Je prostě nezastavitelný! Bolt si na dvoustovce doběhl pro osmé zlato

Systémem start – cíl si jamajský fenomén Usain Bolt doběhl na dvoustovce pro druhou zlatou medaili na olympiádě v Riu. Svoji sbírku nejcennějších kovů z letních her tak rozšířil už na osm kusů. V dnešním finále jednoznačně předčil všechny své soupeře a stal se prvním sprinterem, který vyhrál závod na 200 metrů na třech olympiádách po sobě.
19.08.2016 04:45 |

Osobnosti: Usain Bolt (364 článků)

Bolt promluvil: Chuť si spravím na dvoustovce!

Jamajský sprinter Usain Bolt ulil v neděli start na stovce a byl diskvalifikován. S novináři nemluvil a stranil se zájmu médií - den po propadáku ale promluvil a ujistil všechny, že na dvoustovce hodlá triumfovat.
29.08.2011 10:05 |

Fenomén Bolt hýří sebevědomím. V Moskvě chce překonat rekordy na stovce i dvoustovce

Jamajský sprinter Usain Bolt by rád zaútočil na své světové rekordy na stometrové i dvousetmetrové trati. Před srpnovým světovým šampionátem v Moskvě šestadvacetiletý atlet prozradil, že na dvoustovce by si přál pokořit hranici 19 sekund a dokázat tak "něco výjimečného".
31.07.2013 16:45 |

Kde jsou všichni? Olympiáda připomíná pohřební síň, přesto se Rio chlubí prodejem lístků

Svůj zlatý večer si užil s plnou parádou. Když si jamajský sprinter Usain Bolt doběhl v sobotu v závodě na 100 metrů pro svou sedmou zlatou olympijskou medaili, celým stadionem Engenhão se neslo jednohlasné: 'Bolt!Bolt!Bolt!' Burácející tribuny hlasitě oslavovaly svého hrdinu a my jsme si mohli alespoň na pár minut 'čuchnout' k té správné olympijské atmosféře. Zatím s ní totiž Rio pořádně šetří.
17.08.2016 21:05 |

Bolt to všem natřel i na dvoustovce a má druhé zlato!

Jamajčan Usain Bolt získal na mistrovství světa v Moskvě druhé zlato. Běh na 200 metrů vyhrál v nejlepším čase sezony 19,66 sekundy a navázal na vítězství ze stovky. Nejslavnější atlet planety vybojoval již osmý světový titul v kariéře
17.08.2013 18:50 |

Usain Bolt randí se Slovenkou, naštval tím Jamajčany

Nejrychlejší muž světa Usain Bolt randí s návrhářkou Lubicou Kučerovou známou jako Lubica Slovak. Rodačka ze Slovenska žije na Jamajce, ale tamním obyvatelům se nelíbí, že sbalila jejich slavného rodáka. Vedle sprintera by chtěli mít černou Jamajčanku. Rasistické útoky na Bolta se začínají šířit internetem. Další články k tématu: VIDEO: Poslechněte si, jak nejlepší sprinter světa Usain Bolt zpívá Volíme nejlepšího atleta historie. A vítězí... jamajský blesk Usain Bolt! Jak se „loví“ fenomenální sprinter Usain Bolt
07.05.2012 13:00 |

Jsem legenda, prohlásil Bolt. Ale desetiboj bych nedal

Nejrychlejší muž planety Usain Bolt si zase v Londýně užíval. Jako první atlet v historii si připsal „double double“, dokázal obhájit olympijské zlato na obou nejkratších sprinterských tratích a po triumfu na dvoustovce si na ploše stadionu užíval slávy.
10.08.2012 14:55 |

Maslák to dokázal, suverénně si doběhl pro zlato!

