Článek

Jen šest z 89 krajských volebních uskupení je ve všech regionech

 
Pouze šest z 89 volebních uskupení kandiduje v letošních krajských volbách ve všech 13 regionech. Řada stran včetně parlamentních totiž vsadila na různorodé krajské koalice a přizpůsobila tomu i jejich názvy. Vyplývá to z údajů na www.volby.cz.
01.09.2016 21:35 |

podobné články

Podobné články

Krajské preference ČSSD? Jde to i bez tupých účetních škrtů

 
Pozice vydobyté při krajských volbách v roce 2008 si drží i po téměř tříletém vladaření sociální demokracie. Jak ukazuje průzkum krajských volebních preferencí provedený agenturou SANEP, uhájila by ČSSD své vítězství ve všech třinácti regionech. Předseda Asociace krajů Michal Hašek přičítá úspěch tomu, že hejtmani hájí proti vládě vše, co je pro lidi potřebné.
01.06.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2269 článků)

Průcha (ČSSD): Hrají všichni zastupitelé v Tanvaldu opravdu fair play?

 
Zastupitelstvo v Tanvaldě je složeno z 21 členů a to z 8 volebních uskupení. Je to poměrně různorodá směsice stran a především volebních uskupení, vždyť v zastupitelstvu je pouze 5 straníků. Ostatní kandidovali jako nezávislí kandidáti.
31.05.2015 18:36 |

podobné články

Česko čeká druhý den letošních krajských a senátních voleb

 
Česko dnes čeká druhý den letošních krajských voleb, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb do Senátu. Využít jej může většina českých voličů, kteří v pátek nenašli cestu do volebních místností. Jejich hlasy ovlivní sestavení vlády v regionech na příští čtyři roky.
13.10.2012 06:20 |

podobné články

Fórum 50 %: Do krajských zastupitelstev kandiduje rekordní počet žen. Chybí však na pozicích lídryň

 
V letošních krajských volbách kandiduje více žen než v předchozích volebních obdobích. Mezi kandidujícími do krajských zastupitelstev je 30 % žen, podstatně méně jich však najdeme na vrchních volitelných místech kandidátek. I o křesla v Senátu se uchází více žen než dříve, nicméně celkový počet nominovaných je stále velmi nízký (43 kandidátek, 18,45 %).
30.09.2016 07:40 |

podobné články

Prezidentské primárky startují. ODS si začíná vybírat svého kandidáta na prezidenta

 
V Pardubicích se dnes koná první akce prezidentských primárek ODS, ve kterých se o hlasy členů ODS ucházejí 1. místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka a poslanec Evropského parlamentu Evžen Tošenovský. Podporu budou až do konce června získávat na volebních shromážděních v 9 volebních regionech. Volební shromáždění v Pardubicích začíná dnes v 17 hodin.
02.05.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (451 článků) , Evžen Tošenovský (112 článků)

V eurovolbách se v ČR utká 38 uskupení. O pět více než minule

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 17:40 |

podobné články

Česká televize zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání

 
Česká televize zahájí v úterý 28. srpna od 21 hodin na ČT24 cyklus předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. Česká televize bude pro letošní předvolební a volební vysílání využívat průzkumů dvou renomovaných výzkumných agentur, nad jejichž výsledky bude mít poprvé v historii sama kontrolní dohled. Dnešním dnem zveřejnila Česká televize na svých webových stránkách Pravidla předvolebního a volebního vysílání, která v souladu se zásadami nestrannosti, vyváženosti a objektivity specifikují způsob, jak bude Česká televize letošní volby ve svém vysílání pokrývat.
26.08.2012 21:15 |

podobné články

Piráti se poprvé zúčastní krajských voleb, kandidáty mají všude

 
Česká pirátská strana se letos poprvé ve své historii zúčastní krajských voleb. Kandidáty bude mít ve všech regionech. Piráti do voleb "připlují" s heslem Vypustíme kaprům rybník!. Jejich cílem je odstranit prostředí náchylné ke korupci, zlepšit a zprůhlednit hospodaření krajů a více zapojit občany do rozhodování. Na tiskové konferenci v Praze to dnes novinářům řekl volební koordinátor strany Jakub Michálek.
01.08.2012 19:30 |

podobné články

Do eurovoleb se přihlásilo 39 uskupení, o šest víc než minule

 
Celkem 39 uskupení přihlásilo na ministerstvu vnitra své kandidáty pro letošní volby do Evropského parlamentu. Je jich o šest více než při minulých eurovolbách před pěti lety, oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Lhůta pro předkládání kandidátek skončila dnes v 16:00.
18.03.2014 17:40 |

