Článek

Jednatel České mykologické společnosti Vít: Konec houbaření v Česku kvůli změnám počasí?

 
Mimořádně teplý podzim sice prodlužuje houbařskou sezonu, ale rozhodně ji nezachrání – byla nejhorší za desítky let. Přináší sucho konec houbaření v Česku? I na to odpovídá Aleš Vít, jednatel České mykologické společnosti a člověk s mimořádně zajímavou minulostí – před revolucí šéfoval zřejmě nejslavnější restauraci v Česku.
08.11.2015 15:05 |

podobné články

Podobné články

Z houbaření se stále častěji stává drama: Jak nezabloudit v lese?

 
Houbaření se může proměnit v pořádnou noční můru. Tu si tento týden už zažila nejen seniorka (69) na Dačicku, která se při houbaření ztratila svému manželovi. Její hrůzné bloudění lesem ale skončilo šťastně a s manželem se znovu shledala.
21.09.2013 12:15 |

podobné články

Konec prázdnin a počasí k houbaření!

 
Hezké počasí a volný víkend spousta lidí využilo k houbaření. A že se v lesích dají najít opravdu pořádné úlovky.
27.08.2017 05:10 |

podobné články

Houbaření je zatím na houby! Odborník řekl, kdy porostou!

 
Houby zatím moc nerostou, zbrzdila je vedra a málo deště. Pokud vyjde předpověď, že zbytek června budou mírnější teploty a zaprší, bude hub víc. ČTK to dnes řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti.
12.06.2014 13:20 |

podobné články

V Česku nerostou? Za houbaření za hranicemi hrozí pokuty

 
Stále více lidí vyráží za houbařským úlovkem za hranice. Za houbaření tam ale hrozí i tresty.
12.08.2009 06:45 |

podobné články

Počasí přeje houbám, v lesích jsou jejich žně

 
Vlhké počasí a ochlazení přeje houbám. Podle mykologů je momentálně nejlepší situace na Šumavě, ale lidé mířící do lesa neodejdou s prázdnou ani jinde. Pozitivní je pro houbaře i výhled počasí, konstatoval ve čtvrtek předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
14.08.2014 18:15 |

podobné články

Petr Rychlý miluje houbaření, smaženici ale nejí

 
Herec Petr Rychlý (44) je v současné době znám především jako oblíbený doktor Mázl z Ordinace v růžové zahradě. O prázdninách tráví volný čas se svou rodinou a miluje houbaření.
13.08.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (310 článků)

Mistrovství republiky v houbaření bude v Jeseníkách

 
V lesích Jeseníků poměří v sobotu svůj um příznivci houbaření.
07.09.2010 18:35 |

podobné články

Tragédie Agáty Prachařové: Při houbaření se ztratila v lese!

 
Jsou aktivity, jimž by se měly modelky vyvarovat. Například český národní sport houbaření je jen pro silné povahy.
06.09.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2554 článků)

Barták si řekl o další úplatek, tvrdí jednatel dodavatelské společnosti

 
Jednatel společnosti S.P.M. Liberec Štefan Novota tvrdí, že po něm chtěli úředníci ministerstva obrany úplatek za přidělení zakázek na dodávku výstroje pro armádu. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD), která získala jeho výpověď. Policie již případ jednou odložila.
20.09.2011 07:55 |

podobné články

Podnikatelem roku Olomouckého kraje je spolumajitel oděvní firmy

 
Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel oděvní firmy Koutný spol. s r.o. se stal jedenáctým držitelem krajského titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Soutěž organizuje společnost EY pod záštitou MUDr. Oty Košty, hejtmana Olomouckého kraje a ve spolupráci se zájmovým sdružením OK4Inovace. Slavnostní vyhlášení proběhlo v prostorách Divadla na Šantovce. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté. Loni zvítězil Petr Gross, majitel a jednatel společnosti společnosti Ing. Petr Gross s.r.o.
31.01.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ota Pavel (32 článků) , Petr Pavel (433 článků)

