Článek

Jednání koalice se zadrhlo. Lídři tajnůstkaří

 
Špičky koalice se zřejmě do příští sněmovní schůze budou muset znovu sejít, aby dokončily středeční jednání o prioritách pro sestavování rozpočtu pro příští rok. Na ranní schůzku v širším formátu navázalo jednání předsedů vládních stran. Kvůli němu se posunulo i zahájení pravidelného zasedání vlády. I tak ale nezbyl čas například na debatu o střetu zájmů a plánované změny ve financování politických stran. Detaily ale účastníci schůzek tají.
08.06.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12408 článků)
Podobné články

V Praze se dál jedná o koalici. Kamenem sváru je znovu Stropnický

 
Koaliční jednání Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL, STAN), ANO a ČSSD v Praze se dnes zadrhlo na osobě předsedy Strany zelených Matěje Stropnického. Jeho působení v radě ANO a ČSSD odmítly. ČTK a ČRo to po jednání řekl předseda zastupitelského klubu Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ). Další jednání je naplánováno na příští úterý. Koalice složená ze dnes jednajících stran se rozpadla loni v říjnu právě odvoláním Stropnického z rady. Zprávu přinesla ČTK.
22.03.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Matěj Stropnický (444 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Koaliční lídři se znovu sejdou kvůli personálnímu obsazení vlády

 
Koaliční lídři budou v neděli večer opět jednat o personálních změnách ve vládě. Zatímco Věci veřejné chtějí personální změny, pro premiéra Petra Nečase (ODS) zůstává podmínkou pokračování koalice prosazení klíčových reforem. Lídři se změnami zabývali už ve čtvrtek, rozešli se ale bez výsledku. Jednání v Kramářově vile začne v 19:00.
05.06.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Koalice řeší dalšé problém. Lidovci trvají na vyšších odpočtech na dítě

 
Jednání stran budoucí vládní koalice se zadrhlo na dalším nečekaném problému. Lidovci požadují zvýšit odpočet na dítě na hodnotu pro odpočet na dospělého. To by znamenalo zátěž pro státní rozpočet ve výši dalších dvaceti miliard korun. Všechny strany se shodují, že opatření by to bylo vhodné. Problémem je ale, kde na něj vzít peníze. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
06.12.2013 20:20 |

podobné články

Koalice řeší další problém. Lidovci trvají na vyšších odpočtech na dítě

 
Jednání stran budoucí vládní koalice se zadrhlo na dalším nečekaném problému. Lidovci požadují zvýšit odpočet na dítě na hodnotu pro odpočet na dospělého. To by znamenalo zátěž pro státní rozpočet ve výši dalších dvaceti miliard korun. Všechny strany se shodují, že opatření by to bylo vhodné. Problémem je ale to, kde na něj vzít peníze. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
06.12.2013 20:50 |

podobné články

Lídři možné koalice budou řešit školné, sejdou se i experti stran

 
Strany rodící se středopravé koalice budou pokračovat v jednání o společném vládním programu. Lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných se znovu sejdou speciálně kvůli otázce školného. Další kola jednání ale mají v plánu i expertní skupiny, které mají řešit jednotlivé kapitoly společného programu.
15.06.2010 07:10 |

podobné články

Dohodu oznámíme v úterý, řekli lídři koalice po tříhodinovém jednání

 
Koaliční lídři po nedělním tříhodinové schůzce v Kramářově vile večer oznámili, že definitivní výsledek jejich jednání očekávají do úterý. Koalice se nemůže shodnout na personální obměně kabinetu, která by vyhovovala jak ODS a TOP 09, tak Věcem veřejným. Požadavky i nabídky stran se liší.
06.06.2011 04:25 |

podobné články

Lídři koalice opět zasedli ke klíčovému jednání, čas mají do půlnoci

 
Lídři stran vládní koalice se ve čtvrtek odpoledne sešli ke klíčovému jednání, které by mělo potvrdit další existenci kabinetu ODS, TOP 09 a VV. Podle ranního vyjádření šéfa VV Radka Johna by mělo dojít k podpisu dodatku koaliční smlouvy, kterým nejmenší vládní strana podmiňovala své setrvání v koalici. Zatímco John ráno tvrdil, že VV budou v kabinetu pokračovat, ostatní politici byli ve svých vyjádřeních výrazně zdrženlivější.
30.06.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Lídři koalice zase usedli ke klíčovému jednání, čas mají do půlnoci

 
Lídři stran vládní koalice se ve čtvrtek odpoledne sešli ke klíčovému jednání, které by mělo potvrdit další existenci kabinetu ODS, TOP 09 a VV. Podle ranního vyjádření šéfa VV Radka Johna by mělo dojít k podpisu dodatku koaliční smlouvy, kterým nejmenší vládní strana podmiňovala své setrvání v koalici. Zatímco John ráno tvrdil, že VV budou v kabinetu pokračovat, ostatní politici byli ve svých vyjádřeních výrazně zdrženlivější.
30.06.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Lídři koalice zrušili brífink. Zřejmě nechtějí prozrazovat plán boje s opozicí