podobné články

Peake a její uskupení odpoledne oznámí svůj název

 
Politické uskupení vicepremiérky Karolíny Peake a "odpadlíků" z Věcí veřejných dnes odpoledne oficiálně oznámí svůj název. Podle informací ČTK půjde o jediné zkratkové slovo. Název uskupení bude znám po 15:00, uvedl jeho mediální zástupce Miloš Skácel. Do té doby se prý žádný člen nové platformy nebude k podrobnostem vyjadřovat.
03.05.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1603 článků)

V hlavním městě se v podzimních volbách utká 31 uskupení

 
O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety. Úřad jejich kandidátky zaregistroval a rozhodnutí dnes vyvěsil na úřední desce. Kromě sněmovních stran budou o hlasy voličů bojovat také mnohá nová uskupení a hnutí. Dvě hnutí dokonce kandidují pod stejným názvem.
22.08.2014 18:30 |

podobné články

V Královéhradeckém kraji komunisté slavili gothajem s hořčicí

 
Kandidáti a představitelé politických stran a volebních uskupení sledovali v sobotu odpoledne průběh voleb v Karlovarském kraji ve svých stranických sekretariátech, či v restauracích. Zatímco levice měla v průběhu sčítání volebních výsledků důvod k radosti, pravice nevěřícně kroutila hlavou.
13.10.2012 19:25 |

podobné články

V Karlovarském kraji komunisté slavili gothajem s hořčicí

 
Kandidáti a představitelé politických stran a volebních uskupení sledovali v sobotu odpoledne průběh voleb v Karlovarském kraji ve svých stranických sekretariátech, či v restauracích. Zatímco levice měla v průběhu sčítání volebních výsledků důvod k radosti, pravice nevěřícně kroutila hlavou.
13.10.2012 20:25 |

podobné články

Sněmovna s úpravami senátu schválila limity na volební výdaje

 
Sněmovna opětovně schválila novelu, která má zavést pro politické strany a hnutí limity na volební výdaje. Na popud senátu v ní dnes ale zpřesnila pravidla podpory volebních uskupení ze strany nekandidujících občanů, sdružení nebo firem. Novelu volebních zákonů nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
06.09.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17471 článků)

Komunisté navrhli změny volebních zákonů

 
Opoziční komunisté navrhli drobné změny některých volebních zákonů. Týkají se rezignace obecních zastupitelů a okrskových volebních komisí.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Účast prvního dne finále senátních voleb byla nízká

 
Včerejší den letošního finále senátních voleb skončil, mnoho lidí do volebních místností však nepřilákal. Hlasovat v pátek přišla podle informací od volebních komisařů v průměru zhruba desetina voličů. K nejvyšším patřila necelou hodinu a půl před uzavřením volebních místností účast na Třebíčsku, a to téměř 20 procent. Naopak málo lidí přišlo volit na Jablonecku, v průměru kolem čtyř procent voličů.
20.10.2012 06:35 |

podobné články

Na horách už mají komise klid, lidé spíše lyžují

 
Po extrémním pátečním zájmu voličů je dnes ve volebních místnostech v šumavských horských střediscích klidněji. Voliči do místností stále přicházejí, v porovnání s pátkem je jich ale výrazně méně. Na Šumavě je dnes jasné slunečné počasí a volební komisaři odhadují, že lidé toho využili a šli raději na běžky a na sjezdovky. Zvýšený zájem očekávají většinou kolem poledne, řekli dnes ČTK ve volebních komisích. Komise také stihly doplnit zásoby volebních lístků, takže nemají strach, že jim lístky nevystačí.
26.01.2013 13:10 |

podobné články

Sněmovna řekla ne návrhu KSČM na drobné změny volebních zákonů

 
Poslanci zamítli návrh opoziční KSČM na drobné změny některých volebních zákonů. Týkaly se rezignace obecních zastupitelů a okrskových volebních komisí.
15.02.2013 13:30 |

podobné články

ČRo: Pravidla pro natáčení a vysílání volebních vizitek kandidátů

 
Centrum zpravodajství Českého rozhlasu představuje pravidla pro natáčení a vysílání volebních vizitek kandidátů pro předvolební vysílání. Pravidla pro natáčení a vysílání volebních vizitek kandidátů volby PSP 2013.
20.09.2013 11:50 |

podobné články