Jen 13 setin od medaile… No nic, zítra zas půjdu do práce, usmál se Gebas

Titěrných 13 setin sekundy. V přepočtu na jízdu v kanoi jen pár centimetrů připravilo Vítězslava Gebase o olympijskou medaili na kanálu v Deodoru. Když český vodní slalomář v tréninku zkoušel co nejrychleji za sebou zmáčknout a zastavit stopky, nedostal se prý pod 15 setin. Nynější 4. místo pro něj sice znamená životní úspěch, ale i kvůli nicotnému rozdílu se v něm pocity mísily.
10.08.2016 00:30 |

Gebas skončil v Troji třetí, Ježek zlomil pádlo a bavil diváky

Vítězslav Gebas skončil třetí mezi singlíři v závodě Světového poháru vodních slalomářů v Praze – Troji. Pátý muž z olympijských her v Londýně Stanislav Ježek zlomil pádlo, přesto se s tratí rval až do konce, i když vynechal dvě branky a zvládl jednoho eskymáka. Skončil poslední, desátý.
25.08.2012 14:00 |

Osobnosti: Stanislav Ježek (20 článků)

36 setin od medaile! Bank senzaci nedotáhl

Ondřeji Bankovi podruhé na olympijských hrách v Soči unikla medaile. V obřím slalomu byl dnes po prvním kole senzačně druhý, ve druhé jízdě riskoval, ale pozici neudržel a skončil pátý. Zlato získal americký favorit Ted Ligety před Francouzi Stevem Missillierem a Alexisem Pinturaultem. Od stupňů vítězů Banka dělilo 36 setin sekundy.
19.02.2014 09:25 |

Osobnosti: Ondřej Bank (121 článků)

Sáblíková sahala po třetí medaili. Od bronzu ji dělilo pět setin

Pouhých pět setin sekundy dělilo Martinu Sáblíkovou od třetí medaile na mistrovství světa v Heerenveenu. V závodě na 1500 metrů potvrdila česká rychlobruslařka skvělou formu, když skončila těsně čtvrtá. Zlatou medaili vybojovala Američanka Brittany Boweová.
15.02.2015 17:55 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (399 článků)

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

Sáblíkové chybělo v Astaně jen 41 setin k bronzu

Pouze o 41 setin sekundy unikly rychlobruslařce Martině Sáblíkové na Světovém poháru v Astaně stupně vítězů v závodu na 1500 m. Specialistka na delší tratě dnes obsadila ve své doplňkové disciplíně čtvrté místo a výrazně vylepšila dvanáctou příčku, na které skončila na této trati před týdnem v Čeljabinsku.
26.11.2011 12:05 |

Juniorka Erbanová těsně bez medaile - Chyběly čtyři setiny

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela na Světovém poháru v Heerenveenu na kilometru čtvrtá a opět vylepšila své osobní maximum. Od medaile ji dělily pouze čtyři setiny, o které zaostala za třetí Ruskou Jekatěrinou Šichovovou. Na vítěznou Kanaďanku Christine Nesbittovou, která triumfovala na této trati i potřetí v sezoně, ztratila Erbanová 88 setin.
04.12.2011 15:45 |

Osobnosti: Karolína Erbanová (37 článků)

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (364 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Zničená Azarenková: Půjdu se zabít!

Prozatím největší šok grandslamového French Open! Slovenská tenistka Dominika Cibulková zničila v osmifinále světovou jedničku Victorii Azarenkovou. „Půjdu se zabít. Turnaj pro mě skončil,“ reagovala běloruská hvězda na dotaz, jak se s porážkou vyrovná.
04.06.2012 12:10 |

Osobnosti: Dominika Cibulková (77 článků)

Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář stále váhá, zda bude kandidovat za Stranu práv občanů Zemanovce ve sněmovních volbách. „Když zavolá strana a lid, tak se zvednu a půjdu," sdělil s úsměvem v rozhovoru pro Mladou frontu dnes. Prozradil, že strana je pro něj srdeční záležitostí.
13.08.2013 16:50 |

Osobnosti: Vratislav Mynář (785 článků)

Co zažívá Nicole Kidman po ztrátě paměti? Soutěžte s námi o její vzpomínky v knize Dřív než půjdu spát

Nicole Kidman je zpět v plné své kráse! Již od čtvrtka se v kinech můžete těšit na nový thriller Dřív než půjdu spát, kde herečka ztvárnila hlavní roli. Nicole se jednoho rána ocitne v neznámém světě, kde se každé ráno probouzí v cizí posteli vedle cizího muže. Americké drama či příběh, který se může stát i vám? To si nemůžete nechat ujít!
16.09.2014 18:50 |

Osobnosti: Nicole Kidman (242 článků)

Filmové premiéry: Místa, Fízlové, hajzlové, Dřív než půjdu spát a další

Příběh o lásce, ztrátě a pomstě, to je novinka režiséra Radima Špačka Místa. Hudebník Marilyn Manson hraje v americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové. Nicole Kidmanová a Colin Firth zase v mysteriózním thrilleru Dřív než půjdu spát. Dvacet let existence Slovenska mapuje dokument Slovensko 2.0. Před životním rozhodnutím stojí sedmnáctiletá hrdinka romantického filmu Zůstaň se mnou. Milovníci akčních sci-fi ocení film Labyrint: Útěk.
18.09.2014 07:10 |

Osobnosti: Colin Firth (90 článků) , Marilyn Manson (92 článků) , Quentin Dupieux (2 články) , Radim Špaček (27 článků)

Mrazivá hláška Josefa Rychtáře (57): Půjdu za Ivetou!

