Do eurovoleb se přihlásilo 39 uskupení, o šest víc než minule

 
Celkem 39 uskupení přihlásilo na ministerstvu vnitra své kandidáty pro letošní volby do Evropského parlamentu. Je jich o šest více než při minulých eurovolbách před pěti lety, oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Lhůta pro předkládání kandidátek skončila dnes v 16:00.
18.03.2014 17:40 |

podobné články

Do voleb jde 31 stran a hnutí. Nejvíce v historii samostatné České republiky

 
K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které v pátek provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.
01.09.2017 18:00 |

podobné články

IDEA pro volby 2017: Důchody ve volebních programech

 
Politické strany ve volebních programech opomíjejí problémy pracujících důchodců i tíživou situaci vdov a vdovců. Návrhům valorizací se věnují jen obecně a až na výjimky z nich nelze dovodit žádné konkrétní změny. Do volebních programů se nově dostalo téma služeb pro seniory.
17.10.2017 20:55 |

podobné články

ODS se po řadě porážek obává rebelií v regionech

 
V ODS bublá nespokojenost po sérii volebních porážek, ale stranickým špičkám se zatím daří odrážet návrhy na svolání mimořádného kongresu, který by vedení včetně premiéra a šéfa ODS Petra Nečase na podzim smetl. Důvodem je prohra v krajských volbách, debakl kandidáta ODS Přemysla Sobotky v prezidentské volbě a Miloš Zeman na Hradě.
29.01.2013 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Čteme v krajských preferencích: S odborníkem o Babišovi, Kalouskovi a rovněž o Valentovi

 
ROZHOVOR Krajské průzkumy beru s rezervou, jsou tvořeny s menším počtem respondentů, domnívá se politolog Petr Sokol. Podle něj ANO neobsadilo první příčky, protože nemá všude vybudované stranické struktury nebo v regionech došlo ke koaličním problémům. A to se odrazí v konkrétních volebních výsledcích. Celkově však průzkumy odrážejí celostátní politiku, avšak záleží na tom, kolik z podporovatelů se nakonec dostaví k volebním urnám, sdělil ParlamentnímListům.cz.
12.06.2016 20:05 |

podobné články