 
Za několik minut začíná jednání poslanecké sněmovny. Koalice se přes odpor opozice pokusí protlačit hlasováním reformní zákony, které jí vrátil levicový Senát. Jednání ve sněmovně měl předcházet brífink, ale ten vládní lídři zrušili. Zřejmě nechtěli prozrazovat strategii, se kterou budou čelit obstrukcím.
01.11.2011 11:00 |

podobné články

Lídři koalice nečekaně přerušili schůzku k aféře Drobil

 
Lídři koalice se v pátek po 17. hodině sešli v sídle vlády, aby jednali o situaci, kterou vyvolala korupční aféra kolem končícího ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Po dvou hodinách byla schůzka přerušena, její účastníci odjeli, aniž k průběhu jednání cokoli sdělili.
17.12.2010 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Lídři koalice kvůli Schwarzenbergovi přerušili schůzku k aféře Drobil

 
Lídři koalice se v pátek po 17. hodině sešli v sídle vlády, aby jednali o situaci, kterou vyvolala korupční aféra kolem končícího ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Po dvou hodinách byla schůzka přerušena, její účastníci odjeli, aniž k průběhu jednání cokoli sdělili. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg Právu řekl, že měl jiné povinnosti.
17.12.2010 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Pavel Drobil (380 článků)

Lídři koalice řešili na obědě krizi ve zdravotnictví. Výstup žádný

 
Lídři koalice se po středečním jednání vlády sešli na neformálním obědě v centru Prahy. Horkým tématem schůzky byla situace kolem exodu lékařů z nemocnic. K účastníkům schůzky v tradičním formátu K9 se tentokrát přidal i ministr zdravotnictví Leoš Heger.
26.01.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Lídři koalice se prý shodli na dodatku koaliční smlouvy, hotov ale není

 
Lídři stran vládní koalice se ve středu na devítihodinovém jednání podle písemného prohlášení pro média shodli na většině programových bodů připravovaného dodatku ke koaliční smlouvě, budou ale ještě jednat.
23.06.2011 00:10 |

podobné články

Lídři koalice pokračují v jednání o kauze Drobil

 
Lídři vládních stran se v neděli odpoledne znovu sešli k jednání kolem údajné korupční kauzy kolem odcházejícího ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Schůzka má obnovit důvěru mezi koaličními stranami před úterním jednáním o nedůvěře vládě, které ve sněmovně vyvolala opoziční ČSSD, uváděli předsedové vládních poslaneckých klubů.
19.12.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Nečas nevidí na rozpadu pražské koalice nic dobrého

 
Rozpad koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici by nepřinesl nic dobrého ani Praze a Pražanům, ani oběma politickým stranám, řekl po dnešním jednání vlády premiér a předseda ODS Petr Nečas. Premiér doufá, že se spory brzy vyřeší. Pražská koalice se ocitla v další vážné krizi, primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v úterý kvůli neshodám předčasně ukončil jednání rady. TOP 09 hrozí odchodem z koalice. ODS ale vášně tlumí. Podle šéfa klubu ODS Ondřeje Pechy koalice normálně spolupracuje. 
24.04.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků) , Ondřej Svoboda (55 článků)

Jak to vidí Soukromníci. Lídři se vyjadřují k problémům krajů Jak to vidí Soukromníci. Lídři se vyjadřují k problémům krajů

 
Co všechno lze udělat pro to, aby se ve všech regionech České republiky žilo lépe? Svůj pohled nabízejí lídři jednotlivých krajů.
09.08.2016 15:30 |

podobné články

Lídři koalice jednají o změnách DPH

 
Lídři koalice jednají ve čtvrtek ve Strakově akademii o změnách DPH v souvislosti s připravovanou důchodovou reformou. Podle zdrojů Práva je ve hře zvýšení nižší sazby z deseti na 13 či 15 procent, nebo tři daňová pásma počínající nulovou sazbou DPH. Další diskutovanou variantou je, že by se snížená sazba DPH zvedla z 10 na 13 procent, ale oproti dřívějším zprávám by zároveň stoupla i základní sazba z 20 na 21 procent.
10.03.2011 15:00 |

podobné články

Lídři koalice jednali o změnách DPH

 
Lídři koalice jednali ve čtvrtek ve Strakově akademii o změnách DPH v souvislosti s připravovanou důchodovou reformou. Řešili námitky VV proti původní dohodě.
11.03.2011 00:15 |

podobné články

Lídři koalice jednali a hovořili. To oni umí.

 
Lídři koalice ODS, TOP 09 a VV se večer sešli ve Strakově akademii, aby hovořili o kauze odstupujícího ministra dopravy a lídra VV Víta Bárty a případných dalších změnách ve vládní sestavě. Bárta dnes oznámil rezignaci kvůli aféře s údajným uplácením poslanců vlastní strany.
08.04.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)