Svými žabomyšími spory už Josef Rychtář zaměstnává českou justici několik let. Také jeho poslední vystoupení před soudkyní JUDr. Danielou Dubnou nebylo prosté teatrálních výstupů. Na závěr jednání řekl: „Příště nepřijdu! Půjdu za Ivetou!“
23.09.2015 12:15 |

Osobnosti: Josef Rychtář (1251 článků)

Proč jede národní tým domů opět bez medaile? 5 příčin brzkého vyřazení hokejistů

Na první pohled to vypadá nelogicky a také krutě. Hokejisté podávali na mistrovství světa výborné výkony, stejně jej však opustili bez medaile. Místo nich šli dál nevýrazní Američané, kteří se turnajem tak nějak protloukají bez duše. Český tým naopak v Moskvě ukázal zcela čitelnou tvář, ta však zkameněla smutkem už po čtvrtfinále. Hlubší pohled na příčiny vyřazení Vůjtkovu výběru ukazuje, že to zas tak nepochopitelné není. Proč tedy skončil?
20.05.2016 16:10 |

Sáblíková pátá na vyrovnané patnáctistovce

Po pátečním triumfu na pětikilometrové trati skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková na Světovém poháru v Heerenveenu pátá v závodě na 1500 metrů. Ve vyrovnané soutěži ji dělilo jen 16 setin od stříbrné medaile a 14 od bronzu. Suverénní vítězkou se stala Christine Nesbittová z Kanady, jež vyhrála s náskokem téměř půldruhé sekundy před Ireen Wüstovou z Nizozemska a Jekatěrinou Šichovovou z Ruska.
03.12.2011 15:50 |

Holuša si doběhl na halovém MS na osmistovce pro stříbro

Běžec Jakub Holuša vybojoval na halovém mistrovství světa v Istanbulu v závodu na 800 metrů stříbrnou medaili. Čtyřiadvacetiletý atlet prohrál v nedělním finále o 26 setin jen s Mohammedem Amanem z Etiopie a získal pro českou výpravou jedinou medaili na šampionátu. Třetí skončil Brit Andrew Osagie, bez medaile zůstal velký favorit Polák Adam Kszczot.
12.03.2012 06:10 |

Osobnosti: Jakub Holuša (24 článků)

Já kartu prostě nechci, sekl se u Jílkové senior. A usmál se na Drábka

Nápad ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka zavést tzv. sociální kartu, kam by lidem chodily dávky od státu, zvedl vlnu nechuti zejména u seniorů, kteří si s moderní elektronikou příliš nerozumí. Drábek je ale opakovaně uklidňoval - nic se nemění, jen místo papíru bude plast.
15.09.2011 23:25 |

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

Komunista udělal medaile k listopadu, nahází je do Vltavy

Komunistický zastupitel Jihlavy Martin Herzán, který v létě vydal pamětní medaile Karla Kryla, vydává další medaile k výročí sametové revoluce.
11.11.2009 20:55 |

Osobnosti: Karel Kryl (120 článků)

Česká reprezentace má na ME v Curychu dvě medaile, Svoboda skončil pátý

Překážkář Petr Svoboda skončil na Mistrovství světa v Curychu na pátém místě. Přestože nedosáhl na medaili, s výsledkem je spokojen a považuje jej za osobní úspěch. Česká reprezentace má na ME ve Švýcarsku už dvě medaile - o zlatou se postarala oštěpařka Barbora Špotáková, pro bronzovou si došla chodkyně Drahotová . O další medaile budou čeští reprezentanti bojovat o víkendu.
15.08.2014 15:26 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Petr Svoboda (460 článků) , Petr Svoboda (451 článků) , Petr Svoboda (460 článků)

Vychází největší platinová medaile světa s motivem Katedrály sv. Petra a Pavla

Jablonecká Česká mincovna dnes na své brněnské prodejně představila jedinečnou půlkilogramovou platinovou medaili s motivem Katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Medaile vyjde v omezeném nákladu pouhých 12 kusů. Jedná se o největší platinovou medaili raženou celosvětově. Nad ražbou medaile převzal záštitu diecézní biskup brněnský, Jeho Excelence Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, jenž se dnes představení tohoto unikátu přímo účastnil.
20.10.2014 18:30 |

Osobnosti: Vojtěch Cikrle (4 články) , Petr Pavel (362 článků)