Mise splněna. Český čtvrtkař Pavel Maslák potvrdil roli favorita pražského halového mistrovství Evropy, ve finále běhu na 400 metrů deklasoval své soupeře a v rekordu šampionátu 45,33 si doběhl pro zlato.
07.03.2015 21:11 |

Keňan Patrick Terer si na pražském maratonu doběhl pro zlato

Loňský bronzový běžec Patrick Terer z Keni si na letošním pražském maratonu sáhl na zlato. Ve dvacátém ročníku závodu v ulicích české metropole zvítězil s časem 2:08:07 a zaostal za traťovým rekordem bezmála o dvě a půl minuty. Druhý doběhl další Keňan Evans Chebet, třetí místo vybojoval Cutbert Nyasango ze Zimbabwe.
11.05.2014 12:40 |

Osobnosti: Evans Evans (146 článků)

Nejlepší sprinter planety Bolt pokřtil vrchol vysoké pece v Ostravě

Bolt Tower, tedy šroubová věž. To je od neděle název nové nadstavby Vysoké pece č. 1, která je hlavní dominantou Dolní oblasti Vítkovice. A kmotrem, který věž slavnostně pokřtil, není nikdo jiný než nejlepší sprinter planety, legendární Usain Bolt, který se přišel v neděli odpoledne na samotný vrchol věže podepsat. Příští týden se Bolt zúčastní atletického mítinku Zlatá tretra.
24.05.2015 18:21 |

Fenomenální Bolt se vrací do Ostravy! Poběží dvoustovku

Skvělá zpráva pro milovníky atletiky! Mítink Zlatá tretra ozdobí 26. května největší sprinterská hvězda současnosti Usain Bolt. Jamajčan se do Ostravy vrací po dvouleté přestávce a divákům se představí na dvoustovce.
29.04.2015 16:11 |

Bolt prolétl v Kingstonu dvoustovku za 19,56

Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt se letos poprvé představil na dvoustovce a trať prolétl v Kingstonu v čase 19,56 sekundy, navíc s mírným protivětrem 0,8 metru za sekundu.
02.05.2010 10:25 |

Sprinterské zlaté medaile chci v Riu obhájit, tvrdí jamajský rychlík Bolt

Usain Bolt má v úmyslu za čtyři roky v Rio de Janeiru obhajovat zlaté olympijské medaile na obou sprinterských tratích, stovce i dvoustovce.
08.10.2012 22:26 |

Baumrtová má z ME čtvrtou medaili, na dvoustovce znak byla druhá

Plavkyně Simona Baumrtová má z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Herningu čtvrtou medaili. Na dvoustovce znak získala stříbro v českém rekordu 2:03,06 minuty, vlastní maximum z loňska vylepšila o 37 setin sekundy. Baumrtová nestačila pouze na Ukrajinku Darynu Zevinovou (2:02,20).
15.12.2013 20:25 |

Osobnosti: Simona Baumrtová (26 článků)

Johnson: Bolt nevyhraje na olympiádě zlato ve čtvrtkařské štafetě

Bývalý americký atlet Michael Johnson nevěří, že by jamajský sprinter Usain Bolt dokázal na OH 2012 v Londýně získat zlato kromě tratí 100 a 200 metrů také ve štafetě na 4x400 metrů, o čemž mladý běžec uvažuje.
16.11.2011 07:10 |

Osobnosti: Michael Johnson (11 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Usain Bolt (364 článků) , Michael Johnson (11 článků)

Bolt obhájil zlato v olympijském rekordu. Blake se musel poklonit

Hladkou stovku, nejprestižnější atletický závod olympiády vyhrál Usain Bolt. Jamajský fenomén odvedl svému krajanovi Yohanu Blakovi prohru z domácího mistrovství a v čase 9,63 obhájil zlato v Pekingu.
05.08.2012 23:00 |

Osobnosti: Usain Bolt (364 článků) , Yohan Blake (17 článků)

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (364 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Důkaz, že i Usain Bolt se dá porazit, mrkněte na video!

Do cíle doběhl Usain Bolt sice jako první, dál to ale rozhodně nepokračovalo tak, jak si představoval. Oblíbený a vždy vysmátý sprinter byl sražen kameramanem a z ošklivě vypadající nehody nakonec vyvázl bez zranění.
29.08.2015 13:26 |