Hub roste dost, ale teplé počasí jim nesvědčí

 
Houbaři mohou v lesích a také na loukách najít stále téměř všechny druhy hub. Těm ale nesvědčí nynější teplé počasí, a proto jich už neroste tolik jako například před dvěma týdny. Mykologové předpokládají, že tento trend bude pokračovat, řekl dnes předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
02.08.2012 10:35 |

podobné články

Irský jednatel zkrachovalé Moravan Aviation k českému soudu nedorazil

 
Wiliam James Harkin z Irska, jednatel zkrachovalého výrobce letadel, společnosti Moravan Aviation z Otrokovic na Zlínsku, se měl dnes u krajského soudu ve Zlíně poprvé zpovídat z údajných podvodů za zhruba 19 milionů korun. K soudu však bez omluvy nedorazil a ani se jej nepodařilo kontaktovat.
20.09.2011 10:40 |

podobné články

Promopro u soudu: Osvobození úředníci i 9 let vězení

 
V kauze Promopro padly tresty - ten nejvyšší si od soudu odnesl někdejší jednatel společnosti Jaroslav Veselý a Vlastimil Maxa - jednatel firmy, která působila jako subdodavatel. Podle obžaloby prali špinavé peníze a spáchali podvod. Bez trestu naopak od soudu odešli vysoce postavení úředníci ze sekce pro předsednictví EU.
24.06.2015 10:40 |

podobné články

Do lesa na houby? Zatím ztráta času a na zlepšení to nevypadá!

 
Houbám se v Česku letos nadále nedaří. Hřiby, holubinky nebo ryzce, které mívají ve druhé polovině června jeden ze dvou svých růstových vrcholů v roce, houbaři nacházejí jen ojediněle. Na zlepšení to zatím příliš nevypadá, protože předpovědi počasí s většími srážkami moc nepočítají. ČTK to dnes řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti.
20.06.2014 05:15 |

podobné články

Houbománie!: Úlovky čtenářů to potvrzují

 
Skvělé houbové žně pokračují a milovníci lesních plodin si na své přijdou skutečně po celé republice. Mykologové si letošní sezonu velmi pochvalují. „V posledních 14 dnech vypukla přímo houbománie. Začalo růst všechno v plném spektru tak, jak si houby v létě dovedeme představit,“ popsal Aleš Vít z České mykologické společnosti.
12.08.2011 12:15 |

podobné články

Jednatel firmy z předváděček: Chováme se fér, ale český národ je vynalézavý

 
Jednatel firmy BECK Jiří Himl byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu. Tvrdil, že jeho společnost nepoužívá žádné nekalé praktiky, přestože již několikrát platili pokuty.
29.05.2013 18:40 |

podobné články

Turista natočil video, jak v Praze šidí taxikáři: Okrádá každý druhý, říká jednatel

 
Chystáte se jet v Praze taxíkem? Pak se připravte, že vás každý druhý šofér může okrást! Tvrdí to alespoň jednatel dispečinku AAA radiotaxi Jiří Kvasnička.
16.12.2013 09:50 |

podobné články

Případ Promopro: Devět let pro podnikatele, nula pro úředníky

 
Trojice bývalých vysoce postavených úředníků ze sekce pro předsednictví EU soud v případu Promopro osvobodil. Zato podnikatelé z toho rozhodně nevyklouzli lehce. Někdejší jednatel firmy Jaroslav Veselý dostal devět let, stejně jako jednatel hlavní subdodavatelské firmy Vlastimil Maxa. Soud je uznal vinnými z praní špinavých peněz a podvodu. Ostatní dostali od tříleté podmínky do šesti let za mřížemi. 
24.06.2015 11:21 |

podobné články

Počasí v posledních dnech dělá radost houbařům

 
Deště doprovázené poměrně vysokými teplotami totiž prospívají růstu hub. Těch je momentálně dost v lesích i na loukách a není potřeba je hledat jen na tradičně vlhkých místech, řekl dnes předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
26.07.2012 11:30 |

podobné články